Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora? - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 84
  1. #31

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ceda je vec koalicija 3 stranke. Tako udruzeni su jedva presli cenzus! Kada bi usli u vlast imali bi, dakle subkoalicije, sto je politicka anarhija. Shvatas li npr. da bi svako hteo neku ulogu... a tu nastaje prica o tudjoj odgovornsti.
    Ma jašta. Što će reći da svaka od njih ima procenat i frtalj, ako ćemo svima da damo isti deo. I sakupio je ekipu snova - lopinu i kriminalca Batića (samo još fali Mihajlović), onu nesrećnicu iz Užica ex v.d. predsednika republike i ex-motoraša iz Novog Sada. Ne zna se koji od njih je bolji!

    Citat DarkRed kaže:
    SRS veliki porast broja glasova (preko 100.000 više nego 2003. godine, u Novom Sadu 34% demokrate 24%... STIDI SE NOVI SADE)
    Što da se stidi Novi Sad? Imaju najbolju gradonačelnicu u Srbiji. Dokaz koliko je dobra je to što više nije u vrhu SRS-a. Tužno, ali istinito. Čim ne pljuješ vlast, odma te smene. Na sledećim lokalnim glasam ponovo za nju. Ne može se prepoznati grad od kada je na čelu. Ja ti garantujem da je dobar deo Novosađana glasao sa SRS misleći da daje glas Maji. Ne ume narod da proceni za koga glasa - da li za predsednika, premijera i predsednika opštine grada. Valjda nisu toliko ludi da glasaju za Tomu, posle njegove izjave u vezi Ustava kada je hteo i ovo malo autonomije Vojvodine da ukine. E ako nisam u pravu, onda je druga stvar... Evo ja npr. na lokalnim sam glasao za Maju, jer mi je Bora preseo, a sada sam glasao za Boru Čorbu i napisao im da dovedu Rammstein u Srbiju. Niko od 20 ponuđenih nije zaslužio moj glas. I zadovoljan sam kako je prošlo. Nevažećih listića ima više nego što je glasova osvojio Karić!

    Valtere, skidam ti kapu. Bravo! Bilo bi idealno kada bi u novoj vladi postojao neki ministar za IT (recimo iz G17+), pošto je do sada tu funkciju obavljao Velja, za kog je i pisaća mašina čudo tehnike.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Svaka chast Maji ako tako dobro radi kao shto kazzesh. Medjutim mene ne bi navukli da glasam za njih kao partiju sve da sad ozzive i Nikolu Teslu i postave ga kao kandidata. Uvek mi je muka posle izbora kad vidim da se radikali smeju. Ja kontam Valterovu ocenu o njima kao normalnim ljudima, ali koliko je u opshte normalnom choveku potrebno da shvati bilo kakvo uputstvo za upotrebu?

    JA radikalsku svest dozzivljavam kao plesan na trulom i loshem tkivu drzzave. Gangrenu koja nece nestati dok god ova drzzava bude imala podesno tlo za nju. BUduci da do sada ni jedna vlada nije nashla nachin da to nezdravo tkivo ukloni logichno je da i gangrena egzistira. Core radikala je oportunistichki aj da ne kazzem shljam koji egzistira na bolesti i nesreci. Znachi, kad uspemo da zalechimo tkivo nestace i oni...
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    As I said... Da ne radi tako kako radi, sada bi se nalazila na mestu one Pop-Lazićke. A glasanje za Maju, nije glasanje za SRS. To je ono o čemu pričam. Mene zabole ko je na vlasti, ako je meni lepo.

    Možda maja uradi nešto kao Čeda i osnuje LSRS.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    PITANJE: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?
    ODGOVOR: Ovi izbori su jos jednom dokazali da u Srbiji slobodno radi i zivi veliki broj klovnova (prema zvanicnim podatcima 1,15 milion radikalskih glasaca), pa prema tome nasa drzava vise lici na jedan veliki cirkus nego na ozbiljnu drzavu. Jedino ne znam da li cemo se sledecih nekoliko godina smejati komicnim nastupima ovih klovnova u Skupstini, ili cemo se svi kolektivno stideti pred svetom zbog njih?
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    OK i logichno je, ako je tebi kao prosechnom gradjaninu lepo, glasash za onog za koga mislish da ti je to obezbedio i da ce nastaviti tako da radi. Prihvatam. Ne mogu samo da se slozzim sa logikom - recimo

    - meni je lepo eto pustili su me da prodajem na ulici shvercovane dzidza bidze ..

    - meni je lepo eto imam shta da jedem : tri sardine, pola litre mleka i chetvrt leba .. zagarantovano svaki dan, koji mi moj vishe treba ja sam srecan.

    -meni je lepo sutra cemo da idemo da jebemo Madjare po kraju... ja cu da izmuljam neshto da sutra ne idem u rat.. shatro studiram .. al cu da nadoknadim time shto cu pljujem po nacionalnim manjinama....

    -meni je lepo imam za leba i uz leba jer imam u kuci dve penzije od caleta i keve ... a ovo shto nema struje i shto se bebe smrzavaju po porodilishtima nije zato shto smo pojeli svoju elektroindustriju zajedno sa privredom ..za to je bre kriv svet!

    A to je radikalsko sutra, a ne Majino..
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?






    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    @HLEB

    E, a kakve veze ja imam sa tim što si naveo? Ja sam glasao za Boru Đorđevića. Uostalom, takav scenario je jednostavno nemoguć. Nemojte se šaliti sa takvim stvarima, jer nije umesno.

    Pripadnik SRS: Vi ste izdajnici!
    Prppadnik DS: Vi hoćete rat!

    Niti su ovi prvi izdajnici, niti radikali hoće rat. Sa čime da ratuju? Praćkama? Protiv koga da ratuju? Protiv celog sveta? Ma daaaaj. Ko veruje u te priče, taj nije normalan. Šešelj je prošlost, kao i Sloba.


    A ti DarkRed ako si slep pored očiju i ne vidiš kako ti sad izgleda grad, a kako je izgledao do pre samo tri godine, ja ti tu ništa ne mogu pomoći. Kako neko može biti slep, pa to je strašno.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    @DarkRed
    au, moderatore, mog'o si se suzdrzati ..... ode tema u offtopic.. hm
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    @DBlica: dobro malo smo i skrenuli sa teme, ali još uvek smo u granicama, sišli smo na niži nivo vlasti doduše, ali...

    I moderatori su članovi foruma i ravnopravno mogu da iznose svoje stavove po svim pitanjima, naravno imaju obavezu da budu uzor za sve članove Foruma.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Sumnjam da je trenutno bilo ko zadovoljan rezultatima ovih izbora i bukvalno svi imaju razloga da se ljute. Ipak, malo tolerancije nam uopšte ne bi škodilo, kao i razumevanja one druge strane, kako ovde na forumu, tako i u životu.
    Izvesno je da neradikalno opredeljeni glasači imaju određenu dozu straha od dolaska radikala na vlast, i mene iskreno čudi da radikali nisu u stanju da razumeju tu pojavu. Naravno da neće doći do rata, jer, dragi moji, u današnje vreme potrebna je dozvola za ratovanje, ne može se tek tako zaratiti sa celim svetom... postoje "institucije" koje to regulišu. Ipak, s druge strane, ako vam neko preko sredstava javnog informisanja jasno i glasno stavi na uvid određeni "politički testament" sa sve idejom "ne odustajanja od Velike Srbije" i "nesaradnjom sa evropskim insitucijama" i "oštrim suprotstavljanjem ulasku u EU" morate shvatiti da dobar deo glasačkog tela u Srbiji to u najmanju ruku plaši, ili se čak zgražavaju od te ideje. Odatle potiču sve neverice u radikale i svi strahovi onih koji nisu njihove pristalice. Ako neki radikal nije u stanju da shvati izvor tog straha, onda mora biti da ima nekih problema sa mozgom, trećeg nema...
    S druge strane, demokratski orijentisano biračko telo uglavnom teži ka integracijama u EU, i ne želi da živi izolovano od ostatka sveta, i njih odbija svako ko ne želi da ide istim tim putem. Tom istom demokratski orijentisanom stanovništvu manje je važna priča o Mladiću i Karadžiću i za njih oni nisu toliki heroji, koliko im se pažnje posvećuje, dok je za radikale to jedna od osnova političkog bivstvovanja i sve koji se ne slažu sa njima smatraju izdajnicima.
    Sve je jasno kao dan.
    Iskreno rečeno, mene plaši taj pojačani ekstremizam u Srbiji, bilo da se on ogleda kroz Tomislava Nikolića, ili Čedomira Jovanovića. I jedan i drugi odlaze u krajnost sa svojim stavovima, a ovom narodu je izgleda baš taj ekstremni vođa potreban... i to je strašno.

    Tako da, dragi moji, ako ponovo čujete nekoga ko se plaši dolaska radikala na vlast i otpočinjanja rata sa celim svetom, nemojte se praviti mutavi i nemojte se pitati odakle takav stav, jer upravo takav stav saopštava nam predsednik te stranke. Možda njegov testament nema veze sa životom, i najverovatnije je zaista tako, ali on je iskorišćen u propagandnoj kampanji i vrlo je jasan. Isto tako, kada dođe red na predsedničke izbore, nemojte se pitati zašto neradikalno opredeljeno stanovništvo govori toliko loših stvari o kandidatu SRS-a, već se zapitajte, primera radi, da li i vi želite da živite u državi u kojoj predsednik države ima manji stepen obrazovanja od sigurno trećine građana... Stepen obrazovanja ne čini čoveka, slažem se, ali valjda treba da gajimo neke normative...

    Još jednom ću ponoviti, kako ja mogu da razumem narod kojem je Ratko Mladić heroj NO1, i kako mogu da razumem sve moguće i nemoguće političke demagogije, i kako mi ne pada na pamet da se sa drugim ljudima (različitog političkog opredeljenja) svađam zbog toga, tako ne bi bilo loše da i mnogi drugi ljudi shvate razloge i motive onih koji se sa njima ne slažu i najmanje što mogu da učine je da se ne iščuđavaju zbog strahova i nepoverenja njihovih neistomišljenika.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Niti su ovi prvi izdajnici, niti radikali hoće rat. Sa čime da ratuju? Praćkama? Protiv koga da ratuju? Protiv celog sveta? Ma daaaaj. Ko veruje u te priče, taj nije normalan. Šešelj je prošlost, kao i Sloba.
    a chime su onomad ratovali? Onda smo imali neshto? Kako god, ne kazzem da ce sutra da izbije rat ako radikali dodju na vlast, svanuce dan kao i bilo koji drugi, kazzem da je to retorika kojom je odisao taj paralelni univerzum...Politika koja afirmishe najbezumnije zarad sitnih ciljeva.

    Pita me danas ortak - Shta mislish da li bi nam uveli sankcije kada bi pobedili radikali? .. Pa naravno da ne bi uveli sankcije zbog pobede nekakve opcije na izborima ... svashta...to je direktno meshanje u demokratski proces jedne zemlje na neki nachin. Ali, niko vishe ne bi preporuchio svojim privrednicima da ulazu ovde niti bi im hteo garantovati bilo shta... Ko bi mogao da garantuje da oni nece sutra, recimo, uraditi aproprijaciju npr Merkatora ili nechega shto im padne na pamet? Mi imamo golem posao da uradimo ne bi li se vratili u neke normalne svetske tokove...Radikali bi u najboljem sluchaju rradili NISHTA po tom pitanju, ako ne direktno suprotno...

    Koju politiku mozze da vodi stranka chiji predstavnik na tv moze da tvrdi da eto evropa trazzi legalizaciju gej brakova shto znachi moracemo mi da legalizujemo isto to, shto, po njegovom zakljuchku, znachi da ce mnoge mushkarce da boli guza ovde... Znachi ako odemo u evropu bache nas u dupe! I tako gomila sitnih, zzivopisnih gluposti koje kupuje raja zzeljna cirkusa..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 22.01.2007 u 20:43
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    već se zapitajte, primera radi, da li i vi želite da živite u državi u kojoj predsednik države ima manji stepen obrazovanja od sigurno trećine građana...
    Pokojni Sloba je završio fakultet... Tito je bio mašin-bravar...

    Citat HlEBmaster kaže:
    a chime su onomad ratovali?
    A ne možeš tako pričati. Nije isto biti u vlasti i na vlasti. Gledano sa te strane mi možemo biti zahvalni SPS-u jer smo ušli u Partnerstvo za mir, jer su oni sačinjavali vladu u tom momentu, a i ti i ja znamo da to nije istina. I ne može se porediti kraj prošlog veka, sa sadašnošću. Ono su bile specijalne okolnosti. Mnogo puta sam se zapitao šta bi bilo da je 1991. godine na vlasti bio neko drugi. I veruj mi da ne znam odgovor. Nije pokojni Sloba započeo rat. Za rat i ljubav je potrebno dvoje. U našem slučaju ih je bilo šest. Od Titove smrti je počeo da se budi nacionalizam u svim republikama. Kulminirao je u isto vreme. Svaka republika je imala svog Slobu. Svima je tada nedostajao vođa. 50 godina su imali nekoga na čelu, a onda 10 godina suše. Nakupilo se brate. Da se razumemo, ne opravdavam bilo šta niti bilo koga. Samo razmišljam o tome kako je uvek lako biti pametan posle. Pitaj bilo koga iz bilo koje ex-republike kako živi sada, a kako je živeo u SFRJ i gde mu je bilo bolje.

    A da se ne udaljim previše, Šešeljeve halucinacije iz Haga su poslednji trzaji. Mahanje testamentom, 20 dana gladovanja i ostale sprdnje su skoro pa istorija. Jednog dana ćeš svojoj deci prepričavati kako je u zemlji Srbiji onomad postojao jedan debeli čika sa naočarima, koji je bio blesav i koji je pripadnicima Haškog tribunala rekao da mogu da mu popuše. A narod je 5. oktobra pokazao da ima muda da se suprotstavi nedodirljivom, pa bi u slučaju neke sulude ideje radikalskih vođa (da su tom prilikom na vlasti) smena vlasti bila jedan lagani trening. Ne bi oni lako prokockali tu vlast. Željni su je. A te njihove priče meni na jedno uvo uđu, a na drugo izađu. Svako na svoj način animira birače.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pokojni Sloba je završio fakultet... Tito je bio mašin-bravar...
    Ja kontam da je mislila na Tomu Nikolica= grobara...

    A tek da napomenemo da je ludi Vuk Drashkovic,doktor nauka i krenuo u skolu sa 5 g...
    A ideje mu "genijalne"...a glup nije...

    Nije ni Sloba bio glup,veoma nas je pametno opljachkao...
    Poruku je izmenio Kill Bill, 22.01.2007 u 21:44 Razlog: pravopis

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Pa secam se ja shta je bilo 91 pa nadalje, al se secam i ko je '99 te bio predsednik vlade, ko potpredsednik, ko je bio direktni saradnik, saveznik i orudje SPSa u svakom chudu...

    Mnogo bre moraju da se prevrnu da bi ih gledao drugim ochima..
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Ma znam da je mislila na Tomu. Htedoh reći da "titula" u vođenju države ne igra nešto preteranu ulogu. Miki iz VB-a je deset u glavu za većinu naših "intelektualaca". Namerno pod navodnicima, jer tu mislim na intelektualce koji svršavaju kada pišu dipl. dr mr ispred svog imena.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Reprezentacija Srbije - vesti, komentari....
    Autor Morpheus u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:12
  2. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09
  3. ODBOJKA: Vesti, komentari...
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 22:06
  4. Kriterijumi izbora partnera i/ili partnerke
    Autor Atlona u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.10.2006, 11:01
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.09.2006, 02:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •