Mrzim narodnjake!

Prikaz rezultata glasanja: da li ste za ili protiw narodne muzike

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • za

    16 45.71%
  • protiv

    15 42.86%
  • ne znam

    4 11.43%
Strana 1 od 16 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 239
  1. #1

    08 Mrzim narodnjake!

    Sve sve, samo ne Biki, Siki, Viki, Riki i naravno Džej. Ti tekstovi, taj "stajling", ta retardirana publika koja pada u trans... Krene mi pegla.

    Onda dođu neki moralni i kažu "Nema zabave bez narodnjaka. Šta kenjaš, tu kao ne voliš ih, a kada je neko slavlje, garant znaš sve pesme." A ja se samo slatko nasmejem i kažem da je meni idealan provod bio na npr. Biliju, Metallici, koncertima godine, raznim koncertima lokalnih bendova itd. Kada posećujem takve hepeninge, obično se smorim posle pola sata i tako sedim skenjan još nekih sat vremena da bih ispoštovao domaćina i onda zapalim kući.

    Mislim, ne slušam ja samo RNR. Volim i metal, pank, rege, neki dobar tehno (ali mora biti baš dobar), razne isntrumentale, nekad slušam i klasiku itd. Ali nikad nisam uključio TV, prebacio na Dugu i gledao onog masnog retarda.

    Da li je moguće iskoreniti ovu bolesnu pojavu i da li je moguće da ti ljudi ne razumeju da postoji još nešto osim Cece, Halida x2, Dare Bubamare, Seke celulita i ostalih?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ma naravno da postoje i druge:Eminem,Xibit,Coolio,Carlos Santana,Alejandro Sainz,Carlos Baute,Chajane,Daren Hayes,Justin Timberlake.....itd...
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Eh, pa nemoj sad tu kao, retardirani i bolesni a znas da ih nabrojis toliko... Kao ne slusas ih...

    Treba samo razdvojiti te Seke, Sike, Mike, Zike tj. turbo-folk od narodnjaka- npr. Miroslava Ilica, Tome Zdravkovica, Silvane... Ove prve ni ja ne mogu da podnesem a druge jos mogu da poslusam. Priznajem,cak i znam koju pesmu. I htela sam letos da idem na koncert Legendi al dragog mrzelo... I volim da odem i na Exit i u Gucu...
    A uglavnom slusam Rnr, pank, and sve ostalo iole normalno.

    Da odgovorim na pitanje... Ne mislim da je moguce iskoreniti tu 'pojavu'. Zasto? e o tome me vec malo mrzi da razmisljam- samo cu da se iznerviram. Nije mi jasno sta ima u pesmama koje su sve iste, u pevacicama koje su sve golisave (a i to garderobe sto imaju na sebi je uzas), u pevacima koji izgledaju kao da se time bave samo da bi lecili kojekakve komplekse... Mislim, barem meni tako izgledaju...

  4. #4

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ali nikad nisam uključio TV, prebacio na Dugu i gledao onog masnog retarda.
    e skidam ti kapu...

    Da li je moguće iskoreniti ovu bolesnu pojavu i da li je moguće da ti ljudi ne razumeju da postoji još nešto osim Cece, Halida x2, Dare Bubamare, Seke celulita i ostalih?
    Nije...setam se danas kejom a ono paz boga ti estrada kroji nashu modnu scenu...
    Sve grand do granda... za shetnju kejom...
    uzas,ja ne znam gledaju li se ljudi na sta lice...
    razmishljaju li o tome sta slushaju???
    ili vishe od svega toga nemaju ni mozak?
    sto me ne bi puno ni cudilo...

    Ubica mekog srca.

  5. #5

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    da sam operisan od narodnjaka i nisam... nesto ih ne slusam kuci ali kad sam sa drustvom nikada nisam pravio probleme sto se ide u neku folkoteku

    no ono sto meni smeta je kad nazivamo narodnjacima iliti narodnom muzikom upravo te Jane, Cane, Stoje, Indire i ostalu ekipu... cija narodna muzika ... te istocnjacke kopije definitivno ne mogu nositi titulu narodne muzike u zemlji Srbiji ... imamo mi i Miroslava Ilica i Cuneta Gojkovica i mnoge druge koji bi mogli da nose titulu srpskog narodnjaka

    Mala pricica: jedna od mojih sestricni se druzi sa nekom djevojcicom iz Alzira. dolazim ja kod njih neki dan kuci a ono sine pici neka mjuza. Vidim ja poznato nesto al nisam bas bio siguran sta. Uglavnom nije bila nijedna obrada samo je strasno podsjecalo na ove nase turbase. Ulazim u sobu a sestricna ce kao jao ujko oni imaju istu narodnu muziku kao i mi, ova meni zvuci isto ko JK

    Nisam neki optimista da ce se ta mas pojava lako iskorijeniti. Jednostavno druge branse nema ko da forsira niti finansira, a ovi tezgarosi sa tim nemaju problema.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    no ono sto meni smeta je kad nazivamo narodnjacima iliti narodnom muzikom upravo te Jane, Cane, Stoje, Indire i ostalu ekipu... cija narodna muzika ... te istocnjacke kopije definitivno ne mogu nositi titulu narodne muzike u zemlji Srbiji ... imamo mi i Miroslava Ilica i Cuneta Gojkovica i mnoge druge koji bi mogli da nose titulu srpskog narodnjaka
    E to majstore! Mada, tu muziku zovu i turbo folk. Jebo ja mater degeneriku koji je smislio takav naziv. Evo šta kaže Rambo u vezi sa tim: Folk je narod. Turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem. Turbo folk je gorenje naroda.

    Znači, ja apsolutno nemam ništa protiv dvojice nabrojanih. Dodao bih Merimu Njegomir. Ljudi pevaju izvornu muziku. Miki đene-đene. Ali u svakom slučaju se mnogo razlikuju od plastičnih persona koje žare i pale kako zemljom nam Srbijom, tako i dijasporom. Da ih čujem u toku dana, ne bih ih ni konstatovao. Ali ove plastikanere ne mogu, a da ne primetim. Gde god da krenem, ne mogu da ih izbegnem. Razmišljam se da ih tužim sudu za ljudska prava, jer me ugrožavaju. Jednostavno, osećam se ugroženim kada čujem takvo zavijanje. Ko da sam u Iranu jebote.

    Znaš kako ja zamišljam te tupave oblike homosapiensa koji svim srcem uživaju u zvucima turbo-folka i seku vene kada čuju Sinana, pa još podignu tri prsta i deru se iz sveg grla "Sinane Srbine"?

    E ovako:



    Mišo izvini. Ali me ne bi čudilo da čujem nekog iz publike pre koncerta npr. Seke Aleksić da kaže "aaaaaa Teka Alektit moj dobar drugar".


    Citat Kill Bill kaže:
    e skidam ti kapu...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ja volim dobru, kvalitetnu muziku.
    I ne mrzim narodnjake. Kako da ih mrzim kada obožavam kafanu kao instituciju?
    Uz tamburašku muziku sam odrasla i ništa lepše nego kad ti prim zagolica uho. Obožavam i romsku muziku. Staru izvornu muziku, neku dobru "dvojku", pesme koje spadaju u kafansku antologiju nikad mi nije problem da čujem, u dobrom društvu da zapevam.
    Ali, o turbo folku zaista mislim što Rambo kaže. Grozim se tih polucivilizovanih likova koji razgolićeni zaurlavaju sa svih TV ekrana. Folkoteka (kako sam informisana, tamo se sluša upravo ova muzika) mi je mesto koje zaobilazim u širokom luku. Ta neka imena za koja čujem na reklamama Skandala i Sveta znam, ali ne znam da povežem ime sa kreaturom ili sa debilnom pesmom.
    Možda zaista treba regulatorno telo u ovoj zemlji koje će kontrolisati i sprečavati razboj šunda među narodom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I ne mrzim narodnjake. Kako da ih mrzim kada obožavam kafanu kao instituciju?


    Sada mi je žao što sam ovako krstio temu. Ali sam se setio čuvene rečenice iz "Kako je propao rokenrol."
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #9

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    narodna muzika je jedna stvar (starogradske, tamburasi, volim i makedonsku i bosansku, romsku - sve ono sto te tjera da sa drustvom zaglavis do zore) i bacanje pegle kad cujes megalomanske price sisato-guzatih glupacica o raznoraznim projektima i ostalim bljuvotinama, ma kakav turbo folk, mozda retard folk. niti gledam, niti me zanima, niti zelim drviti o necijoj beskonacnoj gluposti. odoh ja lijepo sa drustvancem u pravu kafanu...
    nattydread is coming to dinner

  10. #10

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Ja volim narodnjake, a pritom mi niko nije rekao da sam glupa, seljancura, ili da se neukusno oblacim. To sto imam celulit nema veze s`tim sto volim Seku. I zasto svi misle da ljudi koji vole narodnjake slusaju SAMO narodnjake. Isla sam na tehno zurke i super se provodila, izlazim u kafice gde su zive svirke ali zabavne, rok i pop muzike - takodje, exstra se provedem, isto kao i kada izadjem na narodnjake. Ne mislim da ljudi koji kazu da ih ne slusaju da foliraju, takodje mogu i da razumem ljude koji ih ne slusaju, svako ima svoj ukus i ja to postujem, ali nije istina da rok muzika (npr.) nema kretenastih tekstova. To sto slusam narodnjake (ovo se sad odnosi iskljucivo na Grand) ne znaci da mislim da je ta muzika kvalitetna. Nije, ni najmanje. Muzika je nekvalitetna, uzasno se oblace (kada se uopste obuku), operisu, seljace, tekstovi su uglavnom katastrofa. Pitate me odna zasto to slusam. Iskreno nemam pojma Obozavam da igram i da se veselim a oni su mi nekako najpogodniji za to, i ja se dobro osecam, a mislim da je to najbitnije
    Evo, promenila sam potpis

  11. #11

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Sede tako neke sise u studiju, mislim da je bila ona što peva "Ako imaš herca..." ( e nedavno čuh još jednu bljuvotinu, nešto "dragi dragi extra" ), obukla se u dve trake, tj imala je nešto preko grudi i dole kaiš... dobro, i cipele... i pitaju gledaoci neka pitanja... između ostalog, devojčica od 10 godina upita dotičnog idiota u cipelama, da li je pristojno i zar nije dovoljno da istakne samo neki od atributa, npr samo noge ili samo grudi ili stomak, a ne sva 3 odjednom... na šta dobija odgovor, otprilike "Biće ti jasno kad porasteš. Pitaj dečka"

    Mislim da su takvi idioti doprineli samo tome da se ovo društvo izvitoperi i to dobro. Toliko, da ti postane čak i normalno da se veseliš uz takvu muziku. Strašno. I tako, pošto mesta gde se pušta takva muzika zaobilazim, kad to čujem na nekoj svadbi, i pogledam opštu histeriju na "Tvoja lepota boli hajde leči me ", zdravo se zabezeknem. Možda ima veze sa tim okruženje u kom sam odrasla, baba i deda su mi slušali klasičnu muziku, ok baba je volela i Dragana Stojnića i sve ono što se sviruckalo po skadarliji, a keva i ćale totalni hipi. Da kojim slučajem simpatišem neki turbo hit smatrala bih se greškom u familiji

    Da li je moguće iskoreniti ovu bolesnu pojavu i da li je moguće da ti ljudi ne razumeju da postoji još nešto osim Cece, Halida x2, Dare Bubamare, Seke celulita i ostalih?
    Kako misliš da je moguće iskoreniti nešto takvo dok postoje oni koji misle da je bezazleno veseliti se uz takvo što, jer šta, važno je veseliti se... pa će oni onda to da tolerišu i svojoj deci i tako u nedogled... a dok je takvih dotle će i ove kreature da prolaze, snimaju "projekte" i utiču na mlade naraštaje. Žalosno.

    Ove tandrkače odvajam od diskretnih violinica po kafanama i kulturne narodne muzike. To čak ne može ni da se upoređuje.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Muzika je nekvalitetna, uzasno se oblace (kada se uopste obuku), operisu, seljace, tekstovi su uglavnom katastrofa. Pitate me odna zasto to slusam. Iskreno nemam pojma Obozavam da igram i da se veselim a oni su mi nekako najpogodniji za to, i ja se dobro osecam, a mislim da je to najbitnije

    hmmm.... Evo odgovora. Grand je DROGA. Znaci ovo je droga na koju kad se neko navuce tesko se skine. Sa ovog se skinu samo oni koji nisu duboko zaglibili (poredjenje sa heroinom), a ovi manje navuceni mogu da se skinu ali sa puno muka.

  13. #13

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    I zasto svi misle da ljudi koji vole narodnjake slusaju SAMO narodnjake. Isla sam na tehno zurke i super se provodila, izlazim u kafice gde su zive svirke ali zabavne, rok i pop muzike - takodje, exstra se provedem, isto kao i kada izadjem na narodnjake.
    Zato što meni nije logično da neko može jednako da se provede na koncertu RHCP-a i Svetlane Ražnatović. E da me jebeš, ja to ne mogu da razumem.

    Q: Šta slušaš?
    A: Sve!

    Ama kako neko može SVE da sluša i da u SVEMU jednako uživa. Pa to nije normalno.

    ps. pop i zabavna muzika su jedno isto. POP je skraćeno od POPular, a kada se to prevede na naški ispadne zabavno. Ovo me sada podsetilo na jednu pričicu, skoro pa anegdota. Svojevremno bio ja na chat-u i pričam sa nekom devojkom (možda je i muško, pa me zajebavala, nebitno) i dođemo do muzike:

    ONA: Šta slušaš?

    JA: Rok, pank, metal...

    ONA: Ju, pa ti si narkoman.

    JA: Nisam, narkomani uglavnom slušaju tehno. Ja pijem pivo.

    ONA: Ma nebitno, mene ta muzika smara.

    JA: Pa dobro, šta ti slušaš?

    ONA: Pop i zabavnu!

    JA: Hahahahahaha

    ONA: Šta je smešno?

    JA: Pa to je isto!

    ONA: Nije!

    JA: Ama jeste. Pop je skraćeno od popular, a to na srpskom znači zabavno.

    ONA: Aaaaaaaa. E to nisam znala.

    JA: Dobro. Nebitno. A šta je za tebe pop, a šta zabavna?

    ONA: Pop je Vlado Georgijev, a zabavna Zdravko Ćolić

    JA: Aj ćao

    ONA: Ćao

    Ne mislim da ljudi koji kazu da ih ne slusaju da foliraju, takodje mogu i da razumem ljude koji ih ne slusaju, svako ima svoj ukus i ja to postujem, ali nije istina da rok muzika (npr.) nema kretenastih tekstova.
    Aj ti si psiholog, pa te školuju da razumeš razne društvene pojave, ali ja ne mogu to da razumem. Možda ima glupih tekstova u roku, ali razlika rokera i grandovaca je što rokeri sebi pišu pesme i sebi komponuju muziku. Ne plate 5000 evra onoj krampači da im napiše pesmu bez duše, bez poruke, bez ičega konstruktivnog. Čak i najgluplja rok pesma ima neku pozadinu. Za razliku od ovih seljančura, rok pevači su umetnici. Koja je poruka pesme "Ako imaš herca, kupi mi bundu od nerca?" Da se devojčica od 13-14 godina uda za kockara da bi nosila bundu?

    Citat Dži kaže:
    Kako misliš da je moguće iskoreniti nešto takvo dok postoje oni koji misle da je bezazleno veseliti se uz takvo što, jer šta, važno je veseliti se... pa će oni onda to da tolerišu i svojoj deci i tako u nedogled... a dok je takvih dotle će i ove kreature da prolaze, snimaju "projekte" i utiču na mlade naraštaje. Žalosno.
    E, ali mene vređa kada čujem takvu muziku. Majke mi. Loše se osećam.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  14. #14

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Ceca's fan kaže:
    meni nije logično da neko može jednako da se provede na koncertu RHCP-a i Svetlane Ražnatović.
    aj sta si sad tu popismanio... priznaj da je bilo ludo za novaka
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  15. #15

    Odgovor: Mrzim narodnjake!

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Ja volim narodnjake, a pritom mi niko nije rekao da sam glupa, seljancura, ili da se neukusno oblacim. To sto imam celulit nema veze s`tim sto volim Seku. I zasto svi misle da ljudi koji vole narodnjake slusaju SAMO narodnjake. Isla sam na tehno zurke i super se provodila, izlazim u kafice gde su zive svirke ali zabavne, rok i pop muzike - takodje, exstra se provedem, isto kao i kada izadjem na narodnjake. Ne mislim da ljudi koji kazu da ih ne slusaju da foliraju, takodje mogu i da razumem ljude koji ih ne slusaju, svako ima svoj ukus i ja to postujem, ali nije istina da rok muzika (npr.) nema kretenastih tekstova. To sto slusam narodnjake (ovo se sad odnosi iskljucivo na Grand) ne znaci da mislim da je ta muzika kvalitetna. Nije, ni najmanje. Muzika je nekvalitetna, uzasno se oblace (kada se uopste obuku), operisu, seljace, tekstovi su uglavnom katastrofa. Pitate me odna zasto to slusam. Iskreno nemam pojma Obozavam da igram i da se veselim a oni su mi nekako najpogodniji za to, i ja se dobro osecam, a mislim da je to najbitnije
    Slazem se lutko samo nek' je veselo

    sad ozbiljno ja ih uglavnom ne slušam, bar ne kući ali su mi sasvim okej kad uveče izađem pa malo da se izđuskam to se odnosi isključivo na Grandove narodjake, narodnjake tipa Baja M.K., M. Kitić, M. Rićmi e te ne podnosim organski, te što su im osnovne reči u pesmi Kosovo, majko, kafana, vELIKA Srbija ... uhh ježim se istih. Dalje narodjake tipa statrogradskih, Miroslava Ilića i sl. e to mogu da slušam uvek i nekad baš sa uživanjem slušam.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

Strana 1 od 16 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nešto što mrzim, a često radim...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 26.04.2014, 05:47
  2. Volim, ali mrzim...
    Autor memento u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:24
  3. Mrzim ponedeljak!
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 18.09.2012, 09:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •