Kladionice, igre na sreću, nagradne igre... - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Igrate li igre na srecu?

Učesnika ankete do sada
35. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    13 37.14%
  • Ne

    22 62.86%
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 48 od ukupno 48
  1. #46

    Odgovor: Kladionice, igre na sreću, nagradne igre...

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Kažu, što je zemlja siromašnija, to ima više igara na sreću. Koliko često ulažete i ovo malo para u želji za dobitkom, odnosno, da li uopšte to radite ili se vodite parolom "bolje vrabac u ruci nego golub na grani"
    Ne nikada nisam igrala ni jednu igru na sreću.
    Znam da nita ne znam...

  2. #47

    Odgovor: Kladionice, igre na sreću, nagradne igre...

    Ko je dobitnik najveće premije na Balkanu

    Loto milioner gost banje ili radnik iz Kanjiže


    Sedmica na lotou uplaćena je u Kanjiži. U ovoj varošici na Tisi sa nešto više od 10.000 stanovnika jučerašnji dan je protekao u nagađanju ko je srećni dobitnik preko 4,8 miliona evra. Dobro obavešteni izvori tvrde da je jedna pacijentkinja Banje Kanjiža sinoć naprasno napustila rehabilitaciju i otišla kući u Kikindu uz molbu da joj se poštom dostave medicinska dokumenta.


    Da je pacijentkinja iznenadno napustila oporavak potvrdila je medicinska sestra u stacionaru hotela Abela Gizela Molnar, ali ne zna razlog. Istovremeno na drugom kraju varošice na Tisi, u Fabrici crepa Potisje Kanjiža, priča se da je dobitnik premije jedan od njihovih radnika i da se pismom javio rodbini da je hitno morao da otputuje. Sigurno da bi ovaj rekordni dobitak na lutriji u Srbiji mogao značajno da promeni sliku ovog banjskog centra na severu Bačke.


    Zastupnik državne lutrije Tinde Bačkulin, koja poseduje kiosk na gradskoj pijaci, kaže da se lutrijskim poslovima bavi od 1982. godine, a da njeno uplatno mesto nije jedino u Kanjiži, jer na kioscima Štampe postoje još dve uplatne mašine.
    - Jako sam srećna što je baš kod mene uplaćena dobitna kombinacija. Nadam se da će mi porasti promet, jer će od sutra ovo uplatno mesto biti posebno obeleženo. Ja igram svako kolo po dve kombinacije i do sada sam imala najviše četiri pogotka, ali znam da će sreća zakucati i na moja vrata - kaže za Blic Tinde Bačkulin.


    Bilo kako bilo, novi srpski loto milioner, kada podigne svoj novac, moraće 20 odsto da plati državi na ime poreza, pa će mu na kontu ostati 388 miliona dinara, odnosno oko 3,9 miliona evra. Ovo je inače prvi loto milioner u ovoj godini, dok su prošle godine sedmice izvučene četiri puta.


    Među dobitnicima je u proteklom periodu bilo automehaničara i autoprevoznika, intelektualaca, službenika, direktora javnih preduzeća, što je dokaz da loto igraju svi. Bez obzira na to o kome se radi, novopečeni milioneri odlučuju da ostanu anonimni, a načini trošenja, odnosno investiranja novca su različiti.
    U Državnoj lutriji Srbije kažu da će nakon objave konačnog izveštaja dobitnik imati rok od 60 dana da se javi i podigne nagradu.


    - Dobitnici se uglavnom brzo jave, ali ima i izuzetaka kada prođe više nedelja do njihovog dolaska u Lutriju. Do sada nismo imali slučajeva da se dobitnik ne javi. Uglavnom su sumnjičavi i dolaze u neverici da su upravo oni ti koji su osvojili milionsku premiju. Toga postaju svesni tek kada im novac legne na račun i kada su u mogućnosti da sa njim raspolažu - navode u Lutriji.

    Ulaganje u biznis ili štednja
    Za one koji žele da i pored velike sume novca nastave da rade, kao najunosniji posao čini se privatni biznis.
    Mirko Todorović, vlasnik Todora, kaže da čoveku koji ima toliko sreće i toliko para u suštini saveti nisu potrebni. Ipak, dodaje da novac treba ulagati u proizvodnju.
    Ekonomista Aleksandar Stevanović kaže da način trošenja novca zavisi od sklonosti dobitnika ka riziku, ali da je najpametnije uložiti ga u biznis ili štedeti u banci i živeti od kamate.


    Dobitak je stres

    Dobiti pet miliona evra na lotou svakako je i stres za organizam. To je velika promena, a pogotovu za nekoga ko je do juče samo mogao da sanja o tolikom novcu, objašnjava za Blic doc. dr Milan Milić, psihijatar i direktor Opšte bolnice u Pančevu.
    - Poželjno je da dobitnik sada ne donosi ishitrene poteze, da ne pravi velika slavlja, već bi trebalo da sačeka nekoliko dana kako bi se situacija slegla. Na taj način ima vremena da se adaptira na novu sliku sebe i sveta - savetuje dr Milić.

    BLIC
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #48

    Odgovor: Kladionice, igre na sreću, nagradne igre...

    Kladionicu igram pa mogu reci vec sam profi u toj oblasti.
    Ne radim to zbog para,nego pre svega iz izazova.Privlacime to ali nikad ne idem na velike uloge jer nisam taj tip.
    Da se razumemo kockarske manire nemam niti me to interesuje.Kladionicu sam izabrao jos u srednjoj skoli kada sam video da me ide dobro.Dosta sam para na kladionici zaradio,dosta potrosio ali mislim i ako nisam vodio racunicu u plusu sam sigurno za duplo ulozeno.Hobi,sport,izazov to je za mene kladionica.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Paraolimpijske igre
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.09.2012, 09:48
  2. Zmajeve dečje igre
    Autor Kitty u forumu Novi Sad
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.05.2012, 18:15
  3. Najbolje igre
    Autor Necromancer u forumu Igre
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 16:06
  4. PC i PSP igre - opisi
    Autor Morpheus u forumu Igre
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 01.11.2010, 03:14
  5. Igre
    Autor Necromancer u forumu Predlozi, pohvale i kritike
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 07.06.2009, 18:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •