Dosta vise grafita!!! - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27
  1. #16

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Nisam rekao da su svi Beogradjani huligani!!!!!!!!!!!!! Govorim konkretno o navijacima Kizil Yildiza i JSD Partizan, koji JESU huligani (ne svi, ali vecina koja dolazi u NS, na utakmice protiv Vojvodine). Sa druge strane, zasto je moj grafit "Firma" ruzniji i zasto on vise jedi nase sugradjane, od nekog kretenskog izjavljivanja ljubavi, tipa:"Miki, zauvek cu te voleti...Tvoja Boca" ili nasvrljanih licnih imena na zidovima. O 4 ocila da i ne govorim (iako sam Srbin, muka mi je od toga).

    Btw. ako se prosetas malo (upuceno Cicki) po Limanu, Grbavici, Keju ili oko SPENS-a, primetices nekoliko zaista divnih grafita navijaca FK Vojvodina, koji su prava umetnicka dela (u punom smislu te reci) i mnooogo lepse izgledaju od vecine reklamno-propagandnih crteza, cak i prestiznih firmi, na ogromnim zidovima gradjevina na Bulevaru ili u strogom centru grada (prvenstveno mislim na bankarsku i gradjevinsku propagandnu masineriju).

    Na kraju, ja ne znam lepo da crtam, tako da su moji grafiti ruzni, ali jbg. SORRY!
    Pozz...

  2. #17
    Citat Mare care kaže: Pogledaj poruku
    Ja zivim sam, tako da sam i krecim svoj stan, a veruj mi, na mojim zidovima su iscrtani navijacki grafiti! Medjutim, ja na to ispisivanje grafita gledam drugacije: kao "obelezavanje teritorije"...Naime, ne mogu da dozvolim da u mom gradu stoje grafiti BG klubova...To me jako iritira...Napominjem, nikada necu uprljati cistu fasadu, vec samo precrtam tudji grafit i pored stavim kratko i jasno:"FKV" ili "Firma 1989". To smatram kao svoju obavezu, iz vise razloga, a jedan od glavnih je, sto zelim da, jacanjem FIRME, sprecimo dolazak BG huligana u NS i maltretiranje nasih sugradjana, cega je u prethodnih 15-20 godina bilo i previse!!! Kada beogradski sljam prestane da dolazi masovno u NS, svima ce nam biti bolje, veruj mi...
    Pa piši ih onda u Beogradu.

    Pazi ovako...

    Ljudi koji dolaze u Novi Sad kao moji prijatelji, turisti koje vodim itd... svi mi priznaju da nikada nisu videli toliko grafita i svi pitaju "Šta je to "Firma"".

    Dosta brate. Uništili ste Novi Sad. Da sam samo video onog "ko me dirao tvrđavu" i napisao na bastionu "FIRMA PEZOS" pa jebao bi mu mater na licu mesta. Da ih je bilo deset svejedno bi se zaleteo i pukao ga pesnicom u glavu. Moj udarac bi bio prvi a posle bi mi pričali...

    A na novim zgradama? Nisu se stanari ni uselili već je na grbavici svanulo G-3, Firma, 1989. Pa koliko bi trebalo da "delije" ispišu "svoje godine"???

    Ajde da neko napiše na novoj zgradi "STOP DIVLJOJ GRADNJI", "STOP URBANISTIČKOJ MAFIJI", na bankama "LOPOV NIJE KO PLJAČKA BANKE, VEĆ ONAJ KOJI IH OSNIVA"...
    Poruku je izmenio goldie, 04.07.2007 u 12:41 Razlog: dve spojene poruke
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  3. #18

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Nista, prika, dodji na utakmicu Vojvodine, na severnu tribinu i tuci na koga god naletis...Tu su ti negde i Firmasi iz Petrovaradina...Ali se, prvo, izljubi sa svim dragim osobama...Ko hoce nekom da j... mamu, uvek je dobrodosao na Sever stadiona "Karadjordje"!
    NEDJO KOSTIC FAN CLUB


  4. #19

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Mislim da je ovde problem u shvatanju reci Grafit. Dakle, medju crtacima, grafit je umetnost. Ja sam crtac. Ono sto vi vidjate po ulicama, ono sto vi psujete (u stvari, ono sto i ja sam psujem) su postpisi kretena kojima je bitno samo da na neki cist zid zalepe svoje smrdljivo ime. Video sam juce potpis: Chedo je bio ovde. Preko tek okrecenog zida. Ma koga josh zabole kurac da si ti bio ovdde?!

    Podrzavam GRAFITE, ulepsavaju nam okolinu. Posebno zato sto crtaci prave grafite preko zidova isaranih potpisima. I bude lepsi. Ali, to ovde niko vise ne postuje, pa mentoli nastavljaju da se potpisuju i kvare prava remek dela. Sramota.

    Grafiti-art je zakon, potpisi- ^#**^%#Q*$&^*&&*^#Q*&$^!!!!!!!!!!!!
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  5. #20

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Stvarno mi je dosta vise grafita. Ovo sto vidjamo po ulicama gradova je stvarno odvratno. Svaki zid ima svog vlasnika, a huligani jedva cekaju da taj zid bude ofarban pa da ga unakaze. To je dokaz kucnog vaspitanja. Valjda su naucili i kod kuce da svrljaju po zidovima, pa im preslo u naviku...
    Covek, turista ne moze da uperi fotoaparat ni na jednu stranu, a da ne ugleda nasu nekulturu. Pise se sve i svasta. Vise nemam stomak da citam baljezgarije koje su napisane.
    Pominje se "umetnost" pisanja grafita. Ja tu ne vidim nista od umetnosti.
    Gradjevinac sam po struci. Fotografijom se bavim odavno. Znam sta je umetnost. Ima vrlo lepo oslikanih zidova ali ta slika "stoji" zgradi ko piletu sise. Neko ce reci, da se razbije monotonija. Monotonija se razbija na drugi nacin, tu bi arhitekte mogle da napisu 1000 stranica kako (a ja necu da pametujem).
    Uglavnom, grafiti mogu biti lepi. Lepa je i slika Mona Lize, pa cak i kad je prenesena na majicu. I to je "ozbiljna umetnost". Ozbiljna umetnost ide uz ozbiljnu garderobu, pa zasto niko ne nosi sliku Mona Lize na majici kad ide u operu?
    Koliko samo kosta nas, stanovnike gradova, to vandalsko ponasanje. Pitajte samo posto je farbanje kvadratnog metra fasade. Tu bi ja primenjivao striktno zakon, cije dete unakazi fasadu, neka roditelj plati farbanje cele duzine zgrade, pa da vidimo kome ce da dosadi.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #21

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Crtanje grafita je umetnost. Ja imam na kompu kolekciju grafita koje su crtali navijaci raznih klubova sa ex-YU prostora... i skoro svi izgledaju lepse nego gomila reklama koje mozete videti na raznim zgradama... uostalom, grafiti se ne rade na necijoj kuci odmah ispod njegovog prozora (kao sto je slucaj sa nasaranim imenima), vec se u tu svrhu uglavnom koriste vec ispisani zidovi... ali se posle nadju neki majmuni koji se potpisuju i na crteze i saraju po njima...

    Normalno da ne bih volela da se jednog dana probudim i da na zidu moje kuce vidim "Marko", "Volim te" ili nesto slicno... tako nasarana imena stvarno izgledaju ruzno i "bodu oci". Ali, ima jedna drecavo roza kuca u Petrovaradinu na kojoj je neko crvenim slovima napisao "Firma"... iako navijam za Partizan, onoga ko je to napisao bih castila picem... kao sto vecina vas smatra da je ruzno potpisivati se po zidovima i tako "obelezavati teritoriju", tako i nekom drugom (poput mene) smetaju kuce i zgrade okrecene u neku drecavu boju ili jos gore u vise boja koje se ne slazu...

    p.s. I zasto svi uvek spominju kucno vaspitanje? Da, dozvoljeno mi je da saram po zidovima moje sobe... i imam jedan grafit i grb Partizana precnika 1.5 m... ali nikad ne bih po zidovima drugih kuca pisala "P.F.C.", "Partizan", "Grobari"...

  7. #22

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    UHVAĆENI "UVEK ODANI" 18.12.2007.

    12:58 - Prošle nedelje policija je pronašla maloletne Novosađane B.A. i B.Č, kao i nešto starijeg Vladimira N, Nikolu S. i Dalibora J, koji su u Pašićevoj ulici crnim sprejom ispisali grafit u dužini oko pet metara "Uvek odani FKV", dok su isti i grafit "F 89" ispisali i u Miletićevoj ulici.

    Opštinsko javno tužilaštvo je ovaj događaj okvalifikovalo kao krivično delo oštećenja tuđe stvari. (021)

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #23

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Citat grobarka4ever kaže: Pogledaj poruku
    Crtanje grafita je umetnost. Ja imam na kompu kolekciju grafita koje su crtali navijaci raznih klubova sa ex-YU prostora... i skoro svi izgledaju lepse nego gomila reklama koje mozete videti na raznim zgradama...
    Ako je nesto lepo ne znaci da je to "umetnost".
    Sama kazes da "skoro svi izgledaju lepse nego reklame..." sto znaci da ni tebi nisu svi grafiti lepi.
    uostalom, grafiti se ne rade na necijoj kuci odmah ispod njegovog prozora (kao sto je slucaj sa nasaranim imenima), vec se u tu svrhu uglavnom koriste vec ispisani zidovi... ali se posle nadju neki majmuni koji se potpisuju i na crteze i saraju po njima...
    U prevodu, grafiti se crtaju na vec isaranim zidovima. Znaci ja treba da cekam da se "dovoljan" broj vandala potpisu na moj zid pa ce onda da dodje "umetnik" koji ce preko tog smeca na mojoj fasadi da napravi sliku.
    Koja je razlika? Ispisivanje imena ili bojenje nepravilnih oblika (sto podseca na sliku).
    Normalno da ne bih volela da se jednog dana probudim i da na zidu moje kuce vidim "Marko", "Volim te" ili nesto slicno... tako nasarana imena stvarno izgledaju ruzno i "bodu oci".
    Pa zasto onda sebi dozvoljavas da opravdavas saranje tudje kuce?
    Ali, ima jedna drecavo roza kuca u Petrovaradinu na kojoj je neko crvenim slovima napisao "Firma"... iako navijam za Partizan, onoga ko je to napisao bih castila picem... kao sto vecina vas smatra da je ruzno potpisivati se po zidovima i tako "obelezavati teritoriju", tako i nekom drugom (poput mene) smetaju kuce i zgrade okrecene u neku drecavu boju ili jos gore u vise boja koje se ne slazu...
    Da li vise volis Zvezdu ili Partizan je stvar ukusa. Pa tako i odabir i sklad boja je stvar ukusa. Ovo je slobodna zemlja, a ti osporavas pravo nekome da okreci kucu u boju koju on obozava. To sto ta boja odudara od okoline je opet stvar vlasnika, njegova zelja da bude razlicit od okoline (ti si Grobarka u sred Novog Sada prepunog navijaca Vojvodine).
    p.s. I zasto svi uvek spominju kucno vaspitanje? Da, dozvoljeno mi je da saram po zidovima moje sobe... i imam jedan grafit i grb Partizana precnika 1.5 m... ali nikad ne bih po zidovima drugih kuca pisala "P.F.C.", "Partizan", "Grobari"...
    Isuvise si mlada, da bi razumela u potpunosti pojam "kucno vaspitanje". Za sada ti je dovoljno da znas da je pisanje po fasadama protivzakonito. Kucno vaspitanje je pojam koji decu drzi podalje od ivice zakona, a uci ih moralnim vrednostima, pojmovima vlasnistva i ostalim stvarima. Kada za koju godinu (10-tak) budes imala svoje dete sve ovo ce ti biti mnogo mnogo jasnije.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  9. #24

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    По мени је ово некултура шарати по нечијем овако лепом графиту...ово је графит Делија из Бачке Паланке(популарно ФАМИЛИЈА БП)и сад се нађу гробари да шарају по уметничком делу то стварно није ок и то није одлика правих навијача..
    Србијо моја поносна буди!

  10. #25

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Nerviraju me oni sto pisu "pravda za urosa" gde god krenes oni traze pravdu ,na svakom zidu,pa cak i na zidu crkve u Sremskim Karlovcima,ma ko su ta gamad sto traze pravdu! Da je neke pravde taj mali govnar bi za pokusaj ubistva trebao da dobije bar dvadeset godina,a on dobio deset i oni se sad nesto bune i traze neku pravdu!!! sve zivo isarase!!!

  11. #26

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!


    Grafiti su umetnost. Kao i murali.
    Razlika je u tome što su tvorci grafita (uglavnom) "slobodni umetnici", obično mladi, buntovni, puni entuzijazma ... ili besa,
    A murali su najčešće reklama, deo marketinga ... komercijalizovana umetnost - komercijalizovani(ji)h umetnika.
    Prvi se rade za dž a drugi za astronomske cifre.

    Meni su skoro pa podjednako dragi.

    A o ... džvrljotinama pomahnitalih navijača, zaljubljenih dečaka i devojčica ...
    ili bilo koga ko se domogne spreja, pa umesto da se lepo pored zida popiša on se na njemu poTpiše ...

    ... o tome ne bih ovoga puta


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #27

    Odgovor: Dosta vise grafita!!!

    Grafiti kao grafiti su ok,ako ih pišeš na svojoj kući,ili negde gde ne narušavaš privatno vlasništvo,a često puta oni koji ih napišu koriste ih za neku poruku koju žele i drugi da vide(PRAVDA ZA UROŠA!)...

    Nerviraju me oni sto pisu "pravda za urosa" gde god krenes oni traze pravdu ,na svakom zidu,pa cak i na zidu crkve u Sremskim Karlovcima,ma ko su ta gamad sto traze pravdu! Da je neke pravde taj mali govnar bi za pokusaj ubistva trebao da dobije bar dvadeset godina,a on dobio deset i oni se sad nesto bune i traze neku pravdu!!! sve zivo isarase!!!
    mA lol.PRAVDA SE TRAŽI,MADA JE LEPO POKAZANO DA TREBA UBITI SMRADA KAD GA VIDIŠ NA TRIBINI,JER NOSE I POKUŠAJ I UBISTVO ISTU TEŽINU,PA KAD VEĆ ROBIJAŠ DA ZNAŠ I ZAŠTO!mada da je neko hteo da ga ubije,ne bi on otišao sa tribine

    Što se tiče crkve,pa gde ćeš da nađeš pravednije ljude da dignu svoj glas protiv ''lomljenja kola'',koje usput je donelo samo bes i mržnju...Svaka čast majstoru na izboru lokacije za grafit

    lol'z

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Ko voli sex vise, muskarci ili zene?
    Autor veljko yaric u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 11.12.2014, 19:59
  2. Kvalitet seksa vise zavisi od...
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 15:33
  3. Kakav raskid vam vise odgovara?
    Autor jellena u forumu Muška kafana
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 28.07.2009, 21:39
  4. Dokle vise te valjuske?!
    Autor bebagm u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 23.04.2008, 09:03
  5. Svakog gosta 3 dana dosta! nije li?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.10.2007, 10:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •