Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
Evo da skratim, ovi tvoji odgovori nisu ni pecanje u mutnoj vodi, ovo je mućenje vode!

Ne verujem da si neinteligentan, jer veoma lepo barataš rečima. Ali ignorisati očigledno može da znači, uzevši u obzir prethodnu rečenicu, samo da to radiš smišljeno i to sa lošom namerom.

Kako imaš obraza reći "Jehova nije lično pisao Bibliju. Pisci koji su lično pisali Bibliju, pisali su onako kako ih je Jehova nadahnuo i vodio svojom aktivnom silom, svojom moći!", a tu istu tvrdnju ne primeniti i na Kuran? Pa zar možeš da tvrdiš i dokažeš da i Muhamed nije bio nadahnut i vođen božijom voljom i rukom?
Svakako da mogu da napišem jer sam uveren i znam da je to istina, inače ne bih napisao ono što sam napisao! Lično sam se uverio studiranjem i proučavanjem Biblije da je Jehova, jedini i istiniti Bog, Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, lično autor Biblije! Istraživanjem sekularne nauke, uverio sam se da je Biblija naučno tačna, iako nije naučni udžbenik. Nije ni malo teško da se bilo ko uveri u ovo što pišem-potrebno je želeti i potrebno je malo vremena-1 sat nedeljno! Ni jedno drugo delo nema božansko nadahnuće! Kuran je daleko, daleko od toga.

Naveo sam u prethodnom postu da je Biblija štampana u više od 4.000.000.000 primeraka i da 98% stanovništva na zemlji (ako računamo da ima oko 8 milijardi ljudi na zemlji, onda bi 98% bilo 7.840.000.000) može da čita Bibliju na maternjem jeziku. Zar ne misliš da je taj broj sasvim u skladu sa tvrdnjom samog Stvoritelja da je Biblija Božja reč? Kakav bi to Svemogući Stvoritelj bio kada ne bi bio u stanju da sačuva svoju reč (inače Biblija je bila izložena strašnom progonstvu od samog početka njenog pisanja da je zaista neviđeno čudo da je uopšte ostala čitava, a da i ne govoriomo o ovolikom tiražu koje ni jedno delo nije ni približno dostiglo u broju odštampanih primeraka) i kada je ne bi učinio dostupnom ovolikom broju stanovništva i što je još značajnije, na maternjem jeziku ovolikog broja ljudi u svetu?

Znaš li za bilo koje drugo delo koje tvrdi da ima božansko poreklo, da ima istoriju sličnu Bibliji, da ima ovakav tiraž i da je dostupno ovolikom broju ljudi?

Evo još jednog interesantnog "detaljčića" o Bibliji, naime Bibliju je pisalo 40 osoba koje su živele u razdoblju od 1600 godina. Iako su svi oni bili veoma različiti među sobom po profesiji i po obrazovanju, ipak su svi do jednog pisali o identičnoj temi koja se provlači tokom cele Biblije, pisali su o Božjem Kraljevstvu, uređenju koje će rešiti sve probleme na zemlji. Svih 66 knjiga koje su kanonizovane i deo su današnje Biblije, u potpunom su skladu jedna sa drugom i, kao što rekoh, govore o jedinstvenoj temi koja je ključni deo Biblije, govore o Božjem Kraljevstvu!

Nepotrebno je naglasiti da je nemoguće očekivati čak i od samo dve osobe, osobe koje su savremenici, da pišu približno slično o nekoj zajedničkoj temi, a da ne govorim o 40 različitih osoba koje su živele u razdoblju od 1600 godina! Mnogi pisci Biblije su javno izjavljivali i zapisali da mnoge stvari nisu razumeli prilikom pisanja. Samo ovaj podatak govori više nego jasno da su ti ljudi vođeni lično Jehovom, koji je diktirao o čemu će ovi ljudi pisati!

Dokazi zapisani u Bibliji o obliku i položaju zemlje, kružni tok vode u prirodi datiraju od pre oko 3500 godina, zatim temelji pravnih zakona mnogih država danas, samo da napomenem neke: imovinsko pravo i imovinsko-pravni odnosi, porodično pravo, obligaciono pravo, zatim medicinske odredbe i mnogo toga što i dan-danas reguliše društvene odnose među ljudima!

Dokaza ima koliko hoćeš! Ovo su samo nekoliko njih. Biblijska hronologija je veoma impresivna, zatim tačan i precizan opis događaja i ličnosti, fascinantna proročanstva koja su se odigrala veoma precizno, do u najsitnije detalje o kojima svedoči sekularna istorija i mnogo drugih stvari! Kako rekoh, potrebno je hteti i odvojiti malo vremena!

Kažeš da imaš još pitanja o Biblij! Možeš slobodno da pitaš, odgovoriću sa zadovoljstvom.