Religije sveta - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 33 od ukupno 33
  1. #31

    Odgovor: Religije sveta

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Evo da skratim, ovi tvoji odgovori nisu ni pecanje u mutnoj vodi, ovo je mućenje vode!

    Ne verujem da si neinteligentan, jer veoma lepo barataš rečima. Ali ignorisati očigledno može da znači, uzevši u obzir prethodnu rečenicu, samo da to radiš smišljeno i to sa lošom namerom.

    Kako imaš obraza reći "Jehova nije lično pisao Bibliju. Pisci koji su lično pisali Bibliju, pisali su onako kako ih je Jehova nadahnuo i vodio svojom aktivnom silom, svojom moći!", a tu istu tvrdnju ne primeniti i na Kuran? Pa zar možeš da tvrdiš i dokažeš da i Muhamed nije bio nadahnut i vođen božijom voljom i rukom?
    Svakako da mogu da napišem jer sam uveren i znam da je to istina, inače ne bih napisao ono što sam napisao! Lično sam se uverio studiranjem i proučavanjem Biblije da je Jehova, jedini i istiniti Bog, Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog, lično autor Biblije! Istraživanjem sekularne nauke, uverio sam se da je Biblija naučno tačna, iako nije naučni udžbenik. Nije ni malo teško da se bilo ko uveri u ovo što pišem-potrebno je želeti i potrebno je malo vremena-1 sat nedeljno! Ni jedno drugo delo nema božansko nadahnuće! Kuran je daleko, daleko od toga.

    Naveo sam u prethodnom postu da je Biblija štampana u više od 4.000.000.000 primeraka i da 98% stanovništva na zemlji (ako računamo da ima oko 8 milijardi ljudi na zemlji, onda bi 98% bilo 7.840.000.000) može da čita Bibliju na maternjem jeziku. Zar ne misliš da je taj broj sasvim u skladu sa tvrdnjom samog Stvoritelja da je Biblija Božja reč? Kakav bi to Svemogući Stvoritelj bio kada ne bi bio u stanju da sačuva svoju reč (inače Biblija je bila izložena strašnom progonstvu od samog početka njenog pisanja da je zaista neviđeno čudo da je uopšte ostala čitava, a da i ne govoriomo o ovolikom tiražu koje ni jedno delo nije ni približno dostiglo u broju odštampanih primeraka) i kada je ne bi učinio dostupnom ovolikom broju stanovništva i što je još značajnije, na maternjem jeziku ovolikog broja ljudi u svetu?

    Znaš li za bilo koje drugo delo koje tvrdi da ima božansko poreklo, da ima istoriju sličnu Bibliji, da ima ovakav tiraž i da je dostupno ovolikom broju ljudi?

    Evo još jednog interesantnog "detaljčića" o Bibliji, naime Bibliju je pisalo 40 osoba koje su živele u razdoblju od 1600 godina. Iako su svi oni bili veoma različiti među sobom po profesiji i po obrazovanju, ipak su svi do jednog pisali o identičnoj temi koja se provlači tokom cele Biblije, pisali su o Božjem Kraljevstvu, uređenju koje će rešiti sve probleme na zemlji. Svih 66 knjiga koje su kanonizovane i deo su današnje Biblije, u potpunom su skladu jedna sa drugom i, kao što rekoh, govore o jedinstvenoj temi koja je ključni deo Biblije, govore o Božjem Kraljevstvu!

    Nepotrebno je naglasiti da je nemoguće očekivati čak i od samo dve osobe, osobe koje su savremenici, da pišu približno slično o nekoj zajedničkoj temi, a da ne govorim o 40 različitih osoba koje su živele u razdoblju od 1600 godina! Mnogi pisci Biblije su javno izjavljivali i zapisali da mnoge stvari nisu razumeli prilikom pisanja. Samo ovaj podatak govori više nego jasno da su ti ljudi vođeni lično Jehovom, koji je diktirao o čemu će ovi ljudi pisati!

    Dokazi zapisani u Bibliji o obliku i položaju zemlje, kružni tok vode u prirodi datiraju od pre oko 3500 godina, zatim temelji pravnih zakona mnogih država danas, samo da napomenem neke: imovinsko pravo i imovinsko-pravni odnosi, porodično pravo, obligaciono pravo, zatim medicinske odredbe i mnogo toga što i dan-danas reguliše društvene odnose među ljudima!

    Dokaza ima koliko hoćeš! Ovo su samo nekoliko njih. Biblijska hronologija je veoma impresivna, zatim tačan i precizan opis događaja i ličnosti, fascinantna proročanstva koja su se odigrala veoma precizno, do u najsitnije detalje o kojima svedoči sekularna istorija i mnogo drugih stvari! Kako rekoh, potrebno je hteti i odvojiti malo vremena!

    Kažeš da imaš još pitanja o Biblij! Možeš slobodno da pitaš, odgovoriću sa zadovoljstvom.


  2. #32

    Odgovor: Religije sveta

    NEZAVRŠENA PJESMA – ODA BOGU



    Petar Preradović “Bogu”

    Ti jesi blag i dobar i milostan.
    Ti jesi jak i mudar i pravedan,
    Ti jesi svet i blažen — o ti
    Jesi jednome na struku razvoj
    Sviju vrlina!


    Rab Božji Luka Lune Jović

    Samo Ti znaš gdje Ti postojiš
    Samo Ti znaš koje je Tvoje Ime
    I vidim proći će i moj život zemaljski
    U traganju za Tobom i za Njime.


    Sad vidim da Ti si i ono što sam mislio da nisi
    Kad nevjernom nisam znao dokazati tko si
    I branio i Tebe i sebe
    Riječima koje nam je ostavio Hristos
    Margaritas ante porcos.


    Uvijek je netko vjerovao a netko nije
    Pa i u ovo vrijeme razapinju i nas
    Koji vjerujemo da je Tvoj Sin raspet
    Za naš spas u pomirenju s Tobom
    I da imamo i mi život vječni
    Kao i On nad svojim praznim grobom.


    Sad učim od dvojice ljudi ovog doba
    Koji su činili čuda i rekli da je to Tvoje djelo
    Nikola Tesla i Albert Ajnštajn
    Koji su Te dosad vidjeli zacijelo.


    Nikola je živio usamljen i siromašan
    Ali je rekao da si Ti po njemu poslao i ovo svjetlo
    A Ajnštajnova žena koja je živjela u ovom mom gradu
    Svojim imenom me i večeras opominje
    Da ponovo pročitam kako je on dokazivao Tebe
    I prije svog nauka o relativnosti u Svemiru
    Koju kao i Tebe živimo a ne možemo objasniti.

    Sjetih se evo na Vaskrs
    Ljeta Gospodnjeg dvjehiljadedevetog
    Da I U Početku Biješe Riječ
    Da Si Za Šest Dana Stvorio Sve Na Zemlji
    I Da Si Sedmi Dan Odmarajući Se
    Vidio Da Je To Dobro.


    I ako ova pjesma nije dovršena
    Nastavit će je onaj Gospode
    Tko je slijedeći među nama
    U Ime Oca I Sina I Duha Svetoga

    Ako Je Gospode I Po Tvojoj Volji.

    Luka Lune Jović-Juvenal 2009 AD

    Decimus Iunius Iuvenalis, poznat na engleskom jeziku kao Juvenal,
    bio je rimski pjesnik aktivna krajem 1. i početkom 2. stoljeća poslije Krista.

  3. #33

    Odgovor: Religije sveta

    Poruku je izmenio Meggy, 14.05.2012 u 20:23

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Sveta Petka
    Autor Aiko u forumu Religija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 17:30
  2. U kom se delu sveta nalazite?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 05.09.2009, 11:39
  3. Stare religije
    Autor kohili u forumu Religija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 29.10.2008, 10:41
  4. Putovanje oko sveta (ne) dozivljeno
    Autor rusty nail u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.10.2008, 12:59
  5. Koliko poznajete druge religije?
    Autor Savannah u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 15.06.2008, 02:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •