Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 58
  1. #31

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Pa nema ništa lepše nego kada vam sestra stavi na grudi malu ljubičastu bebu, još toplu od vaše utrobe bez obzira da li u tom momentu uopšte imate snage da je pridržite svojim rukama, što svakako nije moguće kada ste pod anestezijom.
    meni uvek ufati neka tuga kad pomislim na ovo...porodila sam se carskim rezom, naravno moralo je tako...htela sam spinalnom anestezijom, al nisu mi dozvolili...
    nemam lose iskustvo. cak kazem da ovako ili onako seku te i boli...
    ali eto uvek zalim za taj prvi susret, koji sam propustila dogodio...videla sam dete tek uvece (porodila sam se u 10.35, a videla ga tek popodne oko 18sati)
    al eto utesime to sto je on jedna velika mamina maza....i svaki dan kaze mi kolko me voli


  2. #32

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    najbolje je prirodnim putem, prvo dete sam rodila pre 15 godina bila sam priključena na indukciju sat ipo vremena i porodila se bez sečenja, malo je bolelo, a drugo sam rodila navodno preko veze... pa se nisu sporazumeli za termin, jer je meni bio 27.januar a 13.januara su me u 20:30 priključili na indukciju i porodila sam se u 02:10 i jedva prezivela a to je bilo pre 11.godina naravno nisu me sekli i rekla sam da vise necu dece ali sam sad pre godinu ipo dana rodila prelepu devojčicu prirodnim putem i opet naravno bez sečenja... tako da se sad moji veliki dečaci druže sad sa malom Dunjicom... i zato ako je moguće najbolje je prirodnim putem

  3. #33

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    probala sam i jedno i drugo i zaista je osećaj kod prirodnog porodjaja neponovljiv..

    drugi put je morao carski i dugo sam osećala prazninu i tugu što nisam još jednom imala prilku da osetim taj neponovljivi, najlepši,najveličanstveniji trenutak kad ti tek rodjeno dete stave na grudi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #34

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Ja sam se porodila prirodno, bez epidurala i bez indukcije. Doktorica mi je preporucivala da trazim epidural, ali iskreno vise sam se plasila toga, nego sto ce da me boli. ali kad je bila frka kukala sam da mi daju nesto protiv bolova, ali babica se samo nasmejala i rekla: mogu samo da ti dam nesto da te jos vise boli! i nasmejala se, mogu vam reci da je bila samnom do kraja! Moj klinac je bio tezak 3970g i 53cm, a jos sam prosla bez pucanja! Sledeci put kad budem bila trudna, samo cu da molim Boga da prodjem ovako kao prvi put! nista epidural, nista carski rez!

  5. #35

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Nisam (još) bila u toj situaciji, ali mišljenja sam da želeti porođaj carskim rezom (bez osnovanih, medicinskih razloga) mogu samo one žene koje su u stanju sebi prvo da počupaju obrve, da bi mogle posle da ih crtaju... if you know what I mean...



  6. #36

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Obzirom da rađam krupne bebe, iskustvo sa prvog porođaja je doprinelo odluci da drugi bude carski rez.
    Nisam se "pokajala". Urađen je rez za bikini , plus plastični tretman ožiljka - tako da se skoro i ne vidi.

    I jednog i drugog sina sam držala na grudima.
    Prvog odmah, drugog ???... koji minut kasnije. Svakako, probudili su me ubrzo nakon porođaja.
    Bebac me je strpljivo čekao kraj uzglavlja
    Ošamućenost mi nije ni malo smetala da u potpunosti doživim užitak prvog poljupca u taj mali penasti obraščić.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #37

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    I jednog i drugog sina sam držala na grudima.
    Prvog odmah, drugog ???... koji minut kasnije. Svakako, probudili su me ubrzo nakon porođaja.
    Bebac me je strpljivo čekao kraj uzglavlja
    Ošamućenost mi nije ni malo smetala da u potpunosti doživim užitak prvog poljupca u taj mali penasti obraščić.

    i moja beba je bila krupna, pa još karlično i morao je carski, ali je kod mene izostao taj prelepi prvi susret odmah, jer su mi bebu doneli tek u 18h, a porodila sam se oko 11h..i to su je doneli kad sam već odlepila, počupala infuziju i sa sve kateterom ustala..
    napominjem da je i sa mnom i sa bebom bilo sve u savršenom redu i da to nije bio razlog što mi je odmah nisu doneli..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #38

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    ... jer su mi bebu doneli tek u 18h, a porodila sam se oko 11h..
    Naslušala sam se raznih istinitih, manje istinitih, neistinitih, nemogućih i mogućih priča:te slučajno otrovane bebe, te zamenili bebe,
    te ovo te ono ... pa sam se obezbedila tako što sam se sa doktorom ovako dogovorila
    - Da me probude ODMAH ! dok je on (Kića) još tu u sali
    ... a onda sam svoje dete uzela i do izlaska iz bolnice ga nisam puštala od sebe. Nije ni video boxiće za bebe.
    To su mi jedva odobrili ... ali su odobrili.

    Što je sigurno sigurno je .
    Molim lepo.

    Iz ove perspektive ... oba načina porođaja su mi ok. Carski rez ima prednost što je brži, "bezbolniji" i u mnogim slučajevima bezopasniji za dete.

    Dete se na porođaju "muči" isto koliko i majka. Iz vodene sredine prvi put na vazduh, na hladno, izlazak iz ušuškane posteljice, svo to guranje_muvanje i gužvanje do "Izlaza", svečano sečenje pupčane vrpce, onda taj čuveni udarac po dupetoo itd ... sve su to za njega stresni momenti,
    plus sve moguće opasnosti na tom "dugom putu" ...

    tako da Carski dođe nekako "pojednostavljeniji" ... sa dovoljno razloga za odluku "ZA" i sa solidnim opravdanjem za naziv "CARSKI".

    Uostalom, svaka žena "najbolje zna" šta i kako želi. Bilo kakve sugestije i saveti su po tom pitanju - izlišni.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #39

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    Uostalom, svaka žena "najbolje zna" šta i kako želi. Bilo kakve sugestije i saveti su po tom pitanju - izlišni.
    potpuno se slažem..carski, kao carski je ok, pogotovo kad je zakazan kao što je moj bio..bez frke, bolova i ostalih peripetija..a oporavak mi je bio potpuno lak i brz, isto kao i kod prirodnog..a rezić minijaturan, u bikini zoni, sad se skoro ni ne vidi..

    samo mi je eto falio taj prvi kontakt i to ne mogu prežaliti..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #40

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Ajde da kazem i ja rec-dve na ovu temu iako ne znam bas puno, ali pokusacu da dam vidjenje iz svog ugla o celoj situaciji.
    Malo me zbunjuje to sa rezom tog vladara odnosno "carski rez" i nije mi jasno kako to manje boli od porodjaja prirodnim putem ?
    Nikada me nije zanimalo sve to oko porodjaja pa zato sada pitam jer ovde ima dosta zena koje imaju decicu tako da cu verovatno dobiti kompletnu sliku i saznati nesto kroz odgovor sto do sada nisam znao... a ne znam puno izgleda
    Poruku je izmenio Mish, 24.01.2009 u 23:02 Razlog: brisanje neumesnog off-topica

  11. #41

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Ajde da kazem i ja rec-dve na ovu temu iako ne znam bas puno, ali pokusacu da dam vidjenje iz svog ugla o celoj situaciji.
    Malo me zbunjuje to sa rezom tog vladara odnosno "carski rez" i nije mi jasno kako to manje boli od porodjaja prirodnim putem ?
    Nikada me nije zanimalo sve to oko porodjaja pa zato sada pitam jer ovde ima dosta zena koje imaju decicu tako da cu verovatno dobiti kompletnu sliku i saznati nesto kroz odgovor sto do sada nisam znao... a ne znam puno izgleda
    Manje boli zato što porođaj prespavaš, a kasnije boli kao i svaka druga takva rana. A kompletnu sliku teško da ćeš dobiti. Svaka osoba drugačije reaguje, ima žena koje ne mogu da podnesu ni ubod komarca pa se tako i na porođaju različito ponašaju, a neke se i preplaše pa različito reaguju.
    Ja sam dok sam čekala na ulazak u salu rekla sebi da neću gledati ni levo ni desno u boksove jer me ne zanima šta se tamo dešava, idem na svoj krevet. To je trajalo dok nisam otvorila vrata jer kuknjava ne može, a da ti ne skrene pažnju. Skenirala sam brzinom svetlosti sve one raščepljene nogice i legla na svoj krevet. Imala sam cimerku u dvokrevetnom boksu, dve godine mlađu, pa smo između bolova malo i ćaskale, što je značilo i meni i njoj. Sećam se da sam pitala šta rade ženi preko puta, obzirom da sam joj videla samo tabane jer od nje nismo mogle da komuniciramo sa našim doktorima koji bi nas obilazili. Kažu pusti budalu, lakše će da se porodi od vas dve a dere se kao sirena. To je bilo strašno.

    - Jaaaaaoooooooooooo dete mojeeeeeee jaooooo Božeeeeeeeeee jao deteeeeee Jaaaaaaaaao dete moje što me mučiš tolikooooooooooo šta sam ti ja kriva ja sam ti maaaajkaaaaaaa jaoooo doktoreeeeeeeeeee jaaooooo umrećuuuu

    Malo je reći da je uznemiravala sve prvorotke koje su se tu zadesile. Nije se smirila dok je toliko nisu nakljukali bensedinom da valjda nije mogla usta da otvara.

    Krene porođaj i ja u vrisak jao jao jao jao. Evribadi: Šta je bilo? Ja: Ijaaaao grrrrrčč! (uFatio me u nozi kako sam je podigla ) Babica: Ma idi bre dete u peršun uplaši me

    Bol je toliko jak da te automatski baca u neki trans pa ne možeš ni da odrediš koliko boli. Meni je sve prošlo kao kroz maglu. Ćutala sam i sarađivala. Samim tim, nije ništa što ne može da se podnese. Uvek sam za prirodni porođaj. Epidural za one koje neće da upoznaju taj bol.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #42

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Skenirala sam brzinom svetlosti sve one raščepljene nogice i legla na svoj krevet.
    raščepljene nogice
    ipak... malo je neumesno tako se izraziti.

    U svakom slucaju zelim ti se zahvaliti na tome sto si mi na neki nacin docarala kako sve to izgleda i kroz sta sve jedna zena prolazi tokom porodjaja.

  13. #43

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Ne, neumesna je tvoja reakcija, kad već pominješ, kao i offtopic koji ti je obrisan iz prethodnog posta. Jer, raščepljene nogice na porođaju su sasvim normalna stvar. Grow up
    A i ovo je, btw, samo deo kroz koji žena prođe. I to ne doživi svaka isto.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #44

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Porodila sam se prirodnim putem i nije bilo velikih bolova (otprilike kao prvi dan menstruacije).
    Verovatno sam imala sreću...

    Ja sam uvek za varijantu prirodni porođaj. Bola će biti bez obzira za šta se odlučili... Za boravak u Betaniji nemam ni jednu zamerku ni na babice ni na lekare...Da, čula sam da znaju biti grubi ali budimo iskrene postoje i žene koje preteruju u svojim reakcijama. Junior je od prvog momenta bio uz mene ali sve vreme su sestre obilazile u slučaju da nešto treba... I, ne nisam imala nikakvu vezu ni protekciju, prosto je bilo tako...
    Bitan je krajnji rezultat a to je bebče i to što postaješ mama! Sve ostalo se zaboravi i prođe...
    Poruku je izmenio ravnicari, 25.01.2009 u 15:05 Razlog: dodatak
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  15. #45

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    ja sam htela prirodni porodjaj, ali nisam smela, zbog mojeg zdravlja...inace s bebcem sve je bilo OK. imala sam divnu trudnocu, isla na posao,setala, vozila auto do sam kraj.

    kakav god bio porodjaj, mora da prodje i bolece nakon toga, porodila se ovako ili onako.
    prednost kod prirodnog je to sto odma vidis dete (vec sam rekla)....a kod CR to je jedino moguce ako se radi spinalnom anestezijom...

    a kad smo bili u bolnici bas smo se salili sa drugim zenama - one koje se prirodno porode ne mogu da sednu normalno, a mi ne mozemo da ustanemo normalno...
    o smejanju, kasljucanju ili ti okretanju u krevetu da ne pricam


Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.06.2017, 09:44
  2. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:17
  3. Carski rez
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 09:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •