Psovanje - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Koliko puta dnevno opsujete?

Učesnika ankete do sada
108. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Nijednom

    14 12.96%
  • Par puta

    45 41.67%
  • Desetak puta

    22 20.37%
  • Stotinjak puta

    1 0.93%
  • Psujem stalno, jebote!

    26 24.07%
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 99

Tema: Psovanje

  1. #46

    Odgovor: Psovanje

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Nekada je zaista neophodno opsovati kako bi mogao da opišeš neku situaciju,
    Vic iz vremana pre televizije i 'lakih' putovanja:

    Poslali Lalu kao zaslužnog udarnika u BGD na proslavu nekog državnog praznika. Jedva su dočekali da se vrati i ispriča im šta je video. Priča Lala o svemu i svačemu, a kad su ga pitali šta mu se najviše svidelo, on će:
    - Vatromet!
    - A šta ti je to? - traže seljani od Lale da objasni.
    Lala pokušava da opiše, al ne ide. Pa se doseti, 'baci' raširene ruke ka nebu goovoreći:
    - U p... m....! Pa ondak ništa!


    Po mom uverenju, jedan od razloga za prekomernu upotrebu psovki je neizgradjena, nenegovana veština i kultura verbalnog komuniciranja. Kada se ne nalazi odgovarajući izraz koji može da odrazi misao i raspoloženje, pribegava se psovkama kao surogatu za prave reči. A vremenom i čestom upotrebom psovke gubo izvorno značenje i postaju svojevrsni 'figurativni' rečnik.

    Sličnu situaciju imamo i sa korišćenjem vizuelnog izraza (gestikulacije, mimike, slika u medijima) kao zamene za rečju izraženu misao, ili češće, kao podršku kod saopštavanja misli zbog pretpostavke da se samo rečima nećemo dovoljno dobro sporazumeti. (Pomislite na to kako sada političari i lica na TV nastoje da gestikulacijama, mimikom, stavom tela i sl. nastoje da nas uvere u verodostojnost onoga što nam saopštavaju rečima.)

    Lično, vrlo, vrlo retko opsujem.

    Kad vidim da ljudi psuju a nisu u stanju pravog (neglumljenog) afekta, siguran sam da pokušavaju da predstave da su u pravu, iako su i sami svesni da nije tako.

    A najružnije što se može videti je kad roditelji komuniciraju sa decom, koja često još ni ne govore, psovkama. To, na žalost, nije uopšte retkost. Samo malo obratite pažnju na to i videćete kako se to često dešava.

  2. #47

    Odgovor: Psovanje

    Po neka psovka ali kada sam bas iznerviran a u drustvu u kafani to je naravno tesko kontrolisati posle litre,dve

  3. #48

    Odgovor: Psovanje

    pa ne psujem ono,da mi je svaka druga rijec psovka.. ali trudim se da ipak smanjim to hehe
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  4. #49

    Odgovor: Psovanje

    kukavicka osobina onih koji ne znaju kako drugacije da naude drugima....

  5. #50

    Odgovor: Psovanje

    Duboko se ne slažem sa pojedinim mišljenjima na ovoj temu koja nam govore o nekoj nedovoljnoj izgrađenosti ličnosti osoba koje su sklone psovanju, zatim o morali, hrabrosti i kukavičluku. Mislim da su to potpuno subjektivne i ničim utemeljene tvrdnje, odnosno da se radi o nedovoljnom poznavanju psovke kao subkulturalnog izraza karakterističnog za svaki narod ponaosob koju, opet, pojedinci primenjuju u različitim stepenima već primereno svojim afinitetima, senzibilitetima i ukupnim određenostima kao ličnosti.

    Kada bi primenjivali kriterijum psovke kao izgrađenosti ličnosti ili kukavičluka, verujem da bi se broj izgrađenih i hrabrih u ovoj državi, pa i šire, merio u promilima, što je apsolutno neprihvatljivo. Naravno da ne vršim apologiju psovke, već hoću da kažem da je ona realnost, kao i to da je jezik jednog naroda, pa i našeg, živa tvar i da se ne može nikada do kraja ukalupiti, bez obzira šta mi mislili o promenama koje se dešavaju u jeziku i govoru.

    U ovom smislu prilažem i jedan svoj raniji post na ovoj temi na sledećoj stranici:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/267268-post20.html
    Poruku je izmenio Mish, 21.08.2008 u 20:41 Razlog: izmena linka
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #51

    Odgovor: Psovanje

    Radim sa ljudima i ne priliči mi da lajem toliko...
    Mada...

  7. #52

    Odgovor: Psovanje

    Ma kakvo psovanje. Mi ovde uopšte ne psujemo. Ja zdravo popizdim kada čujem psovku!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #53

    Odgovor: Psovanje

    Samo u retkim trenutcima, ako izuzmemo jbg.
    Mada bi jbg trebalo izbaciti iz psovki,to je ustvari rec koja je univerzalni odgovor na svako pitanje, i na ono na koje znamo odgovor a posebno na ono na koje ne znamo odgovor.
    Moj prijatelj Vlado kaze " SVAKO ZASTO IMA SVOJE JEBIGA "

  9. #54

    Odgovor: Psovanje

    Muški kod nas na poslu pri kraju težeg dana okupe se i psuju bez nekog posebnog razloga. Smišljaju različite scenarije šta bi radili ovom ili onom i smeju se. Nama je to na početku bilo jako neukusno, ali smo se vremenom navikli na te njihove rituale pa sada sa osmehom propratimo te njihove priče. To je za njih dobar način da se malo opuste i nikad ništa zlobno nema iza toga.

  10. #55

    Odgovor: Psovanje

    ja ne psujem nikog....meni je to nekad merak
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #56

    Odgovor: Psovanje

    Ја псујем пар пута дневно, ипак је то део наше српске традиције, мора мало.

  12. #57

    Odgovor: Psovanje

    desava mi se neki put al ne stalno.........evo naprimer danas dok bude derbi opsovacu najmanje 100 puta sudiju,10ak puta koromana.....a partizanove igrace non stop........

  13. #58

    Odgovor: Psovanje

    Svakodnevno par puta najmanje. Trudim se da to izbacim iz svog riječnika,ali nije lako.
    I'm floating on air..

  14. #59

    Odgovor: Psovanje

    nebrojeno puta u toku tekme recimo,danas za zwezdu cu da opsujem x puta... grobarske pic..

  15. #60

    Odgovor: Psovanje

    Ovako kod mene stvari stoje..

    Ja obožavam psovati ali nemam pojma psovati. Vokabular psovki mi je mali, gramatiku u tom trenutku zaboravim i ja jednostavno nasmijem sve oko sebe kada me uhvati ljutina i bijes.

    Kada psujem?

    -na poslu kada dobijem mail jedne direktorice gdje me traži da joj nešto napravim a ne zada mi parametre.

    -u autu kada ja vozim, pa je ispred mene auto kojim barata neki tutlek.

    Mislim da su to najčesće situacije kod mene.

    Najčesće izgovorim nešto tipa:

    -kako si glupa, majku ti *pip*
    -*pip* ti materina

    itd.

    Dakle, najosnovnije psovke. Dakako, sada izgledaju dobro sročene ali.. Zna mi se ptokrasti lapsus tipa 'Jebem ti pas mater'

    Ja jednostavno nemrem svoje raspoloženje sačuvati u sebi. Ja buknem pa što bilo da bilo.

    Bar se zna na čemu je netko samnom
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U Hong Kongu kazne za psovanje...
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.09.2006, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •