Forsena
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 53

Tema: Forsena

  1. #1

    Forsena

    FORSENA - by Cezar

    Evo ovako, ovo je igra koja se zove forsena. Danas sam je smislio i nadam se da cete se zabaviti dok je budete igrali.

    PRAVILA

    Autor teme pravi liste od preko 10 ili 15 clanova. Liste izglasaju clanovi tako sto kazu neku od ponudjenih (npr. ponudjene su: politicari, televizije, smajliji, itd. a ako najvise izabere smajlije onda smajliji itd.). Dakle, ako izaberemo smajlije, ja pravim listu koja bi trebala da izgleda ovako (u slucaju smajlija):







    (u slucaju politicara bilo bi Vuk Draskovic, Sloba Milosevic, Boris Tadic, itd. itd. u slucaju da ste izabrali televizije onda pink, b92 itd.)

    Svaki clan liste ima po 250 poena.

    250
    250
    250
    250
    250


    MRTVI:

    (Na kraju liste nalaze se mrtvi, sada ce objasnjenje sta je to).

    Svako ima po jedan potez za koji on kopira ovu listu (ukljucujuci i MRTVI: kao i clanove koje se u mrtvima nalaze ako ih ima) . ZABRANJENO JE U POSEBAN POST PRICATI. U SVAKOM POSTU SE MORA ODIGRATI POTEZ A IZNAD NJEGA SE MOZE PRICATI.

    Za svoj potez korisnik ovog foruma treba da uradi nekoliko stvari:
    - Napadne 3 clana sa liste. Onog koji im se najmanje svidja napasce sa 150, malo manje svidja 100, ne vole ga ali im se ni ne svidja 50. Sto treba da izgleda ovako (onog koga napadaju sa 150 oduzimaju mu od 250 i ostaje mu 100 poena, njega moraju obeleziti zutom bojom, onog koga napadaju sa 100 crvena boja, sa 50):

    100
    150
    200

    Mrtvi:

    - Izleci jednog clana liste sa 150 poena (dodajuci mu 150 + koliko trenutno ima ((primer 250)) = 400) (obelezi ga plavom bojom). Tada bi potez izgledao ovako:

    100
    150
    200
    400

    Mrtvi:

    Dalje. Ako neko ima 0 poena onda se on crta (naprimer) ovako (crvena boja takodje primer samo):

    0(3)

    Mrtvi:

    Ako ga izlece onda on ima 150 (bez ili 2). Svaki potez njemu se oduzima po jedan (ako je jedan potez bio 0(3) sledeci ce 0(2) pa 0(1)). Ako je potez pre vas odredjeni clan liste imao 0(1) onda ga brisete sa liste clanova a dodajete u mrtvi ovako i napadnete trojicu i izlecite jednog (kao sto je gore objasnjeno):

    (prvo ide lista clanova pa

    Mrtvi: ,

    Kada umre vise njih bice (primer):

    Mrtvi: , ,

    Njih ne obelezavate nikakvom bojom. Potez bi trebao da izgleda ovako (ako je lista smajliji, i ovo je samo po mojim interesima, logicno, vi cete napadati one smajlije koje ne volite, a leciti one koje volite, isto i sa politicarima i televizijama,...):

    100
    150
    200
    400

    MRTVI:

    Korisnik foruma koji hoce sledeci da igra ce kopirati listu, ukloniti boje koje sam stavio (ako ima nekih sa 0(3) on ce staviti 0(2) itd.) i napasti one smajlije koje on ne voli, a izleciti koje on voli. Primer:

    100
    200
    350
    250

    MRTVI:

    Itd. itd. Kada na listi ostane malo clanova a u mrtvi mnogo onda smanjujemo na jedan napad (150) ILI jedno lecenje tako da ce birati dal napada ili leci ali ne moze oboje, vec samo jedno. Ja odredjujem kada je to vreme... Kada na listi ostane samo jedan clan on je pobednik. Kada istrosimo sve liste onda pravimo sampionsko takmicenje i to ce izgledati primera ovako (ali to ce tek biti za nekoliko meseci):

    Sloba Milosevic 250
    250
    Pink 250

    Itd. itd. zavisi od lista.

    Svako ima jedan potez samo dok neko drugi ne odigra a onda opet on itd.
    Ako jos niste razumeli evo ja cu odigrati sam protiv sebe 3 poteza (liste politicari)...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Forsena

    Ovo je primer (politicari). U pravoj listi bice oko 20 politicara... Ovde ce biti samo 5. Liste isto pravim ja...

    Vuk Draskovic 100
    Sloba Milosevic 400
    Djindjic 150
    Boris Tadic 250
    Nikolic 200

    Mrtvi:
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Forsena

    U pravoj igri ne moze dva put ili vise puta igrati isti igrac.
    Ovo je veoma zanimljiva igra kad se nauci. Svako ima svoje misljenje...
    Ovi primeri nikako ne predstavljaju kako bih igrao u stvarnosti niti moje misljenje prema politicarima navedenim u listi...

    Vuk Draskovic 0(3)
    Sloba Milosevic 400
    Djindjic 0(3)
    Boris Tadic 250
    Nikolic 150

    Mrtvi:
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Forsena

    Maximalan broj poena jednog clana liste je 500

    Vuk Draskovic 0(2)
    Sloba Milosevic 500
    Djindjic 0(2)
    Boris Tadic 150
    Nikolic 0(3)

    (posto ovde nema vise koga da napadnem ja preskacem napad... isto tako mozete ako ne zelite da napednete sve koji su navedeni na listi ((misli se na 3)) )

    Mrtvi:
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Forsena

    PRESKACEM NAPAD

    Vuk Draskovic 0(1)
    Sloba Milosevic 500
    Djindjic 0(1)
    Boris Tadic 0(3)
    Nikolic 0(2)

    Mrtvi:
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Forsena

    PRESKACEM NAPAD

    Sloba Milosevic 500
    Boris Tadic 0(3)
    Nikolic 0(1)

    Mrtvi: Vuk Draskovic, Djindjic,
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Forsena

    Posto je boja 150 poenog napada zuta nevidljiva menjam je u ljubicastu znaci sve 150 poene napade izvrsavate ljubicastom bojom.

    Sloba Milosevic 350
    Boris Tadic 0(2)

    Mrtvi: Vuk Draskovic, Djindjic, Nikolic,
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Forsena

    PRESKACEM SVE NAPADE

    Sloba Milosevic 350
    Boris Tadic 0(1)

    Mrtvi: Vuk Draskovic, Djindjic, Nikolic,
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Forsena

    POBEDNIK POLITICARA JE SLOBA MILOSEVIC...

    Sloba Milosevic 350

    Mrtvi: Vuk Draskovic, Djindjic, Nikolic, Boris Tadic,
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Forsena

    Dakle, stvarno sam se potrudio... Ako ste razumeli da krenemo.

    Ponudjene liste su:

    Politicari
    Kompjuterske Igre
    Televizijski programi
    Filmovi
    Smajliji
    Drzave

    (ako neko hoce da predlozi listu (bez clanova, samo ime) pre glasanja, dobrodosao...)

    Do sutra izglasajte zeljenu listu... Ja sad idem da spavam... Mozete takodje traziti da dodam clanove u odredjenu listu (ali pre pocetka igre). Ako niste nesto razumeli pitajte me na PM (NE OVDE)... Nadam se da cemo se zabaviti...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Forsena

    Tako mi jelenskih rogova i čukundede vrača neka me odmah pregazi tramvaj ako sam išta ukapirala
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Forsena

    Jaoj! mene glava boli od kucanja... Ajde glasaj prvo jednu od lista pa cu pokusati ponovo da objasnim...

    Ponudjene liste su:

    Politicari
    Kompjuterske Igre
    Televizijski programi
    Filmovi
    Smajliji
    Drzave
    Imperatori
    Zezalice

    Dodao sam imperatore...
    Poruku je izmenio Cezar, 12.01.2007 u 22:40
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Forsena

    filmovi
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Forsena

    Damin glas se racuna 2 poena moj glas 1...

    Filmovi 3 glasa igra pocinje... Liste pravim...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Forsena

    Lista se pravi... Ne pocinjite dok ja ne zapocnem... Trenutni clanovi liste filmovi:

    Conan
    Matrix
    Rane
    Lepa sela lepo gore
    Tockovi
    Ubistvo sa predumisljajem
    Hakeri
    Julije Cezar
    Mi nismo andjeli 1
    Mi nismo andjeli 2
    Mi nismo andjeli 3
    TT sindrom
    Lepota poroka
    Pogled sa Ajfelovog Tornja
    Zmajevo srce
    Poslednji krug u monci
    Forest Gamp
    Balkanski Spijun
    Maratonci Trce Pocasni Krug
    I Am Sam

    Da pocnemo... (ovo ce biti malo glupo posto mnogi ne znaju ove filmove ali kada budemo igrali sa listom korisnika istaknutih ovog sajta i sa smajlijima bice mnogo zabavnije... )
    Poruku je izmenio Cezar, 12.01.2007 u 22:47
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •