Diskriminacija - u punom sjaju - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 54 od ukupno 54
  1. #46

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Kad god slusam rasprave o diskriminaciji,i pocnu argumenti tipa onog sto je izneo biterlemon,uvek mi na pamet prvo padneUstav ,osnovna ljudska prava regulisana zakonom i koliko ga krse.svi ostali zakoni,pa i ekonomski,i ta cuvena ponuda-potraznja mladji su u odnosu na njega,i svaki pokusaj opravdavanja je diskriminacija.

  2. #47

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Potpuno se slažem..Direktori državnih firmi imaju ovlašćenja nebeska a masu puta su lični nepromišljeni ili koristoljubivi. Skoro doživeh poniženje od cure koja umalo može da mi bude ćerka..Al ona je lepša. Nije stručnjak, ali ko to gleda...

  3. #48

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Ja jos nisam video roma da radi kao konobar, sluzbenik, poslovodja, prodavac, ...
    Sta to govori o nasem drustvu?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #49

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Govori o tebi..ne gledas pazljivo..a i ne treba da vidis.Oni se ni po cemu ne razlikuju.

  5. #50

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Sta govori o meni?
    Valjda cujem. Vidim...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #51

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Sta cujes,vidis?Ocekujes da pricaju romski i da izgledaju kao oni sto skupljaju smece?Ja recimo znam vaspitacicu iz vrtica,znam zubarku,znam i par osoba iz Idee..njih znam jer znam ko su im roditelji.Inace ,ni po cemu drugom se ne razlikuju.

  7. #52

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Ja sa druge strane znam, koliko su nezaposleni i diskriminisani.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #53

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Armija nezaposlenih je jako velika..

  9. #54

    Odgovor: Diskriminacija - u punom sjaju

    Da se razumemo...uvek kada postoje kriterijumi postojaće i diskriminacija! Jedina "razlika" u postupcima je u tome da li ti kriterijumi se smatraju opravdanim i društevno (ili od strane zakona te države) prihvatljivim. U mnogim muslimanskim sredinama je nezamislivo da žene budu zaposlene (u firmama), dok zemlje zapada insistiraju da procenat žena bude što veći u vladajućim strukturama. Lično sam pristalica fer utakmice: - Traži se to znanje, te veštine, taj ritam..pa ko "lepši"! Nebitno da li je to muškarac ili žena, koliko ima godina i broj članova porodice. I sam sam užasno osetljiv na sve učestalija pitanja lične prirode. Pobogu (kao što se kaže u mom kraju), "ko da smo zajedno ovce čuvali" !
    Generalno poslodavci uzimaju sebi sve veća prava (šatro pokrivena brigom za profit) pa je radno vreme sve duže, opis poslova sve širi, cimanje van radnog vremena sve češće, sujeta sve veća...a naknada za "spisak želja" sve tanja!.
    Pristalica sam da se na početku odmah POVUČE CRTA i da se tačno zna šta se smatra poslovnim a šta zadire u privatnost. Inače dolazi do konfikata koji najčešće idu na štetu zaposlenih.
    Uostalom nemam ništa protiv takmičenja (ovaj put za radno mesto) ali da je stratna i ciljna linija ista za svakog!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Diskriminacija ljudi obolelih od AIDS-a
    Autor osica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 16:51
  2. Diskriminacija?
    Autor Sirijus u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 29.05.2008, 22:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •