Kada ste počeli sa dohranjivanjem vašeg deteta?
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Odgovor: Kutak za mame i tate

    Kad ste poceli da dohranjujete bebce i sa cime prvo??? I koliko puta na dan?

  2. #2

    02 Odgovor: Kutak za mame i tate

    sa 4 meseca... iz nedelje u nedelju... : kašica od jabuke, sokić od jabuke... (prva nedelja)... zatim, mešavine jabuke i recimo banane... (druga nedelja) postepeno, zbog eventualnog bebinog alergijskog reagovanja...

    imala sam dosta konsultacija više sa mladim mamama nego sa pedijatrima koji imaju dosta oprečne stavove, koji mogu da te zbune...


    i čitaj... od starijih pedijatara, pa do dr. Spok-a... osluškuj svoju bebu... i nema zime za vas...


    mada sam u komšiluku imala slučaj sa gojaznom bebom (što je opet relativno), tako da malecki nije smeo do 8 - og meseca da gucne ni sokić, a kamoli nešto više... a moj cunami je tada već ''tamanio'' gotovo sve osim jagoda i lubenica... sve kuvano je dolazilo u obzir...

    Koliko sam bila od pomoći ne znam ... ponavljam... osluškuj svoju bebu...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Kada ste počeli sa dohranjivanjem vašeg deteta?

    Ja moju nazalost posle mesec dana,nisam vise imala mleka.Iskljucivo sa Humanom,koja je doduse malo skuplja od ostalih adaptiranih mlecnih formula,ali se pokazalo da je super odradila posao!Za svo vreme dok je pila Humanu(osam meseci) nismo imali nijedan zdravstveni problem,tipa,temperatura,prehlade i sl.Verujem u to a i pedijatar mi je potvrdio da je H odlicna za jacanje imuniteta.A sto se tice tajminga,...onda kad ogladni,nije bilo strogih forsiranja na dva sata i hvala Bogu nista joj ne fali!

    A sto se tice ostale hrane,sa sest meseci.Poceli smo sa kasicama i sokicima,zatim lagano bareno povrce,pirinac,griz i sve ono sto je u principu lako za varenje.Na trzistu ima puno raznoraznih zitarica u ponudi a kase od njih su prava poslastica za bebe!
    Poruku je izmenio Mish, 22.02.2010 u 02:02 Razlog: uzastopne
    I may not be perfect but I'm always me

Slične teme

  1. Psihologija deteta
    Autor paparazzo u forumu Psihologija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 25.08.2015, 22:09
  2. Dodatne aktivnosti deteta
    Autor Lulek u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.10.2014, 23:34
  3. Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg deteta
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 14.07.2010, 11:21
  4. Strabizam kod deteta
    Autor Sokica u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.04.2008, 13:54
  5. Možemo li da biramo pol deteta?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.09.2006, 01:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •