Jedva čekam da porastem
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Jedva čekam da porastem

    Koliko ste puta izgovorili ovu rečenicu kada ste bili mali? Da li u besu, očajanju ili u nekom trećem osećanju, nebitno. I da li ste se ikada zbog te rečenice ugrizli za jezik.


    Ja jesam... Mnogo puta.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Brate, pa ti si ovih dana bas zaglavio sa nostalgijom i ranim djetinjstvom. Hoces da me ubijes, sta ti je?
    Jesam, naravno da sam nekoliko puta izgovorio ovu recenicu, uglavnom u trenucima nemoci, kada sam dozivljavao scene maltretiranja od strane starijih i mnogobrojnijih klinaca...
    Poruku je izmenio greco, 11.01.2007 u 02:04
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  3. #3

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Bila sam ubeđena da su odrasli hrabriji. Jedva sam čekala da porastem kako bih bila hrabrija. Jedva sam čekala da dohvatim, bez da se kešam preko stomaka, česmu u kuhinji. Jedva sam čekala da mi porastu sise i da ih strpam u brus. Jedva sam čekala da porastem pa da mogu da se ljubim sa Zoranom Lekovićem (al' da on prestane da raste). Jedva sam čekala da porastem pa da mogu da gledam televizor dokle ja hoću. Jedva sam čekala da porastem pa da budem pametnija i da više znam. Jedva sam čekala da porastem pa da mogu sama da otvorim teglu sa medom kad ja hoću. Jedva sam čekala da porastem kako bih i ja imala važne razgovore telefonom. Jedva sam čekala da porastem pa da idem kod frizera stalno. Jedva sam čekala da porastem pa da mi se to nešto kaže samo.


    Med i dalje ne uspevam da otvorim uvek, Zoran Leković se oženio i nije prestao da raste, sise i brus obožavam, a ostalo i nije tako zanimljivo. Ja bih nazad. Silazim na sledećoj.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Ja nisam bila u tom tripu da zelim da porastem. Uvek sam znala da cu porasti kad tad, bilo mi je dobro dok sam bila mala. Nisam imala na sta da se zalim. I odrasli mi i nisu bili toliko zanimljivi. Bilo je momenata kad bih pozelela da sam velika ali to bi bio samo momenat, uzivala sam u detinjstvu.

    Secam se da su me moji kad sam imala 6 godina pitali jel bi ja htela da krenem godinu dana ranije u skolu, i ja sam im odgovorila ko prava da necu jer hocu jos da se igram u zabavistu. I onda su se moji odusevili i izljubili me i rekli da sam u pravu i da tako treba.

  5. #5

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Ma da,...jedva sam cekala.I sta sam dobila?Sad hocu da se vratim...
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #6

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Dok sam išao u osnovnu školu govorio sa:˝Kada ću je već završiti...˝
    Sada vidim da i nije baš bilo loše...
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  7. #7

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Niti je bilo dobro kad sam bila mala,niti je sad dobro
    No me toques

  8. #8

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    NE,nisam to nikada rekla,odrasla sma prerano
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    oduvek sam se druzila sa matorcima pa mi dechije drushtvo nije odgovaralo. zato sam jedva chekala da odrastem.

    u principu, ni jednom se nisam pokajala zbog te moje zelje i nikad se ne bih vratila da budem mala.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    02 Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Govorim to svih ovih godina ... (u slučajevima kada lupim glavom o zid )

    Biti ''porastao'' i nije neki fazon...

    Htela to ili ne - moram (donekle) zbog sebe i čeda koje odgajam
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #11

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Govorim to svih ovih godina ... (u slučajevima kada lupim glavom o zid )

    Biti ''porastao'' i nije neki fazon...



    A bilo je toga, naravno, možda i više jer imam stariju sestru, pa ću sve one rečenice tipa "Jedva čekam da porastem pa da i ja kao moja Seka mogu da...".
    A ono na šta se mnogi zgražavaju je: "Jedva čekam da postanem dovoljno velika (čak ne ni da porastem ) pa da mogu da i ja pušim".

    U međuvremenu sam shvatila da ne treba čekati da porasteš i da je bolje zadržati dete u sebi, koliko god ti to život dozvoljava.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku


    A bilo je toga, naravno, možda i više jer imam stariju sestru, pa ću sve one rečenice tipa "Jedva čekam da porastem pa da i ja kao moja Seka mogu da...".


    Ili da i ja kao moj mlađi bata mogu da , elem...

    Bilo je toga, samo da napunim 18 pa će oni da vide svoga Boga, sve baš sve će da bude pod mojom ličnom kontrolom, neće više niko da zvoca nizašta... U osamnestoj, sam granicu pomerila na 25, to mi se nekako baš učinilo ozbiljnim i odraslim, e tada ću stvarno da.... U 25 sam prestala da pomeram granice, shvativši da sve ono što nisam smela, mogla da uradim iz nekih razloga kao mlađa iz nekih drugih ili isith razloga neću raditi ni kao punoletno-odgovorno-odrasla, sve dok, sve dok, sve dok, stvarno i do kraja ne preuzmem svoj život u svoje ruke, što sam uradila sa 28. Sada mogu kako hoću i kada hoći.... Kada za to imam vremena....
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #13

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    Pomisljao sam to... odrasli su imali nove mogucnosti, drugacija iskustva.
    Nekad sam zurio da porastem kako bih pokazao onom se*onji sto nas je oterao sa terena. Hteo sam da odrastem, samo ne znam dokle? Verovatno fizicki da izrastem. A vidim, rascu do kraja zivota...

    Ne zelim bas da se vratim u detinjstvo. I ne bih ga menjao za nesto drugo. Mozda bih samo nekad, na jedan dan, hteo onu mastu i onu igru koju danas jedva da razumem.

    Mozes reci detetu sve mudrosti starijih i ukazati na sve lepote detinjstva, i opet ce hteti da poraste... ako raste presporo vecina ga smatra za budalu. Ako raste prebrzo, smatraju ga preozbiljnim.

    Meni prija osecaj starenja... ali me ujedno i plasi.

    evo mali monolog iz filma:

    "Neka postanu bespomocni kao deca.

    Jer,slabost je velika,
    a snaga je ništavna.

    Kad se covek rodi,
    on je slab i elastican,

    Kada umire,on je jak i stvrdnut.

    Drvo je,kada raste,nežno i gipko,

    Kada je suvo i tvrdo,ono umire.

    Cvrstina i snaga su saputnici smrti.

    Gipkost i slabost su
    odraz svežine života.

    Zato,ono što je cvrsto
    nece pobediti."
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #14

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    San svakog je biti odrastao. Svet odraslih gledan ocima dece ima skroz na skroz drugu perspektivu (daleko je savrseniji, i s nirvanom kao krajnjim ciljem koju deca vide u svojim mastarijama). Biti veliki, pametan i snazan kao Supermen, da te svi slusaju i da donosis odluke sam bez pitanja drugih za dozvolu, da ne moras ici u skolu, da vozis kola, da imas ljubav svog zivota, kao Popaj, sa kojom ces ziveti srecno- kao u bajkama do kraja zivota, ..., pa zar to nije prelepo . Medjutim, u ovom svetu, svetu realnosti, svetu u kome se brzo zivi, i kroz zivot trci, sve je izokrenuto natraške. Svakako, stoji da vas kao odraslog fizicki nece niko ošamariti (bar u vecini slucajeva, jer ste sposobni da mu vratite to s kamatom) , ali, zivotno šamaranje je mnogo gore i teze. Biti odrastao ne oznacava imati: puno godina, fizičku visinu, masu i krupnu Herkulovu gradju. Biti odrastao znaci znati ziveti i sa zivotom se nadmetati, sa uspehom i bez straha, stjički (a ne kukavicki) podnositi svaki poraz, i uzivati u svakom uspehu puneci njime svoje samopouzdanje i zivotnu snagu. Stoga, na osnovu svega vam iznetog moram priznati da ponekad kad osetim ozbiljne šamare života jedva čekam da porastem.....:klinac:
    ...................

  15. #15

    Odgovor: Jedva čekam da porastem

    samo sam u posebnim situacija jako željela da porastem, a to je bilo tada kad bih išla u posjetu ćaletu, i kad god bih ga nešto ozbiljno upitala, on bi uvijek odgovarao "kad odrasteš, kazati će ti se samo". kazalo, ne kazalo, ipak sam jedva čekala da dođem do magične granice (bar mi se tada činilo da je magična) od 18 godina, jer je to značilo da mogu u gradu ostajati dokle god hoću. iz današnje perspektive to mi pomalo djeluje smiješno.
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Jedva čekam...
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1164
    Poslednja poruka: 27.05.2017, 15:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •