Koliko je vazno biti samopouzdan?
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Koliko je, po vama, važno biti samopouzdan? Kada hoćete da odgovarate neki predmet, da priđete nekom momku-devojci....imate li petlju, i, da li vam je to uopšte važno?

  2. #2

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Ја сам увек пун себе. Кад одговарам, иако често немам појма, одговарам ко да сам докторирао тај предмет. Кад прилазим девојци, прилазим ко да је знам цео живот. Како моја кева каже, не би се ни Тита постидео

  3. #3

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Evo ako mže ovo malo da pomogne:

    Većina se psihologa slaže da o samopoštovanju ovisi menatalno zdravlje i prilagodljivost. To ne znači da ljudi s visokim samopoštovanjem misle o sebi samo dobro, kako kod sebe nemaju što mijenjati. Dapače, oni su čak otvoreniji za promjene, jer vide i priznaju svoje slabosti. Kakve su onda u stvari osobe visokog aamopoštovanja? Neke osobine su im zajedničke:

    1. Opuštenost Čak i kada se susreću s ozbiljnim problemima, imate osjećaj da stvari drže pod kontrolom. Stoje uspravno, ramena su im čvrsta, a nervoza im se ne odražava na licu. Kada se stvarno umore, obično uzimaju time out, kako bi se oporavili i ubrzo vraćaju vedrinu i spokojnost.

    2. Ni predebeli, ni premršavi Samopouzdanje se ogleda u njihovom tijelu: nisu ni predebeli, ni premršavi. Tijelo im odaje da su u dobroj kondiciji. Njima rijetko prevladaju kompulzivne radnje poput prekomjernog jedenja, pijenja, pušenja, spavanja. Čuvaju se kad su pod većim stresom.

    3. Energičnost Puni su života, mentalno i fizički. Vole raditi, visoko su motivirani. Čak i kad su u razdoblju osobne tranzicije, uvijek imaju jasan osjećaj kamo žele ići i što bi željeli postići. Čak i kada stanu, svjesni da moraju promijeniti baterije, nećete ih uhvatiti kako besciljno lutaju ili su ubačeni u kolotečinu.

    4. Pozitivni i optimistični Kada ih promatramo kako se ponašaju i govore, imamo osjećaj da od svoje okoline očekuju najbolje. Rijetko izgledaju blokorani brigama i strahom. Svoje greške prihvaćaju kao način učenja, prepreke na koje nailaze shvaćaju kao uobičajeni put rješavanja problema. O budućim planovima nerijetko govore puni uzbuđenja.

    5. Uzdaju se u sebe Ne traže stalno pomoć i odobravanje drugih prije nego što donesu odluke.Mogu biti sami i nije im nužno društvo da bi se zabavili ili opustili. Nastoje biti financijski neovisni. Kada odluče prihvatiti rizik, možete biti sigurni da su razmišljali i o tomu što ako ne uspijem. Pomoć i podršku okoline ne doživljavaju zdravo za gotovo.

    6. Društveni i kooperativni Čak i kad su po prirodi introvertirani, prijateljski su naklonjeni prema okolini. U društvu neće privući više pozornosti nego što bi bilo fer prema drugima. Ostavljaju dojam da im će rado čuti druge, kao što žele da se čuje i njihov glas. Vole biti dio partnerstva, tima ili zajednice Trude se pregovarati i stvarati kompromise kako bi došli do zajedničkog dobra.

    7. Asertivnost - Kao što se bore za svoje potrebe i prava, imaju i osjećaj za pravicu. Nije im svejedno hoće li i drugi ostvariti svoja prava. Znaju reći "ne" i postaviti granice drugima.

    8. Samorazvoj Iako je očito da imaju osjećaj samovrijednosti, oni se često propitkuju, nastojeći biti bolji ljudi, partneri, roditelji, prijatelji. Ne bježe od svojih slabosti, već se nastoje suočavati s njima i raditi na sebi. Ne troše puno energije na svađe u kojima se razbacuju agresivnim i destruktivnim kritikama, ali će rado saslušati savjete i konstruktivne prijedloge.


    preuzeto sa neta

  4. #4

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Uzasno je vazno imati samopouzdanje,bez njega mnoge stvari ne bi bile onakve kakve jesu,za sve u zivotu jednostavno treba imati petlju!
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    reci cu samo ovo: meni je to sad skoro najvaznije u uspijehu u zivotu (jos sam u osnovnoj)
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  6. #6

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    to je meni jako vazno

  7. #7

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Jako je vazno imati samopouzdanja... Neces puno postici u zivotu bez povjerenja u sebe. Ako ti ne vjerujes u sebe,kako drugi da vjeruju tebi?
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  8. #8

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    veoma, ali ga ja na zalost nemam ni malo
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

  9. #9

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    U danasnje vreme je vrlo vazno imati vere i samopouzdanja u sebe.
    Nazalost,to mnogima ne polazi za rukom,pogotovo onima koji imaju komplekse nize vrednosti.
    Kao sto se uci da se pise i cita,tako mora i da se nauci verovati u sebe i biti zadovoljan sobom.

  10. #10

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Važno je imati samopouzdanja da nas ne bi kojekakav polusvet 'vatao na "drugarske fore" i vrteo oko prsta nagoneći nas da radimo šta se njima prohte, samo zato što verujemo da nismo dovoljno vredni da bismo mogli da se odupremo.
    Jerbo, kada imamo dovoljnu količinu samopouzdanja verujemo u sebe i u svoje realne mogućnosti i snagu, i tako dalje, oduprećemo se svim uticajima koji na nas mogu biti pogubni.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #11

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Mnogo je važno.
    Samopouzdanje pola posla odradi.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #12

    Odgovor: Koliko je vazno biti samopouzdan?

    Već mesecima imam priliku da "slušam" dvoje tinejdžera, koji često borave ispod mog prozora na poslu (tu im se nešto sviđa, iako znaju da mogu da ih čujem jer su mnogo glasni). Anyway, ta deca se konstantno kolju, poznajem im roditelje, tj. iz kakvih su porodica, i nisam nimalo iznenađena njihovim ponašanjem ali ne kontam kako im više ne dosadi. Glavni problem je upravo samopouzdanje, on je dečko iz porodice u kojoj se ne zna ko kosi a ko vodu nosi, svi lujke na svoj način, on kao glumi mangupa a ustvari krije svoju nesigurnost. Ona iz porodice koja glumi neki nobles, ali sve na glumi i ostaje. Konstantno napadaju jedno drugo zašto su se javili ovom/ovoj, zašto su se dopisivali na netu sa nekim/nekom, padaju tu i teške uvrede i reči, strašno je za šta sve optužuju jedno drugo. Kapiram da su tinejdžeri, i da su u fazi kada su nezadovoljni sobom i nesigurni u sebe ali ga ovi preteraše. Par puta sam razmišljala da izađem i objasnim im neke stvari, al' ko sam ja da se mešam, valjda će vreme da učini svoje i da im pokaže da trebaju da budu samo ono što jesu. Tada im ni samopouzdanja neće manjkati.
    I may not be perfect but I'm always me

Slične teme

  1. Ja neću biti takav
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 13.02.2015, 23:45
  2. Šta ćeš biti kad porasteš?
    Autor swba u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 117
    Poslednja poruka: 20.02.2014, 19:42
  3. Biti bez posla..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 21:06
  4. Biti il' ne biti?
    Autor SQUAW u forumu Porodica
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.02.2011, 18:00
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •