Srbija na CNN - u
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Srbija na CNN - u

    Danas je počela reklamna kampanja Srbije na CNN-u, pod sloganom "Moments to Remember", ("Trenuci za pamćenje").

    Aranžman sa ovom američkom TV mrežom košta pola miliona evra i predstavlja uvod u promociju turizma Srbije u svetu. U naredna četiri meseca gledaoci CNN-a moći će da upoznaju Srbiju kroz dva promotivna spota od po četrdeset sekundi.

    Spotovi će se emitovati u segmentu programa "Sights and Sounds“, a cilj ove kampanje je da se Srbija predstavi kao turistička destinacija, kaže predsednik Turističke organizacije Srbije Miodrag Popović.
    b92



    U prolazu sam čula o ovome na TV-u, pa potražih spot na netu. Usta mi se razvukoše u osmeh kad sam u ovih 40 sekundi koje gleda ceo svet videla par detalja koji su obeležili moj život.

    Znam da nije moglo mnogo toga da se nagura u ovih 40 sekundi... ali fali... fali EXIT, fali Ada Ciganlija, fali Palić, fali neko zlato u basketu ... fali... eto ta mrva da bi ovo izgledalo malo upečatljivije i primamljivije... da se razlikuje od ostalih zemalja.

    Ne želim da se upuštam dublje u priču, ali može se diskutovati o ovome iz raznih uglova... Koji su vaši utisci? Mišljenja? Šta biste vi stavili u ovih 40 sekundi? Da li bi vas ovaj spot naterao da krenete put Srbije?
    Poruku je izmenio SQUAW, 10.01.2007 u 20:52
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Hvala za spot. Čitala sam o reklami, ali do sada nisam imala prilike da je pogledam.

    Moje mišljenje: super pozitivno je što se neko konačno setio da bi mogao da nas promoviše i ne treba žaliti para, jer pare uložene u ovakve stvari zasigurno nisu uzalud bačen novac.

    Interesantno je da je CNN-u predato 14 sati materijala, od kojih su oni izvukli ovo što su izvukli. Reklama je estetski prva liga, ali je sadržajno nigde-ništa. Vidimo malo Kopa i Zlatibora, i neke šume, reke i jezera koje tako prikazane ima skoro svaka zemlja. Takođe, akcenat su stavili i na manastire i to je ali ostalo mi je jaaaaako mlako.
    Nema nigde ljudi na reklami, to mi je baš nekako onako... čudno.

    Možda će mi neko zameriti, ali drago mi je što nema Guče i trubača, jer ne mislim da Guča treba da nas predstavlja... Ja se prva ne osećam kao da živim u zemlji trubača. Isto tako, nema veze ni što nema Exita, promoviše se on sam za sebe... i to i više nego dobro. Verujem da se mnogi ne osećaju kao da žive u zemlji Exita, tako da je to to...

    Sve u svemu, pozitivno je što se neko setio da nas promoviše kao zemlju, nebitno da li kao turističku destinaciju ili na bilo koji drugi način. Ako je jedna Albanija na programima skoro svih turističkih agencija u Srbiji i Evropi uopšte (uz to proglašena za egzotičnu destinaciju koju morate obići) zašto neko ne bi barem pokušao da i našu zemlju približi strancima u svetlu drugačijem od onog na koji su navikli.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Drago mi je sto se pare ulazu u ovakve stvari. Napokon!!!!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Možda će mi neko zameriti, ali drago mi je što nema Guče i trubača, jer ne mislim da Guča treba da nas predstavlja... Ja se prva ne osećam kao da živim u zemlji trubača. Isto tako, nema veze ni što nema Exita, promoviše se on sam za sebe... i to i više nego dobro. Verujem da se mnogi ne osećaju kao da žive u zemlji Exita, tako da je to to...
    Neć' da zamerim već da kažem. Ni ja se ponekad ne osećam kao da živim u Evropi, pa mi drago što su je na početku spota onako locirali na mapi, obzirom da mnogi ne znaju ni gde se nalazimo, ni da li je Srbija glavni grad ili država ili je levo od Tasmanije. Ono, to mi uopšte nije suvišno
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Kad bi po tebi sudili, mislili bi da je srbija negde u severnoj americi ...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Neće nas prepoznati. Misliće da je foto-montaža. 15 godina su im puštali drugačije snimke.


    Šalu na stranu, lep potez.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Ok je potez ali ne treba na tome stati. Nedovoljna je samo ta reklama. Potrebno je da kampanja bude prisutna na vise medija.
    Inquisitor
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    ovo je pravi potez i za takvo nešto ne treba žaliti para. naravno, uvijek može bolje. međutim, ovo je tek jedan mali korak (za nas je ogorman). ok, privukli smo ih reklamom, a sada treba sređivati konkretne stvari kao što su hoteli, usluga, stanje javnih wc-a, lokala i svega ostaloga što je neophodno za dobar turizam. da ne odem u off topic, ovo je nadam se jedan dobar početak
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    ok, privukli smo ih reklamom, a sada treba sređivati konkretne stvari kao što su hoteli, usluga, stanje javnih wc-a, lokala i svega ostaloga što je neophodno za dobar turizam. da ne odem u off topic, ovo je nadam se jedan dobar početak
    Kakav offtopic, pa u tome je poenta! Ako ne ispratiš tu reklamu sadržajem i onim što im ponudiš kad isti ti turisti ovde pristignu (a da ih ne odereš u menjačnicama pa ti bude milo što ih vidiš), džaba i taj korak ako je unazad. Lepa smo zemlja, prelepa, ali baciti se na konkretno, to sam i ja prvo pomislila.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    potez kao potez je odlican. Kad sam na CNN-u gledao Hrvatsku i Crnu Goru, pomislio sam da bi to i nashi trebali da odrade. Ali sto se tehnicke izvedbe spota tice ... po meni je moglo mnooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogo bolje. 40 sekundi je i vishe nego dovoljno za onog koji zna sta radi. Gledajuci spotoce za Indiju, Kinu, Tunis ... ovo je nista. Nekako mi sve deluje nabacano. A kako je Squaw rekla da su to radili ljudi iz CNNa. Ja sam drugacije shvatio. Mislim da su to nashi radili. A i tuzno je to da je nash ministar turizma izjavio da nije video kako izgleda spot pre svog emitovanja, ali da "mora biti dobar".
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Ja se pitam, da li su svi ti termini zakupljeni za pushtanje samo jednog spota? Ok je ovo kao pochetni kolazz sa nabacanim detaljchichima svega.. Mozda bi, globalno, svaki od tih detaljchicha mogao biti bolje prikazan..Recimo, shta znam, da Kopaonik dobije primat u nekom spotu pa u sledecem Zlatibor.. Ovako se vidi sve i ne vidi nishta... Mislim, ja da nisam odavde verovatno ni po chemu ne bih mogao da razlikujem ovaj spot od slichnog spota za Bugarsku ili Rumuniju.. Isto podneblje ista brda iste shume, bar na taj prvi pogled od 40 sekundi..

    Drugo, ne zaboravimo da ovo nije takmichenje za najkulturniju i najstilizovaniju zemlju, nego da se prikaze, ponudi i proda ono shto imamo! .. . Ja bih jako voleo da je ovo zemlja Baha ili Mozarta ili da je Mokranjac nesko ko ce privuci turiste sad i odmah...Medjutim- truba i Exit se dobro prodaju i ne treba ih zanemariti iako su oni sami sebi reklama...Sa druge strane Exit i slichne manifestacije ima skoro svaka zemlja, a stvari kao shto je Gucha nema... Turisti su krenuli na odmor i opushtanje i svaki novi vid zabave do dekadencije definitivno privlachi ljude i pare... ... Nemamo Budimpeshtu, ali nash Sziget moze biti bolji..

    O nekim nashim vrednostima najbolje govori podatak da onaj ko dolazi u Bg nema pojma da se tu nalazi i grob Nikole Tesle (urna sa njegovim pepelom).. Negde na zapadu bi mu u najmanju ruku bio napravljen mauzolej ili hram! I to tu bi svako dolazio da se pokloni i sazna neshto.
    Ovako, posmrtni ostaci Nikole Tesle se chuvaju u muzeju koji muku muchi izmedju ostalih stvari sa, verovali ili ne
    DUGOM ZA STRUJU ELEKTRODISTRIBUCIJI!
    Ali zato kad treba da se kurchimo i lelemudimo sopstvenom velichinom i nechim shto mi kao drzzava nismo uradili hvatamo se tog istog Tesle i ovoga onoga kome treba da se izvinjavamo doveka shto je morao i inache da ode u Ameriku da bi bilo shta postigao..

    Zato mi i pada po nekad na pamet jedna druga turistichka atrakcija koja bi mogla da se organizuje.. npr javna veshanja naglavachke..






    Poruku je izmenio HLEBmaster, 11.01.2007 u 19:34
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    -Lose odradjeno. Ne zbog sadrzaja, ne zbog Guce ili Exita, neg' nije b'e lepo na oko, nit' muzike nit' poruke nit' icega. "Ne radi"
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Blamaža Srbije na CNN-u


    U spotu o promociji Srbije, koji je po mišljenju dela gra
    đana, ali i struke, ne baš tako vešto urađen, a čije je prikazivanje počelo na američkom televizijskom kanalu Si-En-En, potkrala se i jedna greška. Od obilja crkava koja naša zemlja ima, u jednoj sekvenci spota vidi se i crkva na rumunskoj strani Dunava, piše list "Blic".

    "Igrom slu
    čaja, često idem u Kladovo, odakle mi je žena i tačno znam da se crkva, koja se nalazi maltene na ivici provalije pored reke, u stvari nalazi na rumunskoj strani Dunava. Da je barem reč o nekoj staroj crkvi, a ne o novosagrađenoj. Pomenuti objekat se može lepo videti sa naše strane Dunava, odnosno sa poznatog srpskog izletišta Hajdučka vodenica koje se nalazi na pola puta između Kladova i Donjeg Milanovca. Iako se ta crkva, praktično, vidi samo sa naše strane i stvarno predstavlja lep prizor, ipak, ona se ne nalazi na srpskoj strani Dunava", primetio je čitalac "Blica" koji se javio redakciji.

    Miodrag Popovi
    ć, direktor Turističke organizacije Srbije, potvrdio je za "Blic" da je u pitanju crkva koja se nalazi na rumunskoj strani, smatrajući da nema ništa loše u tome što je stavljena u spot koji promoviše našu zemlju.

    "Crkva se nalazi na drugoj strani Dunava, a pola reke je naše. Šta je trebalo da uradimo, da zamaglimo crkvu? Jednostavno, prikazali smo Dunav na
    čijoj se drugoj strani nalazi crkva. To smo stavili jer je prizor sa tom crkvom prosto lep", izjavio je Miodrag Popović.

    Detaljnim pregledom snimka se, ipak, mo
    že videti da je crkva zumirana, kao i to da je prikazana druga polovina Dunava, odnosno rumunska, a ne naša strana reke.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Srbija na CNN - u

    Jadno,od toliko lepota Srbije on prikazuju Rumuniju,kao da se ne moze napraviti nijedna lepa slika duz kilometarskih obala Dunava unutar Srbije
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Srbija na CNN - u


    Ne valja!!!
    Stvarno je moglo to malo bolje. Planine, reke, jezera, drvece i ptice imaju svi.
    Uglavnom svi.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija
    Autor elektricna ovca u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 10:10
  2. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  3. Srbija i nesvrstanost
    Autor nenad.bds u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02.04.2010, 16:23
  4. Finska - Srbija 0:2
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.06.2007, 20:12
  5. Nezavisna Srbija
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 13:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •