Drugar/ica iz vrtića
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Drugar/ica iz vrtića

    Da li ste imali najboljeg druga/drugaricu u vrtiću?

    Koje su vam bile omiljene igre.

    Da li ste i dalje u kontaktu?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Joj gdje me nadje! Nazalost, nisam nisakim ostao u kontaktu, ali se dobro sjecam da sam uzivao u fudbalu, pentranju po onim mrezama od konopaca i skakanju na strunjace, pa sam se stalno penjao na "dzanarku", pa sam volio vaditi sa drugovima one "buba-klijesta" iz cvjetova... Znas one bube sto imaju kao klijesta na dupetu, uholaza, cini mi se, pa se praviti vazan pred curicama.
    Uhhh, 'bem ti vrijeme, kako pichi...
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  3. #3

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Ja se ne secam nicega samo znam da su mi pricali da sam stalno tukla decake
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ja se ne secam nicega samo znam da su mi pricali da sam stalno tukla decake
    joj znao sam da si opasnica

    ja nisam isao u vrtic
    vjecito su me cuvale i vucale sestre, bake, deke, tetke ...
    nije ni cudo sto sam ovako razmazen
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    imala sam više drugarica i drugara
    sa jednom sam bila posebno bliska
    ali čudno,pred polazak u školu sam se preselila u drugo mesto
    i već tada smo prekinuli svaki kontakt
    čujem da završava medicinu u Švarcvaldu
    sa njom je to bilo uobičajeno
    ali imala sam drugaricu za nestašluke
    bežale smo na našim biciklićima jedna kod druge
    ja sam dobro prolazila,jer su moji znali da znam tako da zbrišem do konja,
    ali je zato drugarica Martina večito fasovala od bake koja ju je čuvala
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića


    Ah, vrtic

    Rado bih se vratio u to doba lenstvovanja Ustvari, ko ne bi?

    Da predjem na stvar. Gledao sam da se druzim sa svima, tako da ne mogu nikoga posebno da izdvojim. Da budem iskren, najvise sam se druzio sa onima koji su samnom pravili sranja Pravili smo svakakve gluposti, a ona koje se kristalno jasno secam jeste da smo pokusali da pobegnemo iz obdanista Uzeli smo najostrije igracke i nekoliko kocki ( ekser i cekic ) i u jednom zabacenom uglu poceli da pravimo rupu u zidu. Bese golema rupa I da nas jedna devojcura nije ocinkarila, uspeli bi da pobegnemo ( kasnije je doticna dobila po bulji )

    Sa tom grupom sam i dan danas u kontaktu ( doduse slabom )

  7. #7

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    moj najbolji drug u vrtiću se zove šime (na žalost nismo u kontaktu, druženje je prestalo kad su se moji preselili, a ja sam te godine krenula u tkz. "malu školu" na sasvim petnaestom dijelu grada. inaće vrtić nam se zvao marženka žurga i do dana današnjega mi je nepoznato porijeklo tog neobičnog imena - ne znam da li su ga mijenjali). ja sam šimu šmeknula jer je bio malko divlji, nikad nije spavao, uvijek je dobijao packe, vječno je kopao nos i uvijek je jeo moj dio hrane, jer sam ja kao mala bila gadljiva na hranu i jela sporo kao puž. smjestili su nas da spavamo tako nekako da je on bio na jednom kraju prostorije, a ja na drugom, pa bi uvijek glasno šaptali kad bi drugi spavali (sad da me pitate o čemu smo se domunđavali, pojma nemam). vječito smo preskakali ogradu, ne da bi bježali, već samo zbog toga što je bilo zabranjeno, pentrali se po drveću, pikali loptu i njihali jedno drugo na ljuljački. onda je jednom đavo odnio šalu, bio me je toliko zaljuljao da sam pala sa ljuljačke, rasjekla glavu, hitne i ostale zezalice, ali na svu sreću sve se dobro završilo, a ja sam i dalje tvrdila da sam sama pala sa ljuljačke. eto, to je bila priča o malom šimi. šteta samo što je druženje trajalo godinu dana.
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Imao sam mnogo drugara i drugarica u vrticu...
    Sa mnogima sam u kontaktu, sa nekima sam ishao u isti razred u osnovnoj.
    Sada sam jako dobar sa drugaricom iz vrtica, idemo zajedno u razred, svaki dan zajedno putujemo, iako tokom osnovne skole nismo imali nikakav kontakt
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  9. #9

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Joj,ja sam u vrticu bila manja od makovog zrna tako da nikakva prijateljstva nisu dolazila u obzir,mada mi je sada zao zbog toga...Ne mari,nadoknadila sam to zestoko cim sam krenula u skolu!
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    najbolje drugarice su mi bile Suza i Sladja, bliznakinje....
    vidimo se nekad kad odem kutji mada se ne druzimo kao ranije, odavno su nam se putevi razisli.

    vaspitachica je bila nesudjena tashta mog oca pa je koristila svaku priliku da me shikanira i terorishe, zato joj danas ni dobar dan ne kazem. djubre matoro.
    najvishe me kaznjavala tako shto me stabi da sedim sa dechacima

    najvetja rivalka mi je bila neka Miljana, koju sam zvala "Bela Koza"....
    Borba za prevlast.....
    A bila je i poltron i tuzibaba i sve najgore ( potiche iz pordice policajaca pa onda i ne chude karakteristike)

    Bila sam najlepshe dete u grupi i dobijala fotke besplatno

    Mrzela sam cetvrtak jer nas tad terala da sabiramo brojeve ( shto sam ja nauchila mnooogo davno igrajutji tablitj)

    iskreno, bilo mi je dosadno i bez veze.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  11. #11

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    joooo' vrtic ja sam ishla svega godinu dana u vrtic, i to onu godinu pred upis u prvi razred.. do tad me chuvala teta Mica iz ulice, koja je chuvala nas chopor.. to je bila prednost jer smo uvek lunjali ulicom (uauuu, to je bio izlet i po ) igrali se u parku celi dan.. itd.. da ne pricham o tome, jer bi se moglo pretvori u roman..
    ta godina dana u vrticu mi je bash ostala u magli, ne znam zashto.. znam da nisam bash neshto bila ljubitelj tog vrtica.. ne secam se ni kako se zvao chak se ni ne secam shta sam imala na svojim vratima od ormarica (svako je bio ili cvet ili zhivotinja) a bash sam mislila da bi tako neshto trebala da upamtim no, secam se moje prve simpatije.. dodushe secam se imena Hrvoje se zvao.. ali nemam blagog pojma kako je to dete izgledalo znam da smo se igrali skupa u jednom coshku, u kojem su uvek bile nabacane igrachke.. ali to je sve shto mi je ostalo u secanju o njemu
    moomoo meee jooouu

  12. #12

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića





    ...ocigledno je...da sam trebao vise da ga bijem dok smo bili deca...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #13

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Imala sam baš mnogo drugarica i drugara u vrtiću koje pamtim i sa kojima sam išla i u osnovnu školu.Sa jednom Branom se nisam igrala jer je bila veća za glavu od mene i za nju sam bila nevidljiva mrva.Ali,naše mame su se družile,pa su one sve dogovorile da mi budemo cimerke kada smo došle u Novi Sad da studiramo...i super smo se družili...Onda je ona jednom priznala da me nije smatrala i doživljavala takvom osobom sa kojom bi se mogla družiti,ali eto,slučaj je hteo da promeni mišljenje...
    Danas ona živi u našem rodnom gradu,a ja u Novom Sadu,ali smo ostale u kontaktu i kad odem kući nađemo se i lepo ispričamo...
    Ostalima pamtim imena i poneki lik,ali ne znam baš ništa o njima...ali one lepe bezbrižne dane pamtim...

  14. #14

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    naravno da smo u kontaktu ...
    čak šta više vidjam ih dosta po gradu i kafenišemo...
    a igrali smo šta drugo nego fudbal i tako ceo život
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #15

    Odgovor: Drugar/ica iz vrtića

    Već duže pokušavam da zaobiđem ovu temu, ali eto...Nekako uvek stignem ovamo... Moja drugarica iz vrtića... Uh, kada samo pokušam da prebrojim godine koje nas od tog perioda dele, zavrti mi se u glavi... Sećam se ogromnih dimenzija naše radne sobe, proslava rođendana, dana "dežurstava", vaspitačice Soke i njenih nezaboravnih toplih dlanova i uvek prisutnog osmeha... S. i ja smo se večito prepirale oko toga koju od nas dve je više puta pomazila ili pogledala u toku dana... Pa sve one dečje gluposti prilikom povratka iz vrtića, kada smo zaustavljale ljude na ulici da bi ih pitale da li je pravilnije da se kaže Indijac ili Indus ili gde se tačno nalazi ulica u kojoj smo obe živele... U osnovnoj školi smo se našle u istom razredu, čak i u istoj klupi... U osmom smo se podžavrljale oko gluposti (čitaj: dečka) i ćutaleeee... Celo leto... Onda se našle na prijemnom ispitu za srednju školu i bile srećne, presrećne što smo se ponovo našle... Možda sam je tek tada zaista dobro upoznala... Možda sam njeno biće tek tada uspela da shvatim... Svu njenu nežnost, ljudskost, veličinu njenog srca... Stigosmo i do fakulteta, opet zajedno, čvrsto ubeđene kako ćemo promeniti svet... O, te radosti kada se zaposlila... Morala sam da odem da vidim taj poseban razred koji je vodila, da mi predstavi svakog svog anđelka i o svakom da kažepo nešto lepo... Znam da sve ovo zvuči pomalo patetično, ali pišem bez preterivanja, zaista je bila takva... Svu sebe je dala toj deci jer svoju nije mogla da ima... Nije klonula duhom ni kada se razbolela... Valjda je tako nasmejana i puna optimizma i otišla... Moja S...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja vam se misao vrti po glavi?
    Autor starsica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 3693
    Poslednja poruka: 28.10.2022, 21:42
  2. Vrtić
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.11.2013, 18:18
  3. Recitacije iz vrtića, škole
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 23.08.2012, 23:14
  4. Priče iz vrtića
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26.01.2010, 07:38
  5. Ishrana u vrtiću
    Autor shacky u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.10.2008, 19:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •