Kolaži od cveća
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Kolaži od cveća

    Blizi se proleće i vreme kada će se priroda ponovo probuditi... Sve će propupiti, olistati, procvetati... A Vi ćete verovatno, posle ove duge hladne zime, krenuti u šetnje po prirodi, ili makar po obližnjem parku... Eto prilike da počnete da sakupljate materijal za jedan novi hobi, veoma lep i kreativan, a ni malo skup - izrada KOLAŽA OD CVEĆA.






  2. #2

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Cveće i lišće ne bere se posle kiše, ni u zoru ili sumrak, kada je vlažno ili pokriveno rosom. Najbolje je sakupljati oko podneva, jer su cvetovi tada najviše otvoreni, pa se mogu lakše presovati.

    Za početak Vam je potreban sledeći materijal:
    ispresovane biljke,
    podloga,
    neutralan, bezbojni lepak,
    ramovi sa staklom
    i naravno - STRPLJENJE I MAŠTA







  3. #3

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Presovanje biljaka uči se još u osnovnoj školi, ali evo prilike da vas podsetimo na neka osnovna pravila. Biljni delovi koji se presuju moraju biti suvi. Izmedju dva lista papira, najbolje mekog, koji dobro upija - kao za herbarijum, slažu se listovi i cvetovi ISTE DEBLJINE! Za presovanje možete koristiti i novinsku hartiju, ali vam se moze desiti, zbog prisustva olova u štamparskoj boji, da neki cvetovi promene boju.
    Neke biljke presuju se brze od drugih, sto ćete otkriti samo ličnim iskustvom. Lakše se, na primer, presuje POLJSKO cvece, nego bastensko; sočnije biljke i "mesnatiji" delovi, sa viće vlage duže će se presovati i sl.

    Biljke koje presujete neophodno je povremeno pregledati i promeniti hartiju.
    Cvetni kolaži osim ideje zahtevaju i veliko STRPLJENJE, ostalo je jednostavno. Važno je da se lepak brzo suši i da odaberete odgovarajuću boju podloge. I naravno, da imate inspiraciju!

    -preuzeto sa garden.co.yu-

  4. #4

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Prijateljica moje mame napravila je prelepe kolaže od presovanog cveća što mene već duže vreme navodi da i sama pokušam ovako nešto.
    Ideja odrađuje većinu posla, a sam produkt ume da izdgleda fantastično. U proleće krećem sa sakupljanjem materijala, a na jesen (a možda i pre) se javljam da vam pokažem moj rad.

  5. #5

    Odgovor: Kolaži od cveća


    Ovo je moja mama pravila!
    Stvarno, treba mnogo strpljenja, volje i maste. Ona je lepila na obican hamer papir- beli ili crni i za neke jeftine pare nasla nekoga da to urami, pa jos i nasla ko ce da prodaje- da vidis kako je islo za 8. mart!

  6. #6

    Odgovor: Presovano cveće i druge rukotvorine

    Radim i markere, graničnike za knjige, vaznice od kanapa kutijice i slične stvarčice
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  7. #7

    Odgovor: Presovano cveće i druge rukotvorine

    Lepo,lepo Snežo58! Kad čovek nadje zanimaciju, ima spretnosti da napravi nešto lepo, pa da sam i naravno još i drugi uživaju u tome, to je pravo zadovoljstvo!

  8. #8

    Odgovor: Presovano cveće i druge rukotvorine

    Hvala, Adora, Drago mi je da je neko primetio,ovu temu, znam da forum ima dosta siruku tematiku. Ipak, ako nekoga zanima vise, moze videti na http://nena3110.blogspot.com
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  9. #9

    Odgovor: Presovano cveće i druge rukotvorine

    Oduvek sam se divila ljudima koji se ovim bave, jer znam koliko je vremena i strpljenja potrebno samo da ispresujes pravilno biljke, a da ne pricam o tome da se posle izradi slika.
    Snezo divne su tvoje slike i ostala dela.


  10. #10

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Hvala, Bombice!
    Svratite na blog, ima nešto novo, postaviću i ovde, ali mi nije u ovom kompu...
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #11

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Svratite na blog, ima nešto novo, postaviću i ovde, ali mi nije u ovom kompu...
    ....vec sam svratila ....divni su ti radovi....kreativnost je za svaku pohvalu ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  12. #12

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Hvala Sussi!
    Volela bih da si napisala komentar, a na dnu ima knjiga gostiju.
    Nemam dovoljno vremena, inace bi radova bilo mnogo vise.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  13. #13

    Odgovor: Kolaži od cveća

    Hvala svima koji posecuju ovu temu, a narocito onima koji su bili na mom blogu, i upisali se u knjigu gostiju, ili ostavili komentar, i volela bih da vas je vise.

    Cestitke i granicnici za knjige drugi put.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Slične teme

  1. Baletska škola Novi Sad
    Autor DrinChe u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.07.2009, 13:55
  2. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57
  3. Sitni kolači
    Autor zdenkavuk u forumu Recepti
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.09.2008, 19:10
  4. 27 viših škola bez akreditacije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.05.2007, 14:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •