Novosadski sajam
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 48
  1. #1

    Novosadski sajam

    Novi Sad je grad sa veoma bogatom tradicijom održavanja raznovrsnih sajamskih priredbi, koji je bio jedan od najznačajnijih sajamskih centara u nekadašnjoj Jugoslaviji i u ovom delu Evrope.
    Najznačajnije manifestacije ovog tipa su tradicionalni Međunarodni poljoprivredni sajam koji se po tradiciji održava u proleće i jesenji Sajam lova i ribolova, ove priredbe svake godine privlače na stotine učesnika, izlagača iz zemlje i sveta, kao i izuzetno veliki broj posetilaca. Uz pomenute, najveće sajamske priredbe, ovde se tokom cele godine prireduju slične manje, specijalizovane izložbe i sajmovi.

    Da li posecujete sajmove u Novom Sadu? Sta vas najvise privlaci, teme, cene, strani izlagaci ili pljeskavice i rostilj.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  2. #2

    Odgovor: Novosadski sajam

    Moram da priznam da zadnjih par godina slabo obilazim sajmove , ali mi je sama manifestacija obelezila detinjstvo .
    Kad god bi pocinjao neki sajam, ja sam odma zvao svog dedu, sa sve recenicom "Dodo, ajde dodji poceo je sajam", i njegovim odgovorom "Doci ce pile (tako me uvek zvao) deda, jos danas". Znam da je ostavljao svaki posao i taj dan dolazio po mene u zabaviste i onda pravac sajam. Ne mogu da vam opisem koliko je to meni predivno bilo i koliko sam iscekivao svaki sledeci sajam.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  3. #3

    Odgovor: Novosadski sajam

    Šta nam sada vredi novosacki vašar,
    kad na njemu više ne peva naš Jašar!

    Atheist Rap rules


    Sajmovi su kul. Kada sam bio klinac, voleo sam da idem sa ćaletom na poljoprivredni, pa sam ulazio u svaki traktor i kombajn, palio žmigavce, pokušavao da okrenem volan i svirao, pa bi onda ćale objašnjavao ljudima da ima malo čudnog sina, koji eto voli da sedi u traktoru i svira.

    U poslednje vreme nisam baš čest posetilac, ali ako već odem, to bude ili auto-moto ili informatika. Ostalo me ne zanima. Nisam ja Natty pa da idem na sajam građevine.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Novosadski sajam

    na poljoprivrednom sam bila jednom i jednom na sajmu automobila
    na prvom kao posetilac,na drugom radno...
    nemam neko posebno mishljenje o tim sajmovima,onaj poljo. se jos drzi..ali auto show je katastrofa...mislim da bi se mogli malo vishe potruditi oko njega,obzirom koliku lovu nam uzimaju za zakup!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  5. #5

    Odgovor: Novosadski sajam

    Završen 6. sajam medija



    Šesti sajam medija je, prema rečima izlagača, ove godine obeležio izuzetno kvalitetan i bogat program stručnih aktivnosti, koji je realizovan u Kongresnom centru "Master".Učesnici Sajma medija, u Hali "Master" Novosadskog sajma, uspeli su da pronađu nove partnere i ostvare saradnju, koja će doprineti još boljem i kvalitetnijem programu, te da brojne posetioce Sajma u direktnom kontaktu upoznaju sa svojim sadržajima.

    Od velikog značaja kako za učesnike Sajma, tako i za posetioce i stručnu publiku, bile su tribine i predavanja domaćaih i stručnjaka iz inostranstva, na kojima je bilo reči o medijima i reformi sistema informisanja u Srbiji. Između ostalih, izdvajaju se predavanja koja je održao Bob Dženkins iz Londona na temu "Promocija biznisa u TV programu", specijalista za kulturu i medije mr Hristina Mikić "Poslovno planiranje u medijima" i dopisnik BBC-ja za Jugoistočnu Evropu Boris Varga "Mediji u tranziciji Srbija na geopolitičkoj karti". Predstavnici Narodne banke Srbije i Beogradske berze, kao i uticajni novinari koji prate ekonomiju govorili su o "Finansijskim institucijama i medijima", a Prvoslav Plavšić iz Udruženje ekonomskih propagandista Srbije održao je predavanje o "Toleranciji i medijima".

    Utisak učesnika je da je Novosadski sajam ove godine veoma korektno izašao medijima u susret, a od velikog značaja je i to što je održan u zajedničkom terminu sa Salonom knjiga i Izložbom umetnosti. Ujedno, pozitivno je ocenjena i odluka menadžmenta Novosadskog sajma da ulaz za posetioce bude besplatan.
    Evo, promenila sam potpis

  6. #6

    Odgovor: Novosadski sajam

    Predavanje Boba Dženkinsa


    Učesnici Sajma medija, kao i stručna publika, 10.03. su imali jedinstvenu priliku da slušaju predavanje uglednog dopsinika najpoznatijih engleskih i evropskih medija Boba Dženkinsa. On je u Kongresnom centru "Master" održao predavanje o načinima promocije biznisa u medijima.Poslovni mediji, posebno štampa, ima mali broj uglavnom visoko obrazovanih i upućenih čitalaca. Zbog toga ona ne sme da se bavi senzacionalizmom, već isključivo istinitim, proverenim i osnovanim događajima i informacijama, rekao je Dženkins.

    Kako je posebno naglasio gost iz Londona, baviti se odnosima s javnošću zahteva stalno prisustvo, iskrenost, tačnost i pouzdanost, spoznaju koja je ciljna grupa i kako joj se obratiti, kako postaviti relane ciljeve i "ne pričati gluposti".

    Evo, promenila sam potpis

  7. #7

    Odgovor: Novosadski sajam

    Novosadski sajam od 12. do 19. maja ove godine priređuje jedan od najvećih evropskih sajamskih događaja iz oblasti poljoprivrede. S nesmanjenim interesovanjem kao i prethodnih godina, više od 2.000 izlagača prikazaće proizvode iz 60 zemalja sveta, te će Međunarodni poljoprivredni sajam zadržati primat najznačajnijeg agrobiznis događaja u jugoistočnoj Evropi.
    Preuzeto s`neta
    Vise mozete procitati na www.nsfair.co.yu

    Daklem, predstoji nam jos jedan sajam poljoprivrede.... Oduvek sam zelela da odem i zacrtala sam sebi da to bude ove godine, ali me je cena ulaznice (700 din) malo odvratila

    Da li planirate da idete na ovogodisnji sajam poljoprivrede? Da li ste ikada bili i kakvi su utisci? Sta vas najvise zanima na poljoprivrednom sajmu?
    Poruku je izmenio Lady in red, 08.05.2007 u 00:00
    Evo, promenila sam potpis

  8. #8

    Odgovor: Novosadski sajam

    RASPORED IZLAGANJA U HALAMA I POD NADSTREŠNICAMA

    Hala "Master", 1, 3, 4 Poljoprivredno-prehrambeni proizvodi
    Alkoholna i bezalkoholna pića
    (domaći i strani izlagači)

    5 Ambalaža
    Alkoholna i bezalkoholna pića

    6 Zadružni savezi, zemljoradničke zadruge, udruženja poljoprivrednika

    7 Mašine za ambalažu i pakovanje
    Nafta i naftni derivati
    Motorna ulja
    (domaći i strani izlagači)

    9, 10 Poljoprivredno-prehrambeni proizvodi
    Oprema za prehrambenu industriju
    Mašine i uređaji za klanice
    (strani izlagači - kolektivne izložbe)

    11, 13 Oprema za poljoprivredu
    Poljoprivredni proizvodi
    Oprema za navodnjavanje
    (domaći i strani izlagači)

    12 Oprema za ugostiteljstvo

    14, 17 Hemijska industrija
    Semenska roba
    Stočna hrana
    Veterinarski pribor, lekovi i oprema

    21, 23, 24, 26, 37 Živina i oprema za živinarstvo
    Oprema za stočarstvo
    Veterinarski pribor, lekovi i oprema
    Mašine i oprema za pripremu i preradu stočne hrane
    Stočna hrana

    23 Genetika
    Ribarstvo
    Pčelarstvo

    27 Goveda

    30 Konji

    31, N-4, N-5, N-6 Svinje

    34, 25a, 25b Ovce i koze

    26 Pužarstvo

    Otvoreni prostor Mehanizacija, transportna sredstva, oprema za nautiku,
    rezervni delovi i različita oprema
    Otvoreni prostor Maloprodaja
    Evo, promenila sam potpis

  9. #9

    Odgovor: Novosadski sajam

    ni jedan sajam ni vaşar od malena ne propuştam !
    obozavam voznju ringişpilom i da jedem onu belu pauinu
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #10

    Odgovor: Novosadski sajam

    ali me je cena ulaznice (700 din) malo odvratila
    Dezinformacija ipak je 500 din
    Evo, promenila sam potpis

  11. #11

    Odgovor: Novosadski sajam

    Кад год се човек вози улицом Хајдук Вељка, негде око завода за трансфузиологију, медицинског факултета и покрајинске болнице примети навалу згодних девојчица. Јутрос их гледам, прошириле су се све до сајма, гомила их је била на улазу у сајам... претпостављам да сваки сајам има своје хостесе... почели су и шортсеви да севају видим вечерас... хм, да није ово офтопик малкице?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #12

    Odgovor: Novosadski sajam

    хм, да није ово офтопик малкице?
    Pa jeste, malkice... Ali svako komentarise sta mu je najzanimljivije kada je u pitanju sajam... Nekom su to devojcice oko sajma...
    Evo, promenila sam potpis

  13. #13

    Odgovor: Novosadski sajam

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Pa jeste, malkice... Ali svako komentarise sta mu je najzanimljivije kada je u pitanju sajam... Nekom su to devojcice oko sajma...
    Јутрос сам се сетио овог форума. Колега и ја се возимо поред Сајма, и он ничим изазван коментарише:
    - Види ти ње како нам иде на пољопривредни сајам.
    - Да.
    - Е ако ова зна да држи краву за си*у, ево јој шта 'оће...
    - Па добро, то су хостесе.
    - Замисли ову хостесу како стоји поред бика...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #14

    Odgovor: Novosadski sajam

    Od subote sam na sajmu - službeno, naravno.
    Danas nisam otišla, jer sam se baš umorila...
    Nemam neke naročite veze sa i ostalim živuljkama... Više se bavim kojekakvim prezentacijama i sličnim edukacijama...
    Medjutim, moram da primetim da su se svi posetioci - osim onih koji imaju službene propusnice - žalili na preskupe cene ulaznica.
    Ali, dobro sad. Da su cene povoljnije, verujem da bi bilo više posetilaca. Ovako, rekla bih - kada uporedim situacije od prethodnih godina, da je sajam imao znatno manje i izlagača i posetilaca.
    Što se tiče posećenosti stranaca, mislim da ih je više nego prethodnih godina. Srela sam se sa tri delegacije iz Italije, sa dve grupe iz Izraela, ima Slovenaca - čak su imali svoj dan, kao i Hrvati, na štandu novosadskih domaćina u Master Centru...
    Sve u svemu - gužva i vrućina.
    Oko 18 h, pred zatvaranje, ne može više da se udahne vazduh u hali u kojoj je štand na kome boravimo... Aluminijum, staklo, sunce koje prži, posetioci koji podignu tonu prašine i ostave za sobom zadah znoja i dodatne vreline spolja... Uh.
    Da se ponadam da ću preživeti.
    Ovo su bili utisci iz ugla nekoga ko je na sajmu od otvaranja do zatvaranja...
    Ali, za one koji dodju na par sati - mogu da kažem da je interesantno.
    A sladoled je... za čistu desetku!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  15. #15

    Odgovor: Novosadski sajam

    Kad imam vremena i prilike (a i kada finansije dozvoljavaju) odem da obidjem po koji sajam: poljoprivredni (koji sve, nekako, podseca na vasar ), sajam medija, i sajam (ili je to salon ) knjiga na kojem uglavnom potrosim sve pare koje imam u novcaniku...

    Nije to lose, malo se prosetati, potrositi pare , videti sta se desava... ma, bitno je da se nesto desava!!!

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Medjunarodni beogradski sajam knjiga
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21.10.2011, 22:49
  2. Sajam automobila u Frankfurtu 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.09.2011, 11:27
  3. Sajam erotike u Beogradu
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.05.2007, 23:12
  4. Sajam knjiga
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.11.2006, 16:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •