Predlozite softver
Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 201
  1. #1

    07 Predlozite softver

    Svi koji zele da ucestvuju u ovoj temi moraju da se pridrzavaju par pravila da sama tema ne bi izgubila kvalitet.

    1. Znaci treba da predlozite softver koji je manje poznat (znaci ne mislim na photoshop, flash, dreamweaver, 3ds max, winamp, winRar, Kasperski, ACDSee, Skype i ostali veliki, nadaleko poznati i komercijalni programi) nego upravo mislim na one male pomocne programcice koji su najcesce FREE. Naravno mozete predloziti i neki korisni mali softver koji nije free ali nemojte ostavljati link ka crack sajtovima i serijskim brojevima. Ukoliko se pojavi nesto slicno brisacu iz posta. Mozete ostaviti link ka legalnoj zvanicnoj trial verziji programa.

    2. Kada predlazete softver obavezno napisati za sta sluzi softver i za sta je koristan. Kakva su vasa iskustva sa istim i sta vam se dopada kod njega.

    3. Mozete napisati koji programi se smatraju za konkurenciju softveru koji predlozite jer na taj nacin ljudi mogu najlakse da shvate o kakvom programu je rec.

    Znaci predlozite nam softver!!!!

  2. #2

    Odgovor: Predlozite softver

    Možda niste očekivali da se baš ja javim, ali TANANANAAAAAAAAA evo me
    Izuzetno sam ponosna na programčić koji sam našla pa ću ga podeliti sa vama (jer mi se čini da do sada to nisam uradila ).

    Shrink Pic je program koji automatski smanjuje slike koje šaljete mailom, preko msn-a npr ili je uploadujete na imageshack. Koristan programčić i ne znam kako sam do sada živela bez njega, obzirom da me jako smaralo da peške smanjujem svaku sliku. Dovoljno je da ga pokreneš i sam sve radi Sami izaberete na koju veličinu da kompresuje sliku, original fotografija ostaje vam na kompu netaknuta, a isključiš ga onda kad hoćeš da šalješ baš realnu veličinu slike, pošto kad je uključen smanjuje ih automatski kad god negde klikneš na attach ili upload Mnogo bre lako.

    Ima 1MB (i nešto malo preko) pa će ga i oni sa sporijim netom brzo skinuti, a da ne pričam o tome što će brže baš oni slati svoje slike gde god požele.

    Ne znam konkurenciju za ovaj program, nEsam toliko pametna, ali ako od ovoga ima išta brže, jednostavnije i lakše, a da isto radi, svaka čast.

    Evo vam link sa kog možete da ga skinete:

    Linkić
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Predlozite softver

    Evo i ja da predlozim nesto.

    Advanced Disk Catalog

    Ovo je program za katalogizaciju i organizacijuvasih dvd-eva i cd-ova. Omogucuje jednostavnu i brzu organizaciju fajlova po folderima, brzu i raznovrsnu (po imenu, velicini, datumu, kategoriji) pretragu, iscitavanje ZIP fajlova, omogucuje pretragu fajlova koji su duplirani, generise izvestaje..

    link

    a ovo je maticni sajt

    Koristim ovaj program prvenstveno jer je jednostavan, brz i pregledan.
    Evo i jednog screenshot-a


  4. #4

    Odgovor: Predlozite softver

    Aspalathos - Kalkulator 2.1

    Program je namenjen za tipične male građevinske proračune. Proračuni su podeljeni u šest osnovnih područja: statika, dimenzionisanje, planovi armature, gradjevinska fizika, geomehanika i hidraulika.

    (koristan je jer ne morate da lupate po digitronu noćima da bi riješili jedan jedini problemčić, što se posebno odnosi na hidrauliku gdje se riješenja uglavnom dobijaju iteracijama)

    program mozete preuzeti sa ovog linka:

    link
    Poruku je izmenio nattydread, 04.01.2007 u 17:20
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Predlozite softver

    Evo moje preporuke za sve kojima je WinAmp dosadio, mali, brzi, jednostavan i besplatan program za slusanje muzike, koji prilikom rada zauzima dosta manje radne memorije od sada vec glomaznog WinAmp-a. XMPlay !!!

    Oficijalni sajt i Sajt podrske

    Ovaj programcic u svom default skinu izgleda 'vako:



    A 'vako u meni najboljem skinu, inace ih ima mnooogo:

    HAIL METAL

  6. #6

    Odgovor: Predlozite softver

    cpu-z

    Mali i veoma koristan programcic koji ocitava i prikazuje podatke vaseg CPU-a (naziv, multiplier, voltazu, cache informacije...), maticne ploce (model, revizija, bios, chipset...), memorije (frekvencije, timing,...), sistema (verzija windows-a i directx-a). Sve lepo spakovano na jednom mestu.

    sajt:
    link

    softpedia:
    download

  7. #7

    Odgovor: Predlozite softver

    ESBUnitConv

    Klasicna konverzija mernih jedinica, al' ovaj ima sve zivo.
    Preuzet sa http://www.filehippo.com/ na kojem mozete naci jos gomilu korisnih free programa.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #8

    Odgovor: Predlozite softver

    AutoGK

    Veoma jednostavan i mocan alat za pravljenje DVDRip-ova.

    neke od glavnih mogucnosti "AutoGK Auto Gordian Knot-a":

    · DVD/VOBs(nekriptovani sa hdd), MPEG2, MPEG1, ili bilo koji avi ulazni zapis
    · XviD ili DivX(5/6) izlazni formati
    · AC3, DTS, PCM, MPA ulazni audio formati
    · AC3, DTS, MPA, CBR/VBR MP3 ulazni audio formati
    · dva audio zapisa u avi file-u
    · externi (vobsub) ili interni (burnt-in) titl
    · HDTV ulazno/izlazna rezolucija (do 1920x***) i frame rate (50/60fps)
    · automatski krop i umanjenje bazirano na mogucnosti kompresije ulaznog zapisa
    · automatska detekcija ulaznog formata: PAL, NTSC, FILM, HYBRID
    · automatski deinterlacer i IVTC
    · automatski deli video zapis na velicinu CDa sto znaci da jedan DVD mozete konvertovati na vise DivX file-ova.







    Sve u svemu, preteran program za konvertovanje.

  9. #9

    Odgovor: Predlozite softver

    Translator
    srpsko-engleski, englesko-srpski prevodilac i rečnik


    Translator

    ranslator je kompjuterski prevodilac koji omogućuje prevodjenje engleskog teksta na srpski ili srpskog teksta na engleski. Ima bogatu bazu srpskih ili engleskih reči tako da je prilagodjen za prevodjenje tekst, help, internet ili skeniranih dokumenata iz mnogih oblasti. Translator prevodi tekst tako što posebno analizira rečenicu po rečenicu od velikog slova do interpukcijskog znaka. Pri tome koristi odredjena pravila ugradjenog softvera tako da sa velikom tačnošću može da prevodi cele rečenice ili fraze.

    info

  10. #10

    Odgovor: Predlozite softver

    i-Sound WMA MP3 Recorder

    E ovaj sam skoro dobila od 'Leba pošto nikako nisam mogla da nabavim nešto što bih stavila na telefon, tj da melodiju iz nekog spota sa you tube prebacim drugačije nego ovako (a te melodije u drugom formatu na netu nema).

    Pročitaćete i sami pošto ja ne znam baš najbolje da objasnim, ali program snima bukvalno sve što reprodukuje vaša zvučna karta. Znači sad slušate muziku uključite ga i on snima... ili slušate radio - on snima i pravi mp3

    E, neka objasni neko bolje nego što ja umem šta ovo čudo radi.

    Download
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Predlozite softver

    ePrpmpter je pravi spas za sve one koji iamju po milion email adresa kao ja npr
    ePrompter istovremeno svakih 15 minuta vrsi update casih inboxa i u slucaju da je nesto pristiglo adekvatno vas i obavjesti. U svakom slucaju mali a koristan

    http://www.download.com/3000-2369-10045181.html
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #12

    Odgovor: Predlozite softver

    @squaw: nisam probao doticni program, ali predpostavljam sta radi, tacnije prati svaki od ulaznih kanala, kao sto su wave, midi, aux, cd, microphone ... i snima ih u neki od zvucnih formata kao npr. wav, mp3, wma, ogg ...

    Ja sam koristio za ove stvari ace high mp3 recorder, a inace istu tu funkciju moze da odradi i soundforge i nero waveditor i slicni.

    Nadam se da sam pomogao

  13. #13

    Odgovor: Predlozite softver

    MozBackup je jednostavni programcic koji pravi backup Fifefox, Thunderbird, SeaMonkey, Mozilla suite i Netscape profila.
    Sa njim je moguce backup-ovati i vratiti bokmarke, mailove, kontakt liste, history bazu, extenzije, cach itd.






    Kompatibilan je sa

    * Firefox 1.0 - 2.0
    * Thunderbird 1.0 - 2.0 Alpha
    * SeaMonkey 1.0a - 1.0.x
    * Mozilla Suite 1.7 - 1.7.x
    * Netscape 7.x.

    Program je besplatan i radi pod Windows operativnim sistemima 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista x86-x64
    Inace Ceski program.

    mozete ga skinuti na:
    http://mozbackup.jasnapaka.com/download.php

    main stranica programa:
    http://mozbackup.jasnapaka.com/

  14. #14

    Odgovor: Predlozite softver

    DVD Decrypter

    Odlican i besplatan program za prebacivanje DVD filmova na hard disk.

    HAIL METAL

  15. #15

    Još malo, pa nestalo...

    Za sada još uvek besplatan softver za screensaver i wallpaper...
    Magentic


    Ja znam da nita ne znam.

Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Predlozite gde ici na pecanje
    Autor najsnp u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 04.03.2012, 05:40
  2. Ministarstvo nudi legalni softver umesto MS ...
    Autor nenad.bds u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.06.2009, 21:09
  3. Bibliotecki softver
    Autor Ljiljaa u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.07.2007, 23:11
  4. Softver koji predviđa tok razgovora
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.07.2006, 14:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •