Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

Prikaz rezultata glasanja: Koja je najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja?

Učesnika ankete do sada
55. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Zelenovićeva

    2 3.64%
  • Božovićeva

    2 3.64%
  • Šainovićeva

    0 0%
  • Marjanovićeva I

    0 0%
  • Marjanovićeva II

    2 3.64%
  • Minićeva

    0 0%
  • Đinđićeva

    25 45.45%
  • Živkovićeva

    0 0%
  • Koštuničina

    24 43.64%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    13 Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    S obzirom na to da ova vlada odlazi, mislim da je ovakva tema primerena trenutku.

    Moj glas ide Koštuničinoj vladi iz više razloga. Jedna od najvećih zasluga ove vlade je konačna izgradnja rasturenih državnih instutucija i jedno sveopšte relaksiranje političke atmosfere u Srbiji, te uvođenje političkog dijaloga kao primarnog načina za rešavanje političkih konflikata. Takođe, čini mi se da je ovo prva vlada koja se u pravom smislu može nazvati demokratskom i koja nije kršila ljudska prava, te za koju se ne vezuju neke značajnije afere. Dalje, evidentna je ekonomska stabilizacija i napredak, tu su i prijemi u različite evropske i svetske institucije, kao i rasturanje mafijaških klanova poput "stečajne mafije" i porodice Karić. Reforme na unutrašnjem planu prilično lepo napreduju. Takođe, vlada je prilično doprinela poboljšanju međunarodnog položaja Srbije i izgradnji dobrih odnosa sa drugim državama, a prilično ispravno pristupa kosovskom i haškom problemu.

    Ono čime sam se posebno bavio kada sam donosio ovaj svoj sud, to je personalna komparacija Koštuničine i Đinđićeve vlade. Tu je Koštuničina vlada odnela ubeeedljivu pobedu. Na primer, kada uzmem ona ministarska mesta koja su u Koštuničinoj vladi ubedljivo najslabija (Jočić i Kojadinović), ta mesta su u Đinđićevoj vladi još slabija (Mihajlović i Lečić). Sa druge strane, kada uzmem ona mesta koja su u Đinđićevoj vladi najsvetlije tačke (Đelić, Vlahović, Pitić, Milosavljević), Koštuničina vlada je tu još jača (Dinkić, Bubalo, Parivodić, Dimitrijević). Praktično, jedina mesta gde bih dao prednost Đinđićevoj vladi su Domazet > Popović i Matković > Lalović, s tim da ne treba zaboraviti da Lalović vrši funkciju i koju je vršio onaj mentol Milovanović, tako da prednost opet Koštunici. Eventualno i Knežević > Vuksanović, ali ni to zbog nekih Gašinih kvaliteta, nego što je Vuksanović debil. A da ne pominjem neke rupetine u Đinđićevoj vladi tipa Batić, Veselinov, Rašeta-Vukosavljević i čitava ona bulumenta nepotrebnih potpredsednika. U principu, da zamislim da sam mandatar i da sam prinuđen da pravim vladu samo od ministara dosadašnjih vlada, moja idelna vlada bi, praktično, bila Koštuničina sa one dve izmene i s tim što bih iz Marjanovićeve prve vlade pozajmio Aleksandra Tijanića kao ministra informisanja.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    -Al' kad rece Tijanica (samo jos Kunic da ubaci B.Djordjevica). Hocu reci da postujem tvoj sud, ali u mnogome se ne slazem. Pod jedan, malo je nezgodno porediti vlade Djindjica i Kostunice, u smislu okolnosti pod kojima su delovale i nacina na koji su sastavljane, ali ajde. Osovine: Batic-Stojkovic, dva puta nista ostaje nista, s'tim sto se Batic nesto "trsio" i pokusavao, i da nije bilo zabijanja klinova, mozda bi nesto i uspeo da izlustrira, a Stojkovic, kao covek koji se stopio sa Milosevicevim sistemom ume da iz "okeana" pravnog sistema izvuce tumacenje koje mu treba, Mihajlovic-Jocic, Prvi je nula, nista nije radio sluzbu mu je drzala BIA, a drugi je debeo minus jer je te iste "aminovao" (obaska sto je pokvaren), ekonomski: (ne diraj mi majku) Djelic-(mladja) Dinkic, Boza za "dve glave ispred" (zato sto je nasledjen kompletan ekonomski program, i ako nista drugo a ono bar bez minusa) Pitic, Vlahovic, Milosavljevic - Parivodic, Bubalo, Dimitrijevic: U principu svi su OK, ali razlika u klasi je ocigledna (ne bih mogao u jednoj recenici da obrazlozim, mada mozda je "slabo reformski kurs" uticao na takav utisak), Gaso - Vuksanovic, razlika je u najmanju ruku beskonacna (i to bez, sreca pa sam joj i ime zaboravio), neka mi oproste koje nisam pomenuo, ostaje (butkica) Velja, neka mi neko kaze da valja, a navjece dno Kostunicine vlade je: (u pozadini zvuk bubnjeva) SanDa Raskovic Ivic.
    -Sve u svemu, mislim su obe dale svoj doprinos u dobrom pravcu i da su kapacitete koje su imale u solidnom procentu iskoristile, i nadam se da ce buduca uspeti da objedini pozitivne kapacitete obeju strana i sa jedne, manje-vise, dobre startne osnove uspeti da bude najbolja u nekoj sledecoj anketi.
    Ali
    Preduslov je da vladu formira DS (ne smem ni da pomislim na drugu opsciju, a znamo svi koju, ili ce Kostunica ponovo izvuci neki "sanitarni otklon")
    -Trece: na anketi nisam glasao
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Slazem se da se Kostunicina i Djindjiceva vlada ne mogu porediti zbog svih tada i sada aktuelnih okolnosti .

    Dajem svoj glas vladi Zorana Djindjica jer je ipak prva koja je uzela vreo krompir u ruke i krenula da razvezuje sve one cvorove koje su milosevicevci bili svezali , isto tako smatram da je bas ta vlada Zorana Djindjica udarila temelje nove Srbije koja ce biti deo sveta i Evrope.

    A sto se tice Kostunicine vlade , pojedincima iz te vlade priznajem da su stvarno dobro odradili posao s'obzirom na okolnosti ( necu da nabrajam da ne odvlacim temu na drugu stranu) , ali sto se tice DSS i Kostunice samo mogu da kazem - ne ponovilo se .
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    (samo jos Kunic da ubaci B.Djordjevica).


    Šta fali Bori što je malo bio savetnik za kulturu. Mogla je Zorica Brunclik onomad da nam bude ministarka kulture.

    A sad ozbiljno. Ja se dalje od Marjanovićeve vlade ne sećam. Da nije bilo zločinačkog bombardovanja zemlje nam Srbije, ne bih ni njega znao. Doduše, sećam se Božovića i njegovih zulufa.

    Od ovih novomilenijumskih više se sećam afera koje su ih pratile i bisera poput ukidanja Darvina i sličnih budalaština. Ali da ispoštujem autora teme, moj glas ide ovoj odlazećoj vladi. Od svih nabrojanih, najmanje je zlo. Možda zbog okolnosti, možda zbog prethodnika - ko će ga znati, ali to je moje mišljenje. Naravno, slažem se da se ne mogu uporediti usled raznih okolnosti pod kojima su se našle, ali se tako ni mi na svetskom prvenstvu u fudbalu nismo pokazali jer smo bili u mnogo teškoj grupi. Opravdanje je uvek lako naći. Đinđićeva vlada je bila više kao i on - vizionarska. Da su vladali jedno 100 godina, možda bi i ostvarili deo vizija. Ser Žileta ću iz principa da ignorišem. A Koštuničina vlada je ipak prešla sa reči na dela. I slepac bi video da se mnogo stvari promenilo. Samo da sada ne stanemo, jer ovo što je urađeno, trebalo je biti urađeno pre 10 godina. Dobro, Vuk i Velja su posebna priča. Nastavak očekujemo 21. januara. Ko preživi - pričaće.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    Dajem svoj glas vladi Zorana Djindjica jer je ipak prva koja je uzela vreo krompir u ruke i krenula da razvezuje sve one cvorove koje su milosevicevci bili svezali , isto tako smatram da je bas ta vlada Zorana Djindjica udarila temelje nove Srbije koja ce biti deo sveta i Evrope.

    Ali mora se i priznati da je narod u tom periodu bio mnogo optimističniji i bez obzira što su prvi uzeli vreo krompir u ruke verujem da smo im u tome mnogo pomogli baš mi sa našim entuzijazmom nakon 05. oktobra.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Nikole Hristica

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Najmanje loša (odlično je killing bee ostavio ovu opciju) je ova Koštunicina, (ja ovo izjavio ), zbog rezultata (ima dosta da ne nabrajam). Međutim, da nije Zoranove Vlade, ne verujem, da bi bili u stanju sve to da ostvare. Tako treba i ubuduće da se radi, jer nema nazad. Zaboravlja se da smo mi sa raznim frikovima završili 5. oktobra (ili možda nismo).
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Kostunicina vlada definitivno, imala je bar nekih rezultata za razliku od Djikijeve, mada bi i njegova verovatno bila bolja da nije u njoj bilo ljudi pod maskama Cede, Bebe, Batica, Mihajlovica, ne zna se koje gori od pobrojane brace! A ova sadasnja ce biti jos bolja, mada smo umesto onog groznog Vuka cini mi se dobili jos goreg Vuka. Toliko....
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    ...naravno svoj glas dajem Vladi pokojnog premijera...
    ...ova trenutno je za mene jako losa...pocev od samog Kostunice...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    моје мишљење се увелико разликује од претходних, мислим једноставно да није било добре владе било је само мање и више лоших покушаја да се нерад и незнање сакрију, тако да не могу да гласам у овом избору.

    И да наравно Ђинђићева (без конкуренције) је била најгора, јер је урадила све оно што никако није смела (уништила, спржила државу својим избираним експертима, понизила небројено пута пред пријатељима и непријатељима у свету, читавих две године ништа није функционисало како треба, чак се и полиција плашила да изађе на улицу и ради свој посао), а најгоре је што је покушала да избрише идентитет сопственом народу.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    моје мишљење се увелико разликује од претходних, мислим једноставно да није било добре владе било је само мање и више лоших покушаја да се нерад и незнање сакрију, тако да не могу да гласам у овом избору.

    И да наравно Ђинђићева (без конкуренције) је била најгора, јер је урадила све оно што никако није смела (уништила, спржила државу својим избираним експертима, понизила небројено пута пред пријатељима и непријатељима у свету, читавих две године ништа није функционисало како треба, чак се и полиција плашила да изађе на улицу и ради свој посао), а најгоре је што је покушала да избрише идентитет сопственом народу.
    ...aha...pogotovo ova zadnja recenica...ajde budi ljubazan pa mi objasni na koji nacin je pokusala ta vlada da izbrise identitet sopstvenog naroda?
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    објашњено више пута.
    Не могу те ја натерати да разумеш другачије од онога како си већ разумео, шта год ја написао ти ћеш видети оно што ти видиш, тако да нема смисла, ставови нам се по том питању неће приближити.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Случајно сам гласао за владу мафијаша велеиздајника Зорана Ђинђића, јер сам мислио да је питање која је најгора.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Glupo pricati o vladama za vreme Milosevica.
    Pa sve te vlade nisu smele da pisnu bez Slobinog miga.
    Prva ozbiljna vlada je bila Zoranova.
    Napokon smo poceli da kontamo da postoje resorni ministri sa svojim ovlastenjima i odlukama.
    Ranije nikada nisi ni cuo za nekog ministra osim ako nisi bio u nekakvom "biznisu" koji je morao proci sa njegovim potpisom.
    Prvi realniji budzeti su poceli da se rade za vreme Zorana.
    Pitajte Vucica kako je on formirao svoj budzet za ministarstvo. Pa to ne zna ni on sam.
    Sada imamo feudalnu vladu tj. vladu gde niko nikog ne sme nista da pita jer, boze moj, sta ti gledas u moje dvoriste kad ja ne gledam u tvoje.
    Nadam se da ce sledeca vlada nastaviti tamo gde je stala Zoranova uz sve postovanje na eventualne dobre odluke danasnje iste.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Najbolja/najmanje loša srpska vlada od uvođenja višestranačja

    Jedina normalna Đinđićeva
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vlada u 5 do 12
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.05.2007, 13:58
  2. Vlada ili izbori?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 15.05.2007, 17:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •