Google Earth - pretraživanje i Marsa i Meseca
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Google Earth - pretraživanje i Marsa i Meseca

    Američki internet pretraživač "Gugl" (Google) i američka Uprava za istraživanje svemira - NASA uspostavili su saradnju koja će korisnici softvera "Gugl Zemlja" (Google Earth) omogućiti da, osim površine Zemlje, mogu da pretražuju i površinu Marsa i Meseca.

    NASA će, pored toga, obogatiti "Gugl Zemlju" novim funkcijama i podacima, kao što su prikazivanje odredjenih lokaliteta u realnom vremenu ili trenutne meteorološke situacije.

    Internet surferima će, takodje, biti omogućeno kretanje u svemiru "očima" Medjunarodne svemirske stanice i drugih aktivnih letelica.

    Takodje, uskoro će biti omogućeno i, kako je najavio "Gugl", trodimenzionalno surfovanje po površini Meseca ili po ogromnom kanjonu na Marsu, objavila je francuska štampa.

  2. #2

    Odgovor: Google Earth - pretraživanje i Marsa i Meseca

    inace link na kojem mozete videti vishe informacija i skinuti isti software je: http://earth.google.com/

  3. #3

    13 Google Earth 4.0 (narushava privatnost)

    mali update


    Pojavom „svet na dlanu“ servisa - privatnost, u ovo doba digitalne revolucije, postaje IT tema broj jedan. Na adresu Google Earth-a stiglo je mnogo pisama u kojima se traži da se pojedina naselja, objekti, mostovi itd. potpuno uklone sa mape.

    Google je nekolicinu njih ispunio, no zato je zauzvrat sve svoje korisnike obradovao novom verzijom popularnog Earth-a.

    „Četvorka“ je savršeno optimizovano za bilo koji tip grafičke karte. Bez obzira da li ista poseduje DirectX ili Open GL instrukcije 3D navigaciaj Google Earth-om biće tečna i udobna.


    Terabajti digitalnih podataka, trodimenzionalni objekti, interakcija između korisnika - Google Earth 4 iscediće vašu Internet vezu do maksimuma.

    Da li ste koristili Google Earth, kako vam se cini? I sta mislite o narusavanju privatnosti?
    Poruku je izmenio eboye, 12.01.2007 u 03:35

  4. #4

    Odgovor: Google Earth 4.0 (narushava privatnost)

    Koristio i primetio da su neki podaci i "fotke" stare i po godinu dana. A sad sto se privatnosti tice meni ne smeta. Ja sam u stancicu pa moz da mi slika samo krov zgrade. Verovatno vise smeta burzujima koji imaju hacijende i po 2 Ha parka oko kuce. A za njih mi puca windows koliko se tangiram.
    Inquisitor

  5. #5

    Odgovor: Google Earth 4.0 (narushava privatnost)

    dobro de, pa ne treba gledati bash tako subjektivno (lokalno). Mislili su na drzavne strategijske polozaje.

  6. #6

    Odgovor: Google Earth - pretraživanje i Marsa i Meseca

    Prvi Google-ov 3D grad

    Kompanija Google je objavila da će uskoro integrisati stotine 3D građevina grada Hamburga u Nemačkoj u njihovu aplikaciju Earth koji će na taj način postati prvi Google-ov 3D grad. Prema rečima zvaničnog predstavnika, kompanija planira da kreira 3D slike koje će ljudima omogućiti da idu na interaktivna putovanja kroz gradove. Geografski podaci će biti vezani za lokalnu pretragu, na primer, prikazivače se restorani na ulicama i slično. Protekle nedelje, Google je objavio finalnu verziju Google Earth 4 koju karakteriše veliki broj 3G objekata u različitim gradovima širom sveta.

    izvor:ITsvet

  7. #7

    Odgovor: Google Earth - pretraživanje i Marsa i Meseca

    Gledajući Srbiju preko Google Earth pretraživača, primetio sam jednu vrlo interesantnu činjenicu, sem velikih gradova, Beograd, NS i dr., su vrlo jasno uslikani , dok su ostale lokacije jasno fokusirane na strateška mesta, mostove, delovi grada gde je locirana industrija, ili važne saobraćajnice, a ostale sa strateške tačke gledano, lokacije su vrlo nejasne, sve jasne lokacije se skoro uklapaju u ciljeve bombardovanja.

  8. #8

    Odgovor: Google Earth

    Jako mi se svidja program, posto dosta putujem, imam prijatelje svuda u svetu, i cak sam poceo da ga koristim kao adresar.....jako lepo izgleda ...planeta, sa markerima i podatcima o njima...

    Ali mi se desila i jedna porilicno neobicna stvar. (ok mozda je i za ocekivati, ali je ipak neobicno ako se bas kod vas desi tako nesto..), naime kada sam dosao da radim ovde u Kazakhstan, i prvi put ukljucio Google Earth na laptopu, Kasperski je prijavio "encrypted connection to ...pa brojevi.... i opcije: alow, check, deny? (dozvoli, proveri, ili ne dozvoli) meni to bese zanimljivo...sta sad moze biti? Koristio sam Google Earth i kod kuce i naisam imao takvih slucajeva, i ja njemu "kazem" check (proveri) , i nakon par sekundi izbaci drugi prozor sa sa otprilike sledecim sadrzajem: "The encrypted connection is identified as connection to www.cia.gov i opet pitanje alow, deny? naravno 'oma je bilo DENY...i to sto brze.....

    Nakon toga nekoliko dana nisam koristio Google Earth, ali zatim, da bih pokazao i nekim nevernim tomama ovde, ja jos par puta u toku meseca to ponovim.

    Svi smo culi o ovim stvarima, ali nekako je mnogo cudan osecaj kada to bas tebe zadesi....

    Nakon toga sam otisao kuci, tamo naravno sve ok, bez te prijave od strane Kasperskog, a sada sam opet ovde u Kazahstanu, i probao sam jos par puta, i sada ni ovde nema nikakve prijave od strane KAV...update za Kav mi je svakodnevno, tako da nisam siguran da li su se cia i kaspersky dogovorili, ili je nesto drugo u pitanju...


    zanima me da li je jos neko imao slicno iskustvo?
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  9. #9

    Odgovor: Google Earth - pretraživanje i Marsa i Meseca

    Google Earth dodaje zvuk slici!


    Apliakacija kompanije Google, Google Earth će uskoro korisnicima ponuditi etničke zvuke koji karakterišu mesto koje je prikazano na mapi. Softver koji ugrađuje zvučne fajlove i relevantne lokacije u okviru Google Earth-a je razvila kompanija Wild Snactuary. Cilj ovog poteza je da se slike koje prikazuje Google Earth ožive. Glavni čovek ovog projekta je Bernie Krause, direktor Wild Sanctuary-a, koji je u prooteklih 40 godina sakupio više od 3500 časova zvučnih zapisa koji karakterišu zvuke različitih krajeva planete. Ova zbirka pokriva 15.000 životinjksih zvukova, kao i zvuke vezane za određene sredine, uključujući gradove, pustinje, planine i morska okruženja.


    izvor: ITSVET

  10. #10

    Odgovor: Google Earth

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    "The encrypted connection is identified as connection to www.cia.gov i opet pitanje alow, deny? naravno 'oma je bilo DENY...i to sto brze.....
    Hmm, pa nije nelogichno da neko kontrolishe, makar statistichki podatke o tome shta se pregleda u kom kraju sveta. A naravno, uz pravi software verovatno mozze da tachno vidi i IP adresu i prilichno precizne podatke o korisniku. Srechom, neverujem da CIU neshto posebno zanimam pa odoh malo da obilazim Earth

Slične teme

  1. Internet pretraživači slabe pamćenje
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.05.2012, 10:13
  2. Zemlja imala dva meseca u prošlosti?
    Autor Necromancer u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.08.2011, 21:54
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.09.2007, 21:23
  4. Kamen vaseg meseca
    Autor ZOE u forumu Astrologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.05.2007, 14:17
  5. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.03.2007, 10:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •