Izabrani sportisti godine u organizaciji lista"Sport"
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Izabrani sportisti godine u organizaciji lista"Sport"

    U Svečanskom ambijentu hotela Interkontinental
    izabran 5o. jubilarni sportista godine Srbije



    Jevtićeva srebrom na evropskom prvenstvu u Geteborggu
    prosanjala dečački san da u rukama ponese sportovu zlatnu značku

    Svirale su Legende u Interkontinentalu, a Gazela sa Đetinje Olivera Jevtić je ušla u legendu. I ništa bolje ne može da odslika, 5o. jubilarni izbor Sprotiste godine DSL Sport od njenih reči:

    Trčala sam na velikim trkama u velikim gradovima i nikada mi nisu klecala kolena kao danas, hvala Sportu hvala svima koji su glasali za mene, glasaću i ja objektivno kao i oni i želim samo još jedno da se 2oo8. nađemo na istom mestu posle Olimpijskih igara u Pekingu u istim ulogama - u dahu je istakla Jevtićeva po dobijanju sportove zlatne značke.

    Uvod u veliko slavlje kraljice Olivere bile su reči legendarnog maratonca, Oljinog kolege osvajača prve sportove zlatne značke:

    Neizmerno mi je drago što je mojim stopama krenula jedna takva sportska ličnost kao što je Olivera Jevtić i jako mi je drago što baš ja mogu da se pohvalim tim podatkom da sam je promovisao u najboljeg sprotistu Srbije 2oo6 godine – rekao je Franjo Mihalić osvajač prve sportove zlatne značke.

    A šta još treba istaći u ovom trenutku o Gazeli sa Đetinje koja je donela mnogo radosti svima nama osim:

    Naša vera Olivera – istakao je direktor DSL Sport Zoran Milović.



    U če­tvr­tom iz­bo­ru za mis i mi­ste­ra spor­ta Sr­bi­je
    Ka­ra­tist­ki­nja no­vo­sad­skog Naf­ta­ga­sa i ru­ko­me­taš po­ni­kao
    u Pri­bo­ju u na­pe­toj tr­ci za ko­rak is­pred pra­ti­la­ca

    Ne­ma vi­še ne­iz­ve­sno­sti - Dra­gi­cu Vi­li­mo­no­vić i Ili­ju Bo­zolj­ca na­sle­di­li su Bran­ka Pa­tić i Du­šan To­mić! U ne­iz­ve­snoj fi­nal­noj "tr­ci" za iz­bor naj­lep­šeg sport­skog pa­ra, u kon­ku­ren­ci­ji od po de­set de­vo­ja­ka i mla­di­ća, ka­ra­tist­ki­nja Naf­ta­ga­sa, stu­dent dru­ge go­di­ne žur­na­li­sti­ke, pre­le­pa No­vo­sa­đan­ka, Bran­ka, pr­va je pro­šla kroz cilj. U ni­šta ma­nje ne­iz­ve­snoj za­vr­šni­ci kod mu­ška­ra­ca, gde su se ko­plja lo­mi­la uglav­nom oko tri ru­ko­me­ta­ša, Vu­ja­di­no­vi­ća, Šu­še i To­mi­ća, igrač Tr­sta, stu­dent če­tvr­te go­di­ne DIF-a u No­vom Sa­du, mo­mak iz Pri­bo­ja, Du­šan, sla­vio je na kra­ju.


    Pli­vač Ivan Len­đer, ju­ni­or­ski šam­pi­on sve­ta na
    100 me­ta­ra del­fin, naj­bo­lji mla­di spor­ti­sta 2006.

    Na Svet­skom ju­ni­or­skom šam­pi­o­na­tu u Ri­ju, Ivan osvo­jio pr­vo zla­to
    u isto­ri­ji srp­skog pli­va­nja. "Moj cilj je uče­šće na Olim­pij­skim igra­ma
    u Pe­kin­gu i Lon­do­nu"

    Ko­li­ko na­da, ko­li­ko zlat­ne srp­ske de­ce i bu­du­ćih svet­skih aso­va. Je­dan je ipak mo­rao da se iz­dvo­ji, da bu­de naj­bo­lji u "Spo­r­to­vom" iz­bo­ru za mla­dog spor­ti­stu go­di­ne. Po­red Su­za­ne Će­bić, Fi­li­pa Fi­li­po­vi­ća, Zo­ra­ne Aru­no­vić i još ne­ko­li­ci­ne bli­sta­vih mo­ma­ka i de­vo­ja­ka ti­tu­la naj­u­spe­šni­jeg u go­di­ni ko­ja je na iz­ma­ku do­de­lje­na je pli­va­ču Iva­nu Len­đe­ru.



    Tro­fej fer-ple­ja do­bi­li fud­ba­le­ri Na­pret­ka
    De­ša­va­lo se je­se­nas da ih su­di­je i ošte­te, ali ni­ko iz Na­pret­ka ni­je
    upu­tio ni reč pri­med­be ili žal­be. U go­di­ni ka­da sla­ve 60 go­di­na po­sto­ja­nja,

    Kru­še­vlja­ni po­ka­za­li da su s pra­vom me­đu ve­li­ka­ni­ma srp­skog fud­ba­la

    "Spo­rt" stal­no ko­ra­ča is­pred vre­me­na. Ne­po­no­vljiv spek­takl u sla­vu spor­ta i spo­r­ti­sta ko­ji su obe­le­ži­li pro­te­klu go­di­nu, obo­ga­ćen je i do­de­lji­va­njem tro­fe­ja fer-ple­ja.

    U go­di­ni ka­da sla­vi šest de­ce­ni­ja po­sto­ja­nja, Fud­bal­ski klub NA­PRE­DAK, iako re­zul­tat­ski da­le­ko od naj­slav­ni­jih da­na, po­ka­za­lo je da ga s pra­vom svr­sta­va­ju me­đu ve­li­ka­ne srp­skog fud­ba­la.

    Kru­še­vlja­ni se ove se­zo­ne gr­če­vi­to bo­re za po­vra­tak na elit­nu sce­nu, ali u toj bor­bi, za njih je fer-plej uvek u pr­vom pla­nu. U 21 od­i­gra­nom ko­lu Pr­ve li­ge Sr­bi­je, če­sto su pa­da­li i usta­ja­li, de­ša­va­lo se da ih ri­va­li bi­ju, a su­di­je ošte­te, ali ni­jed­nom, baš ni­jed­nom, ni u za­pi­sni­ku sa utak­mi­ce, ni­ti u me­di­ji­ma - ni­ko iz Na­pret­ka ni­je upu­tio ni­jed­nu žal­bu ili pri­med­bu! Tač­ni­je, od 20 klu­bo­va, je­di­no se Kru­še­vlja­ni ni­kad (ni zva­nič­no ni ne­zva­nič­no) ni­su ža­li­li na su­đe­nje! A pro­tiv­ni­ci su uvek ima­li sa­mo re­či hva­le za go­sto­prim­stvo u Kru­šev­cu!

    Ako se sve­mu do­da da su fud­ba­le­ri Na­pret­ka me­đu klu­bo­vi­ma sa naj­ma­njim bro­jem žu­tih i cr­ve­nih kar­to­na, on­da je ja­sno da u 2006. go­di­ni ovo pri­zna­nje ni­je mo­glo da za­vr­ši u dru­gim ru­ka­ma.

    Tro­fej fer-ple­ja u ime FK NA­PRE­DAK pri­mio je pred­sed­nik klu­ba Bra­ni­slav Jo­va­no­vić iz ru­ku naj­bo­ljeg na­šeg fud­ba­le­ra svih vre­me­na Dra­ga­na Dža­ji­ća osva­ja­ča "Spor­to­ve" Zlat­ne znač­ke 1969. go­di­ne.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Izabrani sportisti godine u organizaciji lista"Sport"

    Nole sportista godine u izboru "Sporta"


    Najbolji srpski teniser Novak oković proglašen je za sportistu godine naše zemlje u 51. izboru dnevnog sportskog lista Sport. Tradicionalno priznanje, Zlatnu značku Sporta, na današnjoj svečanosti u hotelu "Kontinental" okoviću uručio odgovorni urednik lista Momčilo Popović.

    Djoković je titulu najboljeg zaslužio briljantnim igrama tokom cele sezone. Treći igrač sveta pobedio je na turnirima u Adelaidi, Majamiju, Montrealu i Beču. Igrao je u finalu Otvorenog prvenstva SAD, a predvodio je i reprezentaciju Srbije do istorijskog prolaza u Svetsku grupu Devis kupa.

    oković je ubedljivo pobedio glasovima dosadašnjih osvajača Zlatne značke, a u konkurenciji su bili vaterpolista Vanja Udovičić, teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković, odbojkaš Ivan Miljković, odbojkašica Maja Ognjenović, veslački dvojac Nikola Stojić - Goran Jagar, rvač Kristijan Fris i kajakaški četverac Ognjen Filipović, Milan enadić, Bora Sibinkić, Dragan Zorić.

    Po tradiciji, "Sport" je proglasio i najboljeg mladog sportistu Srbije. To je košarkaš Milan Mačvan, najbolji igrač Svetskog prvenstva za igrače do 19 godina, na kojem je naš državni tim osvojio zlatnu medalju. Mačvan je takođe vlasnik zlata sa prvenstva Evrope za košarkaše do 18 godina.
    Danas su proglašeni i pobednici izbora za "mis i mistera" srpskog sporta. Glasovima čitalaca, za najlepše su izabrani rukometašica Dinama iz Pančeva Ana Sekulić i fudbaler Vojvodine Gojko Kačar.

    (Blic)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Slične teme

  1. Nova "Top lista nadrealista" na RTL-u
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 19:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •