Religija/stil života - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 66 od ukupno 66
  1. #61

    Odgovor: Religija/stil života

    Kršenje moralnog zakona, kao i svakog drugog zakona, snosi POSLEDICE! A ne malo puta, te posledice snose i naši bližnji...Ima li veće kazne, kada zbog tvojih "narkomanskih" "iščačkanih" postupaka u životu, strada tvoj bližnji? Supružnik? Dete? Roditelj? Brat....?
    Jel to znači da onaj koji nema supružnika, dete, brata ili su mu umrli roditelji nema šta da izgubi i slobodno može da krši tvoje navedene zakone???

    Ser..svest čoveka je ta koja preuzima odgovornost za njegove postupke i koja kreira njegov život. Na žalost, većina ljudi nije svesna sebe, svoga pravog bića. Zbog toga je svest sužena i oni traže logička objašnjenja za svoje postupke i posledice. Takva logička objašnjenja su, u ovom dobu, da su oni mali nebitni ljudi koji moraju da poštuju neke zakone onih koji puštaju kišu ili prave zemljotrese. Dakle uniformisanost koja je karakteristična za zatvore. Svi moraju da poštuju zakone bez obzira da li su oni toga svesni ili ne. Ucena nije direktna, logička, već vešto i lukavo skrivena u grižoj savesti za sebe i svoje bližnje. Zar to ne predstavlja ropstvo, bez obzira da li to većini odgovra ili ne? Sa druge strane istina je da svest čoveka individualno sazreva. To bi se slikovito moglo prikazati drvetom jabuke na kome svaki plod jabuke ima svoje vreme za sazrevanje. Nikada se nije desilo da je sav plod u isto vreme sazreo.

    Naravno, knez je pobedio i ostavio te na miru...za sada...
    Eto...
    Meni je već postalo smešno to da kada čovek doživi neko iskustvo ili na najjednostavniji način logikom dođe do nekog zaključka, a taj zaključak nije upisan u članskoj knjižici zakona kao pozitivan, njegovo mišljenje porede sa Đavolom ( Knezom ). Ali ono što je još smešnije u toj knjižici stoji takvo iskustvo samo što ga logičari ne vide.

    Zašto pobožni stradaju?
    Zato što drugi ljudi upravljaju njihovim životima...

  2. #62

    Odgovor: Religija/stil života

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Jel to znači da onaj koji nema supružnika, dete, brata ili su mu umrli roditelji nema šta da izgubi i slobodno može da krši tvoje navedene zakone???
    Znaaam!

    Ti si Vladane, ustvari, Robinzon Kruso! A nama se ovde javljaš sa pustog ostrva, negde u karipskim morima iza tunguzije kod liliputa

    Misterija je rešena...

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Zato što drugi ljudi upravljaju njihovim životima...
    Ko može da upravlja tvojim ličnim izborom-> da li ćeš da budeš moralan ili ne?

    E sad, na pustom ostrvu je lako...Ali, ovde, medju ljudima, u sistemu....e ovde se poznaju junaci

  3. #63

    Odgovor: Religija/stil života

    Ser...Ko može da upravlja tvojim ličnim izborom-> da li ćeš da budeš moralan ili ne?
    Prema tvom ličnom ubeđenju bog daje izbor i ne meša se u odluke.

    Ja kažem da si ti u stvari bog, da je bog u stvari istinsko biće u čoveku koje ima pravo izbora i donošenja odluka zbog prirode dualnog univerzuma u kome živimo ( ili ovo ili ono )

    Prema tvom ličnom ubeđenju , knez-čitaj đavo, sotona, je neko negativno biće koje lukavo hoće da nas uvede u nekakav nemoral, a mi uz *božiju pomoć i njegove zakone* za koga smatramo da je takođe neko svemoguće biće, uspevamo da pobegnemo.

    Ja kažem da odluka koju istinsko biće u čoveku donosi može biti pogubna za čoveka. Takve odluke se kroz vekove beleže i simbolizuju kako bi se iskustva prenela na potomke. Kao što vidiš to je vrlo jednostavno za razliku od tvoje mapet šou priče sa epitetima horora..

  4. #64

    Odgovor: Religija/stil života

    Ser....Nisi jedini kome to liči na ovo ili na ono...ali samo zato jer ne razmišljate svojom glavom i ne koristite razum, nego idete linijom manjeg otpora...pasivnost nazivate samoosvešćivanje, "lezi lebo da te jedem", ... Kod tebe nema borbe, one najbitnije - unutrašnje! Borbe koja dovodi do reforme sopstvenog JA, i sve se svodi na nadanjima / [U]verovanjima[/U u drugu šansu kroz sledeći život(reinkarnacija), pa ako zabrljaš, opet u sledećem, pa u sledećem, i t d...! To je kukavičluk i život jedne bakterije(bakterija ne mora da razmišlja...ona je već u Nirvani) ...

    S druge strane verovanje u reinkarniranje nije ništa drugo do umirivanje sopstvene savesti u teškim trenucima iskušenja, i prepuštanju gresima! Jer se veruje u novu šansu u sledećem životu!
    Ako ja svakodnevno izabiram zlo, zašto bi me Bog silio da izaberem dobro novom prilikom u sledećem životu, kada sam ja već pokazao IZBOR kroz ceo ovaj život? To je nepoštovanje moga izbora. To je silovanje.

    Da ne bi ljudi u Bogu videli idola, On se u Svetom pismu otkriva isključivo kroz karakter!

    Kako to misliš nema borbe?
    Unutrašnja borba uvek postoji, samo je čovek sve zreliji da odgovori na njih...

    Već sam ti rekao da je moguće vratiti se u svoje prošle živote.
    Reinkarnacija je potpuno prirodan proces.
    To je zakon koji se odnosi na sav ispoljeni univerzum, pa i na čoveka..

    Obožavaoci materije, sakrili su činjenicu da čovek nije ljudsko telo.
    Ljudsko telo je nosač iskonskog ljudskog bića.
    Iskonsko ljudsko biće se manifestuje u ljudskom telu i to sa određenim stepenom svesnosti.
    Poznato je da čovek ima svest i podsvest.
    Mi smo svesni onoga što nam naša čula omogućavaju.
    Naša podsvest dopunjuje sve ono čega mi nismo svesni.
    Kako se čovek prosvetljuje, razlika između svesti i podsvesti postaje sve manja, u korist svesti..

    Taj proces prosvetljenja se ogleda isključivo u svesnom stanju.
    Kako je prosečan čovek svestan samo dok je u telesnom obliku, tu se nalazi šansa da svoju svesnost podigne na viši nivo.
    Ako čovek dostigne telesnu smrt, on ostaje u stanju svoje podsvesti koje nije svestan..

    Podizanjem svoje svesnosti na individualnom nivou, podiže se svesnost u kolektivnoj ljudskoj svesti.

    Što se tiče grehova ili zlodela koji ljude čine, oni to čine jer je to njihov stepen svesnosti.
    Uopšte nije važno kakva verovanja oni imaju...
    Da li imaju verovanja da je telesni život jedan jedini, ili imaju verovanja da će doći ponovo, oni će takva dela činiti..Prvi će se skrivati a drugi će se dičiti...

    Ponovnim rođenjem oni potpuno nesvesno imaju novu šansu da se probude..
    Prosvetljenje ili stapanje svesti sa podsvešću i otkrivanje svih velova tajni, dogodiće onda kada je individua za to spremna. To je sudbina svakog ljudskog bića. Ulaganje napora ubrzava taj proces, jer tamo gde se dešava promena nema vremena i prostora..

    ..tamo postoji samo večnost...

  5. #65

    Odgovor: Religija/stil života

    Mishab..Bez otkrivenja istine koje nam Bog otkriva preko razuma i savesti, a uz pomoć Svetog pisma, čovek nema slobodu jer je ograničen svojim iskustvom i svojim grešnim motivima. Da bi čovek ostvario kvalitativno uzvišenije iskustvo od onoga koga već ima u svom iskustvu, on ne sme svoje ideale uniziti i ograničiti onim što već ima u svom iskustvu. Zato nam je potrebno Sveto pismo da bismo mogli da razumemo i zatim ako to hoćemo - shvatimo princip nesebične ljubavi, koji nije svojstvo naše pale grešne prirode.
    Ajde da uzmemo u obzir logična (ne) objašnjenja u religiji...

    Svaki naš razumom shvaćen odgovor ima svoju suprotnost...
    Naša savest se može doživeti kao pozitivna ili negativna...

    Mi verujemo da uz pomoć naših životnih iskustva, uglavnom telesnim, razumemo šta nam se dešava i u skladu sa tim oduzimamo ili stavljamo teret sebi na savest...
    Mali broj ljudi razume da nas socijalna sredina navodi na to kakav stav bi trebali da zauzmemo, odnosno koju stranu da izaberemo..
    Iz toga se izvodi zaključak da mi osećamo grižu savesti ( ili suprotno stanje ) za neko životno iskustvo samo zato što se nakon toga dela poslužimo *tablicom* u kojoj piše da li je to dobro ili loše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Onog trenutka kada zauzmemo iskren stav ( iskreno poverujemo ) da je takvo naše iskustvo dobro ili loše, mi tada počinjemo tako i da se osećamo...

    Ako neko kaže da je bog preko svetog pisma napisao kako čovek treba da se vlada, ja pitam: ko će se ponašati suprotno od toga?

    Veliki stručnjaci će reći...sotona..knez....zlo...koje će jednom biti pobeđeno, kada dođe dan..
    I nama se sada čini da su to neka odvojena bića, baš onoliko slučajno odvojena koliko su odvojeni oni koje drugačije misle od nas ili su naši neprijatelji...

    ....A bog je sveprisutan,,,,

    Zar suština nije mnogo drugačija od onoga što se propoveda u vazduhu?????
    Još kako nego je drugačija..

    A jesam li ja grešan zato što sam rođen????
    Jel ja to treba da prihvatim , ili da saznam ko stvarno jesam??????

    A jel moja prirodna iskustva koja iskaču iz osnovnih religijskih kodeksa treba da tretiram kao loša, da me za to grize savest..??????
    Jel trebam da pitam za mišljenje koja iskustva smem da ima a koja ne....


    Probudi se pre nego što postaneš robot....

  6. #66

    Odgovor: Religija/stil života

    Mishab Evolucionizam je smešna bajka koja će biti sa ružnim završetkom.
    Jel vidiš koliko sebe ograničavaš...
    Za tebe postoji verovanje da je sve bog stvorio, koje smatraš kao pozitivno, a takođe i verovanje da je suprotno od toga Darvinova teorija evolucije, koja je za tebe negativna...

    Lepo si ti to sve upio, kao sunđer..
    Kada ne možeš da ga staviš u religijske okove, ti ga pošalji u naučne...pa neka tu tumara..
    Samo da mu nešto drugo ne padne na pamet...
    A i ako mu padne na pamet, proglasićemo ga ludim, jer se ne uklapa ni u jednu od gore ponuđenih varijanti...genijalno.....

    Mishab..Ograničavaš sebe čulima, pa ne veruješ u Boga jer ga ne vidiš. Ipak, Bog nam je dao razum da možemo da verujemo u i ono što prevazilazi naše čulno iskustvo.
    Ne, nije nam bog dao da verujemo!!!!
    Mi imamo iskustveno uverenje koje prevazilazi naša čulna iskustva..
    Razlika je ogromna..
    U prvom si ti ti neznalica sa verom, a u drugom imaš znanje i iskustvo...


    Mishab...Moj Bog me ipak poziva da razumem temelje mog odnosa sa Njime, pa moja vera u Njega nije tako slepa nego razumna.
    Nije slepa vera?
    Svaka vera koja ostaje samo na veri je slepa...

    Ako ti ne možeš da vidiš, kroz vekove, da je ona ostala potpuno ista, ja se pitam gde ti je razum..??
    Ja tebe razumem da ti razumeš da ako ne poslušaš oca svog, da ćeš dobiti batine...
    Takvo značenje ima mnogo dublji i potpuno drugačiji značaj od onoga kako si to ti shvatio, poučen sveto-spisnim virusom..

    Mishab...Da li ćeš za svoje grehe u dan suda moći da okriviš Boga zato što nisi sposoban da se odupre grešnim iskušenjima, ili ćeš ipak priznati da si mogao da se odupreš, ali nisi hteo?
    Niti postoji greh, niti ima suda....
    Čovek ima potpunu slobodu da radi šta hoće....Međutim...
    Nisu svi ljudi na istom nivou svesnog razvoja.
    Oni koji su svesniji imaju više znanja i to znanje upotrebljuju na jedina dva moguća načina:

    1. Pomaganje u razvoju drugog ljudskog bića...
    2. Kontrolisanje i eksploatisanje ljudskog bića...

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.03.2017, 21:19
  2. Da li stil pisanja može otkriti (i) nečiju erotičnost?
    Autor memento u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.04.2013, 00:40
  3. Religija i nauka
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 21.10.2010, 17:22
  4. Celibat, apstinencija i religija
    Autor dragan1951 u forumu Religija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 18:17
  5. Vaš lični stil
    Autor Lady S u forumu Moda
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19.12.2008, 19:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •