Promena imena grada Zrenjanina - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za promenu imena grada Zrenjanina?

Učesnika ankete do sada
135. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    33 24.44%
  • Ne

    72 53.33%
  • Da, ali ne u Petrovgrad

    19 14.07%
  • Svejedno mi je

    11 8.15%
Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 126
  1. #76

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Molim vas još jednom da se držite teme.
    Lična prepucavanja ostavite za PP.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  2. #77

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Naravno da nisam.

    Ako se promjeni ime gradu, kako cu pronac svoje rodjake i svoje prijatelje?

    Mjenjat ce se i imena ulica i kako ce to onda izgledat?

  3. #78

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    svaki grad treba da nosi ime pod kojim je osnovan,zato Veliki Beckerek,zasto da ne....samo da vise ne dodjemo u vreme kada ce se imena gradova menjati iz politickih razloga

  4. #79

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    ZRENJANIN je dobio ime po narodnom heroju iz drugog svjetskog rata, a on se zvao Zarko Zrenjanin.

    Sta znaci BECKEREK i cija je to rijec??

  5. #80

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    ZRENJANIN je dobio ime po narodnom heroju iz drugog svjetskog rata, a on se zvao Zarko Zrenjanin.
    Da, ali šta znači Zrenjanin i čija je to reč. Ovde se uglavnom misli da je Rumunska, ali su me u Temišvaru čudno pogledali kad sam im tako nešto nagovestio.


    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Sta znaci BECKEREK i cija je to rijec??
    Pogledaj temu od početka, izneto je mnogo verzija porekla i značenja.

    Za mene je to lično ime grada koje je dobio rođenjem. Isto tako, ovaj grad je za mene jedinstven i pripada onima koji ga vole onakvog kakav je bio kroz celo njegovo postojanje, sa svim manama i vrlinama, sa svim stanovnicima i običajima, sa svim lepim i ružnim stvarima koje sus e dešavale u njemu.

  6. #81

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali šta znači Zrenjanin i čija je to reč. Ovde se uglavnom misli da je Rumunska, ali su me u Temišvaru čudno pogledali kad sam im tako nešto nagovestio.
    Zarko Zrenjanin je bio narodni heroj i nikog ne zanima odkud vuce njegovo prezime.

    A o Temisvaru o'tom potom.

  7. #82

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Zarko Zrenjanin je bio narodni heroj i nikog ne zanima odkud vuce njegovo prezime.
    Da li je bio heroj ... postoje i drugačija mišljenja. Bečkerek je ime grada i nije mi vađno odakle njegovo ima vuče korene.

  8. #83

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Bečkerek je ime grada i nije mi vađno odakle njegovo ima vuče korene.
    Kad bi svi tako razmisljali....svi gradovi u Srbiji bi trebali mjenjat imena jer su se u neka davna vremena dugacije zvali...


  9. #84

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Kad bi svi tako razmisljali....svi gradovi u Srbiji bi trebali mjenjat imena jer su se u neka davna vremena dugacije zvali...

    NIje ni davno ni kratko.

  10. #85

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Trebalo bi stvari pogledati i sa te strane da je ovaj grad najvise napredovao kada nije bio u drzavi koja se zove Srbija!
    Ne zelim da me neko pogresno shvati, volim Srbiju ali sve vise pomisljam na to koliko ona voli mene?!
    Kada su ovim prostorima vladali austrougari to je bilo najperspektivnije mesto u evropi, kasnije su komunisti takodje nastavili tim putem i Zrenjanin je bio prilicno jak industrijski centar!
    Danas kada se ova drzava opet zove Srbija svedoci smo toga da je najstarija secerana na balkanu zatvorena,kao i fabrika tepiha koja je imala jako kvalitetne proizvode, fabrika namestaja, sinvoz, bek.... .... ....
    Svaka od tih fabrika je unistena zarad interesa necijeg kuma, rodjaka ili partijskog kolege i to od kada se busamo u grudi srpstvom.
    Dakle lepo je to sto se opet zovemo Srbija, sto su vratili grb, himnu i ostale stvari koje simbolisu jedan narod, ali mogli su staviti i piratsku zastavu ili banane u grb jer nismo daleko ni od pirata a ni od banana republike!
    Ne podrzavam ime Petrovgrad jer Beograd sve `odnese` pa i dane piva su nam ukrali! Ne podrzavam ni vojvodjansku zastavu jer ono malo sto nije otislo za Beograd ode u NS!
    Pre deset godina bih 100% bio za Petrovgrad ali posle svega nekako mi je blizi Beckerek ako ni zbog cega zato sto i jedni i drugi baba i deda tako zvali ovaj grad (jedan deda je u II svetskom ratu bio u cetnickom pokretu, mobilisan iz kraljeve garde a nikad ga nisam cuo da je spomenuo Petrovgrad!), najdalje mi je Yrenjanin jer tada ljudi nisu bili za to ime, zazivelo je tek sa generacijama koje su rodjene kasnije!

  11. #86

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Nazovite ga kako god hoćete. Kad tad će kum da najebe!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #87

    01 Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat grunf21 kaže: Pogledaj poruku
    Trebalo bi stvari pogledati i sa te strane da je ovaj grad najvise napredovao kada nije bio u drzavi koja se zove Srbija!
    Ne zelim da me neko pogresno shvati, volim Srbiju ali sve vise pomisljam na to koliko ona voli mene?!
    Kada su ovim prostorima vladali austrougari to je bilo najperspektivnije mesto u evropi, kasnije su komunisti takodje nastavili tim putem i Zrenjanin je bio prilicno jak industrijski centar!
    Danas kada se ova drzava opet zove Srbija svedoci smo toga da je najstarija secerana na balkanu zatvorena,kao i fabrika tepiha koja je imala jako kvalitetne proizvode, fabrika namestaja, sinvoz, bek.... .... ....
    Svaka od tih fabrika je unistena zarad interesa necijeg kuma, rodjaka ili partijskog kolege i to od kada se busamo u grudi srpstvom.
    Dakle lepo je to sto se opet zovemo Srbija, sto su vratili grb, himnu i ostale stvari koje simbolisu jedan narod, ali mogli su staviti i piratsku zastavu ili banane u grb jer nismo daleko ni od pirata a ni od banana republike!
    Ne podrzavam ime Petrovgrad jer Beograd sve `odnese` pa i dane piva su nam ukrali! Ne podrzavam ni vojvodjansku zastavu jer ono malo sto nije otislo za Beograd ode u NS!
    Pre deset godina bih 100% bio za Petrovgrad ali posle svega nekako mi je blizi Beckerek ako ni zbog cega zato sto i jedni i drugi baba i deda tako zvali ovaj grad (jedan deda je u II svetskom ratu bio u cetnickom pokretu, mobilisan iz kraljeve garde a nikad ga nisam cuo da je spomenuo Petrovgrad!), najdalje mi je Yrenjanin jer tada ljudi nisu bili za to ime, zazivelo je tek sa generacijama koje su rodjene kasnije!
    Da se razumemo: Srbi nisu za menjanje imena gradu Zrenjaninu.
    Tko je za to, to je valjda svima jasno.
    A da Je Zrenjanin bio najperspektivniji grad za vreme Austro/Ugarske...u to cisto sumnjam.


  13. #88

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Da se razumemo: Srbi nisu za menjanje imena gradu Zrenjaninu.
    Tko je za to, to je valjda svima jasno.
    Po tebi oni koji su navrli da mu se menja ime u Petrovgrad nisu Srbi?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    A da Je Zrenjanin bio najperspektivniji grad za vreme Austro/Ugarske...u to cisto sumnjam.

    Po industriji u tadašnjoj Kraljevini SHS je bio iza maribora i Zagreba, a ispred Beograda. Dakle od svih gradova u sadašnjoj Srbiji je bio prvi i najperspektivniji

  14. #89

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Da se razumemo: Srbi nisu za menjanje imena gradu Zrenjaninu.
    Tko je za to, to je valjda svima jasno.
    Da li zivis u zrenjaninu ili tamo gde si potpisan?
    Ako ne zivis u zrenjaninu kako mozes biti ubedjen u to sta zele ljudi koji ovde zive?

    A da Je Zrenjanin bio najperspektivniji grad za vreme Austro/Ugarske...u to cisto sumnjam.
    Sumnja je jedno a cinjenice su drugo!
    Sve me to podseca na onu recenicu iz filma `jesen stize dunjo moja` da su srbi bili ldobri ratnici ali lose gazde, eto primera koga interesuje neka pogleda broj stanovnika danas i pre 75 godina za Zrenjanin, Melence i Cacak i sve ce biti jasno!!! Usput u Srbiji nisu razmislaji da li treba menjati komunisticke nazive gradova a davati razlog da to zele drugi narodi je besmisleno!
    Po meni se treba osloboditi svih ulica sa imenima odreda i ostalog i poslati ih u muzej gde im je mesto, ne omalovazam KP ,to je deo nase istorije, neko im daje veci a neko manji znacaj ali zna se ko su bili nosioci tih promena a ne da bukvalno svaki clan KPJ ima svoju ulicu, apsurdno je da Veljko Vlahovic dobije onoliki bulevar a Vuk Karadzic tamo neko sokace!
    Ovaj grad je dugo godina imao svoje ime i treba mu ga vratiti a ne davati ideolosko koje ce zastareti sa dolaskom neke nove ideologije.
    Poruku je izmenio grunf21, 29.08.2008 u 22:13

  15. #90

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Sinoć su na Danima Piva prodavane majice sa slikom zgrade opštine Bečkerek, i sa tri različita natpisa: Zrenjanin, Bečkerek i Petrovgrad. Majice su bile u raznim bojama. Ali najviše su se prodavale one sa natpisom: "Bogu fala, što sam lala!"
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Promena radnog mesta
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.04.2011, 22:28
  2. Promena korisnickog imena
    Autor Joca Šuca u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.07.2010, 13:43
  3. Promena mesta stanovanja zbog posla
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.11.2008, 22:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •