Promena imena grada Zrenjanina - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za promenu imena grada Zrenjanina?

Učesnika ankete do sada
135. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    33 24.44%
  • Ne

    72 53.33%
  • Da, ali ne u Petrovgrad

    19 14.07%
  • Svejedno mi je

    11 8.15%
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 126
  1. #31

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat stane37 kaže: Pogledaj poruku
    E, brate, preterujes! Dosta si sirio svoju propagandu. Nisu ti za sve krivi komunisti i hitler, shvati to! Necu da nastavljam da se raspravljam oko toga jer ce postati zestoki flejm. I sve zbog ljudi koji imaju neke svoje fix-ideje...
    Дете, лупеташ. Ако ниси у стању да формулишеш те назнаке ставова које можда имаш, боље ћути.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #32

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Molim clanove da se uzdrze od offtopic komentara, i da se vrate na temu, u suprotnom ce postovi biti brisani...
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  3. #33

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Dugo sam živela u Zrenjaninu, i sad rado svratim, i ma kako bilo za mene će taj grad ostati Zrenjanin.

  4. #34

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Ja ga znam kao Zrenjanin, zavolela sam ga kao Zrenjanin i za mene ce ostati moj lep i najbolji i jedinstveni Zrenjanin i kad se jos 500 puta menja ime, jer boli me briga kako se zove grad, vazno je sta je u tom mom gradu i ko tamo zivi, a ne kako se zove!
    Pozdrav svim Zrenjanincima i ostalim naravno

  5. #35

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Kao zitelj Zrenjanina mogu da kazem sledece: Mogao bi da ostane naziv Zrenjanin, s obzirom da smo se svi vec navikli na njega ( iako se mnogi gade tog imena i 'heroja' po kome je dobio ime).
    Realno gledano, naziv Petrovgrad je trajao 11 godina - tako da nisam za ovu promenu. Neka se ljuti ko hoce, ali nisam za to da grad dobije ime po coveku koji je samo jednom ( i to veoma uzurbano) prosao kroz moj grad - neka hvala.
    Medjutim, najvise sam za naziv Beckerek ili Veliki Beckerek ( s obzirom na veoma dugu tradiciju imena).

  6. #36

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Meni su OK sva tri naziva grada. Ali Bečkerek mi je nekako gotivnije jer me podseti na stare dane o kojima sam samo čitao i slušao, kada su se cenile neke lepše i prirodnije stvari. Izbacio bih ono Veliki.
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  7. #37

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Zrenjanin je sasvim ok....i vec dugo traje...ne volem promene tog tipa
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  8. #38

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Slažem se da mi u Zr imamo dovoljno drugih problema, i da je ime grada dobra tema kada nam svima ovde budu dovoljno "siti stomaci"!! Na kraju krajeva, ne treba se "vraćati"!! Bečkerek (kerek=točak) je obeležje jedne epohe, Petrovgrad opet neke druge... Žarko Zrenjanin je bio patriota i njegova pripadnost KPJ nema mnogo veze sa njegovim ubeđenjima o odbrani svog naroda i mesta. Poginuo je boreći se za ideale koji su u tom trenutku bili svetli i sveti, i naravno da nije imao pojma u šta će se sve to naposletku izroditi!! Mislim da imennu ništa ne fali, a ko god hoće da ga menja, pa to je kupovina jeftinih političkih poena!! Trla baba lan!!

  9. #39

    05 Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Protiv sam menjanja imena grada, baš lepo zvuči Zrenjanin! Ono Bečkerek je nekako zastarelo, jedva se čupamo napred sto bi se vraćali nazad s nekim starim imenom... A na kraju nije ni bitno kako se zove! Naš grad je divan bez obzira na ime!!!
    Poruku je izmenio simke, 26.11.2007 u 23:11 Razlog: ubačeno: š, č, č, č, ć, š ... umesto neadekvatnih karaktera koji su bili upotrebljeni ...

  10. #40

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    zasto bi iko menjao naziv ovog grada?! bas zvuci otmeno! dakle, nema menjanja

  11. #41

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Citat sarkofag kaže: Pogledaj poruku
    zasto bi iko menjao naziv ovog grada?! bas zvuci otmeno! dakle, nema menjanja
    Отмено? Звучи као марка румунског вештачког ђубрива...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #42

    05 Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Promena imena grada obavezno, jer je bez veze nazivati gradove po ljudima! Promena imena u šta...? Ne znam, možda Pivograd, ili Slaningrad (ovo mi vuče na Staljingrad.. hehe Bečkerek je bilo još od prvih pomena postojanja. I ako ćemo po otmenosti, to je najotmenije. Grad mostova, reke Begeja, lala i sosa, multietnicizma, grad kulture i paora, po ovome može i Multi-Kulti

  13. #43

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Ako bi se menjalo......ondak jedino u Beckerek.

  14. #44

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Setih se one: Zovi me i loncem, samo me nemoj razbiti.

    Potpuno mi je svejedno da li će Zrenjanin dobiti neki od starih naziva ili će zadržati sadašnji. Volim ga u svakom slučaju.
    Jedino što mi se ne dopada u svemu tome je ideja da još jednom menjam lične podatke - asocijacija na promene naziva države (promenila nekoliko država, iz Zrenjanina makla nisam).

  15. #45

    Odgovor: Promena imena grada Zrenjanina

    Ne vidim zasto bi i menjao ime,grad je sam po sebi jako lep a ime je nesto sto se ne menja tek tako.Posebno ne Beckerek...
    ....ne...brze od zivota.....

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Promena radnog mesta
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.04.2011, 22:28
  2. Promena korisnickog imena
    Autor Joca Šuca u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.07.2010, 13:43
  3. Promena mesta stanovanja zbog posla
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 13.11.2008, 22:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •