Ostavljena, sta dalje???
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Ostavljena, sta dalje???

    posle 4,5 godine rekao je da odlazi.
    sta dalje?

  2. #2

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    ... Ono što želiš.

    Ili budi neko vreme solo do se ne razbistre neka osećanja, ili traži zamenu.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  3. #3

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Znam da ti niko ne može reći ništa više osim da slušaš šta ti tvoje srce kaže... ti znaš kako se osećaš i treba da raščistiš u glavi i nastaviš dalje.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #4

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Uzivaj u slobodi! A ako te je ostavio onda on nije taj. Naici ce neki novi, bolji i zanimljiviji.

  5. #5

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Prvo se dobro isplaci,ali dobro,da imas osecaj da ces umreti od suza...
    Onda se seti svega sto nisi volela kod njga,svega sto se desavalo pre prekida itd...To ce ti pomoci da shvatis da ta veza nije imala buducnosti i da bi pukla kad tad...I najbitnije je da je pukla sad a ne posle jos 4-5 godina zivota u lazi...
    I ma koliko ti tesko bilo uvek se seti da je on izabrao zivot bez tebe i da je bolje biti i sam nego sa nekim ko te ne voli i ne zeli...
    Sve bude i prodje,ti samo dobro izanaliziraj vezu da bi naucila svoje a i tudje greske u istoj...Time sebi samo olaksavas put do one prave,srecne i trajne...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  6. #6

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    I nikad i pod nikojim uslovima u buduće nemoj da budeš sa nekim zbog drugih(da bi se svetila bivšem dečku npr.) nego samo zbog sebe, jer će ti se to još više obiti oglavu. Veruj znam takvih primera, koji nemogu da se sastave posle godinama.

    A ovo je jako velik svet tako da ćeš lako naći dečka mnogo boljeg od prethodnog.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  7. #7

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Citat bubica kaže: Pogledaj poruku
    posle 4,5 godine rekao je da odlazi.
    sta dalje?

    Sve zavisi od toga kako se ti trenutno osećaš i koliko si se, i u kom smislu, vezala za njega.

    Da li ti nedostaje ON ili ti nedostaje ono što si imala pored njega? Ljudi često nakon što shvate da su ostavljeni više pate za osećajem sigurnosti, pripadnosti, bezbrižnosti, pate za trenucima u kojima su bili srećni, nego što im zapravo nedostaje ta konkretna osoba.

    Moraš da se pogledaš u ogledalo i kažeš sebi šta je to što ti ustvari najviše nedostaje.

    Ne verujem da ti tek tako možeš sada da uživaš u slobodi, iako bi to verovatno bilo idealno rešenje.

    Napravi sebi još neke promene u životu, okupiraj svoje misli nekim drugim stvarima i jednostavno pusti da vreme odradi svoje... A vreme uvek odradi svoje.

    Citat Lillith kaže:
    I ma koliko ti tesko bilo uvek se seti da je on izabrao zivot bez tebe i da je bolje biti i sam nego sa nekim ko te ne voli i ne zeli...
    Slažem se.

  8. #8

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Da tebi Kill Bill lepo kaze sta da ti sada radish...

    Ovako...najpre...
    Odes u neku najjeVtiniju kavanu... {najjevtiniju da bi mogla vise popiti-logicno... } potom narucis kabo alkohola i polako...posle toga odes kuci uzmes imenik...i okrenes sve muske brojeve...ali ne zapocinjesh neki bitan razgovor {pobogu pa pijana si.. }...nego kao : "ej Simenka jel mi kod tebe ostala pinceta...?"
    kad on kaze:"pogresila si..."
    a ti brze bolje : "A to si ti Simo...jao izvini ja pogresila...Sta ima kod tebe?..."
    i tako se razgovor nastavi...
    i onda te on pita imash li neke planove za veceras...a onda ti kazes da malo priceka da {shatro}proveris... I onda se vi nadjete...
    I eto ti novog decka ocas posla...

    Elem uspravo si postala aktuelna riba i treba da slavish u to ime...

    Sto se tice price...I tvojih eventualnih pitanja sta ce mi ovo,sta ce mi ono...
    -Alkohol ti treba da mozes da mu pripises sve dogadjaje koji se zbiju sa Simom...
    -Sto se ovog Sime tice....verovatno se pitas sta ce sad tebi Sima...eeee pa...klin se klinom izbija...

    Ubica mekog srca.

  9. #9

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Napravi sebi još neke promene u životu, okupiraj svoje misli nekim drugim stvarima i jednostavno pusti da vreme odradi svoje... A vreme uvek odradi svoje.

    E da ovo. promene su jako bitne. Kreni na aerobik ili jogu, citaj knjige, radi sve ono za sta nisi imala vremena. Organizuj sebi zivot malo drugacije od onog kako si dosad zivela.

  10. #10

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Citat bubica kaže: Pogledaj poruku
    posle 4,5 godine rekao je da odlazi.
    sta dalje?
    Srećan mu put

    Evo, ovaj trenutak koji upravo sad prolazi dok ovo čitaš neće se više nikada ponoviti. Zato uživaj u njemu. U svakom trenutku, bila ti sama ili sa nekim.

    Sada sve izgleda teško. Imaš ogromnu rupu u sebi, depresivna si, ne znaš kako bi popunila vreme, bojiš se novog početka, novog privikavanja, sama si sebi ružna nekako baš od jutros, nadaš se da bi nešto moglo da se ponovi, priželjkuješ da te pozove, da ga pozoveš, nemaš motivaciju ni za šta a iako uspeš na nešto da se skoncentrišeš misli opet odlutaju prema njemu, nešto je iščupano iz tebe, nema nekih rituala i navika, melanholija...teška melanholija... lupam i nabacujem... ali neki sličan algoritam svi ostavljeni imaju... pa i Bridžit Džons kaže: "Nije dobro. Kad te neko ostavi, osim što ti nedostaje, osim činjenice što se srušio ceo mali svet koji ste zajedno stvorili i što te sve što vidiš podseća na njega, najgora je pomisao da te onaj kojeg voliš isprobao i na kraju na sve delove koji se odnose na tebe utisnuo *Odbija se* ".

    Otpati svoje na svoj način. Glasno ili u sebi. Nemoj dugo. Život je kratak. Glavu gore. Ošišaj se, promeni boju kose. Pojedi celu kutiju sladoleda. Idi na neku dobru žurku, evo Nova Godina je... čestitaćeš je možda nekim sjajnijim očima baš tad... a možda i nećeš, so what? Uživaj i luftiraj se. Seti se nekoga ko te voli a za koga ćeš sad imati više vremena.

    Sve što bi njemu sada rekla on već zna. Ako je neko hteo da ode od tebe, pusti ga... sve drugo je vucaranje i tumbanje po želucu koji bi kad-tad povratio sve što u sebi prevrće, bolje je kad je pre, uvek bude lakše...

    Uskladišti uspomene tamo negde i čuvaj ih. Nemoj ga zaboraviti, to je deo tebe, tvog života. Nisi ništa izgubila. Bićeš mu zahvalna jednog dana što te je naučio kako da dobiješ bitku. Onu koju biješ sa sobom. Šta god bilo, bilo ti je lepo, a sada - DALJE.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Bila sam u slicnoj situaciji. Samo cu ti reci: Budi jaka! Sve prolazi, pa i bol. Bice kise, ali posle dodje sunce, uvek mnooooogo lepse nego ikada......
    Evo, promenila sam potpis

  12. #12

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Potpisujem Lillith, Lady i Indijanku.
    I ne zatvaraj svoje srce. Ne odbacuj svet od sebe. Nemoj zbog jednog neuspeha, zbog razočaranja, da dozvoliš da izgubiš neke dobre životne prilike za sadržajne trenutke, za ispunjeno vreme, za ispunjenost tebe same.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Izbegni nekako plakanje i samosažaljevanje.

    Ja bih uradio sledeće.
    Napravio VELIKO SPREMANJE. Prvo u stanu. I složio uspomene koje vredi sačuvati. Ostalo u kutiju pa u podrum, kako bi eventualno mogla naknadna ekspertiza da se izvrši pre totalnog odbacivanja.

    Uporedo sa tom rekreacjom bih premotao ceo film i složio lepe trenutke na jednu stranu a loše na drugu kako bi neke pouke izvukao iz svega toga.

    Onda bih se bacio na aktivnosti koje me mogu ispuniti nezavisno od trenutnog nemanja partnera, umetnost, sport ili šta god.

    Kad sebe napuderišem pristojnim raspoloženjem krećem da dajem signale potencijalnim kandidatima da je mesto sexualno-emotivnog partnera upražnjeno i da mogu konkurisati.

    I nikakve priče o bivšem. Osmeh na lice i potraga za drugom polovinom.

    I nek ti je sa srećom.

  14. #14

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Citat TROPRSTI kaže: Pogledaj poruku
    Izbegni nekako plakanje i samosažaljevanje.
    Izbegnuti samosazaljevenje ok,ali izbegnuti plakanje zena ne moze jer joj je jako potrebno da se isplace...Zena prosto mora da place i bolje da se isplace odmah nego da to nosi u sebi i da onda provali na mozda cak i neprimerenom mestu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #15

    Odgovor: Ostavljena, sta dalje???

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    ali izbegnuti plakanje zena ne moze jer joj je jako potrebno da se isplace...Zena prosto mora da place i bolje da se isplace odmah nego da to nosi u sebi i da onda provali na mozda cak i neprimerenom mestu
    Zar nas plakanje ne zadržava u stanju neraspoloženja i sprečava da se izmigoljimo iz te situacije. Čak nam se može dopasti to plačljivo stanje pa se predugo zadržimo u toj ,,žabokrečini''.

    To je kao vožnja po kiši u sporoj koloni.
    Nego, uključimo ,,brisače'' na veću brzinu. Bacimo poled u ,,retrovizor'', zatim na put pred sobom. ,,Levi migavac'' i gas.
    Adrenalin proradi i stanje se menja.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Krem bananica-da li ce se i dalje tako zvati?
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.05.2007, 20:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •