Da li volite da bacate petarde? - Strana 5
Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 106
  1. #61

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Ne...i kao i većina ljudi ne kapiram u čemu je fora.
    To me podsjeća na rat i zapravo mi ne godi ta buka i strepnja da li će to da pukne pa da izazove neke posljedice na onog koji baca ili onog ko je u masi.
    Tvrde da ne može ništa da se desi od toga ali....

  2. #62

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Obozava petarde





    Sreca pa nije dete
    Poruku je izmenio _baba_, 15.01.2008 u 19:15 Razlog: oogromna slova

  3. #63

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Strasno...sta ima dobrog u tome?????
    Bolje
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  4. #64

  5. #65

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Ne.Ne mogu da shvatim ljude koji ih bacaju,pa zar ne znaju kolikoj opasnosti se izlazu?!

  6. #66

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    xexe ne bacam ix vec ima 2 godine,...
    Al kad se setim starix dana,...sta swe nisam radio sa petardama...i gde ix swe nisam bacao,...komsiji pod prozor u 3 ujutru i to 10 komada,...xex
    Ljubav je jedina bolest od koje ne elimo da ozdravimo!

  7. #67

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Ne,nikako... jezim se od petardi....
    Poruku je izmenio BaneK, 20.06.2008 u 21:03 Razlog: kod
    I can see us holding hands
    Walking on the beach, our toes in the sand

  8. #68

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    .....ne...i idu mi na qur svi oni koji to najbolje obožavlju....bolesnici....
    Također.

    Ne znam šta se dešava ove godine, ali kod mene nešto kasne sa eksplozijama nema ih još.

    Elem,

    Policija upozorava roditelje i škole

    Dete petardom povredilo ruku

    KIKINDA, APATIN, SUBOTICA - U Apatinu je već zabeležen slučaj dečaka koji je povredio ruku petardom. Zbog iskustava od prošle godine kada je bilo više povređenih građana pirotehničkim sredstvima uoči i za vreme novogodišnjih praznika, policija pojačano kontroliše prodaju ovih sredstava. Upućeni su i javni apeli građanima da ne kupuju pirotehnička sredstva od osoba koje nemaju neophodne dozvole za takvu prodaju.



    Na ulicama Kikinde, Subotice, Apatina, ali i drugih vojvođanskih gradova, posebno uveče, čuju se pucnji petardi i drugih pirotehničkih sredstava. Stoga, policija intenzivnije kontroliše prodaju petardi. Građani su upozoreni da se u prodaji mogu naći petarde, rakete, baklje i slična sredstva sumnjivog porekla i kvaliteta, pa mogu biti velika opasnost, posebno za decu.
    - Zabranjeno je prodavati pirotehnička sredstva na uličnim i pijačnim tezgama, pošto postoje posebno ovlašćene radnje za to. Petarde, rakete, baklje i slična sredstva ne smeju se prodavati maloletnim licima. Profesionalna pirotehnika ne može se nabaviti bez posebnog odobrenja - saopštio je Odsek za zaštitu i spasavanje Policijske uprave u Kikindi.
    U apatinskoj Hitnoj pomoći kažu da je ovih dana povređen dečak koji je koristio petarde na proslavi rođendana.
    - Dečak je, na svu sreću, lakše povredio ruku dok je bacao petarde - kažu u apatinskoj Hitnoj pomoći.
    - U centru grada ima više policajaca kao i u blizini škola gde se petarde najčešće upotrebljavaju - kažu u policiji. Policajci kontrolišu i mesta na kojima bi mogli da se pojave ilegalni prodavci petardi. Roditelji su upozoreni da kontrolišu maloletnu decu.
    Dr Bojan Bagi, načelnik Urgentnog odeljenja subotičke bolnice, kaže da je prošle zime bilo sporadičnih slučajeva povređivanja detonacijama petardi. Subotička policija već danima apeluje da građani ne kupuju pirotehnička sredstva van registrovanih radnji.
    Policajci intenzivno obilaze buvljak, vašare i druge pijace po gradu, a zaplene petardi su svakodnevne. Nedavno je u Malom Iđošu otkrili i veću količinu pirotehničkih sredstava namenjenih ilegalnoj preprodaji - saznaje Blic u subotičkoj policiji.

    Zbog pirotehnike 60 dana zatvora

    Zakonom o javnom redu i miru, za osobe koje neovlašćeno pale rakete, petarde i drugi zapaljivi materijal, predviđena je novčana kazna ili kazna zatvora do 60 dana. Roditelji dece mlađe od 14 godina, koja počine ovakav prekršaj, mogu biti kažnjeni novčanom kaznom ili kaznom zatvora do 30 dana, ako je prekršaj posledica propuštanja dužnog nadzora nad detetom.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #69

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?



    Obozavam ih !

    Ne secam se kada sam ih zadnji put koristio... pa proslo je dosta godina bese jos u srednjoj skoli.
    Kao osnovac sam ih bacao ali kaop srednjoskolac sam ih baca duplo vise, dosta sam ekperementisao sa njima i radio lude stvari pa cu ispricati/napisati par zanimljivih petard dogadjaja

    Sedim sa drugarima ispred zgrade i izlazi cika nebino ko odnosno komsija iz zgrade upucuje se prema kolima ja se prikradam i stavljam upaljenu petardu u auspuh da bi stvar bila zanimljivija ja sam konac za sivenje omotao oko petarde cime sam joj duplirao tajemer kako bih se udaljio sa mesta dogadjaja i iz daljine bezbedno (da ne dobijem po nosu) posmatrao reakciju svoje zrtve

    Takve petarde sa duzim koncicem sam ostavljao u lift i trebalo im je i po 30-ak sekundi da eksplodiraju sto je bilo dovoljno da neko udje u lift koji ja pustim a neko je vec pozvao i taman udje i nakon par sekundi boom a zatim zrtva: aaa i naravno ja: hehe
    I tako te slicne tinejdz fore i fazone sam radio
    Poruku je izmenio SQUAW, 22.12.2008 u 12:04 Razlog: dovoljna je jedna, a ne 5 slika petardi

  10. #70

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Ranije kao klinac da a prestao sam jos kad sam zavrsio skolu.Sada bas i ne volim da ih vidim ni cujem posebno kad ti neki klinac baci pod noge ili pored tebe.Man'te salu strecne

  11. #71

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Ne, ne volim petarde i ne vidim kakvo zadovoljstvo bacanje petardi pruža ljudima... Prvo, svaki put odskočim kad pukne petarda, onda pomislim da li je neko povređen, a na kraju...pa, podseća me na bombardovanje...i to je to...

    Dok sam živela u zgradi, komšija, dete od 13-14 godina je mesec dana pre i posle NG se iživljavao na ostalim stanarima, pošto je bacao petarde u hodnik sa 10 sprata, a one puknu dok padaju dole...pa kad u po noći pukne, a mi svi poskačemo!!! Zvali smo i njegovog tatu i bunili se i pretili, ali je dete jednostavno ''uživalo u igri''.

    Sad, jasno mi je da je dete malo i nesvesno posledica koje mogu da izazovu petarde, ali roditelji koji to kupuju i daju deci da se igraju, e, njih bi stvarno

  12. #72

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Sad, jasno mi je da je dete malo i nesvesno posledica koje mogu da izazovu petarde, ali roditelji koji to kupuju i daju deci da se igraju, e, njih bi stvarno
    Pa, ne moraju ni da im daju, dovoljno je da oni bacaju pred njima i od toga prave čitavu euforiju i zabavu. Vidi, tata i mama prangijaju!!!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #73

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Sad, jasno mi je da je dete malo i nesvesno posledica koje mogu da izazovu petarde, ali roditelji koji to kupuju i daju deci da se igraju, e, njih bi stvarno
    Slazem se...kod nas se desavalo da komsija zajedno sa sinom bacaju petarde...kad pocnu covece jos od 15og decembra...svakog dana...ponosni otac uci svog sina kako da ih zapali i baci...

    inace mrzim petarde,jer uvek asociraju me na pucnajvu i rat...


  14. #74

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    inace mrzim petarde,jer uvek asociraju me na pucnajvu i rat...
    Ne volim policajce jer imaju pistolj sto me podseca na rat a i pendrek imaju sto me podseca na nasilje...
    Ne volim vojnike jer me podsecaju na rat pa cu prebiti svakog vojnika na ulici...
    Ne volim jabuke jer me podsecaju na bombe...

    Ako se razmislja na takav nacin mozemo ici u NEdogled.
    Petarde su zabava samo trebas razmisljati sta radis i to je sve evo ti dobar primer isto je i sa voznjom automobila samo pazis kako vozis i to je to svi zivi i zdravi, prema tvojoj logici i automobile bi trebalo zabraniti jer su opasni a i dzipovi podsecaju na rat
    A da i nozevi su opasni pa svakog jutra sa njima secem hleb... jedino te razumem jer na petarde gledas iz svog zenskog ugla u fazonu: jao boze to puca strasno je

    Ne ljuti se samo sam izneo svoje razmisljanje koje ne moras da uvazis

  15. #75

    Odgovor: Da li volite da bacate petarde?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Petarde su zabava samo trebas razmisljati sta radis i to je sve
    Sada lepo pogledaj sve fotografije povređenih ljudi i dece od petardi pa kaži ponovo da je to vid zabave...

    To nikako nije zabava...Jer od igračke obično bude plačke. I nikada se neću pomiriti sa tim da je to nekome zabavno.
    Nije stvar da li si pažljiv ili ne, pitanje je koliko su sigurne te petarde, ko ih je napravio, kako rukuješ sa njima...dovoljan je sekund nepažnje da nastradaš.

    I da...i mene asociraju na bombardovanje ali ne banalizujem u tom pravcu da me i jabuka asocira na tako nešto... Devojka je verovatno mislila na zvuk koji one proizvode, a veruj mi, ima nas mnogo koji se trgnemo svaki put kad odjekne petarda...

Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta ne volite na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 08.03.2015, 18:02
  2. Volite li ljuto?
    Autor memento u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 22:54
  3. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 22:52
  4. Da li volite skolu?
    Autor Painkiller u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08.04.2012, 20:32
  5. Da li volite skijanje?
    Autor Meggy u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05.12.2010, 11:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •