Da li biste uzeli kredit?

Prikaz rezultata glasanja: da li bi ste uzeli kredit?

Učesnika ankete do sada
77. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da

    28 36.36%
  • ne

    35 45.45%
  • da, ali nisam u mogućnosti

    8 10.39%
  • još razmišljam o tome

    6 7.79%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 65

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Da li biste uzeli kredit?

    Kod nas banke niču kao pečurke poslije kiše. Konketno, u malom ravangradu, ja sam samo u centru izbrojala oko desetak. Sve nude kredite, povoljne (mogu da ih razumijem jer im je to posao). No, da li su krediti baš toliko povoljni i da li bi ste uzeli kredit (za stan, za kola, za bijelu tehniku, da otvorite svoju firmu), da li ozbiljno razmišljate o tome, da li ste uopšte u mogućnosti da to uradite?
    nattydread is coming to dinner

  2. #2

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ne, trenutno ne bih uzela kredit, mada vidim da ima vec dosta onih koji su se navukli na takve pozajmice, pa ih uzimaju i kad im treba i kad ne. Znam i ljude koji su uzeli stambeni kredit, kupili stan i sad ga izdaju. Kirija im pokriva troskove mesecne rate za kredit, tako da kredit zapravo i ne osete.

  3. #3

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Potrošački kredit ne bih uzela. Koliko god mogu gledam da ne ulazim u dozovljeni minus jer mi je potpuno jasno da je bankama to najprofitabilniji proizvod.
    Jedino bih uzela stambeni kredit da sam podstanar jer mislim da bez obzira koliko banke "deru" uvek je bolje istu količinu novca davati za otplatu kredita za stan koji će jednog dana biti tvoj nego ga davati stanodavcu da bi živeo u njegovom stanu iz kojeg možeš izleteti svakog časa sa istim prtljagom koji su u stan i uzeo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ne daj boze da mi zatreba kredit. Ne daj boze da ikome zatreba. Pogotovo kod ovih nasih bezobrazno nesposobnih i preskupih banaka. Nema nista gore nego kad se uzme kredit a pogotovo dugorocan.

    Grozota grozomorna vam je to.

  5. #5

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Pa istina je da kod nas banke deru sto se tice kamata. Ali ako ne bi uzimali kredite onda nista ne bi kupili. Posto je u nasoj zemlji skoro nemoguce stedeti, a od jedne plate ne moze mnogo sta da se kupi, tako da je jedino resenje kredit. Unapred se zaduzis, odmah imas sta ti je potrebno i onda otpacujes u ratama, sto je duze vreme otplate to je manja rata i tako lakse podnosis odbitak od plate, cesto ljudi kazu da ne osete ratu.
    Problem je kod nas sto ljudi nemaju normalne plate (plate od kojih imas da zivis mesec dana), problem je sto se boje da pozamljuju i boje se da duguju. Ali uvek je bolje dugovati banci nego zivom coveku. A banke su i stvorene da bi ti njima dugovao.

  6. #6

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ja nisam do sad uzimao kredite, niti imam mogucnosti nipotrebe za njima, posto radim honorarno i nemam redovna primanja, uzimanje kredita u tim uslovima bi bilo totalno ne zamislivo.
    Imam srecu sto cesto zaradim dovoljno novca da nesto sto namerim mogu da platim u kešu. Lično nemam nista protiv kredita cak i sa ovakvim kamatama, problem je samo sto neki ljudi nemaju meru pa kredite uzimaju i kad treba i kad ne treba. Pa posle se dodatno zadužuju da ih vrate.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  7. #7

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Da, pošto smo podstanari moraćemo da uzmemo stambeni kredit...da bar posle 30 godina imamo nešto svoje...
    Sreća nije mesto ka kome se putuje, sreća je način putovanja...
    Ja sam vasar.Eto sta !Ja sam tristo cuda.Muzika sam. Guzva. Smeh.Vrteska. I luda.

  8. #8

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Najiskrenije ne verujem da bih osim ako bas toliko zagusti da moram, ne verujem bas u kredite puno osoba sam videla koji su se "ugusili" u kamatama.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  9. #9

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Dobro bih razmislila pre nego sto bih uzela kredit! Uslovi jos nisu povoljni, kamate ubise... Kao i vecina ovde, poznajem ljude koji se bore sa kamatama i nije im bas prijatno...

  10. #10

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Još 4 godine za otplatu !
    1 godina je otplaćena. Nužda zakon mijenja.

  11. #11

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    da kucnem u drvo ( glavu ) imam svoju kucu i sve sto mi je za zivot potrebno , to mi je sreca , inace nebih uzimao kredit , shvercovo bi ( posto je ovo lopovska drzava , a ja za razliku od njih koji to dobiju da nemrdnu prstom bih moro ici preko grane , a ni to nije lako , ko neveruje neka proba )

  12. #12

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    Kod nas banke niču kao pečurke poslije kiše. Konketno, u malom ravangradu, ja sam samo u centru izbrojala oko desetak. Sve nude kredite, povoljne (mogu da ih razumijem jer im je to posao). No, da li su krediti baš toliko povoljni i da li bi ste uzeli kredit (za stan, za kola, za bijelu tehniku, da otvorite svoju firmu), da li ozbiljno razmišljate o tome, da li ste uopšte u mogućnosti da to uradite?
    za kola nikad ne bi uzeo kredit jer mi ne trebaju bar ne sada.
    a nijedan potrosacki kredit.

    razlog je kad preracunam vise se isplati odvajati svaka dva do tri meseca ako se uspe nesto pa kupiti za kes.

    a za otvaranje biznisa tu bi razmislio ali samo uz kamatu 1% godisnje.



    znam dosta njih koji su se zaletalu u kredite za adaptaciju za kola za stan pa im bas i nije sada lako ako imaju samo platu a nista sa strane da ih pomaze da im malo roditelji ne ulete ili iznajmljivanje neke nekretnine.

    krediti su zlo a i EU nije bas sve idealno u tom pogledu.
    a tek krediti za vracanje kredita

  13. #13

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    naravno , mislim na stanbene
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ако се узима паметно и још паметније троши, зашто да не. У сваком случају сам за тај начин куповине мада је куповина за кеш најисплативија и најсигурнија.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #15

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Naravno...Odem preko,zaposlim se i dignem kredit,dođem nazad i imam početni kapital...Najteža radnja u celoj proceduri je radna viza,tj. zaposlenje...jbg radite 3-6 meseci vredeće vam...

    Ne verujete...Ne morate...

    Setite se kada pogledate oko sebe i pomislite koliko uspešnih na tako malom prostoru,nemoguće je uspeti pod ovolikim kamatama toliko uspešno koliko neki čine...da postoji i izreka da se niko nije obogatio , a da neko nije siromašniji ostao...Mislite o tome...nemojte ljude orobljavati,al' državu i to tuđu...Ne treba mnogo pameti,a i koji će vam ista do kraja života...moguće da vas i ne stave u bazu podataka,pa vas i ne uhapse kada sledeći put odete u istu,jer emotivno ste vezani za istu,sve zavisi koja je cifra u pitanju...nemojte ni preterivati...malo falš papira i opet vam ista zemlja izađe u susret,jedino banku možete drugu da izaberete,da pokažete i njima i sebi da imate i vi dušu...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li biste se vratili?
    Autor Muckota u forumu Dijaspora
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:00
  2. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  3. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12.10.2013, 21:48
  4. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  5. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •