Da li biste uzeli kredit? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: da li bi ste uzeli kredit?

Učesnika ankete do sada
77. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da

    28 36.36%
  • ne

    35 45.45%
  • da, ali nisam u mogućnosti

    8 10.39%
  • još razmišljam o tome

    6 7.79%
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 65
  1. #31

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Mislim da mnogo ne štima u ovoj matematici. Ipak, primeniću je na populaciju Srbije.
    Broj stanovnika u Srbiji: 7.498.001 (preuzeto sa http://www.srbija.sr.gov.yu/pages/article.php?id=37
    Broj banaka u Srbiji: 36 (preuzeto sa http://www.nbs.yu/export/internet/cirilica/50/50_2.html
    Broj organizacionih jedinica: 2.158 (preuzeto sa http://www.nbs.yu/export/internet/la...staj_IV_06.pdf
    Prosečna kvadratura po organizacionoj jedinici (prihvatam iz prethodnog posta, ne mogu da proverim podatak): 200m2
    Zakup po poslovnoj jedinici (prihvatam iz prethodnog posta, ne mogu da proverim podatak): 500 evra
    Režijski troškovi po organizacionoj jedinici (prihvatam iz prethodnog posta, ne mogu da proverim podatak): 500 evra
    Broj zaposlenih: 28.092 zaposlena (preuzeto sa http://www.nbs.yu/export/internet/la...staj_IV_06.pdf
    Prosečan zarada u finansijskom sektoru (što je širi pojam od bankarskog, u bankarskom je prosek niži): 600 evra (preuzeto sa http://webrzs.statserb.sr.gov.yu/axd...4&izbor=tabela

    To bi značilo da je trošak 2.158 organizacionih jedinica svih 36 banaka za zakup poslovnog prostora i za režijske troškove 2.158.000 evra. Na to se još dodaju troškove zarada za 28.092 zaposlena u proseku po 600 evra, što iznosi 16.855.200 evra mesečno. To znači da ukupno mesečno sve banke u Srbiji građane i privredu Srbije koštaju 19.013.200 evra. Ako se iz ovog apstrahuje privreda (što je nerealno, ali nužno u našem slučaju) , doći ćemo do toga da svakog građanina u proseku koštaju 2,54 evra. Ako se uzme u obzir da nisu svi radno sposobni, možda zapravo izračunati koliko jednu četvoročlanu porodicu koštaju banke, a to je 10,16 evra, u proseku.

    Elem, iako sam se već izjasnila po pitanju uzimanja kredita, moram zaključiti da znam mnoge koji su spremni da izdvoje mesečno 10,16 evra zarad malo boljeg života svoje porodice.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #32

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da mnogo ne štima u ovoj matematici...
    Nije mi ni cilj bio da izracunam "tacno" kako stoje stvari. Ima tu jos mnogo vise troskova osim onih nabrojanih. Ali da ne ulazimo u "sitna crevca", poenta je u tome da su plate "svih zaposlenih u bankama" daleko iznad proseka Srbije. Da su zauzeli ceo centar grada (znaci da obrcu ogroman kapital pa im kirija dodje kao nama pakla cigareta).
    Otkud im sva ta lova? Pa od nas.
    Pogledajte kreditne stope - pa to je obicna pljacka.

    Savet:
    Strpite se jos malo. A dotle stedite. Svakog meseca kupite 10, 50 ili 100 evra. Ako budete dosledni, sakupicete lepu sumu pa vam mozda kredit nece ni trebati. Potrebno je da se naucite da trosite novac koji imate.

    Kredit dolazi u obzir samo za nekretninu.
    Poruku je izmenio pero_M, 05.07.2007 u 01:58 Razlog: progutao slovo
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #33

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Kredit? Od ovih lihvara, zelenasha i cherupacha pilica? NIKAD!

    Kamate su bezobrazno visoke. Onda, kada kamate budu normalne, kredit za neshto ce mi biti realna opcija. Do tada - u banku kad i u Sud. (Samo kad moram)

  4. #34

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    To je divno pitanje, ali šta kad moj odgovor glasi: da ali nisam u mogućnosti zbog neredovne isplate zarada, i još gore zbog mogućnosti da uopšte ne budu isplaćene zarade!
    In vinas veritas

  5. #35

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Uskoro otplaćujemo jedan , planiramo, Bože zdravlja da uzmemo i sledeći sa rokom otplate od dve godine. Stalno smo '' u kreditima '' i polako, ali sigurno bez većih finansijskih zemljotresa idemo napred. - ili je to samo privid ..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #36

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ponosna sam vlasnica dva kredita, jedan za kola jedan gotovinski utučen u to moje crno potkrovlje.
    Rata za kola mi je 90 eura i otplatila sam 3 godine a ko preživi još 2 pričaće Ovaj drugi je gotovinski na 2000 eura, rata je oko 50 eur.
    Sami ih uplaćujemo.
    Šta da se radi to nam je bila jedina mogućnost da se bar nešto uradi jer keša nema
    Samo nam se desilo da smo i Najgori i ja u isto vreme ostali bez posla i eto zajebaTe situacije!

    Jedva čekam da ih otplatimo i više nećemo uzimati a ne bi nam ni dali

  7. #37

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    ...ne smem da se izjasnjavam na ovu temu...znam samo...da se osecam kao Mandrak...
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #38

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    2,5 godine sam u lizingu,jos 4,5 do kraja,a rata mi je 218eura,kad to otplatim odma uzimam drugi!

  9. #39

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Stalno smo u kreditima i ostaće tako ..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #40

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Naravno, ali nisam trenutno u mogućnosti
    Uzela bih da kupim sise, odem u Maroko, školujem dete ili pak sredim potkrovlje
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #41

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    U kreditima smo i muz i ja do guse,ali to je bio jedini nacin da skroz sredimo stan u kojem zivimo.Pre nego sto smo se usleli, sve smo sredili do detalja,a za to je trebao kes koji nismo imali.Mogla sam da svaki mesec po malo stedim pa da sredjujem jednu po jednu stvar,ali bi trajalo jako dugo, uvek bi bili u poslu, mozda ne bi ni sredili kako treba a imamo malui decu koju bi morali da seljakamo kad god bi nesto zapoceli vece.Kredit je nuzno zlo.Muka mi je svaki mesec kad vidim koliko mi banka uzima para,ali to je cena za luksuz koji smo sebi priustili.

  12. #42

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    ...telefoni su mi na postpejdu...

  13. #43

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ja sam digao kredit (kreditna kartica) za neko posao koji mi polako vraća uloženo. Dakle nije potrošnja nego investicija. Inače, imam dve kreditne kartice, obe su istekle i iy banaka su me yvali da ih yamenim novim, ali mi se ne ide...

  14. #44

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Za sada ne...

    Mnogo mojih prijatelja je u kreditima do guše i znam koliko ih to opterećuje... Na kredit gledam kao na nužno zlo - znači ako baš, baš, budem morala...

  15. #45

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Za sada ne...

    Mnogo mojih prijatelja je u kreditima do guše i znam koliko ih to opterećuje... Na kredit gledam kao na nužno zlo - znači ako baš, baš, budem morala...
    Ne mislim tako..
    Svkako da sam za kredit,
    ali sa povoljnom kamatom.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li biste se vratili?
    Autor Muckota u forumu Dijaspora
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:00
  2. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  3. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12.10.2013, 21:48
  4. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  5. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •