Mjuzikl
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Mjuzikl

  1. #1

    Mjuzikl

    Mjuzikl je žanr u filmskoj i pozorišnoj umetnosti nastao početkom XX veka iz potrebe za zabavom pozorišne publike. Tematika mjuzikla može biti priča iz svakodnevnog života ili prerađeno književno delo....

    Jalta, Jalta je poznati hrvatski mjuzikl iz 1971. godine. Libreto za mjuzikl je napisao Milan Grgić,a reditelj je Vlado Štefančić. Autor muzikee je poznati hrvatski kompozitor Alfi Kabiljo. Premijera je bila 28. novembra 1971. godine u Zagrebu.

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Mjuzikl

    Nisam ljubitelj mjuzikla. Po meni, to je spajanje nespojivog. Film ili pozorišno delo prikazuje imitaciju života, moguće i nemoguće situacije koje možemo da prepoznamo kao realnost, svakodnevicu koja ima zaplet. I u sred tog zapleta, junak/inja tog "imitirajućeživotnog" zapleta - zapeva!? Pa helou! :/

  4. #4

    Odgovor: Mjuzikl

    Volela sam mjuzlike, kao što je Šerburski kišobrani ali ne mogu da postavim link zbog novog programa u kompu. jer ne funkcioniše kopi-paste.
    Poslednji mjuzikl koji sam gledala je Mama mia.

  5. #5

    Odgovor: Mjuzikl

    Obavezno pogledajte mjuzkl Priča sa zapadne strane na muziku Leonarda Bernštajna sa glumicom Natali Vud. Neke numere su bile hitovi: Amerika, Marija. Ako je neko od vas voljan da doda bilo koji link iz tog mjuzikla biću mu zahvalna.
    Poruku je izmenio ljiljak, 11.08.2019 u 13:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •