Lov - da ili ne?

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste pristalica lova na zivotinje?

Učesnika ankete do sada
69. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    29 42.03%
  • Ne

    40 57.97%
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 62
  1. #1

    Lov - da ili ne?

    Da li ste pristalica lova na zivotinje?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Hm, lov je urodjen choveku, chovek je iskljuchivo od lova zziveo pre nego shto je pocheo da se bavi zemljoradnjom, shto je pripitomio zivotinje .. delom to je svakom od nas urodjeno..

    Ali choveku je shto shta urodjeno pa ga ipak to ne vodi..

    Mislim da je krajnje vreme da se taj poriv prevazidje i ostavi po strani .. Narochito kada je u pitanju lov na ugrozene vrste ...
    Jeste licemerno ako se protivimo ubijanju jelena pod izgovorom zashtite zivotinja na primer, ali jedemo hamburgere i meso domacih zivotinja svih vrsta.. no..
    Nisam za to da se ide dotle da se izbace zzivotinjske namirnice iz ishrane ..al shto ne mora ne mora..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 28.03.2006 u 22:22

  3. #3

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Da, ali samo odrecenih vrsta divljaci. Nikada ne bih mogao pucati u jelena, srndaca, srnu, medvjeda, lisicu.
    Samo one vrste divljaci koje se mnoze kroz relativno kratko vrijeme i u velikom broju (divlja svinja, zec) bih mogao loviti. Takodje, ako se neki vuk "osudi" od strane lovackog udruzenja, zbog masovnog pomora stoke, onda se ide u hajke.
    Vise uzivam u posmatranju divljaci.

  4. #4

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Ne volim lovce... njihove tripove... Ljude koji love iz zabave i slicno. To su ljudi koji cekaju najdivniji momenat u zivotu srnece divljaci. Parenje. Znaju da ce tada kapitalci izmileti iz svojih najdubljih skrovista u potrazi za zenkom... i cekaju ih.

    Lov na vukove. Citala sam da lovci pricaju da nema nista strastvenije i izazovnije. Posebno zimi. Kad stegne ljuta planinska studen, kad napolju puca kamen i ledi se dah. Kad se nikom ne mili da izadje i kad caruju vukovi. Vucje vreme. Ima neki deda na Goliji koji ih tamani i preparira. Ta slika u novinama odvratno izgleda. Kaze, bio je u lovu i na muflone, ali mu je zao da ubije zivotinju koja ne moze da se brani...

    Da se ja pitam, deda bi prosao kao crvenkapa. Samo sto ne bi naisao kolega lovac. A ako bi me slucajno jos neko nesto pitao, organizovala bi lov na lovce.

    p.s. ja sam od onih sto nisu licemerni . Protiv lova + vegeterijanac.
    Poruku je izmenio SQUAW, 09.04.2006 u 17:32
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    12 Odgovor: Lov - da ili ne?

    Ne volim lov. Imam puno poznanika koji su lovci i koji su pokušali da me ubede
    kako je to poseban doživljaj. Ne vidim ništa posebno u ubijanju životinja. Pa, čak i Indijanci, koji su živeli od lova, nisu podnosili bele lovce, jer su se belci iživljavali i ubijali više nego što im treba za samoodržanje.
    Volim životinje i ne bih mogao pucati u njih.

  6. #6

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    ni pod razno! nevolim nikakvo mucenje ili ubijanje, jer sam veliki ljubitelj svih zivotinja! ne dolazi u obzir

  7. #7

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    лов,не,никако!
    питам се само како имају срца ти људи који ето тако,из хира,убијају јадне и беспомоћне животиње...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Nisam pristalica ubijanja zivotinja iz hira i zabave, ali odobravam odstrela divljaci u svrhu prirodne ravnoteze-i to samo odstrel bolesne, i zarazene divljaci, ako u tom lovistu dodje do prenamnozenosti i kompeticije izmedju jedinki.
    ...................

  9. #9

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    lov da u smislu ako ti zivot zavisi od toga , opstanak u divljini i tome slicno , a ono iz nekog luxuza ili ti prestiza ma neeeeeeeeeee , pogotovu mlada divljach . rigorozne kazne ( kazne bi uveo 5 % od ukupne imovine koju poseduje krivolovac ili saucesnik u krivolovu ) ko voli nek izvoli !

  10. #10

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Nisam lovac, al znam ljude koji to jesu i podrzavam ih, koristio sam vazdusnu pusku kao klinac i obicno je meta bio golub. Kad sam prvi put bio u lovu, lisica je stradala i to je to. Pre nego sto me osudite da kazem nesto u svoju odbranu. Volim ptice, gajio sam golubove kad sam bio klinja, imao par komada, odleteli su mi sa jatom divljaka za koje volim da kazem da su leteci pacovi i jedino prenose zarazu. . Lov nije samo ubijanje zivotinja bez razloga, lovci su okupljeni u lovacka drustva koja deluju u skladu sa zakonom, da bi postao lovac nije dovoljno kupiti pusku, vec moras ispuniti neke uslove. Zadatak lovackih drustva je prebrojavanje divljaci, odstrel bolesnih i zaraznih, odrzavanje ravnoteze u lovistu, pustanje ptica i drugih zivotinja u loviste, zimi kad nema hrane u lovistu imaju akcije hranjenja zivotinja... Podrzavam odstrel lisica kao meru protiv sirenja besnila, koje je pogubno.

  11. #11

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Lovac sam i podrzavam sportski ,podvlacim ,sportski lov.Znaci uz postovanje svih ogranicenja i pravila. Novi zakon omogucava turisticki lov sto znaci od prilike, moze da lovi i odojce iz kolica samo ako tata plati, to bas nije korektno prema redovnim lovcima.

  12. #12

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Ja se uvek nadam da smo, s obzirom da je 21.vek, ipak i evoluirali ali uvek me nesto osamari pa se prenem iz mastarenja i vidim da se neki iz sporta i zabave bave ubijanjem. Kakav je to, molicu, sport?? I kakva je to zabava??????????
    Zar nismo okruzeni sa toliko drugih stvari koje nas mogu zabaviti, a da niko ne plati glavom??
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  13. #13

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Iskljuivo kad je u pitanju smanjenje broja ştetoina ...
    inae lov s vatrenim oruzijem ne smatram nekim junaştvom i neim pametnim
    Veinom ga upraznjavaju bolesni debili s puno kompleksa u sebi koji na drugi nain ne mogu da prikazu svoju mo ...
    Postoje streljane za ljubitelje "pucanja" ...
    Najzalosnije je şto su naşa lovaka druştva pretvorena u kafanine za pijanenje do iznemoglosti ali bolje i to nego da pobiju preostale zivuljke u okolini
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Vrlo je moguce da to chudno zvuci " ubijanje zivotinja ? " . Kada ste poslednji put bili u obicnoj Ribarnici da pogledate kako se zakonski , Ekoloski itd ubuja, savrseno strucno / toljagom/ riba na licu mesta, pred ekolozima , naravno. I ta riba bi vikala na sve nacine samo da moze i kada je pecas, sportski .
    A, posna riba je... strasno vazna stavka u dasnjem Srpskom narastaju.

    / Svaka Zver u Ngonu ili Parenju je u Zabrani, I Ribe! /

    Ima i nacina lova koji su i meni cudni . Primera radi , covek zivi u brdima , pa nedeljom ujutru , tako je po zakonu , pusti svoje kerove gonice u sumu. Oni u toku dana obidju ceo "atar" "sumu" i pred vece doteraju divljac kod gazde na streljanu ! Oglasavaju se jakim lajanjem da gospodar zna da uzme pusku , i naocari, pa da se spremi da ubije Zlotvora... Ne razumem sport..
    Sportski kerovi, ili ... Zivotinje su toliko izdrzale u trcanju pa su zato A klasa... ne razumem

  15. #15

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Citat Ch_cosa kaže: Pogledaj poruku
    Vrlo je moguce da to chudno zvuci " ubijanje zivotinja ? " . Kada ste poslednji put bili u obicnoj Ribarnici da pogledate kako se zakonski , Ekoloski itd ubuja, savrseno strucno / toljagom/ riba na licu mesta, pred ekolozima , naravno. I ta riba bi vikala na sve nacine samo da moze i kada je pecas, sportski .



    Ima i nacina lova koji su i meni cudni . Primera radi , covek zivi u brdima , pa nedeljom ujutru , tako je po zakonu , pusti svoje kerove gonice u sumu. Oni u toku dana obidju ceo "atar" "sumu" i pred vece doteraju divljac kod gazde na streljanu ! Oglasavaju se jakim lajanjem da gospodar zna da uzme pusku , i naocari, pa da se spremi da ubije Zlotvora... Ne razumem sport..
    Sportski kerovi, ili ... Zivotinje su toliko izdrzale u trcanju pa su zato A klasa... ne razumem


    po zakonu????????????????

    mislim da cu
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •