Lov Na Fazana
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 54
  1. #1

    Lov Na Fazana

    Dobar pogled svim lovcima. Kako prolazite sa fazanima na pocetku lovne sezone? Koje pse najradije koristite u lovu?
    Poruku je izmenio simke, 28.10.2007 u 16:15 Razlog: Pravopis

  2. #2

    Odgovor: Lov Na Fazana

    dali je moguce da nema lovaca na ovom forumu?

  3. #3

    Odgovor: Lov Na Fazana

    Ima nas, ima...samo nesto ne lovim fazane....Lovim u BiH, u kraju koji je los sa fazanima, kao unosi se ali ih nema ni za lijeka....

  4. #4

    Odgovor: Lov Na Fazana

    pozdrav svim lovcima(mada,imam utisak da nas je malo ovde)!!! ja sam odskora postao aktivan na forumu,pa je mozda malo kasno da ti ponesto kazem o lovu na fazane ipak evo par reci o tome:kod nas u ataru ih ima poprilicno,skoro da i ne moramo da ih unesemo u loviste...inace,ja imam dva kera-poentera i springera,i mogu ti reci da se savrseno dopunjuju,npr:poenter markira a springer aportira,itd...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  5. #5

    Odgovor: Lov Na Fazana

    To, sine .


    A fazan je bese ona opaka zivotinja, noktiju ostrih kao zilet koji mogu da raspore stomak neopreznog lovca, krila koja mogu da obore na zemlju svakoga, a o ubojitom kljunu i da ne pricam...on je tu da dovrsi stvar.

    Kako li se samo izboriti sa takvom zverkom? Mislim, da li je dvocevka dovoljna? Ja najtoplije preporucujem uzi ili hekler, ali s obzirom na prilicnu nepreciznost ta dva oruzja, ipak mislim da je bacach plamena pravo oruzje.

    Inace, voleo bih da mi neko od vas vrsnih lovaca opise koji je to filing kad pucas u pticu predivog perja koja samo pokusava da proovede jos jedan dan na Zemlji...jel' se osecate vise kao muskarci kada joj pustite krv (uz obaveznu pomoc najboljeg covekovog prijatelja - ko da se muci da pronadje i donese telo) ?

    Unapred zahvalan.

  6. #6

    Odgovor: Lov Na Fazana

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    To, sine .


    A fazan je bese ona opaka zivotinja, noktiju ostrih kao zilet koji mogu da raspore stomak neopreznog lovca, krila koja mogu da obore na zemlju svakoga, a o ubojitom kljunu i da ne pricam...on je tu da dovrsi stvar.

    Kako li se samo izboriti sa takvom zverkom? Mislim, da li je dvocevka dovoljna? Ja najtoplije preporucujem uzi ili hekler, ali s obzirom na prilicnu nepreciznost ta dva oruzja, ipak mislim da je bacach plamena pravo oruzje.

    Inace, voleo bih da mi neko od vas vrsnih lovaca opise koji je to filing kad pucas u pticu predivog perja koja samo pokusava da proovede jos jedan dan na Zemlji...jel' se osecate vise kao muskarci kada joj pustite krv (uz obaveznu pomoc najboljeg covekovog prijatelja - ko da se muci da pronadje i donese telo) ?

    Unapred zahvalan.
    E,vidiš,sine,mozda bih i probao da ti opišem filing,ali kad vidim šta si napisao i kako razmišljaš - ti si BEZNADEŽAN slučaj! ...nemaš ti smisla za lov!
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  7. #7

    Odgovor: Lov Na Fazana

    Citat bezec kaže: Pogledaj poruku
    E,vidiš,sine,mozda bih i probao da ti opišem filing,ali kad vidim šta si napisao i kako razmišljaš - ti si BEZNADEŽAN slučaj! ...nemaš ti smisla za lov!
    A koji je uopste smisao lova?

  8. #8

    Odgovor: Lov Na Fazana

    love hunter,potpuno si u pravu kada si lov opisao kao filing...našto vrlo slično nagonu,neko bi mozda rekao instinkt,strast,itd... Jbg. imam dosta drugova i prijatelja koji me ne kontaju zašto lovim,i puno puta sam pokušavao da im pojasnim smisao lova...i jednostevno ne ide! vidiš,npr. ako kreneš od pretpostavke da su sve životinje nedužne,normalno je da ne vidiš smisao u lovu...nije humano,zar ne? ali,na selu skoro svaka kuća ima živinu ili svinju,govedo ili kozu,ovcu,itd...i svakog dana to hraniš,i gledaš kako raste,možda se i vežeš za neku jedinku da bi je jednog dana izdao i ubio...jel' to humano? ...znači da se na farmama dogadja genocid suština jeste da se mi ljudi hranimo životinjama(čast izuzecima,vegetarijancima) i čisto sumnjam da za vreme ručka razmišljamo kako je stradala još jedna 'nedužna' životinja... Jeste,nekada je naš predak lovio da bi prehranio sebe i svoju porodicu,ipak,ja mislim,u sadašnjosti nije više primarno loviti zbog stomaka već zbog psihe...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  9. #9

    Odgovor: Lov Na Fazana

    Sto se domace zivine tice, moras da priznas da se ona ipak ubija zbog hrane...a sad cu ja da ti ispricam kako sam postao i prestao da budem lovac u jednom istom danu:

    ...pre 20-ak godina moj zet me odvuce da lovimo, igrom slucaja se podudara sa temom, fazane...pazi, ja zivim na selu i fazani mi se bukvalno setaju oko kuce, posto je poslednja u nizu, ispod nje je dolina, potok, okolo livade ispresecane shumarcima, dusu dalo za zeku i fazana...
    ...e, odemo mi do nekog starog vinograda koji nije obradjivan godinama i sav je zarastao u razne oblike trave, on mi da pusku, a kad uzmes pusku u ruke to je jako zajeban osecaj, mislim da bih pucao i u kravu, samo da se pojavila...uglavnom, kako smo upali u tu travu, iz nje poleti citavo jato fazana i ja opalim (zacudo, trzaj mi nije ni najmanje smetao) i, da ne poverujes, iz prve oborim jednog...

    ...vidis, kad smo mu prisli, on je umirao i moj pogled se sreo sa njegovim...nikada necu da zaboravim sjaj u malom pticjem oku koji se gasio i nestajao, ni krv po njegovom prelepom perju...a zbog cega? Zbog toga sto sam ja glumio Boga, upao u njegovu kucu, pucao na njega i njegovu bracu i sprzio ga udarom groma...

    ...pruzio sam zetu pusku i rekao: "Ja ovo vise nikad necu da radim", okrenuo se i otisao kuci, zgadjen na samog sebe...sto je najstrasniji osecaj koji moze da te zadesi.

    To je pocetak i kraj mojih lovackih prica.

    Postao sam pecaros, vremenom.

    Koji 99 % svog ulova vrati nazad u vodu.

    Eto.

  10. #10

    Odgovor: Lov Na Fazana

    dobar pogled kolege lovci zasto postoi lovacki savezi i sva udruzena ne samo u srbiji nego svugde u svetu
    lov je pre svega druzenje a ne ubijanje divljaci zasto ima plan gazdovanja lovistem prebrojavane divljaci iznosenje hrane zimi kad nemaju uslova kad je sve smrznuto o tome nista ne kazete samo o ubijanju divljaci

    a ono sto si uradio ti i tvoi zet lovac za jedan dan to se zove krivolov koi se sankcionise po zakonu

    da ste lovci bar biste znali koliko lovaca cine grupu

    mozda ja gresim ali ja sam seljak bez visoke skole a bar neka pravila znam u odnosu na druge

  11. #11

    Odgovor: Lov Na Fazana

    ok,love hunter,znam šta hoćeš da kažeš,potpuno te razumem...i da,slažem se da se domaća živina ubija zbog hrane...ipak,zar taj 'sjaj koji se gasi u malom ptičjem oku' nema i obična kokoška,patka ili ćurka?! Ako,kako kažeš,živiš na selu,verovatno si imao prilike,bar da vidiš kako nestaje život kod životinje,ako ne i da čak zakolješ nešto...i reci mi koja je razlika izmedju sjaja u oku kod domaće svinje i divlje svinje...ili domaće patke i divlje patke?! ...mislim da sjaj u oku i nije baš neki razlog da gajiš toliku odbojnost prema lovu. Fred kaže da je lov druženje i naravno da se slažem s tim,pre svega druženje s prirodom... Još par reči za Freda:pre dvadesetak godina nije bio zakon o lovu kakav je danas...tada nisi morao imati grupu da bi izašao u lov,mogao si ići sam,u bilo koje doba dana ili noći,bitno je bilo da ne bude lovostaj na tu divljač i da ne upadneš u 'rezervat'...tako da pre 20-tak godina,love hunter i njegov zet nisu bili u krivolov...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  12. #12

    Odgovor: Lov Na Fazana

    Ako je lov ''pre svega druženje sa prirodom'' čemu onda ljuti psi, svijetlo oružje i prolivanje krvi ... da li se tako treba družiti i uživati u prirodi?

  13. #13

    Odgovor: Lov Na Fazana

    dobar pogled kolega bezec zakon je bio i onda pre 20g raspitai se od kad postoi lovacki savez jedino ko se nije pridrzavao zaokona je mogao da lovi sam informisite se malo bolje ali ima i sad oni koi nisu lovci i idu u lov sami i ulove sve sto im pada na pamet i koliko mogu vise podsmeju se lovcima koi placaju clanarinu
    a mi lovci hranimo tu divljac preko zime gaimo male fazane koje pustamo u loviste niko od pravog lovca ne ide u lov zbog divljaci jer mi vise uvedemo u lovista nego sto dobijamo ali mozda neko to ne razume ili nece

  14. #14

    Odgovor: Lov Na Fazana

    dobar pogled Fred! Iskreno rečeno,nisam se baš informisao kakav je bio zakon pre 20 godina,ja sam to rekao na osnovu mog sećanja...ja sam tada bio klinac od 10-ak godina i znam da se samo nedeljom lovilo u grupama u drugim danima mogao si sam da izadješ u lov(danas moraš imati grupu od minimum 3 člana,zar ne?)...mislim,mene je,u to vreme,ćale vodio u lov i sećam se onih belih zimskih noći kada smo čekali zeca...(jebi ga,ranije je zimi bilo više snega,70-80cm ponekad i metar...i onda bi mi,još u toku dana pronalazili mesto za čekanje i tamo ikopali rupu u snegu a uveče smo dolazili da lovimo...za mene kao klinca je to bio veliki doživljaj! A još kad bude i mesečine,onda je baš pravi doživljaj!!! Naravno,na mogu da kažem da mi nije više prijalo oktobarsko sunce i šetnja pored kanala okružen trskom,pa ne znaš šta će pre iskočiti,da li jato divljih pataka ili mozda fazan... Ono što hoću da kažem je da svaki put kada sam išao sa ćaletom u tim pojedinačnim izlascima u lov,skoro uvek sretali ili videli bar 2-3 lovca koji su takođe bili sami u lovu...i,vidiš,nikada mi nije palo na pamet da je tada ići sam u lov značilo krivolov ipak,moguće je da grešim,stvarno ne znam kakav je bio zakon pre 20-ak godina...
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  15. #15

    Odgovor: Lov Na Fazana

    dobar pogled zakon je postojao odavno samo ljudi nisu se pridrzavali a sve to zavisi od lovocuvarke sluzbe i udruzenja kod nas se desilo pre dve godine u lovu na fazana dosao je lovocuvar na zborno mesto pregledao dokumenta i zamolio nas da lovi taj dan sa nama mi smo mu odobrili a u toku lova naisli smo na grupu lovaca koja je usla u nas teren i lovili fazane tai lovocuvar nije teo ni rec da kaze posto je poznao te ljude i na kraju smo mi prijavili lovocuvara i smenili su ga

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •