Možda je ova tema više bila za lov i ribolov, možda za hobi ( ), ali evo ja je postavih ovde.

Ne znam kakav odnos imate prema preparanim životinjama, ali ja ih, moram priznati, ne volim videti. Ne samo zato što su mi kao maloj svi oni preparirani fazani, sove i šta sve ne, po tuđim stanovima delovali poprilično scary, nego izgleda da uopšte ne razumem zašto to ljudi rade... još manje zašto to drže po kućama. Kad ih god negde vidim, ja se stresem. Pa onda kao tražim razloge... kao, ne smeš da priđeš nosorogu ili vuku i da ga pipneš po glavi, ali ako je napunjen slamom onda možeš... i šta onda??? Ili je umetnost odstreliti fazana tako da ga ne razneseš, pa onda to napuniti, očešljati mu perje kojekakvim alatom, staviti staklo u oči... da bi ga napravio ponovo živim, šta? Čemu? Kakav je to trofej?

A zašto dođoh na ideju da postavim ovu temu...

Vratio mi se poglavica sa puta i u lepoj našoj bivšoj, negde kod Zagreba, naiđe na neki restoran i uđe na klopu. Ono što je video, kaže, morao je da fotografiše baš zbog mene.

Znači nije dovoljno ukrasiti restoran ovom šumskom družinom, pa neka bude i lovački dom čak, a ne restoran, nego im još staviti karte u šape. Igraju tablić zečevi, jazavci i lisice. Medved konobariše. WTF??? Ulaze ljudi, deca, smeju se. A meni ni na fotografiji nije smešno.