What the fuck is the matter with us, my friends?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    What the fuck is the matter with us, my friends?

    Dragi prijatelji,
    želeo bih da znam da li se još neko oseća ovako posrano kao ja zbog toga što živimo u ubedljivo NAJGOROJ državi na svetu, u kojoj ništa ne funkcioniše i u kojoj je ljudski zivot najjeftinija roba. Vidi li iko svetlo na kraju tunela i način da do njega dođemo?
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  2. #2

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Ja ne Uzivam u ovome sto imam, jer kontam da nemam nista od toga sto se nerviram zbog bilo cega. Izbegavam vesti, politicki talk show ili bilo sta drugo sto bi moglo da mi na bilo koji nacin pokvari raspolozenje. Nerviranjem mogu samo negativno da uticem na svoje zdravlje, a to mi ne treba
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Mene izrevoltira što ja pokušavam da živim normalno i po pravilima, a to mi u ovoj državi nije dozvoljeno.
    Ako hoću da kupim legalnu stvar preko interneta (iako mogu da nadjem pirata) ja ne mogu da naručim jer iz Srbije ne može da se naruči!
    Ako hoću da plaćam bezgotovinski (jer je to normalno u celom svetu) ja ne mogu, jer na karticu čekam već puna 3 meseca (i svaki put kada pitam kažu mi da će biti gotova sutra).
    Radim na radnom mestu za koje mi je potrebno 2 stepena niže obrazovanje od onog koje imam!
    Padoše mi na pamet još neke stvari, ali šteta što nisu za javnost, pa ne mogu da upotpunim kolekciju njima!

    Ipak, imam momka kojeg volim i koji voli mene. Imam mali, ali odabran krug prijatelja koje ne bih ni za šta menjala, imam skladnu, mirnu i zdravu porodicu... Možda smo samo naučeni da budemo zadovoljni onime što imamo...

    PS. Rekoh ja pre dosta godina mojoj majci da ne kuka, ipak mi živimo sasvim pristojno, a moja će majka na to meni: ne, ne živimo pristojno, ti samo nisi ni videla bolje.


    Toliko o tome.

  4. #4

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Muckota kaže:
    Možda smo samo naučeni da budemo zadovoljni onime što imamo...

    PS. Rekoh ja pre dosta godina mojoj majci da ne kuka, ipak mi živimo sasvim pristojno, a moja će majka na to meni: ne, ne živimo pristojno, ti samo nisi ni videla bolje.


    Toliko o tome.

    To je nasa velika greska, mi smo tako vaspitani, da budemo skromni i zadovoljni onim sto imamo.
    I ja sam tako vaspitana. Ali kad pocnem da svrljam po netu (gledam kroz ovaj prozor u svet) vidim da ne treba da budem zadovoljna onim sto imam i da treba da zelim jos.

  5. #5

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Nije Sloba kriv, mi smo govna...

    Ma sta reci, kad se sve zna. Ako previse razmisljam, desice se ovo ->

    Gogo, svaka cast za temu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  6. #6

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Muckota kaže:
    PS. Rekoh ja pre dosta godina mojoj majci da ne kuka, ipak mi živimo sasvim pristojno, a moja će majka na to meni: ne, ne živimo pristojno, ti samo nisi ni videla bolje.
    Da, Muckota, to je to!

    A pada mi na pamet još nešto. Kao mlad sam dosta slušao Johhnyja (i sad to često činim). Znate ono:
    Doktore, šta se to događa sa mnom, osećam se čudno, imam 37 godina i vrijednu diplomu.... anarhizam mi je bio u krvi, svi na barikade, sanjao sam kako vodim proletere mlade, a danas, doktore, pomozi mi, teško mi je vjeruj, što da radim bez akcije, po čitavi dan...

    Htedoh reći, negde tokom jebenih devedesetih sam potpuno izgubio smisao života. Ne verujem da je za to kriv samo raspad bivše Juge. Nekako mi se svet smanjio. Kao mladiću mi je izgledao prepun mogućnosti, a sada na njega gledam kao na neko globalno selo, gde se u svakom kvartu puca, i gde...

    ...talon nose ružni i opaki, sa neskrivenom moći da tjeraju što zažele, mnogo ih je i strašno galame, obično razbiju sva ogledala na koja naiđu, da ne ostane ni pomen na ljepotu.... opet Johnny the King, of course

    Izvinjavam se svim forumašima zbog sumornosti teme, ali ona u potpunosti odražava raspoloženje koje me drži već dosta dugo, verovatno od trenutka kada su nam se izjalovile nade u novu demokratiju. Kako reče, Zekan: Nije pokojni Sloba kriv...

    Nemam, doduše, niti sam ikada imao aspiracija da budem vođa proletera, ali mislim da bih se rade volje pridružio nekom revolucionarnom pokretu, da pobijemo govna i gotova stvar
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  7. #7

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Meggy kaže:
    Ja ne Uzivam u ovome sto imam, jer kontam da nemam nista od toga sto se nerviram zbog bilo cega. Izbegavam vesti, politicki talk show ili bilo sta drugo sto bi moglo da mi na bilo koji nacin pokvari raspolozenje. Nerviranjem mogu samo negativno da uticem na svoje zdravlje, a to mi ne treba
    Vidiš, Meggy, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali ja smatram da bi većina stanovnica, recimo, Berlina, 1943. godine upravo ovako odgovorila na pitanje: "Pogađa li vas činjenica da je sapun, kojim održavate čistoću i zdravlje svog jedrog arijevskog tela, nastao u topionicama ljudske masti u Dahau ili Aušvicu?"

    Mada je upotrebljena komparacija morbidna i na prvi pogled preoštra, ona po meni ukazuje na način razmišljanja koji je veoma popularan kod današnje mladeži, a koji bi se, primenom još jedne "surove" komparacije, mogao poistovetiti sa čuvenom devizom: "u se, na se i poda se". Moj pesimizam iz uvodnog posta ove teme posledica je upravo ovakve, danas preovlađujuće logike življenja, tipa "jebe mi se za nepravdu i bezakonje koje me okružuje, bitno je da se ne nerviram i očuvam lepotu tena."

    Mislim da nas, dugoročno gledano, ovakva logika sve zajedno vodi u neumitnu propast!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  8. #8

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat gogothegreat kaže:
    "jebe mi se za nepravdu i bezakonje koje me okružuje, bitno je da se ne nerviram i očuvam lepotu tena."
    Nisam ja rekla da mi se jebe za nepravdu i bezakonje, vec da ja ne mogu popraviti trenutno stanje stvari time sto cu iz veceri u vece na vestima gledati jedno te isto proseravanje, a da ne pricam o onoj sprdnji i malogradjanstini u skupstini.
    Dovoljno stresa dozivljavam svakodnevno i bez pracenja aktuelne politicke situacije, pogotovo sto je to sve ista bagra koja zbog nedostatka obraza uziva u blagodetima kojekakvih fotelja...

    Meni je moje zdravlje najbitnije - kome nije, nek' se bavi politikom.


    P/S - I da, ne mislim na ten
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #9

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Meggy kaže:

    ... ja ne mogu popraviti trenutno stanje stvari time sto cu iz veceri u vece na vestima gledati jedno te isto proseravanje...
    I know exactly what you mean, my dear friend! Ali, misliš li da će nam zatvaranje očiju i pretvaranje da nas se ne tiču nedela i zlodela sve te belosvetske bagre pomoći da sutra svojoj deci slobodno pogledamo u oči i kažemo im: "Jebiga, izvinite, ali ja stvarno kao pojedinac nisam ništa mogao da učinim, jer mi je gastroenterolog preporučio da se suzdržim od svake nervoze."
    Ja već sada osećam užasnu krivicu pred svojim sinovima i zaista ne znam kako da ih pripremim za život u ovom užasnom svetu. Počev od najbanalnijih sitnica, tipa: koju jebenu srednju školu ili fakultet da upišu, pa do toga kako da reaguju ako im neko u školskom dvorištu ponudi džoint!

    P.S. Što se tiče ubledelog tena, preporučujem par dana boravka na planinskom suncu
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  10. #10

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Ja sad cekam da mi das konkretan predlog sta bih ja to trebalo da uradim, a da vec nisam Sto se mene tice, ako cemo da dizemo revoluciju - ja sam uvek ZA!


    P/S - i ako 's bas da znas, nije gastroenterolog, vec endokrinolog
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #11

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Meggy kaže:
    ako cemo da dizemo revoluciju - ja sam uvek ZA!

    pa too bre i ja kazem...

    VIVA LA REVOLUCION!!!

  12. #12

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Kao dugogodisnji ucesnik AMA BAS SVIH demonstracija u mom rodnom gradu, pocev od 9 marta pa nadalje, gde moram da istaknem da sam vise puta dobila pendrekom po bubrezima (o slucajnim udarcima da ne govorim), kao i da sam verovatno bila najglasnija u kraju u vreme serpi i poklopaca za vreme dnevnika, jerbo sam uzela onu babinu ogromnu za dzem (u koju mogu komotno da sednem) i varjacu za isti (koja je dugacka jedno metar da te vruc dzem ne isprska pri mesanju), te udarala do besvesti ( a pri tom se trudila da se ukomponujem sa komsijom-on je udarao kontru), i jos nekih tako akcija, moram vam priznati da sam odlazeci na porodjaj pomislila na to da li ce me moje dete jednog dana mrzeti zato sto sam ga rodila bas ovde.

    Onda sam se upitala, da li ja mrzim svoje roditelje zato sto su me posadili ovde? Ko mi garantuje da bi se rodila na nekom zelenom poljancetu u Svajcarskoj a ne u nekom pesku u Iraku, da se sve odvijalo drugacije... da moji mama i tata nisu moji...

    Ne zatvaram ja oci, gogo. Vidim da je sranje. Vidim da nigde ne mogu da se informisem sta radi, recimo, nasa prima balerina, ali zato Marijana i Lotar Mateus samo sto mi iz frizidera ne izadju.

    Ali, necu da mracim, nije mi u prirodi. Suvise je moj zivot kratak za to. Shvatila sam da sam samo statista u kukuruzu... i nije mi jasno kako da nesto promenim. A htela bih ponekad, narocito kad vidim jedno stvorenje koje ujutru golih nogica i mojom ispranom i razvucenom majicom "GOTOV JE" utapka u moj krevet da jos malo dospava.

    Dakle, moj odgovor bi bio da sam uvek videla svetlo na kraju tunela, inace oni pendreci ne bi imali smisla. Vidim ga i sad i uvek, samo se nekad slabo orijentisem.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Squaw za ovo imash do daljnjeg free burek and sve ostalo kod mene dole na chit chatu.. Bash sam objashnjavao danas kako sam ovde napisao referat od dve strane (gusto kucano) pa odustao od zatrpavanja i nastavljanja o temi i eskivirao slanje..Rekla si ukratko ono shto sam ja mislio

    Ne zalim niti jedan udisaj suzavca ni dan proveden na demonstracijama, zno sam onda zashto sam to radio a znam i sad .. ko je ochekivao kule i gradove taj i treba da se razochara.... shto se mene tiche da je bio gotov onomad kao shto je gotov od pre neki dan ..ee to bi bila feshta ..

    Ono shto je trebalo i moglo da se menja to je zamenjeno.Ono shto mozemo da promenio prvenstveno u sebi, treba svako od nas da pokrene.Sve dalje vishe ne zavisi od nas ..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 30.03.2006 u 19:47

  14. #14

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat gogothegreat kaže:
    Dragi prijatelji,
    želeo bih da znam da li se još neko oseća ovako posrano kao ja zbog toga što živimo u ubedljivo NAJGOROJ državi na svetu, u kojoj ništa ne funkcioniše i u kojoj je ljudski zivot najjeftinija roba. Vidi li iko svetlo na kraju tunela i način da do njega dođemo?
    Osjecam se isto kao i ti,mada zivim u sasvim desetoj zemlji.Posto vidjeh obe strane,na prvoj,pravi dzumbus,kao sto je vecina vec opisala.Na drugoj,30 sati dnevno te gnjave nekim pravilima,prosto covjek ne moze da se opusti.Koliko sam shvatila svagdje je isto.Ko ima -ima sve uslove za normalan zivot,i mirno spava nocu.Ko nema - nema-ili 'rmbaci od jutra do mraka,sa nekim napadima pshicke prirode.
    Heh..samo htjedoh da kazem,da je svagdje isto..sem sto ti neko krade pred ocima,a neko lukavo iza ledja..

  15. #15

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Revolverasica kaže:
    Osjecam se isto kao i ti,mada zivim u sasvim desetoj zemlji.Posto vidjeh obe strane,na prvoj,pravi dzumbus,kao sto je vecina vec opisala.Na drugoj,30 sati dnevno te gnjave nekim pravilima,prosto covjek ne moze da se opusti.Koliko sam shvatila svagdje je isto.Ko ima -ima sve uslove za normalan zivot,i mirno spava nocu.Ko nema - nema-ili 'rmbaci od jutra do mraka,sa nekim napadima pshicke prirode.
    Heh..samo htjedoh da kazem,da je svagdje isto..sem sto ti neko krade pred ocima,a neko lukavo iza ledja..
    Heh...da...izgleda da si u pravu, Revolverašice Baš juče po prvi put pogledah film "Fahrenheit 9/11" (zahvaljujući dragoj Meggy ) i ostadoh zapanjen u istoriji nezabeleženom glupošću aktuelnog američkog predsednika, koji čitavih desetak minuta provodi u nekom bezveznom obdaništu, za vreme dok teroristi avionima pogađaju zgrade STC. Mada sebe ne smatram slepim pobornikom ideje o zaverama, preporučujem svima da "u paketu" pogledaju recimo sledeće filmove: "JFK", "Nixon", "Syriana" i "Fahrenheit 9/11" i da mi onda kažu da li i dalje veruju da đavo nije ovaj svet odavno uzeo pod svoje

    Elem, na osnovu svega iznetog, možda bi bilo prikladno da ovu temu preimenujem u "What the fuck is wrong with this world, my friends?"
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •