What the fuck is the matter with us, my friends? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Nisam čitao sve postove na ovu temu ali nikako se ne bih složio da živimo u najgoroj državi na svetu. Treba samo pogledati kako većina čovečanstva danas živi. Mi treba da poboljšamo našu državu, a od nezadovoljstva nema ništa. Mada najčešće nezadovoljstvo dolazi iznutra.

  2. #17

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat gogothegreat kaže:
    Dragi prijatelji,
    želeo bih da znam da li se još neko oseća ovako posrano kao ja zbog toga što živimo u ubedljivo NAJGOROJ državi na svetu, u kojoj ništa ne funkcioniše i u kojoj je ljudski zivot najjeftinija roba. Vidi li iko svetlo na kraju tunela i način da do njega dođemo?

    Da ti je samo znati gdje ja zivim...

  3. #18

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat greco kaže:
    Da ti je samo znati gdje ja zivim...
    Nažalost, verujem ti, prijatelju, da je možda jedino u Srpskoj gore nego ovde. Sjebaše nas dušmani

    Al' valjda i za nas ima još neke nade... valjda neko odgore vidi sve...
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  4. #19

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Ni meni nije jasno sta se to sa nama dogadja! Relativno smo lepo ziveli nekada, a onda su dosli ratovi i razaranja. Smanjila nam se drzava na dve republike i dve pokrajine, a uskoro ce je biti samo jedna republika i jedna pokrajina. I niko ne zna koliko dugo ce i takva drzava trajati! Nebrojeni broj ljudi je nastradao i fizicki i moralno su unistene cele porodice i domacinstva, izazvali smo bes celog sveta a time i bombardovanje koje nas je dokusurilo. Nas Novi Sad je goreo a mostovi su bili sruseni bez ikakvog strateskog razloga i opravdanja, i jedini nam je "greh" bio u tome sto smo deo drzave koja je ratovala protiv celog sveta. I posle svih tih strahota koje smo preziveli i pretrpeli, jedan veliki deo nasih sugradjana podrzava politicke stranke koje su nas vodile kroz sve te ratove i zbog cije pogresne politike smo dosli do stanja u kojem smo sada. I beskonacna "diskusija" o tome "ko nas gurnu!" u sve to: Amercki imperijalizam, masoni, papa, NATO, Jevreji, "novi svetski poredak", ustase, cetnici, muslimani, komunisti... Listi nema kraja! WHAT THE F... IS THE MATTER WITH US! WILL WE EVER LEARN? Sta je potrebno da nam se dogodi pa da naucimo. Oni sto su vladali u Srbiji za vreme svih tih ratova ocigledno je da nisu bili zreli za to. Svojom ili tudjom krivicom su izazvali sve te ratove i bedu i zbog toga bi ih potpuno trebalo iskljuciti iz politickog zivota! Zar vecito moramo da zivimo u strahu da ce nas neko opet uvuci u neki rat i da cemo opet biti izolovani od celog sveta, i da opet necemo biti sigurni da li cemo sutra imati hleb na stolu? Nije li lepse razmisljati o tome gde cemo ovog leta na letovanje, ili koju marku automobila cemo kupiti, ili sta cemo kupiti sledeceg vikenda kad "skoknemo" do Beca da malo pazarimo? Da li se neko jos seca tih vremena? Mi malo stariji se secamo, nije to bilo tako davno. To je bilo pre nego sto su dosli ratoborni i nesposobni "politicari" u osamdesetim godinama proslog veka. Umesto toga mi razmisljamo o tome kakvu nam piz...... spremaju ovi nasi "politicari" i sa kime ce nas opet zavaditi, i da li cemo opet biti gurnuti u neke glupe ratove! Stvarno ne razumem sta se to dogadja sa nama. Vojvodina je oduvek bila miroljubiva i nastanjena mirnim i pitomim stanovnicima. Sta se promenulo? Zasto smo odjednom postali ratoborni i zasto bas ovde radikali imaju veliku podrsku? Otkud to da u glavnmom gradu Vojvodine vladaju radikali? WHAT THE F... IS THE MATTER WIH US MY FRIENDS! Ima li neko odgovor na to? Jedino sto ja mogu da odgovorim je da smo mi, zbog nekog razloga, postali samoubilacki narod sa velikom zeljom za samoistrebljenjem.

  5. #20

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Stvarno ne razumem sta se to dogadja sa nama. Vojvodina je oduvek bila miroljubiva i nastanjena mirnim i pitomim stanovnicima. Sta se promenulo? Zasto smo odjednom postali ratoborni i zasto bas ovde radikali imaju veliku podrsku? Otkud to da u glavnmom gradu Vojvodine vladaju radikali?
    Zato sto je Vojvodina narocito osiromasila u poslednjih nekoliko godina, posebno nakon propadanja i zatvaranja velikih fabrika i kombinata u kojima su bile zaposlene na stotine i hiljade radnika koji sada ne rade nigde ili rade za mizerna primanja... Bez uvrede, ja to zovem "sitna buranija". Upravo toj sitnoj buraniji je dosta svega pa glasa za bila koga da bi kontrirala i pokusala da popravi svoj drustveni polozaj na bilo koji nacin. I odosmo polako ali sigurno u politiku...
    Srbi u Vojvodini glasaju za nacionalisticke partije iz 2 vrlo jednostavna razloga, ali ja nekako ne bih da ih iznosim, glupo mi...

  6. #21

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat Muckota kaže:
    Srbi u Vojvodini glasaju za nacionalisticke partije iz 2 vrlo jednostavna razloga, ali ja nekako ne bih da ih iznosim, glupo mi...
    I meni je glupo... Jer u sustini nema svrhe iznositi misljenje o tome... Premorena sam i muka mi je od politike i od razgovora o politici. I najgore su mi one varijante... koji politicar je kom politicaru utero u nekoj emisiji na Pinku. Iz sociologije smo ucili da su zreli ljudi oni koji imaju politicki stav. U ovoj drzavi Srbiji cini mi se da i dete od 7 godina ima svoj politicki stav, da li to znaci da je dete zrelo? Posle svih tih ratova ostale su nam samo poremecene vrednosti i bolesni politicari...

    Zato sad mislim na more na koje cu otici...

  7. #22

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Mislim da nam svima ovde (ne računam one koji su preko grane) nedostaje malo bezbrižnosti, što nedavno reče goldie na jednoj drugoj temi.

    Nadalje, smatram da bismo do te bezbrižnosti došli tako što bi u ovu državu neko konačno počeo da uvodi red, ma koliko to kontradiktorno izgledalo u odnosu na moju prethodnu premisu.

    Stoga, glasam za dovođenje japanske ili nemačke vlade u prestonicu na period od 10+ godina, dok ne pobije govna i konačno postavi stvari na pravo mesto
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  8. #23

    02 Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Apsolutno si u pravu druga verzija je mnogo adekvatnija , danas ceo global zivi napeto u strepnji sta ce biti sutra ,svetski poredak zuri da kolonizuje sto vise sveta i da uspostavi robovlasnistvo ali korporacija .Mislim da ce biti dosta previranja u 21 veku i da ce biti sve teze ziveti pa bio fakultetksi obrazovan ili ne otprilike bice svima podjednako ... Nemojte da tuzite niste sami ima mnogo sveta i zemalja koje neznaju ni same sta ih je sve snaslo i kakva ce im biti buducnost...

    Primera radi hiljade ,hiljade mladih educiranih mladih kanadjana nema posla a Kanadske korporacije otvaraju poslove u siromasnim zemljama i sele kompanije tamo , sdruge strane Kanadska drzava reklamira sebe kao atraktivnu destinaciju za bolji zivot a kad mnogi dodju tek onda vide da su izmanipulisani od strane drzave, u Americi je jos situacija grdja oni sve preselise svoje kompanije u Kinu a svoj narod ostavljaju bez posla...Dragi zemljaci potpuno vas razumem vreme ne stoji ono odmice a sa njim i vase godine i vasi planovi kako neko rece gore iznad drzava ti ne moze ni da priusti da napravis bilo kakvu porudjbinu preko interneta pa kako ce se onda u tu zeljenu Evropu .

  9. #24

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat vancouver kaže:
    Primera radi hiljade ,hiljade mladih educiranih mladih kanadjana nema posla a Kanadske korporacije otvaraju poslove u siromasnim zemljama i sele kompanije tamo
    Ne rade to samo kanadske korporacije, rade i mnoge druge Sto bi bilo koji poslodavac placao radnika u Kanadi, kad moze ovde, na primer, da nadje radnika za isti taj posao, da mu da platu od 500 evrica i da ovaj skace od srece?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #25

    11 Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    uvijek sama sebi kazem da cu se prestati nervirati, jer malo toga ne mogu promijeniti, ali me uvijek kad se najmanje nadam iznenadi kolicina ljudske gluposti.

  11. #26

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Jedini lek za nas je, s obzirom da smo u ovoj situaciji, je da nam dodje diktator (iako to zvucalo bolesno). Ali diktator koji ce raditi za dobro naroda. Mora samo biti reda, a to je kod nas jedino moguce diktaturom. Takvi smo, neposlusni, kurceviti i jebiga. Moje resenje je diktatura.

    P.S. nije losha ni ta ideja za Japan i Nemacku

    Da, sad sam se setio jednog taxiste koji je pre jedno godinu dana izjavio, da nismo trebali terati nemce (Gavrilo Princip), nisu oni nama vladali, nego mi njima. Nama je bilo bolje pod "njihovom vlascu".

    Da dodam ... oni sad nama vladaju na josh suroviji nacin - ekonomski. Bolje bi nam bilo da smo ostal "pod" njima.

  12. #27

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Slazem se sa gore navdenim i moja formulacja bi glasila -
    jedino resenje za posrnulu drzavu jeste uvodjenje
    prosvecenog apsolutizma.Tu mislm da vlast preuzima,kako
    rece eboye, tiranin,al' koji bi obavezno morao biti prosvecen.
    nomen est omen

  13. #28

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat gogothegreat kaže: Pogledaj poruku
    Dragi prijatelji,
    želeo bih da znam da li se još neko oseća ovako posrano kao ja zbog toga što živimo u ubedljivo NAJGOROJ državi na svetu, u kojoj ništa ne funkcioniše i u kojoj je ljudski zivot najjeftinija roba. Vidi li iko svetlo na kraju tunela i način da do njega dođemo?
    Potpuno se slažem sa tobom. I ja sam živeo u zabludama, dok nisam otišao napolje i video da može i normalno da se živi... Zamisli kad sam video da ti u bankama i poštama niko ne diše za vratom, vec uljudno stoje 1m iza tebe, da se u prodavnicama ne guraju, da kad čekaš autobus on stvarno i dodje, ili da gradski prevoz ima red vožnje, koji stvarno poštuje (red vožnje, eeej!!!), da kad izadješ napolje da džogiraš niko te ne gleda kao da si pao s marsa, pandure koji te fino zamole da ne voziš bicikl bez svetla po ulici uveče, umesto da te za*ebavaju, taksiste koji te ne vozaju po periferiji pola sata pre nego što te dovedu na željenu destinaciju, ljude koji normalno mogu od plate da priušte da odu na put, i što je još čudnije, da im niko ne brani da ide na taj put i ne traži nekakve vize i potvrde kao da su stoka u oboru a ne ljudi, i još mnogo mnogo drugih banalnih stvari... (opet se iznervirah )
    Carpe diem

  14. #29

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Iskaze pojedinaca, na ovu temu, smatram kao "pljuvanje" po sopstvenom narodu. Ni jedna drzava nema savrsen sistem, bilo politicki, bilo ekonomski, pa tako i nasa.
    Spominju se autobusi, koji dolaze na vreme i tome slicne gluposti, kultura, itd.
    Zivim na zapadu (to je bio moj izbor) - gde mogu da vidim i sjaj i bedu sistema ove zemlje. U Srbiji nisam nikada videla beskucnike, koji spavaju na -30 po trotoarima, jednog od vodecig gradova Kanade, nikada u Srbiji nisam videla vise narkomana, prostitutki, "pacijenata" koji slobodno hodaju ulicama, kao sto sam ovde imala prilike da vidim. I sama sam prosla kroz "bedu" - kada ovu drzavu, jednostavno nije bilo briga....
    Primer - treba ti lekarska pomoc, prvo sto traze je zdravstveno osiguranje - ako ga nemas, moras da platis i to debelo, a ako nemas da platis, nece ti biti pruzena pomoc....
    Navodim opet, moj je izbor bio da napustim Srbiju i odem u beli svet, ali koliko se zbog toga kajem, to samo ja znam.
    Ali verujte mi, kako god funkcionisala nasa drzava, bolja je od mnooooogih drugih. Samo sto smo mi takav mentalitet, uvek nezadovoljni, uvek se zalimo, tako je bilo od pamtiveka.
    E pa, bas zbog svega gore navedenog, i ja se uskoro vracam u moju Srbiju, i kakva god da je, moja je i ja je ljubim, i ostajem tamo.....
    neunistiva zlojebaba!

  15. #30

    Odgovor: What the fuck is the matter with us, my friends?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Iskaze pojedinaca, na ovu temu, smatram kao "pljuvanje" po sopstvenom narodu. Ni jedna drzava nema savrsen sistem, bilo politicki, bilo ekonomski, pa tako i nasa.
    Spominju se autobusi, koji dolaze na vreme i tome slicne gluposti, kultura, itd.
    Ja ovo ne bih doživljavala kao uvredu. Pravo je svakog čoveka da želi bolje i više, slobodni smo ljudi imamo pravo na želje i na nezadovljstvo. Autobusi, kašnjenja, nevođenje računa o tuđem vremenu jesu činjenice koje stoje kada se govori o Srbiji, neki ljudi mogu da se nose sa tim i naviknu na to, neki ne mogu i onda odlaze negde gde misle da je bolje, ako mogu da odu, ili ostaju tamo i bivaju nesrećni ili nezadovoljni. Ja u tome ne vidim ništa loše.

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Zivim na zapadu (to je bio moj izbor) - gde mogu da vidim i sjaj i bedu sistema ove zemlje. U Srbiji nisam nikada videla beskucnike, koji spavaju na -30 po trotoarima, jednog od vodecig gradova Kanade, nikada u Srbiji nisam videla vise narkomana, prostitutki, "pacijenata" koji slobodno hodaju ulicama, kao sto sam ovde imala prilike da vidim.
    Beskućnika, narkomana i prostitutki ima na ulicama gradova Srbije, u Beogradu ih ima u zapaženom broju. To da li ih ima na 30 ili samo nekoliko ili samo jedan u nekom delu grada, u nekoj ulici zavisi i od toga koliko je veliki grad i koliko se te stvari zapažaju. Nekada stvari ne vidimo jer nećemo, ja nisam mogla da ne primetim žene koje su u grupicama stajale i mutne likove koji su obigravali oko njih blizu železničke stanice u Beogradu (to je samo jedno od mesta gde možemo lepo da ih vidimo), to mi je ostalo kao jedna od scena koju nosim iz svojih srednjoškolskih i studentskih dana, nikada se nisam lepo osećala kada bih trebala da prođem kroz te krajeve jer dobro znam, i svi dobro znamo šta one rade.


    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Primer - treba ti lekarska pomoc, prvo sto traze je zdravstveno osiguranje - ako ga nemas, moras da platis i to debelo, a ako nemas da platis, nece ti biti pruzena pomoc....
    Mislim da je ovo odlika srećnog i uređenog društva koje od svojih građana traži da budu osigurani zdravstveno i socijano a za uzvrat im omogućava da vode normalan život, žive od svog rada i budu u stanju da plaćaju sva osiguranja.

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Navodim opet, moj je izbor bio da napustim Srbiju i odem u beli svet, ali koliko se zbog toga kajem, to samo ja znam.
    E pa, bas zbog svega gore navedenog, i ja se uskoro vracam u moju Srbiju, i kakva god da je, moja je i ja je ljubim, i ostajem tamo.....
    Ovo je sloboda koju treba svako od nas da ima da donosi odluke i da ima mogućnost da ih sprovede u delo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •