Internet - Globalni Profajler
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Internet - Globalni Profajler

    Internet - Globalni Profajler


    Internet je nastao od vojne mreže koja se zvala ARPANET, od tvorca pod imenom DARPA (Defence Advance Research Project Agency - Odbrambena agencija za napredne istraživačke projekte), čitaj vojska SAD-a.
    Velikodušno je internet poklonjen svetu...
    Danas on pripada navodno neprofitabilnoj organizaciji pod imenom IANA, koja ima ugovor o poslovno tehničkoj saradnji sa NSA (National Securety Agency - Nacionalna agencija za bezbednost USA)...



    Po kretanju jedne osobe po sajtovima, može se napraviti savršen psihološki profil ličnosti, a o ličnoj pošti, porocima, web kamerama i drugom, da i ne govorimo.

    Čitav protok interneta se filtrira, tj. pretražuje na određene reči i naravno ako ste se zanimali za oblasti koje neko smatra bezbedonosno zanimljivim, prave se dosijei.
    Program za koji se zna da to radi se zove "Carnivore" - "Mesožder" i pripada FBI-u.

    Što se više štitite na internetu od ostravljanja tragova kretanja, posećujete označene sajtove, ili koristite određene programe - alate, više vas gledaju...

    Procesi praćenja su automatizovani i povezani sa globalnim sistemom za nadgledanje (GPS, mobilna telefonija).

    Svaki računar ima poput kola tablice, tj. broj zapisan u gvožđuriji (hardware), po kome vas detektuju, pa tako recimo mrežna kartica ima tzv. MAC adresu preko koje najčešće nalaze ljude. Takođe sav ostali hardware ima brojeve (procesor i sl...).
    Vojni server ministarstva odbrane USA (DOD) vas na staroj centrali dektuje TRENUTNO iako se tvrdilo da stare centrale nemaju identifikatore. Zaista kod nas su se koristili zastareli mikrofilmovi, ali...
    Dobar administrator za bezbednost (whitehat) zna da ne može biti nekontrolisan na internetu, a pitanje je samo koliko će vas daleko pustiti da odete u potrazi za podacima.

    Ne posedujete protokole kojima oni komuniciraju niti vladate njima i tu je kraj priče.
    Priča o tzv. hakerisanju se odnosi na lične računare, a navodni upadi u vojne sisteme su obmana za navodne hakere, jer prema "školi" firme koja radi forenzičko tumačenje napada na mrežu za Vladu USA, "obmana je najbitniji deo strategije...ostavljaju se navodna vrata za ulaz u sisteme"...

    Ako želite potpunu privatnost, jedina zaštita je ne koristiti internet.
    Možda mislite da nikoga ne zanimate, što je možda tačno, ali podaci se čuvaju za slučaj da postanete zanimljivi.
    Zanimljivi ste zbog posla, stava i uticaja na druge.

    Sta mislite, da li je ovo samo josh jedna teorija zavere, ili istina?
    Naleteo sam na tekst, pa reko da podelim sa vama.
    izvor: well.org.yu
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Internet - Globalni Profajler

    Ja verujem da je istina.
    Obmana je zaista veoma bitan deo hakerisanja.

    A i istina je da mogu da provale ljude kakvi su po tome sta rade na internetu. Evo ja kad proceprkam tudj hard disk mogu da saznam mnogo o toj osobi. Sta voli, cime se bavi, koliko se razume u racunare, kakve filmove voli, muziku....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Internet - Globalni Profajler

    I ja mislim da je to sve istina,narocito kad je rec o amerikancima koji su toliko paranoicni da moraju drzati sve koce u rukama
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Internet - Globalni Profajler

    ja mislim da nikada neću postati toliko zanimljiva
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Internet - Globalni Profajler

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    ja mislim da nikada neću postati toliko zanimljiva
    -Kako kome

    No! Mislim da svako treba da radi svoj posao, a sto bi se tako nesto razlikovalo od nekih "prihvacenih" nacina istrazivanja navika i razmisljanja nas na internetu. Prosto, ne valja voditi unapred izgubljene bitke.
    "Ti si samo sitna riba u ovom moru plavom"
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Internet - Globalni Profajler

    "keep dreaming" - Silvester Stalone (Demolition Man)
      Vrh

Slične teme

  1. Klinci i internet
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 08:30
  2. Internet trol
    Autor Bombica u forumu WWW
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 22:50
  3. MTS internet
    Autor Painkiller u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:04
  4. Internet bonton...
    Autor DrinChe u forumu Predlozi, pohvale i kritike
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 00:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •