Fetišizam
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Fetišizam

  1. #1

    Fetišizam

    Fetišizam

    (franc. fetiche - predmet obožavanja), pojava u polonom životu da neko pridaje naročitu vrednost pojedinoj fizičkoj ili psihičkoj osobini voljene osobe; ta osobina zaljubljenog čoveka naročito privlači i seksualno uzbuđenje. Fetišizam je u polnom životu do izvesne mere normalna pojava. Muškarce u spoljašnosti neke žene posebno zanimaju neke njene osobine: kosa, oči, grudi, noge, itd. Žene se češće oduševljavaju pojedinim psihičkim osobinama muškarca, kao što je inteligencija, preduzimljivost, društvenost i slično. No, u normalnom polnom životu čovek se ipak uvek zanima za čitavu ličnost suprotnog pola, mada ga neka njena svojstva posebno privlače. Fetišizam postaje u polnom životu patološka pojava kad je nekome za polno uzbuđenje i zadovoljenje dovoljan samo određeni deo tela osobe drugog pola. Ili mu je pak dovoljan samo deo njene odeće ili neki drugi predmet koji joj pripada. Tako, muški fetišisti često skupljaju ženske pletenice, čarape, cipele, maramice, delove rublja i sl. Gledanjem, milovanjem i ljubljenjem tih stvari seksualno se uzbuđuju sve do orgazma ili pak uz to masturbiraju. Fetišista je i onaj muškarac koji, doduše stupa u polni odnos sa ženom, ali je sposoban za snošaj samo uz uslov da je prisutan i njegov fetiš. To je, npr. određeni miris ženskog tela. Tako ima muškaraca koji u prisnom dodiru sa ženom mogu ispoljiti svoju polnu moć samo ako se ona izrazito oseća na znoj. Drugima je opet fetiš velika ženska stražnjica ili naročito velike i opuštene grudi. Događa se da muškarac oseti snažnu polnu želju i za inače ružnom, starom i sasvim neprivlačnom ženom ako poseduje takvo fizičko svojstvo. Neke muškarce privlače izrazito dlakave žene ili pak mogu u odnosu sa ženom biti potentni samo kad ova ima na sebi određenu odeću. Ima muškaraca kojima je svila ili krzno na ženi uslov potencije, a ponekad je to i određeni nakit na ženi. Patološki fetišizam je izrazito muška seksualna anomalija. Fetišisti su ponekad psihički oštećeni ljudi koji nose u sebi strah i nesigurnost u odnosu prema ženama. Međutim, fetišizam može biti i urođeno svojstvo. Fetišisti se najčešće zadovoljavaju pomoću masturbacije, a u seksualnoj aktivnosti ponekad pokazuju sadističke crte. Tako neki od njih s užitkom razaraju svoj fetiš.




    Fetišizam genitalija

    Fetišizam koji se ispoljava u tome da čovek doživljava naročito intenzivno polno uzbuđenje prilikom gledanja, dodirivanja i ljubljenja genitalnih organa svog partnera, te jedino na taj način može doživeti pravo seksualno zadovoljstvo. Poznati su primeri muškaraca koji u polnom odnosu traže samo takav kontakt sa ženom, a snošaj ih uopšte ne privlači. U fetišizam genitalija možemo ubrojiti i slučaj neke francuske dame iz XVI veka koju spominje Brantom. Ona je polni ud svog pokojnog muža sačuvala u pozlaćenoj kutiji i uvek ga nosila uz sebe poput neke amajlije. Izraz masovnog fetišizma genitalija je i kult falosa koji susrećemo kod mnogih primitivnih naroda, a takođe i u mnogim starim kulturama.

    Fetišizam nakaznosti

    Pojava da se neki ljudi naročito polno uzbuđuju u prisustvu telesno nakaznih, invalidnih ili upadljivo ružnih osoba suprotnog pola. Tako je poznato da su francuski filozof Dekart (Descartes, 1596-1650) i francuski pesnik Bodler (Baudelaire, 1821-1867) birali sebi samo razroke žene. Ima muškaraca koji osećaju naročitu privlačnost prema hromim ženama. Rasprostranjeno je narodno verovanje da hrome devojke raspolažu naročito jakom čulnošću. Takvo je verovanje posledica pogrešne pretpostavke da osoba koja šepa neprestano trlja svoje genitalne organe, pa je uvek polno uzbuđena. Francuski kralj Luj XIV (1638-1715) takođe je imao šepavu ljubavnicu. Ima muškaraca koji se zaljubljuju samo u grbave žene. Oni nalaze poseban užitak u tome da takva žena mora pre snošaja podesiti ležaj na naročit način kako bi se mogla telesno opustiti. Psihoanaliza tumači fetišizam nakaznosti erotskim doživljajima u detinjstvu koji su vezani za osobu s nekom telesnom manom. No, naročita sklonost prema osobama suprotnog pola s nekim telesnim nedostatkom može se protumačiti i na drugi način. Ona sadrži izvesnu notu samilosti prema takvoj osobi i očekivanje zahvalnosti od nje. Time se seksualno nesigurna osoba osigurava od eventualnih prigovora svog partnera. Kad očekujemo da će nam partner biti zahvalan već za to što s njime uopšte želimo biti intimni, obično pretpostavljamo da će biti zadovoljan svime što mu pružimo, makar kako to bilo oskudno i slabog kvaliteta.



    Fetišizam nogu i cipela


    Fetišizam koji se ispoljava u tome da muškarac doživljava najjače polno uzbuđenje kad ugleda lepe ženske noge; pri tom oseća potrebu da ih miluje i ljubi i takva mu je polna radnja ponekad dovoljna da doživi puno seksualno zadovoljstvo. U drugim slučajevima može mu žensku nogu nadomestiti ženska cipela ili čizma koju takav fetišista takođe miluje, ljubi, udiše njen miris i mastrubira u nju. Fetišisti cipela imaju ponekad kod kuće čitavu zbirku ženske obuće, koja im služi za polno zadovoljavanje. Ponekad je takav fetišizam izraz skrivenog mazohizma. Noga i cipela odavno su ne samo seksualni simbol, već su i simbol vlasti nad nekim. Zato fetišista s mazohističkim primesama ponekad uživa u maštanju o tome kako ga žena udara i gazi cipelom koju on miluje i ljubi.

    Fetišizam mirisa

    Fetišizam koji se odnosi na pojedine telesne mirise, bilo voljene osobe, bilo uopšte predstavnika suprotnog pola. Ima muškaraca kod kojih samo određeni miris može izazvati najjače polno uzbuđenje koje završava orgazmom. Francuski pesnik Bodler (Baudelaire, 1821-1867) tvrdio je da je uživanje u pojedinim telesnim mirisima treći i najviši stepen polnog uživanja. Fetišizam mirisa može se odnositi na miris partnerovog znoja, naročito u pazušnim jamama; ponekad se odnosi i na miris telesnih otpadaka. Ima fetišista mirisa koji se naročito polno uzbuđuju kad osete miris određenog parfema. Ponekad se fetišizam mirisa javlja i kod žena. Tako je poznat slučaj neke mlade žene, koja je najradije masturbirala držeći pod nosom posudu s muškom mokraćom. Kad je prolazila pored javnih nužnika, osetila bi jako polno uzbuđenje i teško je odolevala nagonu da odmah pristupi masturbaciji. To joj je pružalo mnogo veće zadovoljstvo nego polni odnos.


    Fetišizam zadnjice

    Osobina nekih muškaraca da doživljavaju vrhunsko polno uzbuđenje samo pri posmatranju, dodirivanju, milovanju i ljubljenju ženske zadnjice. Ponekad to mora biti naročito velika zadnjica. Kod potpuno izraženog fetišizma zadnjice muškarcu pri tom uopšte nije potreban polni odnos, već mu je kontakt sa ženskom zadnjicom dovoljan za doživljavanje orgazma. Varijantu fetišizma zadnjice čini običaj nekih muškaraca da u javnom vozilu nastoje sesti na mesto s kojeg je maločas ustala neka žena. Toplina sedišta koje je za sobom ostavila ženska zadnjica izaziva kod njih polno uzbuđenje.

    Fetišizam grudi

    Svojstvo nekih muškaraca koji pate od fetišizma da sve svoje polno interesovanje usredsrede na ženske grudi. Oni se mogu u dovoljnoj meri polno uzbuditi i zadovoljiti samo uz uslov da imaju prilike da gledaju, diraju, miluju i ljube ženske grudi. Bez toga ostaju polno nemoćni i ne mogu sa ženom obaviti snošaj. Fetišizam grudi se ispoljava i u tome što neki muškarci mogu postići erekciju i ejakulaciju samo kad stave polni ud među ženine dojke i na taj se način nadražuju. U krajnjem slučaju fetišizma grudi muškarcu žena nije ni potrebna da bi se polno zadovoljio. Ponekad ga dovoljno uzbuđuju samo slike ili plastični prikazi ženskih grudi, pa se pri tom zadovoljava masturbacijom. Ima i homoseksualno nastrojenih žena koje pate od fetišizma grudi. One se u lezbejskom polnom odnosu usredsređuju ili ograničavaju na igru dojkama svoje partnerke. Fetišizam grudi je delimično izražen kod velike većine muškaraca, jer su grudi deo ženskog tela koji većinu muškaraca najviše privlači i polno uzbuđuje.

    Ovo nisu naravno svi fetisi koji postoje vec samo oni ciji su uzroci potpuno jasni..

    Da li vi imate neki fetis i u kolikoj meri je on izrazen?Kako bi ste reagovali da vam partner prizna da on ima neki fetis?

    Moj su usi,nije nesto preterano izrazen u smislu da je neophodan za sexulanu uzbudjenost(vise me uzbudjuje intelekt)ali eto volim da se igram s usima
    Poruku je izmenio Lilith_021, 05.11.2009 u 11:53
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Fetišizam

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Fetišizam

    Ona je polni ud svog pokojnog muža sačuvala u pozlaćenoj kutiji i uvek ga nosila uz sebe poput neke amajlije.


    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku

    Fetišizam mirisa


  3. #3

    Odgovor: Fetišizam

    qq majko moja mila...
    ja sam malo biće zalutala iz primitivnih naroda u ove savremene tokove

    a drugi..e drugog ovdI nema
    žešće me pale lepe muške ruke...
    onako malo bucmasti dlanovi (ko je imao asocijaciju na mesarske ruke )
    iznad svega tople i nežne...a tek lepo oblikovani i kockasti nokti..mmmm
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  4. #4

    Odgovor: Fetišizam

    Jojccc Sans pa kud baš sve suprotno

    Moj fetiš, ako se to može nazvati tako je torzo, tj. stomak, struk, donji deo leđa. Ne volim kad vidim jastučiće oko struka.
    Još jedan bi bio: volim kad vidim tatoo (posebno neki tribal) na donjem delu leđa, kod devojke. Na to definitivno otkidam
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  5. #5

    02 Odgovor: Fetišizam

    Torzo je OK,donji deo leđa noge,oči,usta Ali šta mislite o belim ČARAPAMA(ne mislim hulahopkama one su fuj ) sa belim podvezicama(ili halterom) i lep čipkani beli grudnjak Pa još ako se pojavi u cipelama na visoke štikle (u jebo'te od ovog mož' se rikne)
    Laki je malo nervozan

  6. #6

    Odgovor: Fetišizam

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Fetišizam

    Ovo nisu naravno svi fetisi koji postoje vec samo oni ciji su uzroci potpuno jasni..

    Da li vi imate neki fetis i u kolikoj meri je on izrazen?Kako bi ste reagovali da vam partner prizna da on ima neki fetis?

    Moj su usi,nije nesto preterano izrazen u smislu da je neophodan za sexulanu uzbudjenost(vise me uzbudjuje intelekt)ali eto volim da se igram s usima
    Što mi se čini da se ovde provukla ŽENSKA provokacija...?

    Nema inspirativnih text-ova za žene... a vaši fetiši?

    Mene kod žena najviše privlače usne, grudi i oči... (ne volim debele usne, volim grudi koje stanu u ruku - kako mi muški to lepo kažemo, volim oči u boji (zelene, plave...) ). Mada sam odavno prestao da žensku čeljad posmatram samo kroz prizmu spoljašnjeg izgleda, al te SITNICE mi odma privuku pažnju.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  7. #7

    Odgovor: Fetišizam

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Nema inspirativnih text-ova za žene... a vaši fetiši?
    Paaaa slabo. Fetišizam se više pripisuje muškima. I to onaj koji ide u patologiju. Meni je to potpuno normalno do izvesne granice, usko mi je vezan sa masturbacijom, bilo da poseduješ nešto partnerovo ili da maštaš o nekom delu njegovog tela... ali da možeš JEDINO TAKO uživati, to mi već malo prevazilazi neke granice. To znači da to potpuno isključuje partnerovo prisustvo, a ako nam fetiš nije tu bez obzira što nam je partner tu - ništa od orgazma. To mi se ne sviđa Npr, ja sam tu - ali ti ne možeš u visine zato što ja nemam cipele na sebi. Ne volem

    Muškima je na prvom mestu ja bih rekla veš. A što se tiče tih mirisa... mislim da većinu više sexualno uzbuđuje miris pizze ili svinjskog pečenja, al' dobro... Pale se na uniforme. I žene, takođe. Al' opet ako nije patologija, džaba i uniforma. Nije isto ako ti se u nekoj sexy uniformi (tu se često mašta o medicinskim uniformama) pojavi ona koja te privlači i neka bakica iz komšiluka u istoj toj uniformi. Tu onda uniforma nije fetiš... bar ne onaj patološki.

    Ja u nekoj normalnoj meri "patim" od fetišizma genitalija, u onoj prvoj rečenici (ništa ne nosim po teglama ), mirisa, a ako bih morala izdvojiti neki deo muškog tela koji me pali to su svakako ramena i ruke, ne šake, nego jake ruke i jaka ramena. Ali opet, to sve treba da se uklopi u mog muškarca, inače od te masturbacije ništa

    A opet, pali me u nekoj meri i njegov fetišizam. Saznanje da neko tamo uživa sa mojim gaćicama koje je uzeo kao trofej mi je uvek bilo izuzetno simpatično i prihvatljivo. Naravno, sve je simpatično dok ga ja više palim nego te gaćice npr. Ostalo je patologija.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Fetišizam

    Verovali ili ne, ja otkidam kad vidim kako se momku vilica pomera dok se ljubimo

    A moj fetis je definitivno kosa, volim kad momak ima malo duzu kosicu, da mogu prstima da prodjem kroz nju i da odlepim
    Evo, promenila sam potpis

  9. #9

    Odgovor: Fetišizam

    Mmmm...duga kosa...
    ...no one understands the heartache,
    no one feels the pain,
    'cos no one ever sees the tears
    when you're crying in the rain...

  10. #10

    Odgovor: Fetišizam

    Struk....obožavam žene koje imaju naglašen struk...nisam jedini znam, al to dokazuje da sam kolko tolko normalan....
    ODLAZIM ZAUVEK
    ali vratiću se....

  11. #11

    Odgovor: Fetišizam

    Ne patimo od tog ludila. On se nešto pali na veš i stalno mi kupuje tako neke skaredne korsete, haltere, čarape... gaćice koje to i nisu, božem'prosti , mada odlično funkcioniše(mo) i bez toga - naročito bez svega toga... .
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  12. #12

    Odgovor: Fetišizam

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    ako bih morala izdvojiti neki deo muškog tela koji me pali to su svakako ramena i ruke, ne šake, nego jake ruke i jaka ramena. Ali opet, to sve treba da se uklopi u mog muškarca, inače od te masturbacije ništa

    Nemam fetiš u pravom smislu reči, dakle kao nešto što me pali na bilo kom muškarcu ili čak, bez prisustva muškarca. Jako volim lepo oblikovane i snažne ruke i ramena jer mi stvaraju osećaj da moj muškarac može da me njima zaštiti
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  13. #13

    Odgovor: Fetišizam

    Fetisizam stopala sa ove strane. Draga podrzava i participira u mojim fetis-zamislima, sto je jedan od kljucnih razloga (ima nekoliko kljucnih, i nekoliko manje kljucnih) zasto mi toliko znaci.

  14. #14

    Odgovor: Fetišizam



    Фина и лепа женска кожа.
    Лепа леђа
    Наравно лепа женска стопала
    Влажне усне
    Нежне руке, са дугим прстима и дугим у бојама ноктима
    Најлон чарапе (у свим бојама и мрежасте)
    Штикле које иду у шпиц



    .....
    Лепа Војводина - лепа и Србија !!

  15. #15

    Odgovor: Fetišizam

    U ratu, ljubavi i seksu sve je dozvoljeno !
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Klerofašizam?
    Autor duga12 u forumu Politika
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 21.07.2012, 21:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •