Da ponovo birate
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 100

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Da ponovo birate

    Da ponovo birate koju srednju školu/fakultet da upišete, da li bi izabrali isto?

    Meni je bila velika želja da budem nastavnik u osnovnoj školi. Nekako, to mi je jedno od najplemenitijih zanimanja. I zato, mada volim ovo čime se bavim, da ponovo biram sigurno bih izabrala neku gimnaziju pa posle PMF. (A onda bih umesto na nepravdu i nekulturne kolege kukala na bezobraznu i lenju decu, njihove bahate roditelje, državu, ministarstvo,... I driblala bih decu do iznemoglosti, ali bih ih i naučila. Hm, kakvo bi mi samo ime deca u školi nadenula? Terminator? Hitler?)
    Poruku je izmenio Mish, 13.12.2006 u 00:03
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Da ponovo birate

    Pa ja sam htela da upisem elektrotehnicku ali posto mi je pola razreda upisalo gimnaziju upisem i ja.Posle sam upisala arhitekturu iako sam htela zurnalistiku ali nisam se pokajala i sad kad se osvrenem mislim da sam napravila u oba slucaja pravi izbor
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Da ponovo birate

    Ne bih izabrala ekonomiju, znači 100% ne bih. Ne bih ni razmišljala u pravcu: "Šta je to što će mi obezbediti egzistenciju", već bih radila ono što me ispunjava. Verovatno bih se bacila na neku umetnost, pa makar bila neshvaćeni, siromašni, ludi umetnik. Možda bih čak otišla na veterinu, jer mi je jedno vreme i to bilo velika želja, ali nisam sigurna da li bih mogla da je izguram.

  4. #4

    Odgovor: Da ponovo birate

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih izabrala ekonomiju, znači 100% ne bih. .
    Pridružujem se!

    Upisala bih definitivno ili srednju arhitektonsku ili dizajnersku, pa onda na fax koji logično sledi

    Ali u to vreme...u srednju arhitektonsku i dizajnersku išli su najgori propaliteti koji nisu imali gde, a nisu baš bili toliko loši za EPŠ i MOC...
    I tako ja završih u Gimnaziji..a tamo pokupih sulude ideje o ekonomiji i zgrtanju para
    I eto me sad...

    Ma nisam ja nezadovoljna...
    ali čini mi se da sam mogla biti i zadovoljnija
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Odgovor: Da ponovo birate

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku

    I tako ja završih u Gimnaziji..a tamo pokupih sulude ideje o ekonomiji i zgrtanju para
    )
    E zaovice a ja u gimnaziji bas pokupila formulu - dobar posao+dobra lova+uzivancija=arhitektura
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  6. #6

    Odgovor: Da ponovo birate

    To nikako ne bi bila fizička hemija, biofizika, štagod da ja sada zapravo radim, to bi sigurno bila književnost, moja najveća ljubav i neostvaren san... Mada, nije isključeno, još uvek nije, da ću joj se ipak vratiti....
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #7

    Odgovor: Da ponovo birate

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    E zaovice a ja u gimnaziji bas pokupila formulu - dobar posao+dobra lova+uzivancija=arhitektura
    Za gimnaziju se slazem, nebi je menjao nizasta, ali fakultet, kad bih mogao....
    Svidja mi se poziv, ali je okruzenje uzas...
    Fakulteti su teski skart, pa i arhitektura. Blago tebi pa se nisi razocarala...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  8. #8

    Odgovor: Da ponovo birate

    ne bih puno menjao, eventualno umesto klasike išao bih na jazz akademiju... ali još nije kasno!!!
    Carpe diem

  9. #9

    Odgovor: Da ponovo birate

    Izbor fakulteta nikad ne bih menjala...Oduvek sam znala da cu raditi sa decom... Jedino sto bih mozda volela da je bilo drugacije, je moj izbor srednje skole...nikad nisam volela ekonomiju, ne znam sta mi bi da upisem...

  10. #10

    Odgovor: Da ponovo birate

    Definitivno ne bih upisala ekonomiju...ali definitivno.
    E da sam tada znala da cu raditi ovo sto sada radim, upisala bih Poljoprivredni fakultet bez razmisljanja.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #11

    Odgovor: Da ponovo birate

    Mnogo volim svoj posao.Ali pored rada sa decom velika želja mi je bila hortikultura ali nije bilo tog smera na poljoprivrednom fakultetu ovde u NS-u pa sam odustala.Ah!Ko zna šta bi bilo da je tada bilo tog smera,gde bi me put naneo..

  12. #12

    Odgovor: Da ponovo birate

    Da ponovo biram izabrala bih umesto moje Više škole Pravni fakultet, ili psihologiju, ili sociologiju, ili jezike. 2,5 godine sam drvila tamo, da mi sad niko ne bi priznavao diplomu, a oni koji bi trebalo da me zaposle me gledaju k'o smrdljiv sir
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  13. #13

    Odgovor: Da ponovo birate

    *tehnichku ( ima novih smerova,znachi nesto vezano za tehnologiju) ->> mashinski tex,gradjevinar ili tesar,stolar.

    *poljoprivrednu odsek - shumarstvo

    *gimnaziju - posle za japanski jezik ( tu sam imao zelju i u srednjoj ali veeeeeeeoma kasno sam doshao do toga ))

  14. #14

    Odgovor: Da ponovo birate

    Pilot ili isto!
    Love comes again......

  15. #15

    Odgovor: Da ponovo birate

    Verovatno bih isto uradila - gimnazija (i to bas ona u koju sam vec isla) a onda filoloski fakultet! Zahvaljujuci tom izboru, sada se nalazim u Francuskoj...

    Medicina mi je uvek bila potajna zelja, ali posto se nista nije promenilo u odnosu na pre 9 godina kada sam upisivla fax, tj. i dalje "nemam stomak" za te stvari, moracu da je ostavim za neki sledeci zivot...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Birate li stalno pogrešne partnere?
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:37
  2. Eh, kada bih ponovo...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 09.08.2011, 19:40
  3. Isus ponovo dolazi
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.06.2011, 13:39
  4. kako ponovo steči poverenje ?
    Autor chevara u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.04.2010, 14:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •