Nekulturni prodavci
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    Nekulturni prodavci

    Koliko puta ste se susreli sa ovom pojavom? Udjete u radnju, a prodavac(ica) samo sto vam oko ne iskopa. K'o da ste mu/joj pobili pola familije. Sta radite tada?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Poludim momentalno, nekim gestom ili mimikom pokazem da me je iznervirala/o.
    Uvek posle takve situacije negde u podsvesti mi se ureze odvratnost prema toj prodavnici tako da je ubuduce sasvim spontano izbegavam.
    Ko ih jebe! Od mene para nece vise dobiti.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Sa tom nemilom pojavom manje muku mucim od kako sam u Americi. Jednostavno izbjegavam kase sto vise mogu. Zakon su mi oni skeneri da sam sebi sve odradis. No desavalo mi se da me izdrkaju posteno jer me navodno ne razumiju zbog mog akcenta. E tako dolazim ja na pocetku mog boravka u USAu u radnju da kupim postanske markice. Otkud meni da se to kaze "block of stamps" a ne "book of stamps" nemam pojma. No nebitno, ja dolazim da kupim to, sta vec bilo, i trazim block of stamps. Krava na salteru gleda u mene kao sta hocu. Ja ponovim. Ona kao nema pojma sta hocu, a to je rekla tako drsko da se meni digla sva kosa na glavi. I ja naravno jer nemma pojma za neki drugi izraz pokusavam da joj objasnim kako mi to treba da posaljem pismo i ljubazno je pitam da mi kaze kako oni to zovu, da znam ubuduce. Kad ce tuka, ma ako ne drzim ja ovde casove engleskog vec trgujem. Jao kad sam ja poludio i onako malo visim tonom joj kazem da zove svog sefa (savjet iskusnijih, cim te nesto zezaju trazi da pricas sa njihovim nadredjenim ). U momentu je znala sta meni treba. Al sam opet zadrto zahtjevao da zove sefa, sto je na kraju i uradila. I cudo jedno dobih ja dzba markice da bi mi ublazili nanjeti bol
    Mada ne uzimam ja to toliko njima za zlo. Jer imam par trgovaca u familiji. Pre svega moj tata je bio dugo vezan za trgovinu i sam i bio jedno vreme trgovac. Ali on je covjek takav po prirodi, jednostavno hladan, i mislim da nikada nijednu svoju musteriju nije docekao sa osmjehom na licu vec strogo sluzbeno (iako bi njima ovaj osmjeh trebao da bude u sklopu sluzbe), e sad kako su to pojedini tumacili
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Eh, da je jedina prodavnica... Ima i drugih. Ja jednostavno izadjem i potražim neku drugu radnju.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Citat rasdej kaže:
    Ja jednostavno izadjem i potražim neku drugu radnju.
    Ma ne pada mi na pamet!! Pa necu valjda iz razloga necije nevaspitanosti i nekulture da trazim drugu prodavnicu. U momentu poludim i krajnje rezgriranim tonom joj/mu objasnim da je trebalo da se zaposli u veterinarskom zavodu i da radi sa zivotinjama, a ne sa ljudima. Ok, ne desava mi se to stalno, ponekad i iskuliram ( ali samo ponekad ; ). Mada mislim da su tezi slucajevi oni salterski sluzbenici.
    "Bupu pi du pu !"
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Citat Kunic kaže:
    Koliko puta ste se susreli sa ovom pojavom?
    Svaki put kad se susretnem sa nekom pojavom, ja lepo ubacim u rikverc i odem u drugu prodavnicu, cak iako znam da ce to biti losije po moj dzep
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Ma najgori su ovi koji te zovu telefonom.Mrzim da nekom spustam slusalicu,ljubazan sam dokle mogu ali kad pocnu da me ubedjuju da to sto oni prodaju mi treba,e tad brate poludim.Obicno ide pitanje da li razumeju engleski i da NO moze da se kaze i na drugim jezicima,pa raspalim,ne,ni,njente,nain itd...Sa ovim u cetiri oka je lako,trgovina i predstavlja mesto gde razlicite strane zele da maksimiziraju korist pa se uvek trudim da se maksimiziram makar radila i motka
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Citat Captain Jack kaže:
    Ma najgori su ovi koji te zovu telefonom.
    nocna mora bre
    no sad se koristim mjerama moje mame: No spik inglish... tutututu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Desavalo mi se par puta da naidjem umesto na "izvolite" na nekulturu. Reakcija sa moje strane na takvu vrtsu ispada je bila dvojaka, u zavisnosti od aktuelnog raspolozenja. Ili bih zbrusio istom merom ili bih, kako to danasnja omladina kaze, isCOOLirarao situaciju.
    U oba slucaja,kupio sam ono za sta sam i usao; osim ako se prodavac/ica nisu razestili: "NEMA" !
    Poruku je izmenio LOSA_SRECA, 08.05.2006 u 19:17 Razlog: greska u otkucanom slovu
      Vrh

  10. #10

    11 Odgovor: Nekulturni prodavci

    na to sam posebno alergicna. ja se fino kulturno okrenem, procrvkucem da necu nista, kazem dovidjenja, i kad izadjem iz prodavnice opsujem sebi u bradu drzavu i sve ostalo, i onda odem negdje na kafu sa slagom da se smirim.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Ako u ovu temu spadaju i konobari, ja bih njih prokomentarisala... Kad vam u tri kafica dan za danom donesu topao nes a naglasili ste da bude HLADAN, sta cete uraditi kada se to desi cetvrti dan u cetvrtom kaficu? Pojesti konobaricu i izblamirati drustvo. Ne ponosim se time , ali puko mi je film, ne podnosim topao nes. Od tada kad ga narucujem celo drustvo strepi dok se ne utvrdi da je hladan. Sto se tice prodavaca, imala sam losa iskustva ali uglavnom iskuliram ili ne kazem dovidjenja. Tamo gde sam stalna musterija svi su o.k. (zato i jesam stalna musterija )
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Chudo jedno koliko je nuroznih ljudi na svetu... Prosto obozhavam kad ushetam u dutjan, i kad me onako iza pulta, mrko posmatra neka starija gospodja... Josh vishe obozhavam kad isto to radi neka mladja prodavachica... Cho'eche, k'o da su se besni rodili...

    Shta tada radim? Ja u inat budem fini i ljubazan, sa sve smeshkom, pa ih onda i zavitlavam "Hotjete molim vas biti ljubazni da mi kazhete jel' imate to i to?", ili "Ja sam chuo da je ovo ne znam shta, ali da ono ima shta ti ja znam" i slichne fore... I sve sa smeshkom... E, onda ako jedno pet minuta to ne upali, upotrebim jednu divnu rechenicu "Izvin'te, a jestel' vi to nervozni?" E tu sam imao par odgovora, pa onda u zavisnosti od toga, idem dalje... Mada, ako sam i sam nurozan, i prvih pet minuta ne urodi plodom, e onda bude dzhumbus...

    Mada, jako mi se retko deshava da naletim na nervozne prodavach(ic)e, uglavnom su svi fini... Ljudi uvek dobro reaguju na ljubaznost, chak i ti nadrndani... Udjem, napravim neki shtos ako sam raspolozhen, i posle meni lepo, a josh sam nekom i ulepshao dan, bar na dva minuta

    E da, zaboravih... A shta mislite o sledetjoj situaciji:
    Udjem ti ja u "Evropu" na Limanu, i chekam kulturno red, jel' da, k'o shto treba, kad ulazi posle par minuta neki chikac, i staje kao iza mene... I ne znam ja kojom charolijom se on nadje negde sa strane, i taman kad sam ja doshao na red, on kao "Dajte mi hleb, i...."... A ja 'fala bogu neurozan... Okrenem se prema njemu, onako se oslonim na jednu nogu, pogledam ga sa blago nagnutom glavom, i kazhem "Pardon, al' ja mislim da sam ja na redu", a on kao "Ne, ne, ja sam pre vas"... Auuuu... Tu mi pukne film, i izgalamim se ja prvo na njega, shto je "govedo nevaspitano i nekulturno, i ne zna red", pa onda na onu sirotu prodavachicu shto me je videla da sam ushao pre njega, i da sam chekao red, a opet ga usluzhuje pre mene... Haaaos...

    Shta milsite o tome? Ljudi koji se stalno guraju preko reda, i prodavachice koje ih usluzhuju, iako znaju da ste vi pre njih?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Generalno smo svi isti, i taj chikac i prodaavachica i svi redom.. Nekako mi se chini da nas okruzzenje dresira da koristimo svaku situaciju ulecemo preko reda i pravimo se mutavi.. Mnogo puta su me gledali ko dileju zato shto neku takvu situaciju nisam iskoristio .. Niti cu..

    Na opcu zalost narodnih masa ja sam od onije "budala" koji uglavnom kuliraju neljubaznost, kanda sam navikao na to(pa zivim u beogradu), odprilike kako prodavachica meni tako i ja njoj, jer ne valjam kad se iznerviram, tj ako mi skochi adrenalin ..jebi ga. Pa sa druge strane moramo razumeti prodavachicin PMS, NSFY (No sex for years), kashnjenje plate, nedostatak plate, nedostatak opsht kulture i vaspitanja ili chinjenicu da nikako da joj dozvole da ode u penziju ..Ili ne moramo?

    To je u glavnom dilema koju mi reshava trenutno raspolozenje...

    A shto se tiche situacija gde ja treba da budem ljubazan, s obzirom da i ja radim sa ljudima.. Pa ko je tu to make world better, ako ne ja, a?
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Sto se tice tog "uvaljivanja preko reda" to radim kad overavam semestar ili bilo sta kod nas na salterima jer je uzasna guzva, pa kad se neko uvali ispred mene na nekom drugom mestu iznerviram se ali iskuliram jer ipak i ja to nekad radim...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Takve situacije uglavnom kuliram...gledam da svakom pružim šansu...ali ako predje granicu...
    Uostalom ako je neko budala, budala je za sebe!
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •