Nekulturni prodavci - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
  1. #31

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    ...da jos uvek ih ima,mada kod privatnikazezanja,mene vise iritiraju salterski sluzbenici u drzavnim ustanovama koji se prosto "ozare"kad pridjem salteru,imam utisak da ih mrzi da zive a ne da obavljaju svoje radne zadake,u tu grupu spadaju i sluzbenice(citaj necije druzbenice)obracunske sluzbe u firmi gde sam zaposlena,koje ako prekinete u listanju casopisa u udobnoj foteljici....prvo sloze ovakvu facu,a onda reze...opsta nekultura.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Ja se ćudim.
    I ti će se ćudiš kada to doživiš.

    Bruka za one koji ih plaćaju da rade. Mada svako ima pravo na loš dan, ali bi onda "gazde" trebalo da budu tolerantnije pa da obezbede zamenu za taj dan.

    U mome komšiluku jedan market radi svaki dan. Za njih nema praznika. Radili su i za Novu godinu (što me i nije toliko začudilo), a i za Božić (e to me je začudilo).

    Bre, majku mu, gazdo, imaš li ti dušu i imalo pravoslavne krvi.

    Nije ni čudo što su zaposleni nervozni i neljubazni.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Ja sam jednom salterskoj sluzbenici u posti rekao (stvarno je bila drska):
    "Gospodjo, vi se vrlo slobodno ponašate za nekoga na čije radno mesto pretenduje na hiljade ljudi na birou rada. Imate problem? Ne volite to što radite? Ako želite, ja vrlo lako mogu da vam pomognem da rešite taj problem"...

    Nije bilo više komentara...samo zbunjen pogled...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Samo da se nadovežem na prethodni post. Slična je situacija

    Dođem na šalter u pošti, šalterska službenica me ne registruje uopšte. Nervozna je, nešto čeprka po stolu i ne radi joj se - očigledno. Kažem: " Dobar dan, molim vas jednu veliku kovertu". Ona me nervozno pogleda i kaže krajnje drsko i neljubazno (sa izuzetno povišenim tonom) : "Nemam!!!!!" i nastavi da me ignoriše. Krajnje smirenim glasom (učio sam od najboljih ) kažem: " Dobro, dajte mi onda hleb, jogurt i mleko". Ona me pogleda i kaže:" Ali ovo je pošta", a ja ću "Jel'? Onda mi daj *ebenu kovertu!!!!"

    epilog:
    Nije bilo više komentara...samo zbunjen pogled...
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Citat remorker-bgd kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam jednom salterskoj sluzbenici u posti rekao (stvarno je bila drska):
    "Gospodjo, vi se vrlo slobodno ponašate za nekoga na čije radno mesto pretenduje na hiljade ljudi na birou rada. Imate problem? Ne volite to što radite? Ako želite, ja vrlo lako mogu da vam pomognem da rešite taj problem"...

    Nije bilo više komentara...samo zbunjen pogled...
    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Samo da se nadovežem na prethodni post. Slična je situacija

    Dođem na šalter u pošti, šalterska službenica me ne registruje uopšte. Nervozna je, nešto čeprka po stolu i ne radi joj se - očigledno. Kažem: " Dobar dan, molim vas jednu veliku kovertu". Ona me nervozno pogleda i kaže krajnje drsko i neljubazno (sa izuzetno povišenim tonom) : "Nemam!!!!!" i nastavi da me ignoriše. Krajnje smirenim glasom (učio sam od najboljih ) kažem: " Dobro, dajte mi onda hleb, jogurt i mleko". Ona me pogleda i kaže:" Ali ovo je pošta", a ja ću "Jel'? Onda mi daj *ebenu kovertu!!!!"

    epilog:



    Odlazenje u kojekakve drzavne institucije i susretanje sa salterskim radnicima je deo mog posla....
    I ima tu svakakvih anegdota....recimo jedna teta u poreskoj nikada ne gleda pravo u mene i na svaku moju recenicu njoj treba oko pet minuta da odgovori....Otprilike ja joj kazem Dobar dan....onda ona zvera oko mene neko vreme, a da me pritom nije ni pogledala...i kada se to zavrsi kaze konacno Dobar dan.....pa opet zveranje....pa izvoli.....Jednom prilikom je trebalo da mi izda neku potvrdu, bilo je hitno i morala je biti gotova tog dana....te njene pauze sam prekidala blagim lupanjem o salter ili Jooovanka (tako se zove).....
    Ostale ruznije epizode se trudim da zaboravim....da bih bila u stanju da uopste ujutro krenem na posao

    Inace jedan mali savet svima koji treba da zavrse nesto u drzavnim institucijama:
    1. nikada nemojte to raditi ponedeljkom ( iz nekog razloga svi to rade ponedeljkom pa je guzva enormna)
    2. najbolje vreme za odlaske na saltere je oko 12
    3. ne zaboravite da i sami prvi kazete dobar dan.....lepa rec i gvozdena vrata otvara.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Nekulturni prodavci

    Neki dan sam, napokon, dobila telefonski poziv jedne gospođe koja je htjela pohvaliti naše prodavače..

    Znate, lako je kritizirati, popljuvati i pričati, ovaj je nekulturan, onaj ne zna svoj posao i nema namjeru da pomogne.. Lako je.

    A zašto je tako teško pohvaliti nekoga? Smatrate da oni samo rade svoj posao? Zašto su onda mnogi zadovoljni i sretni i časte doktore za neku operaciju?? I oni samo rade svoj posao..

    Ne kažem da nema nekulturnih, ajme, ima ih i to previše! Ali, nemojmo ih sve stavljati u neku kalup, ok?

    Osim toga.. Uvijek su dvije strane priče..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •