BitTorrent kupuje uTorrent
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    BitTorrent kupuje uTorrent

    Jos jedan primer kupovine konkurencije....


    Čini se da BitTorrent ima u planu dalje proširenje budući da je za $20 miliona kupio popularni uTorrent, novcem koji je dobijen od investitora. U maju ove godine BitTorrent je postao legitiman tako što je postigao saradnju sa Warner Brothers o distribuciji filmova. Nešto kasnije, kompanija je objavila da je još jedan sporazum o distribuciji filmova postignut, ovaj put sa nezavisnim distributerom filmova Image Entertainment. Reagovanja korisnika su različita, od onih koji smatraju da je to veoma loš potez do onih koji od sada očekuju mnogo više.

    izvor: ITSvet
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Bit torrent kupuje uTorrent

    Koristim uTorrent, a od pre mesec dana i Azureus (Čini mi se da je nešto bolji od uTorrent-a). Čuo sam da se pojavio i neki Kineski program za skidanje...

    Ovo spajanje (kupovina) može da u početku izrodi bolji proizvod, ali obično kasnije ne rade razvoj i korisnici budu na gubitku... bolje da ima više konkurencije...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    koristim utorrent vec duze vreme, a predhodno sam bio na Azureus-u, koji je mnogo bolji, stabilniji ... bla bla bla, ali vuche i mnogo vishe rama. E sad ova kupovina mi se bash i ne svidja jer kao sto je rekao DarkRed, najverovatnije nece biti unapredjivanja software-a ili ti novih update-ova koji u mnogome kod utorrenta zavise od korisnika, jer njihova politika je do sad bila da se pitaju korisnici sta im je potrebno, a sve to mozete videti i na njihovom forumu.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    oooo gle, naidjoh na one koji se sigurno vise kuzze u te torente nego ja
    naime o cem' se radi.. pocela sam da koristim taj utorent pred kratko vreme (pre toga je to radio batica pa nije bilo potrebe da se zamaram suvisnim stvarima ) ALI u cem' je problem, imam jako spor net.. nekad jaaaaaaako jakoooo spor zbog razloga u koje ne bi da zalazim uglavnom, evo vec nedelju dana skidam svasta, a RATIO mi i dalje stalno izmedju 0.2 i 0.4.. vec sam i opomenu dobila kako moram da ga povecam na 0.9.. a ja ne znam sta da radim.. nakon skidanja delim par dana s drugima, ali taj prokleti RATIO se i dalje vrti stalno oko iste cifre..

    BTW, jesam spomenula da mi se neke stvari skidaju doslovce danima!?

    vi, tehnoloskii osveshteni ljudi, objasnite mi 'el to do mog "brzog" neta ili nesto drugo radim krivo

    moomoo meee jooouu
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    Brzina skidana zavisi i od tvoje konekcije, ali kod torrenta je veoma vazan broj seedera i leechera. Kad god skidas neki torrent pogledaj koliko ima seed-era. Seed-eri su ljudi koji imaju citav fajl i od kojih ti taj fajl i skidas. Seed-eri seed-uju . Leechers su ljudi koji skidaju neki fajl od interesa, jel'te i ne samo to nego medjusobno daju jedni drugima ono sto su vec skinuli. Znaci seed-eri leecherima seed-uju fajlove, a leecheri medjusobno jedni drugima daju ono sto vec imaju i od seed-era leechuju . Ako hoces da skines neke fajlove a nema ni jednog seed-era, neces moci da ga skines. Mozda ces moci nesto da skines ako ima nekoliko leechera koji su vec nesto skinuli pa ces od njih nesto da pokupis ali bez seed-era ne mozes nikad da zavrsis download. Uglavnom kad hoces nesto da skines preko torrenta gledaj da ima makar jedan seeder, ali sto vise to bolje. Kad jednom zavrsis download onda ti postajes seeder i seedujes drugima i popravljas svoj ratio. Zasto ti se ratio ne popravlja, moze biti vise razloga. Mozda ti internet ima veoma malu brzinu uploada i jedini lijek za to je da sto duze seedujes poslije downloada fajla. Mozda ti je brzina uploada ogranicena na neku mizernu vrijednost u opcijama torrent clienta pa u tom slucaju bi trebalo malo da procackas po opcijama da to stavis na vecu vrijednost. Moze biti jos sto stvari, ali ovaj post je vec ionako predug pa da ne duzimo jos vise .
    PS
    Call me and I'll help you
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    Znaci seed-eri leecherima seed-uju fajlove, a leecheri medjusobno jedni drugima daju ono sto vec imaju i od seed-era leechuju


    sta seederi rade licherima? sta leecheri rade seederima? jes' vala malo zbunjujuca ta tvoja recenica 'el moze to malo jednostavnije za nas obicne smrtnike


    ostatak mislim da sam ukapirala, za cudo
    al' me zanima jos jedna stvar.. dal' je bitno koliko dugo seedujem vremenski? mislim mogu i 1o dana ako ocu, ne?
    i drugo, da li je ogranicen broj stvari koje mogu seedujem? ono kao 2-3 ili mogu opet ono da seedujem sta god da skinem, pa makar to bilo 5-6-7 stvari?
    Poruku je izmenio yige_gui, 13.12.2006 u 06:42
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    dal' je bitno koliko dugo seedujem vremenski? mislim mogu i 1o dana ako ocu, ne?
    i drugo, da li je ogranicen broj stvari koje mogu seedujem? ono kao 2-3 ili mogu opet ono da seedujem sta god da skinem, pa makar to bilo 5-6-7 stvari?
    Mozes da sidujes koliko hoces ali i to ti moze biti unaprid predodridjeno u opcijama torrent clienta koji koristis. Kod mene je na primjer podeseno da seed ide dok ratio ne dostigne 1.5 (150%). Takodje broj stvari koje sidujes istovrimeno moze biti ogranicen u opcijama . Moze biti 5-6-7 a moze i 2, jel'te . Procackaj po opcijama torrent clienta i naces tamo sve ti lipo pise na engleskom ili nekom drugom jeziku, pa podisi da ti max broj istovrimenog seeda bude 5-6-7 .
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    sto se tice toga ko su seeder a ko licheri, mislim da ces na ovoj slici moci shvatiti


    Kod:
    The colored dots under each computer represents which part of the bittorrent'ed file each computer has. The lines connecting computers shows the transmission of a part from one computer to another. At the end of animation all computers have all parts of the file and the host computer only transmitted each part only once (watch for yourself) thus sending the file only once.
    e sad sto se tice podesavanja samog utorrent klijenta:

    kad odes u preferences>connection imaces ove opcije u dnu, i trebalo bi da ti izgledaju kao na slici


    pod bittorrent opcijom


    i pod queueing


    ovako stoji kod mene, samo moras nam reci koju konekciju imas, dial-up, aDSL, Cable .... posto kod dial-up imas 7-8kbps upload+download u najboljem slucaju, kod aDSL-a je upload 4 puta manji od download, sto znaci da ces 4 puta duze morati davati, nego sto si uzimala (naravno ako i dalje ima nekog ko skida), a na cable je odnos 2:1.

    Pa onda sa srecom
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    ovako stoji kod mene, samo moras nam reci koju konekciju imas, dial-up, aDSL, Cable .... posto kod dial-up imas 7-8kbps upload+download u najboljem slucaju, kod aDSL-a je upload 4 puta manji od download, sto znaci da ces 4 puta duze morati davati, nego sto si uzimala (naravno ako i dalje ima nekog ko skida), a na cable je odnos 2:1.
    stavila sve kako stoji i tebi.. e sad sto se tiche te moje konekcije.. nemam ni dial-up, ni aDSL, ni cable.. pitas se sta ja to imam?? wireless koji hvatam kako stignem.. najcesce od komsija tako da ne znam koliko ti to sta znaci..

    i kako da ja sad znam koliko moram dajem, a koliko skidam?


    evo kako to kod mene izgleda..



    sad mi jos kazite ko sta kome tu seeda?

    ne znam zassto se tako loshe vidi, nemam sad vremena, cu posaljem novi print kasnije..
    Poruku je izmenio yige_gui, 13.12.2006 u 20:19
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    kad budes stavila novi print videcemo, jer ovde se stvarno nista ne vidi.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: BitTorrent kupuje uTorrent

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    kad budes stavila novi print videcemo, jer ovde se stvarno nista ne vidi.
    izgleda da ne moze bolje od toga
    moomoo meee jooouu
      Vrh

Slične teme

  1. AMD kupuje ATI
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.10.2006, 22:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •