Da li ste za ulazak Srbije u EU?

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u Evropsku Uniju?

Učesnika ankete do sada
114. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    70 61.40%
  • Ne

    24 21.05%
  • Nisam siguran

    18 15.79%
  • Ne znam

    2 1.75%
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 102
  1. #1

    Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Činjenica je da se mi mnogo i ne pitamo, ali kada bi se sutra održao referendum, da li biste bili za ili protiv ulaska Srbije u EU?

  2. #2

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Kao proevropski orijentisan kako da ne budem za

    uvek glasam ZA
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  3. #3

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Ja lično Da, ali da se o tome izjasnimo na referendumu.
    Da vidimo šta dobijamo a šta gubimo. Možemo biti jaka država i bez EU.

  4. #4

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    sve za zavisi sta srbija dobija a sta ce da gubi

  5. #5

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    ako se budu otvarala nova radna mjesta, ako se bude plaćalo (evropski) za svaki sat proveden na poslu, prekovremeni, ako se bude znalo točno što tko radi i koja su mu zaduženja, ako se bude smanjila korupcija, ako socijalno i zdravstveno ne budu misaone imenice, ako će nam se ukinuti vize, ako će nam se popraviti škole, bolnice i cjelokupna zastarjela infrastruktura, ako ne bude po babu i stričevima, ako će nam krediti biti povoljniji, ako će se konačno ulagati u poljoprivredu, ako se bude mislilo i na invalide i ljude ometene u razvoju i ako ne budemo samo krava muzara (a za nešto se moramo i sami pobrinuti), onda je moj odgovor, naravno potvrdan. e sad, ako sami uspijemo da dođemo do nivoa jedne švajcarske ili velike britanije, onda nam EU ni ne treba.
    nattydread is coming to dinner

  6. #6

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Političari nas uveravaju da je Srbija konačno postala zanimljivo mesto za ulaganje sa aspekta Velikih multinacionalnih kompanija. (Oni ostvaruju ogromne profite na razlici cene proizvoda i plata koje daju našim zaposlenima, krediti banaka su i dalje najskuplji u regionu...)

    Stabilizovale su se političke prilike, poradilo se na donošenju neophodnih zakona koji jasnije definišu imovinsko-pravne odnose. (Omogućena su ulaganja i kupovine domaćih firmi)

    Srbija konačno ima privredni rast i malu stopu inflacije...

    Od EU smo još uvek daleko... Prognozira se da ćemo biti blizu punopravnog članstva između 2012 i 2015. (Niko u EU nije nepromišljen i da nas pusti u EU sad, za njih bi značilo da bi naši radnici RAVNOPRAVNIJE mogli konkurisati na poslovima kod njih i jako ih plaši najezda kadrova iz jugoistočne Evrope...)

    Rezime: Jesam za ulazak u EU, mislim da je dobro što ćemo čekati nekih 5 - 8 godina da nam standard polako raste i da ne budemo najsiromašnija članica EU...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  7. #7

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Jesam... smatram da smo se dosta igrali igre "sam protiv svih"...

    Ubica mekog srca.

  8. #8

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Jesu li vas učili stariji onoj: "Ne može se van sveta."?
    Drugi su se udruživali, mi razdruživali. Drugi su se širili, mi ratovali. Dokle?
    Da, jesam za priključivanje EU. I slažem se da nismo još za to dorasli, ali zar nije bolje uložiti svu energiju da što pre budemo deo EU umesto da se energija troši u ime destrukcije.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Jesam, jer verujem da bismo time mnogo vise dobili, nego sto bismo izgubili. Na kraju, nisu sve te zemlje u EU glupe, pa da samo mi treba da se pravimo pametni. Da imamo stabilnost i standard, verovatno nam sama EU ne bi bila potrebna, ali mi to nemamo, i zato trebamo velikog batu da nam pomogne.

  10. #10

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Da.Hajde da bar probamo i to,ovako nam bas i ne ide...
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #11

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Da, ali pazljivo voditi racuna o tome koliko gubimo time, a koliko dobijamo.
    ...................

  12. #12

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jesu li vas učili stariji onoj: "Ne može se van sveta."?
    Drugi su se udruživali, mi razdruživali. Drugi su se širili, mi ratovali. Dokle?
    Da, jesam za priključivanje EU. I slažem se da nismo još za to dorasli, ali zar nije bolje uložiti svu energiju da što pre budemo deo EU umesto da se energija troši u ime destrukcije.
    Sve je receno...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  13. #13

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Пре свега, када се некоме помене Србија у ЕУ, сви мисле уау бићемо богати, уау Српска економија цвета, да ли ви стварно мислите да ће улазак у једну заједницу држава (од којих је већина држава против нас и бомбардовали нас а на пример Немачка чинила геноциде над нама и да не помињем да већина тих земаља за независност Светог Српског Косова и Метохије, а исто да не помињем чињеницу да су те земље слуге САД и служе за спровођење САД амбиција унутар Европе) поправити сву економску штету нанету бомбардовањем Србије 1999. у којем су учествовале земље ЕУ ? Не само то, има и много других чињеница, али погледајмо главну чињеницу, зар смо у улазак у савез са нацијама које су чиниле геноциде над нама, бомбардовале нас, траже независно Свето Српско Косово и Метохију итд. ? Можда би се и десио неки напредак, али грађани тај напредак преувеличавају. Па не можемо имати добру економију преко дана само због ЕУ. Није то проблем, проблем је што ЕУ нас не жели и запамтите кад буде време да Србија уђе у ЕУ, ЕУ ће тражити Србију а не Србија ЕУ.

  14. #14

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Није то проблем, проблем је што ЕУ нас не жели и запамтите кад буде време да Србија уђе у ЕУ, ЕУ ће тражити Србију а не Србија ЕУ.
    Slažem se sa ovim delom.

    Imam dovoljno mozga i shvatam da se ekonomija neće preporoditi preko noći, da standard neće porasti preko noći i slično, ali sam sigurna da bi nam to pomoglo, ako ništa drugo - a ono bar da nam skinu vizni režim koji me najblaže rečeno revoltira do suza.

    Iskreno, ja jesam za ulazak u EU, jer se i sada osećam kao građanin sveta, te to ne bi mnogo promenilo u mom poimanju života i ophođenju prema drugim ljudima, ali kada bismo mogli da imamo stabilnu i jaku državu, kada bi mladi ljudi mogli da nađu adekvatno radno mesto nakon završenog školovanja i kada bi se sredile sve one stvari koje nam ne dozvoljavaju da živimo kao normalan svet... i naravno, kada bi nam skinuli te vize koje mene bole najviše od svega EU mi i ne bi bila neka mnogo bitna stavka. Ne bih imala ništa protiv da živim u zemlji kao što je Švajcarska... a onda se probudim... i vidim gde sam.

  15. #15

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Da, naravno....

    Meni je Srbija tesna.....
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  2. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51
  3. Srbija u Partnerstvu za mir i ulazak u NATO
    Autor nattydread u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.02.2007, 01:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •