Da li ste za ulazak Srbije u EU? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u Evropsku Uniju?

Učesnika ankete do sada
114. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    70 61.40%
  • Ne

    24 21.05%
  • Nisam siguran

    18 15.79%
  • Ne znam

    2 1.75%
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 102
  1. #31

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Naravno da sam ZA. To je nasha neminovnost. Razlozi za pristupanje su brojni: od ekonomskih, preko politichkih, pa sve do bezbednosnih. Lichno ne vidim ni jedan razlog PROTIV.

  2. #32

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Nisam, ništa nam dobro neće doneti. Dva puta je Srbija ulazila u prošlosti u unije, federacije, ilki kako hoćete, i ništa joj dobro nije donelo, već samo sakaćenje. Tada smo imali poziciju jačeg, sad imamo poziciju vazala bez zaštitnika, šta od toga očekivati dobro?
    In vinas veritas

  3. #33

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    ....srbija treba da bude pokretač četvrte internacionale.....



    ...ustajte vi zemaljsko roblje, svi sužnji koje mori glad....

  4. #34

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Dok dodje red na nas oni vise nece postojati,pa necemo nikada ni uci,tj. necemo imati gde,a ako bude po Alahu i uzgred nafta i dalje bude skakala sa cenom kao i gas,a klima sve hladnija mislim da ce oni traziti da udju preko reda kod nas...

    Usput nemoguce je da Nemci i Francuzi ili Francuzi i Englezi nece nikada ratovati ili se bar svadjati posteno kao dve babetine ostarele.....

  5. #35

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Kod ovog pitanja je problem to što ne postoji ozbiljna alternativa. A kada bih gledao šta zaista predstavlja ta EU i u šta se pretvara svaki mali narod koji uđe u nju, onda bih joj 100 puta rekao NE!!!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  6. #36

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Da, jesam.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  7. #37

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Da apsolutno. Cela Evropa treba da bude pod jednom kapom a to je EU!

  8. #38

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    ma jok.. ce oni bre da mi odredjuju kad cu da pecem rakiju ili da posecem drvo..
    a ionako nas nece niko..
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #39

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    J.... rakiju i svinjokolje, radićemo to u ilegali, a za ovo da nas neće ... slažem se!

  10. #40

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Kako nas narod kaze:"Kud svi turci,tu i mali Mujo"-tako je i Srbiji mesto u Evropi jer tu zaista i pripadamo hteli mi to ili ne.Karta ne laze, sve ostalo je laz.

  11. #41

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Naravno!!!

    Istorija srpske drzave je svetlija od istorije mnogih sada visoko razvijenih zapadnih zemalja.
    Svi znamo da se na srpskom dvoru jelo zlatnim kasikama i viljuskama kada je Henrik VIII jeo prstima i svojim nevernim zenama odesao glavu....
    Mnogi znaju da je sveti Sava za vreme svog zivota bio jedan od vodecih politacara na tlu sadasnje Evrope i da je Srpska pravoslavna crkva stekla samostalnost u 12 veku, bas njegovom zaslugom...

    I sada, posle jedne takve blistave drzave i politike dosli smo do toga da drzave koje su za nama zaostajale u razvoju i po 50 godina, odlucuju o nasoj sudbini, nasem boljitku i napretku. To je nasa krivica i sramota.
    Mislim da samo ulaskom u Evropu (bila ona sada dobronamerna ili ne) mozemo zastititi nase interese i pravo. A prijatelja imamo jos uvek. Pre svega pravoslavne Grke, Kiprane, tradicionalno dobre Spance, Ruse...

    I zato samo dostojanstveno i ponosno napred, nema nazad, ni santimetra.....Pravac Evropa!

  12. #42

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Naravno!!!

    Istorija srpske drzave je svetlija od istorije mnogih sada visoko razvijenih zapadnih zemalja.
    Svi znamo da se na srpskom dvoru jelo zlatnim kasikama i viljuskama kada je Henrik VIII jeo prstima i svojim nevernim zenama odesao glavu....
    Mnogi znaju da je sveti Sava za vreme svog zivota bio jedan od vodecih politacara na tlu sadasnje Evrope i da je Srpska pravoslavna crkva stekla samostalnost u 12 veku, bas njegovom zaslugom...
    Dobro, lapsus mali: nije u 12, već u 13. veku, ali nije ni bitno, jasna je suština. Bitno je ovo sledeće.
    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    I sada, posle jedne takve blistave drzave i politike dosli smo do toga da drzave koje su za nama zaostajale u razvoju i po 50 godina, odlucuju o nasoj sudbini, nasem boljitku i napretku. To je nasa krivica i sramota.
    Mi smo za Vizantijom zaostajali 150 godina, pa smo odlučivali o njenoj sudbini. Kakve veze ima to što smo nekada bili 50 godina ispred Mađarske, kada je Ugarska nekada bila 100 godina ispred nas? To što je nekada bilo nema veze sa ovim danas, okolnosti su se promenile i menjaće se i dalje. Ne može se to tako posmatrati. Uvek su nam jači odlučivali o sudbini, a sada, kada smo sasvim oslabljeni, tih jačih ima mnogo.
    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da samo ulaskom u Evropu (bila ona sada dobronamerna ili ne) mozemo zastititi nase interese i pravo.
    Voleo bih da nam ovo objasniš.
    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    A prijatelja imamo jos uvek. Pre svega pravoslavne Grke, Kiprane, tradicionalno dobre Spance, Ruse...

    I zato samo dostojanstveno i ponosno napred, nema nazad, ni santimetra.....Pravac Evropa!
    Baš me začudilo što među naše prijatelje svrstavaš samo države koje (još uvek) nisu priznale Kosovo Daj, kada su nama Španci bili prijatelji?! Kosovo nisu priznali samo zbog svoje Baskije i Katalonije. Osim toga, bili su jedni od najžešćih zagovornika bombardovanja SRJ. I uvek su bili nazadnjaci: i u vreme inkvizicije, i u vreme Franka..., a mi smo, uz Francuze, Poljake i još neke narode bili naprednjaci, uvek. Nikada nama Španci ne mogu biti prijatelji.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  13. #43

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Ja sam za povratak Srbije tamo gde joj je i mesto... To što je bila izopštena, ignorisana i prokažena neko vreme, nipošto ne znači i da je nestala sa karte Evrope... Još samo da se vratimo... Kući...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #44

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Hteo sam da napišem jedan kratak komentar i time dam do znanja da sam saglasan ideji da Srbije uđe u ćlanstvo EU. Mislim da je jasna razlika između Evrope i EU. Drago mi je da gospodin Bazarov tako detaljno pročitao isti pa da pokušam da odgovoim na njegova pitanja. Naravno što kraće. Pođimo redom:

    Zahvaljujem se na ispravci. Slažem se da je bio 13 vek!

    Ne bih sada da se vracamo do Vizantije i Dušanovog carstva koje je propalo baš usled nase nesloge, nego bih hteo da kažem da poređenje Srbije sa Ugarskom nije najprimerenije jar u vrhuncu moći Ugarske, Srbija je tek počela da se oporavlja od jarma pod Otomanskim carstvom koje je trajalo nepunih 500 godina. Ali ipak do početka 20 veka uhvatili smo kakav takav priključak sa tadašnjom Evropom i stvorili državu koja je bila pobednik u I svetskom ratu. Naravno da nije u toj pobedi bila sama ali ipak je imala priliku da se oseća pobednikom.

    Zato i ne mogu da se složim sa onim što je napisano da ono što je bilo pre nema veze sa ovim danas.Kako nema veze kada smo u I i II svetskom ratu imali skoro iste saveznike i u oba svetska rata izašli kao pobednici. Ovo što se nama događa mislim da je samo posledica onog što se događalo u drugoj polovini 20 veka i kako smo radili na uređenju spoljne politike zemlje, odnosno da sve ono što smo izgradili u prvoj polovini 20 veka nismo pravilno isoristili. Nismo znali ili Tito nije hteo? O tome ne bih ovom prilikom. Sada znamo da takva politika (nesvrstanih) nije mogla da bude održiva. Šta je jadnih 40 godina za istoriju?

    Drugo pitanje se odnosilo kako bi ulaskom Srbije u EU mogli da lakše odbranimo svoje interese. Pa jednostavno. Mislim da se slažemo da je Kosovo ipak za nas najveći problem. Zna se da odluke u okviru EU moraju biti jednoglasne. Uz recimo Kipar koji se pridružio protivljenju priznavanju samostalnosti Kosova Srbija bi uspela da spreči priznavanje samostalnosti Kosova. Zbog toga su članice EU i donele odluku da svaka zemlja za sebe odlučuje o priznavanju ničim opravdane samostalnosti. I sada ono po meni najvažnije, tada bi mogli lakše da iskoristimo politički interes drugih i da zajedno sa Grčkom, Španijom i ostalim zemljama povedemo ofanzivniju borbu protiv separatizma koji možemo smatrati i Evropskim problemom.
    Zašto to govorim? Pa jednostavno rečeno zna se da u evropskoj ili svtestkoj politici nema prijateljstva i ljubavi već samo interes. Pre svega finasijski i tu govora nema. Pa kada je već tako zašto onda da ne iskoristimo trenutni politički momenat da udružimo snage sa onim zemljama kojima preti opasnost od separatizma pa bile ona Španija, Francuska, Poljska ili neka druga zemlja. Da li će to oni uraditi zbog Katalonije, Baskije, Korzike meni je sasvim nebitno kao građanu Srbije ali mi je jako bitno da makar na takav način sačuvamo Kosovo.
    Srbiju od Turske nije oslobodio Karađorđe sa njegovim ustancima već Miloš Obrenović politikom. A svi (pa i ja) više volimo Karađorđa i njemu pevamo...Možda poređenje nije primereno ali fakti tako govore.

    Što se tiče Poljske i njene naprednjačke orijentisanosti ne bih polemisao. O kojoj Francuskoj mi govorimo? Da li onoj koja nam je za vreme I svetskog rata kao saveznik dala granate 122 milimetra, a mi imali haubice 120mm ili možda o onoj koja je izgubila II svetski rat kao cirkus država? O kom napretku da mi pričamo. Samo o interesu. Da li je momenat da postavim pitanje da li građani Srbije znaju da je Austija bila u obavezi da besplatno školuje određen broj naših studenata između dva svetska rata kao deo nadoknade za ratnu oštetu Srbiji i I svetskom ratu? A sada? Da li možemo i u Srbiji da školujemo decu?

    Nisam pristalica Makjavelija i njegove teorije da cilj opravdava sredstvo ali sam zato da prvo odredimo naše sadašnje prioritetne ciljeve i državne interese kao i one u narednih 20-50 godina i da našu unutrašnju i vanjsku politiku vodimo tako da tih ciljeva dođemo što lakše i brže. Politiku vidim kao partiju šaha. Onaj ko može da sagleda više poteza unapred taj je bolji šahista. Taj pobeđuje. Tako i onog političara koji ne vidi unapred, za mene i nije političar koji će doneti dobro Srbiji. Nemoj samo da me pitaš da li Srbija sada ima takvih političara...

    Nadam se da sam uspeo bar donekle da odgovorim na postavljena pitanja.
    I zato kao što sam rekao, samo napred sa onim što nas je život naučio ....

  15. #45

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Drugo pitanje se odnosilo kako bi ulaskom Srbije u EU mogli da lakše odbranimo svoje interese. Pa jednostavno. Mislim da se slažemo da je Kosovo ipak za nas najveći problem. Zna se da odluke u okviru EU moraju biti jednoglasne. Uz recimo Kipar koji se pridružio protivljenju priznavanju samostalnosti Kosova Srbija bi uspela da spreči priznavanje samostalnosti Kosova. Zbog toga su članice EU i donele odluku da svaka zemlja za sebe odlučuje o priznavanju ničim opravdane samostalnosti. I sada ono po meni najvažnije, tada bi mogli lakše da iskoristimo politički interes drugih i da zajedno sa Grčkom, Španijom i ostalim zemljama povedemo ofanzivniju borbu protiv separatizma koji možemo smatrati i Evropskim problemom.
    Zašto to govorim? Pa jednostavno rečeno zna se da u evropskoj ili svtestkoj politici nema prijateljstva i ljubavi već samo interes. Pre svega finasijski i tu govora nema. Pa kada je već tako zašto onda da ne iskoristimo trenutni politički momenat da udružimo snage sa onim zemljama kojima preti opasnost od separatizma pa bile ona Španija, Francuska, Poljska ili neka druga zemlja. Da li će to oni uraditi zbog Katalonije, Baskije, Korzike meni je sasvim nebitno kao građanu Srbije ali mi je jako bitno da makar na takav način sačuvamo Kosovo.
    Mislim, a to je, naravno, samo moje mišljenje, da kao članica EU ništa lakše nećemo uspevati da branimo Kosovo nego sada. Zbog nečega (ne znamo zbog čega) oni koji odlučuju, i čija će biti poslednja, ne žele da nam pomognu u tome.
    I još jedna stvar: i u Baskiji, i na Korzici, i u Flandriji, i u Severnoj Irskoj vlast je i praktično, a ne samo formalno, u rukama Španije, odnosno, Francuske, Belgije itd. Kao jedinu mogućnost, ja vidim podelu Kosova. Ovako, ne znam šta bismo radili sa celim Kosovom, u kom ne samo što ne priznaju našu vlast, već nismo dobrodošli čak ni kao turisti.
    P. S. Kada sam govorio o Francuskoj, mislio sam na Francusku u kojoj je buknula buržoaska revolucija 1789, zatim 1848, pa Pariska komuna, zemlja koja je podnela najveći teret na zapadnom frontu u Prvom svetskom ratu, koja je imala čuveni i jaki Pokret otpora u Drugom svetskom ratu (ta fašistička marionetska severna Francuska, na koju, čini mi se, aludiraš, nije ništa gora od Nedićeve Srbije); zatim, Francuska je zemlja u kojoj je otpočela većina umetničkih pokreta i pravaca, u kojoj su studentski protesti 1968. bili najžešći na svetu, u kojoj je delovala najjača komunistička partija na zapadu posle 1945, koja se suprotstavila Bušovoj Americi kada je bila kampanja oko Iraka, pa zemlja koja je obrazovala i odgajila kralja Petra, većinu naših naučnika i umetnika u 19. i prvoj polovini 20. veka... Eto, ta Francuska. O Poljacima ću sve reći samo stihovima Džonija Štulića:
    Poljska, u mome srcu, u mome srcu mazurka,
    Poljska, nije nikad, nije nikad dala kvislinga!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  2. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51
  3. Srbija u Partnerstvu za mir i ulazak u NATO
    Autor nattydread u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.02.2007, 01:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •