Da li ste za ulazak Srbije u EU? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u Evropsku Uniju?

Učesnika ankete do sada
114. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    70 61.40%
  • Ne

    24 21.05%
  • Nisam siguran

    18 15.79%
  • Ne znam

    2 1.75%
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 102
  1. #16

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Naravno. I geografski i kulturno smo uvek bili u Evropi.

  2. #17

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
    Naravno. I geografski i kulturno smo uvek bili u Evropi.
    Ja sam ZA. Nakon svih ovih godina i svih desavanja i svih nadanja zaista sam umoran od svega i sada mi je sve jedno i ne znam sta bih vise voleo da Evropa dodje ovamo ili da ja odem u Evropu (ovo drugo verovatnije).
    Rangpower

  3. #18

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Дефинитивно сам био за, док није почела ова последња рунда с Косовом.
    Улазак у ЕУ би нам помогао. Сам процес је као стандардизација државе, просто тера државу да среди своје институције, да оне функционишу, да прилагоди законе добрим европским законима, да се смање криминал и корупција, да се поштују људска права (при чему се претерује у фаворизовању хомосексуалаца додуше)... дакле, сам процес уласка у ЕУ је убрзано сређивање државе на које нас терају, а које би се иначе одвијало само по вољи наших политичара, дакле вероватно очајном брзином.
    Такође, после кад си члан - део си једне велике и сређене над-државе, великог тржишта, не може баш да те бомбардује ко хоће, ниси баш мачији кашаљ на светском тржишту већ неко ко има робу "Маде ин ЕУ", то носи и политичку и релативну економску стабилност... све је то ок.
    Улазак у ЕУ значи и стотине и милијарде Еврића помоћи, што грантова, што кредита, цитирао сам већ шта Бугари добијају и очекују.
    Примери европских земаља које нису чланице ЕУ нису нешто с чим се можемо мерити - Норвешка има огромне резерве нафте у Северном мору и ЕУ јој не треба јер је стандард бољи. Видећемо кад нафте нестане. Швајцарска је оепт богата и без ЕУ, а зарађује мало и на тој својој неутралности, вероватно су им и закони згодни ако нису баш скроз усклађени са ЕУ по питању банкарства, те привлаче новац... ми смо сиромашни. Без ЕУ ми бисмо ниво Швајцарске или Норвешке кад је стандард у питању достигли вероватно трипут спорије него као чланица ЕУ. То је разлика између нас и ШВА и НОР. Даље, ми немамо политичку стабилност као ШВА и НОР, тако да нам чланство у ЕУ треба и због тога.
    Међутим, постоји ту један проблем - ЕУ не поштује суверенитет и територијални интегритет Републике Србије. ЕУ се залаже за отимање Косова од Србије. Све док не прође то стање - мислим да Србија треба да једнострано обустави преговоре о придруживању и стабилизацији и тражи од ЕУ потврду да ЕУ признаје Републику Србију и њене границе.
    Зато бих на евентуалном референдуму за прикључивање ЕУ сутра гласао против.
    Poruku je izmenio Lillith, 07.06.2007 u 07:56 Razlog: u dogovoru s clanom :)
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Najbolja shansa da Srbija i Kosovo budu u istoj drzavi je upravo ako obe budu u EU.

  5. #20

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Ja sam protiv... ukinuce nam i ovo malo slobode sto imamo... a kosovo je ionako izgubljeno pre vose od 50 godina...
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  6. #21

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Financial times: Srbija kandidat za EU 2008. ili 2009.

    Srbija bi već iduće godine ili 2009. mogla steći zvaničan status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji, piše u petak londonski "Financial Times".

    List ocjenjuje da će do takvog statusa Srbije dovesti tek obnovljeni pregovori koje je EU suspendirala prošle godine zbog prekida saradnje sa Haškim sudom ICTY).

    Sada je, podsjeća se, ta saradnja ocijenjena uspješnom i pregovori će biti nastavljeni.

    Dnevnik The Independent konstatira da je jasno iskazana opredijeljenost Beograda za saradnju s ICTY-em pomogla obnovi pregovora o stabilizaciji i pridruživanju s EU-om.

    U tom kontekstu ovaj list spominje hapšenje generala Zdravka Tolimira i tvrdi da u tome treba vidjeti veliku političku pobjedu reformisitčkog predsjednika Borisa Tadića koji, po pisanju Independenta, uživa američku i evropsku podršku u nastojanjima da raskrsti s nacionalisitčkom prošlošću Srbije.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Naravno da sam za ulazak Srbije u EU. Po meni, to je neki normalan tok stvari!

    Ne mogu da zamislim da Srbija ostane usamljena kao neko ostrvo okruzena sa svih strana zemljama clanicama Evropske Unije!

  8. #23

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Dali je neko za ili ne o tome se mogu voditi diskusije i naravno glasati ali mislim da je ulazak u eu neminovan.
    Mi smo trebali biti medju prvima da smo se prvi odvojili i bas bi nas bilo briga a ne cekali da se svi odvajaju a mi ostali zadnji.
    Zbog cega to cekanje da mi je znati? Sta se dobija cekanjem???
    Nemozemo mi ni van a ni protiv celog sveta
    Poruku je izmenio sussi, 10.06.2007 u 20:25
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  9. #24

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Apsolutno. A pored samog china ulaska u EU i sve shto to podrazumeva i donosi, jednako je vazzan proces koji mi kao zemlja moramo da prodjemo da bi ispunili uslove. Ono shto che stvarno promeniti zemlju na bolje je prihvatanje i zakona, pravila i standarda koji u EU vazze.

  10. #25

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Ocu veliku Srbiju,
    veliku Albaniju,
    veliku Madjarsku,
    cak i veliku Crnu Goru!

    Ulazak, sto pre, sa svim komsijama!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #26

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    ...protiv...

  12. #27

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Naravno da jesam ZA pa bio bi luda da sam protiv pa zar ste culinekoga da se zali??? gde svi tamo i mi ali izgleda da nam to nije u prirodi
    pozdrav

  13. #28

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Da li moze gluplje pitanje?
    Npr.: Da li zelite da zivite bolje?

    (i ovo je jedno od trik pitanja, kao da na ovom sajtu postuju "deca")

    Pitanje bi trebalo da glasi:
    Sta ste spremni da uradite da Srbija udje u EU?
    Cega ste spremni da se odreknete da Srbija udje u EU?
    i sl.

    Pa da onda vidimo politicare sta bi rekli.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #29

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    U suštini mene samo zanima putovanje bez granica i njakanja.

    Ali pravo pitanje je "Da li je Srbija za ulazak u EU".

    Dalekooooooooooooo smo mi od toga.

    Gde smo mi od demokratskog društva i vladavine prava?!?

  15. #30

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дефинитивно сам био за, док није почела ова последња рунда с Косовом.
    Улазак у ЕУ би нам помогао. Сам процес је као стандардизација државе, просто тера државу да среди своје институције, да оне функционишу, да прилагоди законе добрим европским законима, да се смање криминал и корупција, да се поштују људска права (при чему се претерује у фаворизовању хомосексуалаца додуше)... дакле, сам процес уласка у ЕУ је убрзано сређивање државе на које нас терају, а које би се иначе одвијало само по вољи наших политичара, дакле вероватно очајном брзином.
    Такође, после кад си члан - део си једне велике и сређене над-државе, великог тржишта, не може баш да те бомбардује ко хоће, ниси баш мачији кашаљ на светском тржишту већ неко ко има робу "Маде ин ЕУ", то носи и политичку и релативну економску стабилност... све је то ок.
    Улазак у ЕУ значи и стотине и милијарде Еврића помоћи, што грантова, што кредита, цитирао сам већ шта Бугари добијају и очекују.
    Примери европских земаља које нису чланице ЕУ нису нешто с чим се можемо мерити - Норвешка има огромне резерве нафте у Северном мору и ЕУ јој не треба јер је стандард бољи. Видећемо кад нафте нестане. Швајцарска је оепт богата и без ЕУ, а зарађује мало и на тој својој неутралности, вероватно су им и закони згодни ако нису баш скроз усклађени са ЕУ по питању банкарства, те привлаче новац... ми смо сиромашни. Без ЕУ ми бисмо ниво Швајцарске или Норвешке кад је стандард у питању достигли вероватно трипут спорије него као чланица ЕУ. То је разлика између нас и ШВА и НОР. Даље, ми немамо политичку стабилност као ШВА и НОР, тако да нам чланство у ЕУ треба и због тога.
    Међутим, постоји ту један проблем - ЕУ не поштује суверенитет и територијални интегритет Републике Србије. ЕУ се залаже за отимање Косова од Србије. Све док не прође то стање - мислим да Србија треба да једнострано обустави преговоре о придруживању и стабилизацији и тражи од ЕУ потврду да ЕУ признаје Републику Србију и њене границе.
    Зато бих на евентуалном референдуму за прикључивање ЕУ сутра гласао против.
    podrzavam sve do poslednjeg slova ovaj stav
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  2. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51
  3. Srbija u Partnerstvu za mir i ulazak u NATO
    Autor nattydread u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.02.2007, 01:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •