Šta je vaš stimulans? - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 84
  1. #16

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Dve stvari .....

    na prvom mestu je novac , svi radimo zbog njega , a na drugom su uslovi na radnom mestu .....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #17

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Radim posao koji volim i to mi je veoma bitno. Najveći stimulans da u poslu dajem maksimum od sebe je sama činjenica da tako dajem i maksimum sebi u smislu sticanja znanja i veština i prosto punjenje svog CV-a čime sebi neku buduću egzistenciju činim sigurnijom. To je stimulans koji prosto samo i isključivo zavisi od mene.
    Ono što mi može doneti zadovoljstvo je i da se osećam vrednom za sistem u kom radim. Odnosno, da me okruženje prosto smatra saradnikom kojeg vredi imati i zadržati, a ne šljakerom.
    Novac je bitan, svakako, ali presudan mi može biti do onog nivoa koji je neophodan za elementarnu egzistenciju. Sve preko tog iznosa nikako mi ne može biti presudan. Jer često veća plata sa sobom nosi duže radno vreme, manje slobodnog vremena, poteškoće u dobijanju godišnjeg odmora,... A u takvoj situaciji se ne može reći da je plata obezbeđuje ostvarenje nekih drugih želja jer prosto vam daju platu ali oduzmu vreme za ostvarivanje tih želja. Tako da kada je novac u pitanju, tu bih ga pre stavila u odnos sa dužinom i intenzitetom radnog vremena, okruženjem, kulturom organizacije, mogućnostima za učenje..... i tek onda tako posmatrano govorila o stimulansu u vidu novca.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #18

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Da mi zadati ciljevi na poslu daju izazov takmicenja sa samim sobom da cu te zadatke uspesno savladati, naravno uslov je da imam minimalnu materijalnu podrsku kao stimulans. A izazovi da budu kao generisani kljucevi, uvek novi!

  4. #19

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Reci cu konkretno za posao kojim sam se do nedavno bavila, a to je dobra ekipa!
    Dolazila sam na radno mesto pevajuci, jer cim udjem na vrata cujem ih kako se od ranog jutra cerekaju.
    Znaci, 8 sati konstantnog smeha!
    Nema veze da li ima ili nema posla, da li ce se taj dan zaraditi za dnevnice, da li je neko bolestan ili neraspolozen...jednostavno, ne mozes da se ne nasmejes kad su svi pozitivno otkaceni i non stop nesto provaljuju.
    I svi sve rade samo da se posao sto pre zavrsi da mozemo da sednemo i pijemo kafu.
    Kad se ekipa raspala, nije mi se ni islo na posao.
    Novac mi je na drugom mestu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #20

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Dobro društvo je svakako stimulans ali šta kada je društvo, radno okruženje nezdravo? Da li biti isključiv i reći da sam tu samo zbog para? U ovakvom tranzicionom haosu, teško se može naći i dobro radno mesto i dobro društvo i dobra plata. Uvek nešto nedostaje. Čega se odreći? Novac nam je svakako potreban, zato i radimo. Ako je društvo OK a plata mala, pa dobro, nije strašno. Ako se pogodi sve nepovoljno, dokle trpeti i kada reći, e neću više, dosta je. Ja sam upravo u takvoj situaciji. Nisam zadovoljan promenom mog statusa, ne osećam se mnogo bolje, teško se uklapam u taj tempo ( mada znam da moram) koji privatnici diktiraju. Ne znam dokle ću moći tako. Ipak, kada se dobije plata, kada taj novac imaš samo za svoje normalne potrebe, možda se i treba žrtvovati. Sve je bolje od sedenja kući, i žalopojki kako je sve bezveze.

  6. #21

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Bitno mi je da ekipa sa kojom radim bude ok. Plate za ovaj posao koji radim ionako ne variraju puno.

  7. #22

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Novac ne bi smeo da bude jedini stimulans. Cinjenica je da svi radimo za pare, ali sta vrede pare ako cu se nakon radnog dana svakoga dana vratiti premorena, deprimirana i na ivici zivaca.

  8. #23

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    izazov novih poslova i da se odrade uspesno jel te !!
    a novac sam dolazi dok god nisanimo na njega nikad se obicno ne uspeva

  9. #24

  10. #25

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Dve stvari .....

    na prvom mestu je novac , svi radimo zbog njega , a na drugom su uslovi na radnom mestu .....
    Bas tako
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  11. #26

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Najveci stimulans je definitivno lova
    ...................

  12. #27

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    At the moment - survival. И особе које зависе од мене. Много јак стимуланс И увереност да ће послови бити бољи и одлучност да се предузме оно што је потребно да би било тако, и јасни планови како све то остварити. И нажалост временски рок у ком није могуће мењати било шта. Дакле, тренутни стимуланс - ајде баш да видимо колико могу да издржим
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    gole zene...
    nista drugo ne moze tako da me stimulishe...
    svaki dan bar tri do cetri podelim i s vama iz istog razloga

    Ubica mekog srca.

  14. #29

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Da me ovih dana neko pita, stimulans je mogućnost da iskoristiš svoj zasluženi prošlogodišnji godišnji odmor.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #30

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    kad mi dobro ide... ili kad sam u blizini nekog kome dobro ide... npr. kad odem na neki dobar koncert onda imam volju da vise radim i ja...
    Carpe diem

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •