State of VOJVODINA ? - Strana 85

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 85 od 87 PrvaPrva ... 35758384858687 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,261 do 1,275 od ukupno 1300
  1. #1261

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Prvo jako je nekulturno u tvojim godinama i ako nisu male da coveka koji ima 68 da tako sa njime pricas.Koliko je stariji i od tebe,a narucito od mene i njegova rec se mora postovati ili makar saslusati ako se ne slazes.
    Drugo,da li vi shvatate jednu stvar,osnovnu stvar:
    VOJVODINA JE PRIPOJENA SRBIJI STO NE ZNACI DA JE ONA NJENA.KAKO JE PRIPOJENA TAKO CE IMATI PUNU PODRSKU DA SE OTCEPI.
    A raduje jer gradjanstvo je sve vise i vise okrenuto tom pitanju.Ja sam se uverio za neke ljude koji su bili tvrdokorni po tom pitanju,evo sad menjaju misljenje ali ne kazu da treba nego da bi bilo mnogo bolje,a to je pomak.
    ...vidi decko...prvo ja uopste nisam bio nekulturan...to sto ti ne umes da procitas neke stvari,kriva je uciteljica u osnovnoj skoli...drugo,lekcije mozes da delis u nekom svom drustvu ne bi li impresionirao devojcice,pa se mozda ogrebes za neku snosku...trece i najbitnije...pun mi je qrac siljokurana koji su,dok sam ja visio po demonstracijama i ratistima,igrali lastis u kraju, a sada zele da menjaju nesto u svojim zivotima,naravno na pogresan nacin...znaci,predlog za tebe i tvoje istomisljenike...lopatu u shake,pa na pos'o...
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #1262

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...vidi decko...prvo ja uopste nisam bio nekulturan...to sto ti ne umes da procitas neke stvari,kriva je uciteljica u osnovnoj skoli...drugo,lekcije mozes da delis u nekom svom drustvu ne bi li impresionirao devojcice,pa se mozda ogrebes za neku snosku...trece i najbitnije...pun mi je qrac siljokurana koji su,dok sam ja visio po demonstracijama i ratistima,igrali lastis u kraju, a sada zele da menjaju nesto u svojim zivotima,naravno na pogresan nacin...znaci,predlog za tebe i tvoje istomisljenike...lopatu u shake,pa na pos'o...
    I sta ste nam ostavili vi ?

  3. #1263

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    I sta ste nam ostavili vi ?
    ....ostavili smo vam lepo pripremljen teren da uchite i da radite...medjutim,nekima od vas je lakse da kenjaju i da se bave glupostima...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #1264

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ....ostavili smo vam lepo pripremljen teren da uchite i da radite...medjutim,nekima od vas je lakse da kenjaju i da se bave glupostima...

    Ostavili ste nam blato i 90' koje ste vi unazadili sto su vama ostavili generacije 40-ih,50-ih.

  5. #1265

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Ostavili ste nam blato i 90' koje ste vi unazadili sto su vama ostavili generacije 40-ih,50-ih.
    ...koji smo to mi i kako smo unazadili,kako ti kazes 90'?...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #1266

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    B92 - Biz - Vesti - Pastor: Vojvodina pred bankrotom

    Vojvodina pred bankrotom, i srbi, madjari, rusini, rumuni, slovaci, cesi, hrvati, makednoci, crnogorci, bunjevci, romi, ukrainci, nemci, itd, dakle, svi Vojvodjani se tlace ko sto su nas i turska, madjrska a sada na kraju srbija. Beograd i dalje muze sve iz Vojvodine i nesvrsishodno trosi a nama Vojvodjanima ni ono malo po Ustavu sto treba da da, ne daje. Republicka vlast nam je unistila komplet industriju, pokrala imovinu koju i dan danas ne vraca, ostavila Vojvodjane bez posla, igra se sa medjunarodnom zajednicom i unistava i sebe i druge. Ako hoce srbija sebe da unistava samo napred, nas Vojvodjane nek zobidje. Dosta vise! Sto pre referendum!
    http://bjo.bmj.com/content/92/11/1439.full.pdf http://www.astrovojvodina.com/simbol.htm http://www.carskapalata.rs/carskapalata.html

  7. #1267

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ....ostavili smo vam lepo pripremljen teren da uchite i da radite...medjutim,nekima od vas je lakse da kenjaju i da se bave glupostima...

    Pa ti prvi kazes MI.
    Kada treba da se traze krivci,onda sebe ne ubrajas tamo.Sam si to rekao.

  8. #1268

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina pred bankrotom, i srbi, madjari, rusini, rumuni, slovaci, cesi, hrvati, makednoci, crnogorci, bunjevci, romi, ukrainci, nemci, itd, dakle, svi Vojvodjani se tlace ko sto su nas i turska, madjrska a sada na kraju srbija. Beograd i dalje muze sve iz Vojvodine i nesvrsishodno trosi a nama Vojvodjanima ni ono malo po Ustavu sto treba da da, ne daje.
    Ево, и Грчка је пред банкротом, револуцијом и потпуним сломом, па код њих нема гласова за одцепљење Тесалије или Пелопонеза. Зашто тога има само код нас? Зашто у Грчкој нема "Пелопонез ради - Атина се гради"? Мађарска је још централизованија од Србије, па нико не ствара сепаратизам што све паре одоше у Будимпешту.

    Ствар је што се ствари намерно извлаче из контекста, ради већ опробаног сепаратистичког агитпропа. Наиме није Војводина пред банкротом, већ цела Србија чији је Војводина део. Најнеразвијеније општине нису у Војводини, него у "ужој Србији", која наводно немилице искоришћава исту, а која, такође наводно, "може да храни пола Европе". Ја не знам за случајеве умирања од глади у Војводини, али то је врло честа појава у околини Крагујевца.

    Дакле, само се верглају исте пароле, које се, као што се може видети, спамују већ 10.000 пут на овој теми, упркос томе што су оспорене. Ваљда ће постати истините, ако се довољно пута понове.

    Citat nelesko kaže: Pogledaj poruku
    Ako hoce srbija sebe da unistava samo napred, nas Vojvodjane nek zobidje. Dosta vise! Sto pre referendum!
    "Ако Србија себе хоће да уништава само напред, нас Х нека заобиђе"
    Х - било ко хоће да се одцепи од Србије.

    Али, пази сад ово:
    "Ако Војводина себе хоће да уништава само напред, нас Сремце нека заобиђе"

    Пошто писац тврди да Војводина пропада, што би Сремци били у таквој пропалој и јадној творевини? Иста логика који они примењују на Србију.

    Иронија ситуације је да би било какав наводни "референдум" могао уопште да се распише, то мора бити одобрено од владе Србије, тј. "Београда". Али, уколико би "Београд" то и омогућио, то би противречило разлозима за тај исти референдум, тј. наводни "београдски централизам и угњетавање". Уколико би власти Србије правно омогућиле одвајање покрајине, тиме би управо било доказано да власти у Београду нису централистичке или да "даве Војводину".
    Војводина има своју владу, медије и парламент, што Шумадија нпр. нема. Тиме је Војводина привилегованија у односу на остатак земље, који екстремисти из покрајине оптужују за "спутавање". Војводина у СФРЈ није имала грб и заставу, а сад има. Како сад то може, а Србија је централистичка?

    Ја се сећам да кад је на снази био устав из 1974 (у пуној снази), Албанци су оптуживали: "Трепча ради - Београд се гради", а то је било са почетка 80-их или "златног доба". Војвођанерски сепаратисти наводе тај устав као основу и окосницу Војвођанске самобитности. Уколико је такав устав, који обожавају разни сепаратисти био тако супер, што су Албанци правили побуну против Србије и СФРЈ 1981. знатно пре Милошевића, "српског национализма" и у периоду највећег економског процвата СФРЈ и животног стандарда грађана? Албанија је тад била на нивоу млађег каменог доба у односу на СФРЈ.

    Јасно је да је за сепаратизам био који изговор добар. Сама чињеница да људи овде у Србији могу да без стида да то отворено заступају, а да су на слободи и у животу, противречи свим њиховим паролама и лажима.

    П.С

    Колико аутономашка логика може да се окрене против аутономаша је пример покрета "напред Банат". Очигледно су почели да се појављују људи који развој и судбину свог региона, живота и краја не везују за покрајину Војводину и новосадску администрацију:

    POKRET NAPRED BANAT | Facebook

    Twitter

    Proglas Pokreta Napred Banat | Facebook

    Банатска равница је истицана као „житница Европе“, док је вредни Лала слао синове на школовање у иностранство, знајући да ће се једном вратити и стечена знања ставити у службу свог завичаја. Посебност Баната, његово богато културно-историјско наслеђе, природна добра и сами људи који су насељавали овај регион, успешно су одолевали бројним искушењима која их нимало нису штедела. Банат би се увек показао као јачи.
    Банат је средина која се воли, за коју се вреди борити и у којој вреди живети. Живот у Банату требало би да поново постане привилегија, а не несрећна околност или сурова реалност. СТОП ПРОПАДАЊУ БАНАТА! НАПРЕД БАНАТ!



    Што аутономна Војводина, а не Банат? Зашто једна аутономија у Србији мора да буде велика као 1/3 земље?

    Добри су и коментари:

    Najveci doprinos propadanju Banata dala je Liga Socijaldemokrata Vojvodine! Treba samo videti sta rade od sela TORAK (gde imaju veliko uporiste)!! Ne dozvoljavaju bas nista savremeno, pa cak ni sadnju danas prihvacenih vrsta sadnica,
    Daću vam banalan primer kako rade Čankovi puleni : u Banatskom Brestovcu imaju, ja mislim 2 člana lsv-a, ali to im nije smetalo da ponude ljudima masovno učlanjenje u stranku obećavajući kule i gradove.


    Мали историјски подсетник:



    Великовојвођанери оставите Банат на миру!
    Великовојвођанска политика је уништила Банат!
    Доле великовојвођански фашизам!
    Банат Банаћанима!
    Банатске паре у банатском џепу!
    Панчево ради - Нови Сад се гради!
    Док Панчево удише отрове - Нови Сад гради мостове!

    Poruku je izmenio Luctor, 23.07.2011 u 04:00

  9. #1269

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Pa ti prvi kazes MI.
    Kada treba da se traze krivci,onda sebe ne ubrajas tamo.Sam si to rekao.
    ....pomislio sam da si me pomesao sa nekim ko je podrzavao i ucestvovao u sistemu 90'...sebe ubrajam u ljude koji su ucestvovali,aktivno, u rusenju necega sto je bilo vredjanje ljudskog dostojanstva i inteligencije...naravno,ima velike krivice moje generacije...najvise zameram sto nismo uspeli da vratimo sistem vrednosti tamo gde treba da bude...da smo to uspeli...ne bi sada na sceni bili korumpiranost i otimachina u svakom smislu...takodje,ne bi se javljale nebulozne ideje o otcepljenju......
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #1270

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ....pomislio sam da si me pomesao sa nekim ko je podrzavao i ucestvovao u sistemu 90'...sebe ubrajam u ljude koji su ucestvovali,aktivno, u rusenju necega sto je bilo vredjanje ljudskog dostojanstva i inteligencije...naravno,ima velike krivice moje generacije...najvise zameram sto nismo uspeli da vratimo sistem vrednosti tamo gde treba da bude...da smo to uspeli...ne bi sada na sceni bili korumpiranost i otimachina u svakom smislu...takodje,ne bi se javljale nebulozne ideje o otcepljenju......

    Generalno,moj stav je da Jugoslavija nije smela da se raspadne.
    Gde smo sad svi sem Slovenije?

  11. #1271

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Comeback kaže: Pogledaj poruku
    Generalno,moj stav je da Jugoslavija nije smela da se raspadne.
    Gde smo sad svi sem Slovenije?
    ...ali sada,neka se raspadne Srbija,jel'?.....
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #1272

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ali sada,neka se raspadne Srbija,jel'?.....
    Znas kako.Proputovao sam svet uzduz i popreko.Preko 70 zemalja.
    I sa te distance gledano,ako ovde ne bi doslo do nekog ujedinjenja bivsih republika,onda neka se sve rasturi na delove kada ne umemo da shvatamo koje su to prave vrednosti.

  13. #1273

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Vidi se po anketi da ovaj forum posecuje mnogo Beogradjana i Srbijanaca koji se plase sta ce bez Vojvodine pa glasaju protiv na anketi.

  14. #1274

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Vidi se po anketi da ovaj forum posecuje mnogo Beogradjana i Srbijanaca koji se plase sta ce bez Vojvodine pa glasaju protiv na anketi.
    Уважени нам сусЈеде, ако ништа друго, барем су ти "Београђани" и "Србијанци" из исте државе у коју спада Војводина, што се не може рећи за разне сусЈеде из "братских" нам држава, који се овде убише од бриге за Војводину иако са њом везе немају, али себи дају за права да гласају и соле нам памет. Ваљда се држављани Србије више питају за своју земљу, него странци или странци који глуме да су "војвођани"? Наравно, као што знамо, то нема везе са љубављу према Војводини, већ са "нека Србину цркне крава" психологијом.

    А на сусЈедску љубазност, треба одговорити сличном љубазношћу и лепим жељама:





    Poruku je izmenio Luctor, 03.08.2011 u 16:57

  15. #1275

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Nemam nista protiv Republike Istre,ako se u HR tako dogovore,sa Zagrebom..Poznato je da su Istra i Vojvodina imaju sporazum o saradnji ako ne i o prijateljstvu.
    Svake godine se održavaju dani Vojvodine u Istri i dani Istre u Vojvodini.

    p.S. i da .odavde sam,nisam ti nikakav "zapadni susjed" kao sto ti se izrazavas,mozda cu ti samo jednog dana biti "severni sused" ukoliko ti se ne svidi Vojvodina pa odseliš u Srbiju.

Strana 85 od 87 PrvaPrva ... 35758384858687 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •