State of VOJVODINA ? - Strana 13

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 13 od 87 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 1300
  1. #181

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ja u klin, ti u plocu .....

    ali sta da se radi
    Dzaba gluvoj pevat serenadu...

    Volim da te lozim. Simpa mi je kad se neko prima na tu pricu
    Bogu hvala sto sam Lala

  2. #182

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Planiram da se preselim u Aranđelovac.

    Živela Republika Šumadija ! ! !
    Poruku je izmenio Mish, 16.08.2007 u 21:04 Razlog: nepravilna upotreba kodova
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  3. #183

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Planiram da se preselim u Aranđelovac.

    ŽIVELA REPUBLIKA ŠUMADIJA ! ! !
    Све може, само да се Србија разбије... Отужно је видети колико појединци мрзе своју земљу. Не могу рећи и свој народ, јер обично или нису или се не сматрају припадницима српског народа.

    Која је разлика између Исланда, Шведске, Данске... с једна стране и Србије с друге.
    Па, Скандинавци у имали стотине година мира, стабилности и развоја. Нису имали ни Турке ни Аустро-Угаре, нацистичку Немачку су преживели много безболније него ми, а односи са суседима су им били решени и решавали су их цивилизованије него ми.

    Оно што Србији треба су мир, стабилност, и развој. Без сукоба, како спољних тако ни унутрашњих. Свак онај ко прави сукобе у Србији жели и чини зло сваком становнику Србије.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #184

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Sto da ne glupo zvuci ali Vojvodina je bogata zemlja a zasto bi to neko drugi imao koristi(Beograd,jug Srbije).Kako se bude odvijala situacija sa Kosovom i ako se u Eu ne udje do 2012 Vojvodina sigurno ce postati nezavisna mada vidi se da i EU nije bas protiv toga.Zivela Vojvodina i svi njeni gradjani to bi bila nagrada za nas koji imamo korene ovde i srce.

  5. #185

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Sto da ne glupo zvuci ali Vojvodina je bogata zemlja a zasto bi to neko drugi imao koristi(Beograd,jug Srbije).
    Bogata jeste, samo nisi rekao cime.
    Da li ti ovakvu poljoprivredu, kakva je kod nas u Vojvodini, smatras bogatstvom? Koji je pa to seljak-paor bogat u danasnje vreme (ako se ne racuna bogatstvo zuljeva na rukama i bogatstvo u duzini trajanja radnog vremena)? Koja je pa to visoko profitabilna grana industrije koja nas Vojvodjane cini bogatim? Ovako olako izgovorena floskula (jos od doba Tita) koju tako zdusno iskoristavaju dusebriznici Vojvodine, u cilju postizanja politickih poena kod neinformisanih i politicki neobrazovanih glasaca, a sve u cilju ostvarivanja sopstvenih interesa (poslanicke plate). (Mislim da su oni svoj cilj i ostvarili). Sada imaju novi cilj, samostalna Vojvodina i pretenduju na vlast u njoj.
    Jadno je ovo nase bogatstvo, pogledajte samo koliko ima neobradjene zemlje. Ako je obradiva zemlja bogatstvo, izgleda da imamo "paromrzce" ili ludake za vlasnike tih neobradjenih povrsina (samo lud covek ne bi iskoristio "bogatstvo").
    Bogatstvo je u ljudima (a mi Vojvodjani imamo natalitet u minusu - sto opet nesto govori).
    Zasto da imaju korist Beogradski politicari od nasih para? Treba da imaju korist Vojvodjanski politicari. U prvom redu Nenad Canak (samo on je Vojvodjanin koliko sam i ja ili mozda i manje). Od sve ove politicke elite na vlasti, on je najmanje imao koristi (doduse imao je, narocito dok je bio "gazda" SPENS-a) i red bi bilo da se Vojvodina osamostali, pa da on postane No.1 i da se i on okoristi (nista se ni on ne razlikuje od ostalih). Mislim, ako se odluci da Vojvodina ne postane samostalna, da bi svi trebali da sakupljamo dobrovoljni prilog za Canka i njegove, da i oni zarade koji dinar u ovim vremenima prevrata (tranzicije).
    Drugog razloga za osamostaljivanje Vojvodine ja ne vidim.

    Napomena za neupucene: globalizacija je u punom jeku, brisu se granice...

    Zivela Vojvodina i svi njeni gradjani to bi bila nagrada za nas koji imamo korene ovde i srce.
    Posto moji koreni od dede pa na ovamo poticu iz jednog malog sela koje je osnovao posle I svetskog rata kralj Petar, ja pozivam sve moje sugradjane da trazimo da i mi posebno udjemo u EU kao nezavisna drzava, a ja njen dozivotni predsednik. Zivelo moje selo, ziveo njen dozivotni predsednik.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #186

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Sto da ne glupo zvuci ali Vojvodina je bogata zemlja a zasto bi to neko drugi imao koristi(Beograd,jug Srbije).
    Волим ову логику, "глупо звучи ал што да не..."
    Нађи ми у западној Европи државу која се поделила јер је један богати део хтео да неко други нема користи од њега... лепо је рекао Перо, прича за политички необразоване и неинформисане људе.

    Kako se bude odvijala situacija sa Kosovom i ako se u Eu ne udje do 2012 Vojvodina sigurno ce postati nezavisna mada vidi se da i EU nije bas protiv toga.
    Па ако ти кажеш да је сигурно...

    Zivela Vojvodina i svi njeni gradjani
    Живео Стаљин и светска револуција, живео информбиро и његова резолуција. Живели пали борци?
    Какво ли је ово избацивање празних фразетина које лепо легну широким народним масама...

    to bi bila nagrada za nas koji imamo korene ovde i srce.
    Зев... досадна празна Чанковска пропаганда. Интерес ове земље је мир, стабилност, рад и напредак, а не некакве будалаштине око подела. Ваљда смо досад схватили шта су нам поделе донеле. Барем ми иоле паметни.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #187

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Sto da ne glupo zvuci ali Vojvodina je bogata zemlja a zasto bi to neko drugi imao koristi(Beograd,jug Srbije).Kako se bude odvijala situacija sa Kosovom i ako se u Eu ne udje do 2012 Vojvodina sigurno ce postati nezavisna mada vidi se da i EU nije bas protiv toga.Zivela Vojvodina i svi njeni gradjani to bi bila nagrada za nas koji imamo korene ovde i srce.
    Becar jel ti to kanda malo prepisujes iz onog prirucnika LSV-a od pre 15 i vise godina? Procitao sam i ja tu knjigu, al nije nesto promenila misljenje gradjana Vojvodine i dalje vas cimaju radikali. I ja sam nekad delio isto misljenje, al sam kasnije shvatio neke stvari, da ne kazem opametio. I dalje sam lokalpatriota, aktivan u poboljsanju zivota u mom mestu i u Pancevu, samo nespominjem odvajanje Vojvodine, jer je to nemoguce. Svi se u Evropi ujedinjuju samo nekim "mudrim" glavama je plan razjedinjenje, ne budite smesni. I meni zasmeta kad u mom Pancevu nevidim ni jedan kran ili gradjevinsku masinu, a npr u nekim gradovima ima ih na desetine. I šta trebam da kažem? Da hocu da se ocepi Vojvodina ili ako krenem tom tvojom logikom, zelim da se ocepi Juzni Banat, što bi ti imao koristi od Pancevacke Juzne Zone? Jel ti udises zatrovan vazduh Rafinerije, Petrohemije i Azotare + saobracaj? Znaš li da Pancevo ima veci budžet od cele Crne Gore? Da najvise puni budzet Srbije? Eto ti primera da ako krenemo tvojom logikom Vojvodina bi se i medju sobom podelila. Šta bi Srem, Backu, Banat držalo na okupu? Pancevci su npr i sad kivni sto im na vaznim funkcijama u gradu sede ljudi iz BG i NS. Resenje problema je u promeni Ustava i decentralizaciji! Ne idu sve pare u Beograd, jedan deo ode i u Novi Sad i ostale gradove...

    Šta si ti lepo, korisno i konkretno uradio za Vojvodinu??? Lako je busati se u grudi, pozivati na proslost i na korene. A ako si Srbin koreni su ti u Srbiji, hteo ti to ili ne. Svi smo ovde dosli, neki npr pre 200 godina, neki pre 60 godina, neki se primili i ostali, neki ne. Niko nema prece pravo od nikog. Svi smo gradjani istog reda.

    PS: Na grbu Vojvodine ispod tvog nicka fali jos jedan deo, zar si zaboravio taj deo Vojvodine? ccc Samo da vidim Čanka... A za pohvalu je ta zastava trobojka... PEACE
    Poruku je izmenio Nenad_DPb, 24.08.2007 u 19:27

  8. #188

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Prevescu ukratko EUobserver:
    Mogucnost novih drzava na Balkanu za Evropsku uniju predstavljao bi novi izazov.Od svih malih ili potencijalnih regija podrsku bi u velikom roju dobila Vojvodina kao multinacionalna sredina kojoj EU tezi...Mario Lanzieni-EUobserver
    Vidim ima ovde dosta vas koji glumite politicare iz ubedjenja a nema te pojma sta se desava van drzave a vi pricajte i dalje a zna se ko ce diktirati sve ovo i sto se mi uopste pitamo nesto.Mi smo samo ribe u vodi.

  9. #189

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Vidim ima ovde dosta vas koji glumite politicare iz ubedjenja a nema te pojma sta se desava van drzave a vi pricajte i dalje a zna se ko ce diktirati sve ovo i sto se mi uopste pitamo nesto.Mi smo samo ribe u vodi.
    Mi, barem ja, ne glumatam politicare, to upravo cinis ti. Ja iznosim moje licne stavove, a ne stavove "nekog tamo". Inace, stavovi nekog tamo, su njegovi stavovi, i uopste ne moraju da se poklapaju sa mojim interesima, zasto onda je da zastupam njegove interese? To sto bi oni iz EU voleli to su njihove zelje, a ono sto bih ja voleo ja to i govorim. Ako budemo slusali njih i branili njihove stavove onda nismo nasi, nego njihovi. Ako si ti njihov, reci, i idi kod njih, sretan ti put, ja branim svoje interese, interese mojih naslednika i interese vecine mojih sugradjana. Njima, onima tamo, jeste u interesu da se iscepka teritorija svake drzave, tako oni dobijaju isti ovaj prostor ali bez naseg uticaja na njih.
    Koliki uticaj bi imao predstavnik "Nezavisne Vojvodine" u EU? Minoran. Pa pogledajte samo koliko stanovnika ima Pariz, a koliko cela Vojvodina. Ni uticaj Srbije (ovakve cele) nece biti veliki kada jednom budemo clanovi, a mogli smo imati itekako veliki uticaj da smo ostali SFRJ. No, tebi slicni, koji su potpali pod uticaj politicara "zapada", su napravili to sto su napravili. Nazad se ne moze. Jedino sto mozemo je da ne napravimo jos jednom istu gresku.
    Tebi ako je do greske, ti gresi, ali nemoj nama koji gledamo mazati oci i navoditi nas na greske.
    Ne zelim da te ubedjujem u nesto, ti si punoletna osoba, ti brani svoje stavove (ako ih imas) ili stavove tebi bliskih, a ja cu da branim moje stavove i meni bliskih. Svakome ostaje da se opredeli na koju ce stranu.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  10. #190

    Free Vojvodina

    Dajte, vise, dosta je bilo igre. Zasto da nam nesposobni primitivci vode ovo nase parce zemlje pod suncem?! Napred za slobodnu Vojvodinu!!!!!!!!

  11. #191

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    E nek si im rekao.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #192

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Smesni ste bre! Koja nezavisna Vojvodina jeste li vi normalni?!

    SRBIJA=Severni deo(Vojvodina)+zapadni+juzni+istocni deo

    Vojvodina je deo Srbije,bez nije Srbija nije Srbija,i svaki stanovnik Vojvodine je Srbin svidelo se to vama ili ne.

    Ako necete da zivite u Srbiji IDITE gde god hocete...

    Neka vam i LDP i Canak,slusajte i verujte u prazne price,ali znajte jednu stvar vas poremecenih ima zanemarljiv procenat i ako bog da bice vas manje opameticete se,i pocecete da razmisljate malo svojom glavom a necete slusati sta vam pricaju i kao konji kojima se stave ulari da samo idu pravo,radite sta vam kazu,vec ce te videti,osetiti nacionalni zanos i ljubav prema svojoj zemlji i nikada vam nece pasti na pamet takva glupost kao sto je parcanje jedne zemlje,i jednog naroda...a opet ako vam i ne dodje iz d...ta u glavu onda srecan vam put,idite u Hrvatsku,Bosnu,SAD...svejedno,vama onda nije mesto ovde...

  13. #193

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    nikakvo otcepljenje od Srbije,
    ali svakako veća ekonomska nezavisnost!
    tvoj poslednji umski patuljak...

  14. #194

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat redstar kaže: Pogledaj poruku
    Smesni ste bre! Koja nezavisna Vojvodina jeste li vi normalni?!

    SRBIJA=Severni deo(Vojvodina)+zapadni+juzni+istocni deo

    Vojvodina je deo Srbije,bez nije Srbija nije Srbija,i svaki stanovnik Vojvodine je Srbin svidelo se to vama ili ne.

    Ako necete da zivite u Srbiji IDITE gde god hocete...

    Neka vam i LDP i Canak,slusajte i verujte u prazne price,ali znajte jednu stvar vas poremecenih ima zanemarljiv procenat i ako bog da bice vas manje opameticete se,i pocecete da razmisljate malo svojom glavom a necete slusati sta vam pricaju i kao konji kojima se stave ulari da samo idu pravo,radite sta vam kazu,vec ce te videti,osetiti nacionalni zanos i ljubav prema svojoj zemlji i nikada vam nece pasti na pamet takva glupost kao sto je parcanje jedne zemlje,i jednog naroda...a opet ako vam i ne dodje iz d...ta u glavu onda srecan vam put,idite u Hrvatsku,Bosnu,SAD...svejedno,vama onda nije mesto ovde...
    Ovo sto si rekao je toliko glupo jer Vojvodina nikad i nije pripadala Srbiji a kako stvari stoje EU vec nam sprema podrsku za otcepljenje.

  15. #195

    04 Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Dugo sam bio protiv bilo kakvog cepanja, medjutim kako vreme odmice vise ne zelim da glumim neko bratstvo i jedinstvo.
    Ispostavilo se da su svi "pametni" otisli od, takve kakva je danas, srbije.
    Ne vidim da ce Vojvodina bilo kako prosperirati uz srbiju i racunica je veoma jasna.
    U jednom trenutku sam bio za neku liberalnu Vojvodinu, ekonomski vise ne zavisnu, ali od ovog, nazovimo srpskog trusta mozgova mi se vise dize kosa na glavi.
    Ako cemo od svih para koje uplatimo u srbijanski budzet da "naprosimo" od srpske poslovne elite 7%, izvinite molim vas, pozelecu Vojvodinu kao drzavu.
    Vise mi je lose od SRSa, DSSa,.. nacionalnog stroja, obraza i ostalih pravoslavnih pedofila (strasno je sto se crkva u opste nije ogradila od takvih), ratnih profitera i ostalih "patriota".
    Molim vas, ko zeli da se i dalje u 21. veku igra rata, mrzi, ucenjuje, zlostavlja i izivljava, nek ode malo juznije i uklopi se u tamosnji okolish.
    Zelim samo da zivim normalan zivot, a to je nemoguce pored gospodina kalasnjikova, raznih seselj klonova, prostih i bolesnih ilica, .. itd, itd..
    Ko i malo razmislja svojom, a ne tijanicevom glavom zna na sta mislim.
    Ko ne zeli da razume, on nek i dalje zivi u prosirenoj srbiji od zlobinih devedesetih.
    Meni ce i dalje ovaj deo zemlje, koju volim, biti Vojvodina, a ko ne zeli da razume i dalje samo mala ratna herojska, protiv koje se ceo svet urotio srbijica..
    Poruku je izmenio BaneK, 07.09.2007 u 13:13 Razlog: boldovanje celog posta ccccc
    al' se nekad dobro jelo, bas..
    sone

Strana 13 od 87 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •