State of VOJVODINA ? - Strana 55

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 55 od 87 PrvaPrva ... 545535455565765 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 811 do 825 od ukupno 1300
  1. #811

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Zato što prema Vojvodini postoji veliko podozrenje, pa i zavist. Zato što bi veća ovlašćenja Vojvodine značila manje mogućnosti za ucene i muvanje od strane centralne vlasti. Zato što gospodari vole svoje robove samo dok su robovi.
    Eh sad...ispada da su stanovnici Vojvodine robovi....onda su i stanovnici Srema robovi Novog Sada...svejedno mi je gde pare idu...Beograd ili Novi Sad,kao da ce Srem da cveta zbog promene glavnog grada...sasvim svejedno...samo novi robovlasnik,a sve ostalo ostaje isto.,..i tako u nedogled....do sopstvene kuce kao administrativne jedinice.

  2. #812

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Eh sad...ispada da su stanovnici Vojvodine robovi....onda su i stanovnici Srema robovi Novog Sada...svejedno mi je gde pare idu...Beograd ili Novi Sad,kao da ce Srem da cveta zbog promene glavnog grada...sasvim svejedno...samo novi robovlasnik,a sve ostalo ostaje isto.,..i tako u nedogled....do sopstvene kuce kao administrativne jedinice.
    Znaš šta, hajde da probamo 90 (slovima: devetdeset) godina pod Novim Sadom, kao glavnim gradom, pa ćemo posle da pričamo o tome koji nam je bolji kao glavni grad. Možda ćemo posle 90 godina da isprobamo i Sremsku Mitrovicu ili Zrenjanin kao glavni grad...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #813

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Eh sad...ispada da su stanovnici Vojvodine robovi.....
    Da, BG vlasti imaju taj odnos prema Vojvodini. Kolonija.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #814

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Da, BG vlasti imaju taj odnos prema Vojvodini. Kolonija.
    Ali isti odnos grad Beograd ima i prema ostalim regijama u Srbiji....kao parazit....ali to ne znaci da treba pozivati na separatizam,vec na ogranicavanje odliva kapitala u Beograd...a veruj mi svaki cinovnik ili politicar iz Vojvodine,znam neke,bez ikakvih skrupula u Beogradu (gde su na sluzbi) isto tako nemilice trose vojvodjanske,sumadijske,raske i svacije pare u Srbiji...to je jednostavno sindrom Beogradizacije....isti ti vojvodjanski politicari,aku budu imali takvu priliku u Novom Sadu,sigurno ce je bez i malo razmisljanja iskoristiti...zato mi je svejedno.

  5. #815

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ali isti odnos grad Beograd ima i prema ostalim regijama u Srbiji....kao parazit....ali to ne znaci da treba pozivati na separatizam,vec na ogranicavanje odliva kapitala u Beograd...a veruj mi svaki cinovnik ili politicar iz Vojvodine,znam neke,bez ikakvih skrupula u Beogradu (gde su na sluzbi) isto tako nemilice trose vojvodjanske,sumadijske,raske i svacije pare u Srbiji...to je jednostavno sindrom Beogradizacije....isti ti vojvodjanski politicari,aku budu imali takvu priliku u Novom Sadu,sigurno ce je bez i malo razmisljanja iskoristiti...zato mi je svejedno.
    Klasičan odbrambeni mehanizam onih koji podržavaju sadšnje stanje, optuživanje za separatizam. Separatizam sam po sebi, ako je opravdan, nije loš. Kao ni centralizam, ili kako već da nazovem ono suprotno separatizmu. Ali ovde se ne radi o tome. Odgovor, "šta je bolje da te Novi Sad muze umesto Beograda" je isto što i "nemoj ništa da radiš, jer ne možeš pobeći od sudbine da te neko iskorišava". A za ostale regije u Srbiji ne mogu ja da govorim, da im naturam način kako da se borim protiv nametanja volje. Oni sami moraju da se opredele da li žele autonomiju ili ne. Sami neka odgovaraju za svoje postupke. Ako kažem da i ostali treba da uspostave svoju autonomiju, onda me optužuju da sam za razbijanje zemlje, ako to tražim za Vojvodinu, onda sam separatista. Očigledno, dobar sam samo kad pristajem da me gaze i prihvatam da drugi misle za mene.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #816

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Klasičan odbrambeni mehanizam onih koji podržavaju sadšnje stanje, optuživanje za separatizam. Separatizam sam po sebi, ako je opravdan, nije loš. Kao ni centralizam, ili kako već da nazovem ono suprotno separatizmu. Ali ovde se ne radi o tome. Odgovor, "šta je bolje da te Novi Sad muze umesto Beograda" je isto što i "nemoj ništa da radiš, jer ne možeš pobeći od sudbine da te neko iskorišava". A za ostale regije u Srbiji ne mogu ja da govorim, da im naturam način kako da se borim protiv nametanja volje. Oni sami moraju da se opredele da li žele autonomiju ili ne. Sami neka odgovaraju za svoje postupke. Ako kažem da i ostali treba da uspostave svoju autonomiju, onda me optužuju da sam za razbijanje zemlje, ako to tražim za Vojvodinu, onda sam separatista. Očigledno, dobar sam samo kad pristajem da me gaze i prihvatam da drugi misle za mene.
    To je klasican odbrambeni mehanizam gradjana koji vole svoju zemlju i zele da se bore za nju.
    A prica o ugrozenosti je klasican pocetak separatizma...tako su poceli i -Slovenci,i Hrvati,i Crnogorci...svi su oni bili "ugrozeni" i kernuli onako kako su krenuli....ka sticanju nezavisnosti....zivim u Vojvodini i ne osetim bilo kakvo iskoriscavanje ,svejedno mi je ko je na vlasti...uvek ce biti isto....sta ces molim te ti imati od neke lepe nove zgrade u Novom Sadu.,sta ce sami Novosadjani imati od toga...samo da gledaju kako se tajkuni useljavaju u nju,i ponekad dobiju priliku da prosetaju njenim holom....sve je to isto.
    Ako mislis da ce ti novcanik biti puniji...grdneo se varas....sve su to isti ljudi...ista politicka skola...jedino ako ce ti srce biti punije sto je Vojvodina drzava ,a Srbija jos manja,...jedna od zemalja sa najvise stanovnika na Balkanu,sa najmanjom teritorijom.
    I to je kao evropeizavcija,rasparcavati jednu drzavu...a onda pricati kako je to evropeizacija i spajanje razllicitih naroda i kultura.Evropa bez granica-ali Srbija sa sto manjim granicama.Cinicno,licemerno i bezobrazno.I dok se ne rasparca svi su ugrozeni.

  7. #817

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    No, ti ne sporiš da su građani ugroženi.

    BTW, Slovencima je lošije nego u zajedničkoj državi, zar ne? Bečki konjušari su pocrkali od gladi. A lepo smo ih upozorili.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #818

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    No, ti ne sporiš da su građani ugroženi.

    BTW, Slovencima je lošije nego u zajedničkoj državi, zar ne? Bečki konjušari su pocrkali od gladi. A lepo smo ih upozorili.
    Au,bre covece,zar treba da ti crtam....gradjani su UVEK ugrozeni bilo ko da je na vlasti,jer je mentalitet nasih politicara da kradu,i vekovima se nece menjati...eto jedino se Slovencima "posrecilo" da udju u EU,a da im Broz nije preselio fabrike iz Vojvodine i ostalih delova Srbije...verovatno bi ostali konjusari...oni treba da vrate Vojvodini ono sto su pokrali...do Brozove diktature (carstva) ,u Kraljevini,tri najveca grada bila su Beograd,Zagreb i Subotica...a vidi sada....i kao Srbi nesto krivi za to...kriv je Broz i njegov ljubimac Kardelj....

  9. #819

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Voleo bih da Vojvodina postane više građanska a manje političarska. A to isto bih voleo za celu Srbiju.
    To bi značilo, da bi ekonomija manje zavisila od politike (ekonomija, a ne ono što je danas Mišković izjavio u Briselu - biznis i biznismeni), a građani bi uzeli veću ulogu u vođenju društva.
    Ko što se priupitalo na B92 sinoć - šta će Srbiji 250 poslanika? Šta će nam toliki aparat. Ako smo mi dobri, i ako nas niko ne dira dovoljan nam je državni aparat koji ima San Marino! Ma, i mladi znaju da je najunosniji biznis kod nas biti političar. Svi mladi bi hteli biti političari. A sa školskim parlamentima pa sve do univerzitetskih parlamenata mi samo podstičemo to. Ma radite ljudite, budite građani, organizujte se u građanska društva i tako preuzimajte društvene uloge od političara.
    Mi u Srbiji na mestima u preduzećima i institutima gde bi trebalo da sede stručnjaci imamo stranačke kadere.

    Mislim da borbu protiv ikakve centralizacije treba usmeriti u ovakve tokove. A ako nestane "problem centralizacije oko Bg ili oko NS" onda nema više izgovora za stvaranje ekonomskih autonomija.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #820

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat Ma.Za. kaže: Pogledaj poruku
    Juce sam slusala jednu maldu damu na nasoj RTV Panonija. Divno je pricala o aktuelanim temama.

    Pomislih tada, da je mozda sada pravi trenutak za neke malo vece promene, jer poklanjanje Naftagasa i ovo poskupljenje gasa najvise pogadja nas u Vojvodini. Pa zasto to da trpimo?

    Zasto ne mozemo sami da donosimo svoje zakone, vec moramo da cekamo da budu verifikovani u Beogradu, a ticu se npr. samo nas i zato u srpskoj skupstini nikada ne dodju na red, jer se ticu samo Vojvodjana? Zasto ne bi promenili neke stvari, pa da nam svima bude lakse i bolje?


    Zato što je AP Vojvodina dio Republike Srbije. Skupština Srbije je na višem nivou. Zato je potrebna prethodna odluka Republike Srbije. Vojvodina nema status države u Republici Srbiji da bi donosila zakona kako joj se prohtije.

    Srbiji je potrebna decentralizacija na čitavoj teritoriji pa i u Vojvodini. Kada bi se u Vojvodini formiralo 6-7 kantona tako da dobar dio novca ide u te kantone a ne u Novi Sad i ako recimo Čanak na to ne bi mogao uticati on bi bio prvi koji bi se zalagao čak za ukidanje pokrajine.

  11. #821

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    [/b]
    Zato što je AP Vojvodina dio Republike Srbije. Skupština Srbije je na višem nivou. Zato je potrebna prethodna odluka Republike Srbije. Vojvodina nema status države u Republici Srbiji da bi donosila zakona kako joj se prohtije.
    Vojvodina nema status države u Republici Srbiji da bi donosila zakona, ali ima pravo da predlaže, i to joj je garantovano ustavom. Ali ako za 8 godina ni jedan predlog nije stigao na red, to pokazuje da je Republika Srbija arogantna i ignoriše prava Vojvodine. A kad te neko ignoriše, to znači da te ne ceni i ne poštuje.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  12. #822

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Да си ти мени жив и здрав, та иста скупштина је игнорисала и друге регионе, не само покрајину ... чак и петиције које су биле потписане са преко 300 000 потписа из целе земље ... ништа другачија неће бити нити је до сада била скупштина покрајине према својим регијама ... нити ће бити ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #823

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    e,pa, onda nek ide u qurac ta skupstina...sto nisu ignorisali i glasove na izborima iz Vojvodine,pa sad se i ne bi pitali i ne bi odlucivali u toj skupstini...!
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  14. #824

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Ako je džeparoš odžepario i druge, a ne samo mene, ne treba da se bunim?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #825

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    треба са бунити него шта! али не вршити замену теза и послужити једном ситном поликанту за скупљање јефтиних политичких поена!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 55 od 87 PrvaPrva ... 545535455565765 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 08:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 11:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •