Novogodišnja i božićna trpeza
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Novogodišnja i božićna trpeza


    Zove me jednom neki drug i pita šta radim. Pravim rusku salatu, rekoh. Što, pa nije Nova Godina? I ismejemo se mi tu na moje mucanje, zateče me čovek... a onda, stvarno, ima ljudi koji neke stvari spremaju samo za Novu Godinu ili Božić, bez nekog posebnog razloga, (ili sa jako posebnim materijalnim razlogom) nego eto tako... navika... i jednostavno se ne sete ili ne angažuju preko godine da naprave i pojedu to isto, bez obzira što vole... ili same te praznike žele da i na taj način učine specijalnim

    Šta vi volite da vidite na stolu od hrane za ove praznike? Šta sve pravite, a da izuzmemo česnicu i slično kao obavezan deo božićne trpeze? Da li zbog neke đakonije specijalno čekate ove praznike? Šta mislite da bi na stolu obavezno trebalo da se nalazi?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Novogodišnja i božićna trpeza

    Kod mojih roditelja se tradicionalno za novogodišnje praznike pravi sve što nam može pasti na pamet od prasećeg pečenja, preko nekoliko vrsta kolača, slanih kiflica, pogačica i ostalih đakonija, pa sve do famozne ruske salate. Bila sam kod njih pre par dana i već su počeli sa planovima šta će se spremati za novaka.


    Inače, i ja sam mojoj mami pre nekoliko godina rekla nešto kao: "Jao, jedva čekam novu godinu da pravimo rusku salatu". Od tada je pravi bar jednom mesečno.


    Mislim da sam pokupila običaje svojih roditelja, pošto je i meni jako važno da za praznike trpeza bude prepuna svega i svačega. Volim taj osećaj... ne umem da ga objasnim
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Novogodišnja i božićna trpeza

    To sa ruskom salatom je živa istina,kod mene je ima samo za Novaka .Ja je ne volim,tako da mi je svejedno.Inače se ništa drugo ne ponavlja.
    Svake godine je drugo pečenje,mesa,prilozi,salate,kolači,torte.Oooops..s itni kolačići da.Bez vanil-kiflica i Hilda-brtchen, ne može da prođe.




    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!
      Vrh

Slične teme

  1. Novogodišnji TV program...
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 03.01.2009, 11:49
  2. Novogodišnji koncert Šerbedžije i prijatelja
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.01.2008, 16:39
  3. SKI SKOKOVI: Novogodišnja turneja 4 skakaonice
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.01.2008, 21:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •