Kućno vaspitanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Kućno vaspitanje

    Našla sam u jednom postu na jednom od foruma sledeću rečenicu:
    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Obratite paznju na svoj recnik, a o kucnom vaspitanju mozete otvoriti temu na forumu Porodica, imali bi sto-sta da kazemo...
    I ja otvaram temu...

    Izbace me iz takta: likovi koji nemaju običaj da se najavljuju kada ti dolaze u posetu, oni koji se imaju običaj da telefoniraju u zlo doba (i još se uvrede kada im to zameriš), oni koji u tuđoj kući otvaraju ormane i frižider, oni koji ne biraju vreme, mesto i društvo za psovke, oni koji ne umeju pri ulasku u prostoriju da kažu dobro jutro/dobro dan/dobro veče/zdravo, oni koji se odmah pri upoznavanju ili pri prvom telefonskom razgovoru sagovorniku obraćaju sa ti, oni koji se ne ustručavaju u društvu da podrignu i puste gas, oni koji će se počešati bilo koji deo tela u bilo koje vreme na bilo kom mestu pred bilo kim (ovde posebno mislim na one muškarce kojima je potpuno normalno češanje međunožja kada ih zasvrbi u bilo kom društvu i na bilo kom mestu), koji ne znaju šta je poštovanje i tolerancija, ...
    Pa, ima toga, nabrajala bih do sutra. I uvek se pitam čemu ih to učili roditelji kada su toliko nevaspitani.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    sram ih bilo...

    Ubica mekog srca.

  3. #3

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    I uvek se pitam čemu ih to učili roditelji kada su toliko nevaspitani.
    Tome sigurno nisu, verovatno i njihovi roditelji isto to rade.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  4. #4

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Izbace me iz takta: likovi koji .......
    Pa, ima toga, nabrajala bih do sutra. I uvek se pitam čemu ih to učili roditelji kada su toliko nevaspitani.
    Nije da me bas izbace iz takta,ali(uvek ima ali) tada bar znam s kim imam posla
    Lako cu,ako je do mene.........

  5. #5

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    ...izbace me iz takta oni koji:
    ...se guraju da zauzmu mesto kao da ce umreti ako stoje desetak minuta...oni koji ne znaju da cekaju u redu i guraju se nadajuci se da su drugi budale i nece primetiti...osobe koje su samozive...

  6. #6

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    nerviraju me :
    - oni koji pljuju po ulici
    - oni kojima je tesko da kazu "izvini" kad te gurnu ili nagaze
    - oni koji su bucni na javnom mestu a uz to su prilicno vulgarni (npr. kad pricaju mobilnim, pa ceo bus mora da slusa taj razgovor)
    - oni koji ne gase mobilne u bioskopu, pozoristu, bolnici...
    - oni koji drugima upadaju rec kad nije ni vreme ni mesto
    - oni koji dobacuju prostacke doskocice devojkama/zenama koje prolaze ulicom

    a posebno me izbace iz takta ljudi (deca, mladi) koji zbijaju sale i ponizavaju one koji se razlikuju (mentalno obolele osobe, gojazne, siromasne...). e, od takvih mi je muka a smatram da je porodica ta koja treba da ih nauci jos u detinjstvu da to nije ni lepo ni ljudski. znam za neke matore magarce koji jos uvek smatraju da je to zabavno!

  7. #7

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    nerviraju me oni koji ne ustpaju mesto starijima u busu
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #8

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    ljudi koji ne znaju da ti chestitaju praznik dan posle, kada udju u zajednichku prostoriju,a ochekuju da ih pochastish
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  9. #9

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Neki koje ne vidim duugo, niti cujem ista od njih dok im nesto ne zatreba, a i to im je vrlo hitno....
    Tipovi koji nisu culi za hvala, molim, i izvinite....
    Drugari koji ne znaju kada je dosta...
    koji se ponasaju kao da su jedini na svetu, a svi ostali su ovde samo da bi njima ugodili..
    Lencuge koje samo cekaju da neko drugi nesto uradi, i to uglavnom kritikuju..

    Ja zaista pokusavam da naucim cerke da ne budu takve (i nisu),. ali se istovremeno pitam, koliko ce takvih ostati dok one odrastu, i da li ce se dobro snaci u tom svetu grubosti i nevaspitanja...

    Ili da ih vaspitavam kao moja sestra svoju cerku...sve ti je dozvoljeno i niko ti nesme nista....ne dolaze vise ni kod nas jer je jednom napravila takav cirkus da je moja supruga na kraju, nakon sat vremena divljanja, zamolila da je smiri..ipak nije u redu...sta li ce biti od nje kada odraste?...)
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  10. #10

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Kucno (ne)vaspitanje...eh...ako krenem da nabrajam...

    ...u principu svaki primitivizam najvecim delom potice iz kuce...ili neposrednog okruzenja...a toga ima u izobilju...od bacanja djubreta ko gde stigne (ja startujem ljude na ulici kad nesto bace, u fazonu "ispalo vam je nesto")...pa do pljuvanja, provociranja, omalovazavanja, i na bilo koji drugi nacin ugrozavanja drugih ljudi...

    ...a tek sto je tesko izgovoriti dobro jutro, hvala, ili izvini...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  11. #11

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Nabrajati bilo bi mnogo...ali nikako ne podnosim kad neko vice,na zenu,na decu ili na bilo koga.Niti podnosim da neko misli da je veci od mene,i da moz sta hoce,cak i kad moj sef pocne da mi objasnjava nesto ili hoce da mi kaze bilo sta,jednostavno ne mogu da pustim da govori,prvo sto je muskarac,drugo,sto misli da je neko i nesto,pa nije ni bolje ni lose od mene.A i neke komsije,sto vode kerove u setnju,pa jadna zivotinja ne moz da doceka da stigne na ulicu,pa evo ti poklon u liftu,na ulicu ne moz ici jer je sve us...no,bem im,i tako
    No me toques

  12. #12

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Porodično vaspitanje je osnovni ram za dalje ponašanje osobe koja izlazi iz takvog usmerenja, sve su dalje finese i glancanje kroz školovanje, druženje i rad.

  13. #13

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Od porodice sve polazi. Poslije se pegla u skoli, (nekada u vojsci), na ulici, na poslu, u braku...
    Svaka greska je neko novo , gorko iskustvo, koje se ne placa bas jeftino...i jos nesto:

    sa finocom se bolje prolazi, definitivno

  14. #14

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Ima toga puno, ali bi samo izdvojio one koji se ne znaju normalno pozdraviti ili upitati Pri dolasku ili odlasku! To se uci od prvih dana! Ako nisu to naucili...
    Pogledajte moj link u profilu! Hvala!

  15. #15

    Odgovor: Kućno vaspitanje

    Pa od kucno vaspitanje zavisi kakva osoba ce da budemo.Mrzim problema da se resavaju sa vicenje ,nadmenost ,ironicnost.U mojoj familiji to nema probleme se resavaju na masu so otvorenim kartama,koliko da je bolno mora da se kaze.Na djecu uvek mu kazem ako kod kuce se lazemo nema nikakvu harmoniji sve ce se svediti na lazu,tako se gubimo same i ce zalutamo u tami koja nema kraja.Ja sam tako vaspitana a volim da moja djeca budu vaspitana u ova teska vremena tesko je da naucis djeca sta je dobro a sta je zlo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.05.2013, 23:29
  2. Vaspitanje vs Uticaj okoline
    Autor leptirić u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 18:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •