Novosađani - zašto se toliko ponosite? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 85
  1. #61

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Nije to bila ljubav na "prvi pogled (duh, njuh kako god vec)"...
    Dodjoska sam...preko sedam gora i bar toliko mora...
    Naveo me put 'vamo...
    U samom pocetku sam se jako tesko nosila sa "austro-ungarskim" mentalitetom...
    Smetalo mi sto "svako svoju brigu brine"...sto te niko ne pita..."kako si"...i tome slicno...
    Navikla sam da ti s' vrata zaviruju u serpe i frizider...

    Bila sam klinka...

    ...vremenom...pocelo to da mi pashe...
    Postujem tudju privatnost i isto tako ocekujem da postuju moju...
    Ne diraj me, ne diram te...
    Danas mi se ne prica....i ende...koJ ces me moj daviti i gnjaviti...alooo....
    Zasto se ponosim?!
    Pa, recimo...pitaju me na moru odakle sam....
    (uFatila sebe da kazem da sam iz NS....)...
    ...i usledi...zavid....
    E tada mi najmilije....ono sto vi zElite...ja imam

    p.s. svake godine sve se vise radujem povratku kuci....povratku sebi
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #62

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Citat mish kaže: Pogledaj poruku
    i dosta mi je već toga kako smo negostoljubivi. Teško da bi toliko priliva stanovnika iz drugih delova zemlje (bivše ili sadašnje) bilo da smo negostoljubivi.
    И није да ти је неки аргумент. Добро није да смо ко Тел-Авивци према Палестинцима...

    Citat mish kaže: Pogledaj poruku
    a izvesna doza hladnoće i rezervisanosti postoji (i to volem kod nas), ali i to shvatam vstu samoodbrane da oni koji dolaze ne menjaju nas nego da prihvate način života sredine u koju dolaze.
    И онда када не прихвате, као што и нису прихватили, осипамо дрвље и камење на њ уместо да се позабавимо собом

    Citat mish kaže: Pogledaj poruku
    licemerni smo? Ta, nemojte kas'ti. Po meni, veće je licemerje živeti u gradu (regiji ili državi), i koristiti svaku (ili skoro svaku) priliku da ocrniš to parče zemlje ili njegove građane čiji vazduh dišeš.
    Осећам се прозван Не, немам намеру да оцрњујем, нити сматрам да сам то урадио, рекао сам како то ја видим и доживљавам, а ако сам погрешио исправите ме. А јесам искритиковао оне који имају све карактеристике нациста по питању идентификације са средином и окружењем у којем су рођени и одрасли и коме осећају да припадају, исто сматрам и за "велике" Војвођане, "велике" Србе, "велике" Албанце, "велике" Хрвате, "аријевце" и друго.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  3. #63

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    И није да ти је неки аргумент. Добро није да смо ко Тел-Авивци према Палестинцима...
    Možda i nije. Pored svih naših mana koje nam se stavljaju na nos, da smo još i gostoljubljiv, ta bili bi metropola.

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    И онда када не прихвате, као што и нису прихватили, осипамо дрвље и камење на њ уместо да се позабавимо собом
    Jedno je menjati se zato što ti tako želiš, što si načinio životni korak ka tome, a drugo zato što drugi to žele od tebe.

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    А јесам искритиковао оне који имају све карактеристике нациста по питању идентификације са средином и окружењем у којем су рођени и одрасли и коме осећају да припадају, исто сматрам и за "велике" Војвођане, "велике" Србе, "велике" Албанце, "велике" Хрвате, "аријевце" и друго.
    Koliko sam čitala, kritikovao si sve one koji se ponose što su novosađani. Kao što rekoh, ne znam da li je to ponos ili tek volemo što smo baš odavde, takvi kakvi smo. Da li to znači da svi mi imamo karakteristike nacista po pitanju identifikacije sa sredinom?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #64

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Ne znam da li u apsolutnom, ali sigurno u relativnom broju, u NS je došlo najviše novih stanovnika u ovim poslednjim, raspadom prethodne države i ratom iznudjenim, migracijama. (A i bez toga, treba imati u vidu da je 1944-45. NS imao izmedju 40 i 60.000 stanovnika a danas blizu 400.000 - sa prigradskim naseljima u kojima takodje žive oni koji se većinom deklarišu kao Novosađani).

    Ovako veliki broj novih gradjana Novog Sada svakako govori u prilog činjenici da je NS privlačan za doseljavanje. A zar očekujete sa oni koji su se opredelili baš za NS, pred drugima ne ističu da su napravili pravi izbor, da se ne ponose što su Novosadjani?!

    DBlica je pomenuo ’mržnju prema Beogradu’. Možda ne prava mržnja, više rivalitet. Ima u tome nešto i što se da objasniti. (’Objasniti’ ne podrazumeva ’opravdati’.) Da ne zalazim u političke vode, iako i u tu ima uzroka ’mržnji’ preko odnosu BG – NS kao reprezenata centralne vlasti i autonomije.

    NS je objektivo bio i ostao manji i provincijalniji od BG. Mnogi koji su potekli iz NS ili su u njemu započeli svoju stručnu, umetničku i drugu karijeru odlazili u BG i ostvarivali karijere priznate na celom nekadašnjem YU prostoru pa i u svetu, a to ne bi mogli da su ostali u NS. Ta potvrda provincijalnosti Novog Sada ispoljava se kao netrpeljivost prema Beogradu ’koji nam uzima kadrove’.

    S druge strane, fami o Novom Sadu kao gradu nekih posebnih vrednosti doprineli su znatno više drugi nego sami Novosadjani. Postao je maltene stereotip u književnim delima, filmovima, na TV, prikazivanje novosadjana kao gospode sa gradjanskim manirima, naša verzija ’Diskretnog šarma buržoazije’. (Čini mi se da se ovo javilo kao benigno /nekažnjivo/ odstupanja od tada vladajuće ideologije). Neke od javnih ličnosti postale su Novosadjani i time se prilično hvale. (Mislim ovde npr. o Jeleni Tinskoj a ne o Šariću.)

    Ono što je objektivna činjenica je da Novosadjani imaju (ili, bolje reći: imali su) drugačiji odnos prema vlasti i prema redu. To, pre svega austrijsko a ne (samo) austrougarsko nasledje kako se obično govori s druge strane Dunava i Save, znatno je razlikovalo BG i NS (ne samo ova dva grada, naravno). Odrazilo se to u urbanizmu, saobraćaju, organima uprave, ponašanju u javnosti; NS je bio najbezbedniji grad u zemlji.... (Uzgred: kad mi je ćerka bila 12-13 godina i vraćala se peške iz centra na Liman posle ponoći, nisam je čekao sa strepnjom.)

    Objektivna je činjenica da je NS imao svoj poslednji veliki uzlet prošlih 70-tih kojim je ’i šire’ dobijao priznanja. Npr.: koji naš grad je imao ceo nov javni prevoz takve klase kao što su Volvo autobusi za gradski i MAN za prigradski prevoz; urbanističku vlast koja je imala reputaciju jedne od dve najbolje u SFRJ i čiji stručnjaci su pozvani za savete, recenzije... Bilo je tu i nekoliko velikih preduzeća cenjenih i van zemlje, a i ono što je stalno tu – Tvrdjava, Dunav, Fruška Gora...

    Sve to je ostavljalo popriličan utisak na ne-novosadjene koji su u NS dolazili, kroz njega prolazili.

    Ja sam rodjeni Novosadjan. Poznajem, bolje reći poznavao sam, mnoge staro-novosadjene. I veliki broj onih koji su bili ’nešto i neko’ nekada i koji su bili ’nešto’ i tada. Nisam primetio da su se hvalili time što su Novosadjani , već onim šta i ko su bili, onim šta su sada (odnosno tada).

    Kada sam bio domaćin mnogima, pokazivao sam im s ljubavlju Novi Sad nastojeći da ga predstavim u najboljem svetlu.

    To da ga volim, nemam potrebu da posebno ispoljavam. Ni u Novom Sadu, ni kad nisam u njemu, ne osećam potrebu da budem ponosan što sam Novosadjanin. Možda i zato što sam video i proprilično gradova neuporedivo lepših i boljih za život od NS.

    Biti ponosan što si Novosadjan stavljam u istu ravan sa onim ponosom koji iskazuju navijači jednog kluba, pripadnici jedne nacije, političke opcije... Jednostavno - pripadnost grupi, identifikacuju sa njom.

    Biti ponasan se može na neko svoje delo, na neki svoj učinak,neko svoje dostignuće, a ne na ’pripadnost’ gradu . Niko od nas Novosadjana nije pitao za dozvolu da budemo njegovi stanovnici, niti su oni koji su već stanovnici davali saglasnost nekome da i on bude Novosadjan.

    Za mene su dve stvari voleti svoj grad i biti ponosan što to jesi pripadnik te grupe koja se zove Novosadjani.

    Ja ga jednostavno volim.

    Možda bih isto tako voleo neki drugi grad da sam bio u prilici da biram gde ću živeti

  5. #65

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Ето, господин Ненад је културно, смирено и разложно објаснио оно што мислим и што сам ја покушао. Хвала Вам.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Jedno je menjati se zato što ti tako želiš, što si načinio životni korak ka tome, a drugo zato što drugi to žele od tebe.
    Сууупер, објасни то онда овој мојој по питању мењања навика "гледе" учесталости рибања купатила

    Мислим да је и ово умишљена појава. Значи постоји неко (или како испада већина) ко дође у Нови Сад да живи с намером "сад кад дођем тамо има да покажем Новосађанима како треба да живе и да их мењам". Не, него једноставно људи задржавају своје особине, свој менталитет, прилагођавају се колико морају а све остало што не мора неће ни да мења. Навикао је да се "дере", драће се, како да му забраниш, навикао да баца смеће на улицу бацаће док му се не попнем горе или док му не доће комунална, па више неће, решена ствар.
    Ко што ти имаш своје животне навике и као што би их задржала да одеш негде, тако и они. Ако одеш у средину где је уобичајено да се кроз прозор избацује смеће, не верујем да ћеш то мењати код себе, већ ћеш и даље одлазити до контејнера.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam čitala, kritikovao si sve one koji se ponose što su novosađani. Kao što rekoh, ne znam da li je to ponos ili tek volemo što smo baš odavde, takvi kakvi smo. Da li to znači da svi mi imamo karakteristike nacista po pitanju identifikacije sa sredinom?
    Извини, али онда ниси читала довољно
    Не све које се поносе, већ оне који то пренаглашавају и идентификују се са "вишом новосадском расом". "Ми бољи, ми културнији, ми господа, а све друго је стока".... То пре свега није лепо. Нови Сад, као и сваки други град или место у Србији је слободан град, што значи да свако ко пожели и има средства може да дође и ту се настани, свачији је избор где ће отићи, а по многима испада да ето само Новосађани "дозвољавају" другима да дођу, али уз услов да се мењају.

    Значи не све, већ нпр. овакве примерке.

    Citat reb001 kaže: Pogledaj poruku
    ja mislim da novosadjani treba da su ponosni na svoj grad ....Novi Sad, jvidk,Noesatz,Neoplantu ....a oni iz Okleen Sity -ja....hm trebalo bi da su zahvalni Novom Sadu ,jvidknek, Fr Noesatz, Et Neoplanta.....sto im je dala dom kada im je bio potreban....
    ...miszlim ja....
    Шта да буду захвални што нису дочекани у гету окружени бодљикавом жицом?

    Нови Сад је данас уз Београд можда још и једини град у коме нешто ради и има колико толико посла, иако га у суштини нема, али у односу на остатак земље.
    У целој земљи је једна велика туга, био сам у Нишу пре мање од месец дана, више од пола становника је на "бироу", о чему даље да причамо. Природно је да сви они који још увек желе да раде и зараде, или бар да пробају, гледају и иду тамо где то евентуално могу остварити. Нови Сад у очима свих јужно од Београда је Њујорк, без претеривања, на неки начин и јесте.
    За цену туре пића за четири особе у Новом Саду, у Нишу ће пет људи да се наједе.
    Диспропорције су велике.

    Када кажем "Нови Сад", гледају ме ко неко чудо, "ееее, мој тата је једном био у Новом Саду", ја се тада не поносим, скењам се, јер ти људи мисле како овде тече мед и млеко, а то није истина.

    И да се разумемо, на овој теми у сваком моменту на уму имам "понос Новосађана" и то је оно о чему пишем.

    О љубави и лепотама града, то је друга тема. Да, Нови Сад је изузетно леп, вероватно најлеши у Србији, не могу да стопроцентно тврдим, јер нисам све обишао. Тако је највише захваљујући географском положају, окука Дунава, Тврђава, Фрушка Гора, сам град, ко год доће први пут верујем да га оставља без даха, такође и урбанистичка решења из седамдесетих и осамдесетих која и дан данс Нови Сад чине једним од најуређенијих, али колико се тога уништило последњих 10 година? Како ће град изгледати за још 10, видећемо?

    Да и волим га, волим га јер је то место где сам рођен, где сам одрастао, где живи 99% људи које уопште познајем, где се осећам као ни у једном другом граду, такође га памтим и другачијег, некад са сетом размишљам како је нешто некад било, али шта да се ради, ствари, људи, све се мења, па и клима се мења, то су ствари на које не можемо да утичемо.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #66

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Ja ću još jednom da se složim sa DBlicom i Nenadom, ljubav prema gradu je prirodna i normalna, volim ja Novi Sad, koji nisam tamo rođen niti živim ali se osećam neizmerno prijatno svaki put kada tu dođem, niko nije ni govorio o ljubavi prema gradu. Jedno je ljubav prema samom gradu i svemu što je u vezi sa istim, a drugo je ona glupava prepotentnost i kompleks više vrednosti koji postoje kod nekih.

    Zašto se stanovništvo i dalje doseljava, sigurno da tu igra uloga i lepota i sređenost samog grada, ali i to što sam već napomenuo - Novi Sad je regionalni centar, sa univerzitetom, sudovima, kliničkim centrom i još mnogo čime čemu gravitira stanovništvo u krugu poluprečnika od 100 i više km. Zatim je tu i ogromna nezaposlenost, koja kako vidim sada u dobroj meri pogađa i NS ali ne onoliko koliko ostale delove Srbije. Sve je to u neku ruku normalno i sve je to sudbina takvih centara - kulturnih, administrativnih, političkih, obrazovnih,... i ako se trend stvaranja takvih centara nastavi to će biti još izraženije. Mladi i sada perspektivu uglavnom vide u Beogradu i Novom Sadu.

    No, da ne bih skrenuo u off, ja ne bih rekao da rivalitet između BG i NS postoji u tom smislu kao rivalitet. Beograd ne uzima kadrove, nego ih privlači, ne samo iz NS nego iz čitavog regiona. Isto radi i Novi Sad, privlači kadrove iz npr Subotice, Zrenjanina, Pančeva itd. Gradovi su neuporedivi, što sam već i rekao. Beograd je mnogo veći, ne samo po broju stanovnika i površini koju zahvata, već u svim segmentima. O lepoti je glupo raspravljati, ukusi su različiti. Meni se lično dopadaju oba, svaki na svoj način. Čak ne bih poredio ni ove glavne gradove ex Yu republika sa Beogradom koji su na značaju dobili nešto više tek raspadom zemlje. Nego da se vratim na ove prepotentne, da ne napišem ponosne da ne bih bio pogrešno shvaćen... suština je u ovome:

    Biti ponosan što si Novosadjan stavljam u istu ravan sa onim ponosom koji iskazuju navijači jednog kluba, pripadnici jedne nacije, političke opcije... Jednostavno - pripadnost grupi, identifikacuju sa njom.

    Biti ponasan se može na neko svoje delo, na neki svoj učinak,neko svoje dostignuće, a ne na pripadnost gradu . Niko od nas Novosadjana nije pitao za dozvolu da budemo njegovi stanovnici, niti su oni koji su već stanovnici davali saglasnost nekome da i on bude Novosadjan.

    Za mene su dve stvari voleti svoj grad i biti ponosan što to jesi pripadnik te grupe koja se zove Novosadjani.
    I tu ne treba mnogo da se dodam, koliko mi je smešna i ona ''Bogu hvala što sam Srbin'', volim ja moje Srbe i moju Srbiju ali nisam glupavo prepotentan zbog toga da imam kompleks više vrednosti niti na koga drugoga gledam sa visine i sa nipodaštavanjem. Jednoj mojoj prijateljici prišao lik u klubu u Laze Telečkog i posle par progovorenih reči (i naravno ono odakle si ti) joj ladno kaže ''znaš ja sam ti gradski fašista'' u smislu ne mirišem previše ove iz provincije. Kreten Tako da još jednom potpisujem Nenada i DBlicu, dva Novosađanina.



  7. #67

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Nisam rođena Novosađanka, ali se osećam skoro tako, od samog početka mi se grad jako dopao, energija, ljudi, mir... Ovde sam od prošle godine, stigla sam u toku leta i sada se već osećam kao da sam oduvek tu. Nadam se da mi nećete zameriti što ću sa vama podeliti jednu lepu informaciju, koja može biti još jedan razlog da se ponosimo (ovo nema nijedan grad sem Novog Sada, zasad): Pridružite se VELIKOM AMATERSKOM ŽENSKOM HORU, koji će izvoditi i popularne, Vama drage pesme! AUDICIJA će se održati u SUBOTU, 06. IV u 17h u prelepom domu “Nikolajevski” u Novom Sadu. Pesme će biti kreativno obogaćene plesom, sviranjem i drugim maštovitim aktivnostima. Javite svojim mamama, ćerkama, sestrama, prijateljicama, koleginicama, komšinicama! Hvala i vidimo se! Budite slobodne da me pitate šta god vas zanima. p.s. Još jednom se izvinjavam što odgovor nije usko vezan za temu.

  8. #68

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    zato sto smo najbolji i zato sto nam nema ravnih.

  9. #69

    Re: Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Auu poneki postovi dzizs....

    Sta znaci pravi novosadjanin?
    Za mene to znaci onaj koji je ovde rodjen ,ali ne samo koji je ovde rodjen nego i onaj ciji su dalji preci odavde.

    Ja ne vidim nista lose u tome da se to na neki nacin naznacuje.Dakle na neki nacin to je titula, ali ne zato sto je to tako ,,jer svako gde je rodjen negde ,ima pretke koji su takodje tamo rodjeni.
    Stvar je u tome da je NS uvek vazio za dobro organizovan grad ,u kojem je lepo ziveti.

    Problem je u tome sto mnogi koji su juce dosli ovde ,a nisu bas najubraniji .. bez frke za sebe kazu da su novosadjani ,i na neki nacin kvare imidz starosedeocima ,kojima to naravno smeta , a kako i ne bi smetalo.

    Naravno nije tu samo imidz u pitanju ,nego i poslovi , sve cesci oruzani sukobi u gradu (sigurno nisu starosedeoci naprasno odlucili da se naoruzaju i da se rokaju po kaficima...)
    Dakle sve ove stvari kvare onaj stari imidz NS ,i normalno je da ljudima to smeta!

    I mante se price da ako neko hoce da se dere taj ce se derati ... bogami nece! To moze da radi tamo oklen je dosao , a ovde mora da se ponasa onako kako red nalaze... problem je u tome sto ti ljudi misle da su face kada se na taj negativn nacin isticu a ustvari pokazulju koliki su primitivci...


    A ovi sto spominju BG .. da.. veliki deo novosadjana zaista ne voli BG ,svako iz nekog svog razloga.. neko iz politickog nego iz sportskog neko iz ekonomskog neko iz svega zajedno.

    I svako ko je iskren ,mora da prizna da je bar jedan navedeni razlog opravdan.

    Sto se "grada" tice ili "palanke" .. a da ne kazem metropole .. koliko vidim u Srbiji jedino Beogradjani imaju taj komplex da se zovu metropola ..
    NS na zalost u zadnje vreme zaista sve vise lici na palanku ,pre svega u duhovnom smislu (guess why) , ali i sam grad kao grad ,u smislu gradi sta hoces gde hoces ,rusi stare prave gradske kuce i da ne idem dalje..

    Samo da dodam jos da ka sam bio u vojsci ,i kada su me momci pitali odakle sam ,pa kad su culi odgovor ,svi su bili odusevljeni i na neki nacin ljubomorni ako mogu tako da shvatim, cak nisu kefali ni 5% one koji su iz BG bili.


    Tako da zakljucim ,da, na neki nacin ja se ponosim sto sam novosadjanin ali bogami ovim danasnjim Novim Sadom se uopste ne ponosim!

  10. #70

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Jedno korektno mišljenje.

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #71

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Jedno korektno mišljenje.
    Strava i uzas. Ucesnik malogradjanske olimpijade zvane " Farma " sve novosadjane poistovecuje sa sobom. Nivo njegove inteligencije se ogleda u " zakljucku " da je mana Novog Sada to sto je naseljen.
    Rodjen sam u Novom Sadu godinu dana posle njega, znam ga kada nije bio " niko i nista ", znam ljude koje on zna i znam da apsolutno lupeta kada kaze da novosadjane odlikuje bilo kakav kompleks vise ili nize vrednosti.
    Ako mu je New York ( u prevodu - Novi Sad ) bolji, zasto zivi u Novom Sadu ?
    I ja sam ziveo u SAD 11 godina i obisao dosta gradova ( i New York, u kojem nikada ne bi zeleo da zivim ) ali tolerantnost i medjusobno postovanje koje krasi novosadjane nisam primetio......
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  12. #72

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Jedno korektno mišljenje.
    Strava i uzas. Ucesnik malogradjanske olimpijade zvane " Farma " sve novosadjane poistovecuje sa sobom. Nivo njegove inteligencije se ogleda u " zakljucku " da je mana Novog Sada to sto je naseljen.
    Rodjen sam u Novom Sadu godinu dana posle njega, znam ga kada nije bio " niko i nista ", znam ljude koje on zna i znam da apsolutno lupeta kada kaze da novosadjane odlikuje bilo kakav kompleks vise ili nize vrednosti.
    Ako mu je New York ( u prevodu - Novi Sad ) bolji, zasto zivi u Novom Sadu ?
    I ja sam ziveo u SAD 11 godina i obisao dosta gradova ( i New York, u kojem nikada ne bi zeleo da zivim ) ali tolerantnost i medjusobno postovanje koje krasi novosadjane nisam primetio......
    Lupetaš kao i obično i kolješ tupim nožom.
    Tvoj post mi govori da ne poznaješ ni Novi Sad ni Njujork. Gde god da živiš ili si živeo nisi imo oči da vidiš ni uši da čuješ.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #73

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Hehe, cek da upoznate Suboticane! Koliko mi volimo svoj grad...

    Elem, nisam voleo Novi Sad, sve dok sam studirao tamo. Zavoleo sam ga na dan diplomiranja. Neki osecaj kao zadnja scena u filmu Valter brani Sarajevo.
    Danas se cesto secam price, kako je moj deda sa drugom, kao sestogodisnjak trcao. Nosili korpu sveze opranih i strikanih belih kragni... Dunuo je vetar, kragne su se razletele Dunavskom ulicom... Oni su kupili...
    Tu sam i ja negde...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #74

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Lupetaš kao i obično i kolješ tupim nožom.
    Tvoj post mi govori da ne poznaješ ni Novi Sad ni Njujork. Gde god da živiš ili si živeo nisi imo oči da vidiš ni uši da čuješ.
    Izneo sam kritiku potpuno pogresne tvrdnje ( a ne misljenja ) koja generalizuje sve stanovnike Novog Sada i predstavlja ih u negativnom svetlu. Dao sam svoje misljenje o stanovnicima Novog Sada na osnovu licnog iskustva. Ni to a ni moje misljenje o New York-u tvoja ogorcenost i neshvatanje nece promeniti.
    Tvoje nerazumevanje onoga sto sam rekao i nebulozan komentar o mom licnom dozivljaju / misljenju mesta u kojima sam boravio ili posecivao je krajnje smesan i patetican. Nemam apsolutno nista protiv New York-a, jednostavno ne bi zeleo da u njemu zivim, ima gomila drugih gradova u SAD koji meni licno vise odgovaraju.......

    Ovo je tema " Novosadjani - zasto se toliko ponosite ? " Ja volim svoj rodni grad i ponosim se cinjenicom da u njemu zivim. Ti si sa Fircijem i njegovim pljuvanjem Novog Sada promasila temu.
    Poruku je izmenio DzuPiter, 30.06.2015 u 11:18
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #75

    Odgovor: Novosađani - zašto se toliko ponosite?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Dao sam svoje misljenje o stanovnicima Novog Sada na osnovu licnog iskustva...
    Ja ne govorim iz ličnog iskustva jer nisam neko ko se izdvaja iz gomile po bilo čemu ali vidim po ulici, po gradskom prevozu, po mestima gde se izlazi kako se provede neko ko je stariji, gojazniji, drugačije obučen... Malograđanština na kvadrat.
    Inače, jako volim Novi Sad i otud tolika ogorčenost (to si pogodio) što nije sposoban da prihvati različitost.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Film je toliko loš da ne mogu da ga odgledam do kraja...
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 18.07.2015, 02:30
  2. Zašto vas toliko uzbuđuju pornići?
    Autor danny u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 27.04.2009, 19:07
  3. Novosađanke
    Autor playgirl_ns_89 u forumu Novi Sad
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 03.02.2009, 08:56
  4. Uprava SNP časti Novosađane, karte upola cene
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.01.2008, 15:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •